PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek z PW CTM Polonia czy warto?



hollowman
23-02-2012, 08:06
Witam przymierzam się do zakupu i instalacji kominka z PW do domku o powieżchni użytkowej 170m 2. Co do mocy komina to dzieki m.in. forum udało mi się wszystko ustalić. Pozostaje tylko firma, instalator polecił mi CTM. Przeszukałem siec i nie znalazłem nic konkretnego na temat kominków tej firmy. Osobiście zastanawiałem się nad Hajdukiem, Edilkamin, CTM nie brałem pod uwagę. Także proszę o informacje czy są to dobre wkłady porównywalne jakościowo do np. Hajduka, Lazara, czy jest to raczej pułka Lechmy, gdzie szyba jest za chwilę czarna. Ewentulanie proszę o inne sugestie, pułap cenowy to jakieś 8 k za wkład, moc o jakiej myślę o 18 KW, ewentulanie 22 KW. Pozdrawiam.

gonzo93
23-02-2012, 09:52
Ja mam Arysto. Poszukaj lepiej kominka z doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnątrz i z wyłożonym szamotem paleniskiem. Z tego co widziałem na stronie CTMPolonia to ich kominek pobiera powietrze z pomieszczenia. Co do mocy kominka to zależy ona przede wszystkim od intensywności palenia. Kominek nie działa niestety jak kocioł gazowy. W kominku ile wrzucisz i czego wrzucisz - taką masz moc. By osiągnąć moc nominalną trzeba naprawdę nieźle hajcować. O carności szyby było już dużo pisane w specjalnym wątku. Zależy od wielu czynników: konstrukcja wkładu (nawiew na szybę), wilgotności paliwa, intensywności palenia, ułożenia paliwa w kominku.

hollowman
23-02-2012, 10:21
Ok dzięki za poradę, będę dziś u instalatora i zapytam go o to, może ktoś jeszcze ma jakieś uwagi?

eniu
23-02-2012, 10:40
Ok dzięki za poradę, będę dziś u instalatora i zapytam go o to, może ktoś jeszcze ma jakieś uwagi?


Pamiętaj ,ze rozmowa z instalatorem (jeśli to Hydraulik) o problemach
przez Ciebie poruszanych - czyli raczej o problemach zduńskich, to tak jak
rozmowa ze mną o hydraulice . Sporo wiem ... i co z tego ?! :D

hollowman
23-02-2012, 13:03
narazie będę gadał o problemach zduńskich:)

Darek Rz
24-02-2012, 04:58
Witam

Mam kominek z PW CTM już piaty rok . Moc 14KW ogrzewa 150mkw . Jeśli chodzi o właściwości grzewcze i wykonanie nie mam nic do zarzucenia. Jeśli chodzi o szybę to już jest tragedia. Źle zaprojektowana komora spalania sprawia ze szyba brudzi się makabrycznie. (Palę suchym grabem i bukiem). Widać jak powietrze ze spalinami kraży w komorze wokół szyby brudzac ją - efekt -czyszczenie codziennie . Oczywiście efekt ten występuje przy zamknietym szyberku . Powietrze do spalania jest doprowadzone z zewnatrz rurą pod podłogą. Kominki te maja pod spodem przyłącze przeznaczone do takiej rury. Właściwości grzewcze to juz inna bajka .Kominek grzeje doskonale i 14KW do mojego domu sprawdza się idealnie - gdyby jeszcze ta szyba .....

pozdr.

hollowman
24-02-2012, 11:33
Witam

Mam kominek z PW CTM już piaty rok . Moc 14KW ogrzewa 150mkw . Jeśli chodzi o właściwości grzewcze i wykonanie nie mam nic do zarzucenia. Jeśli chodzi o szybę to już jest tragedia. Źle zaprojektowana komora spalania sprawia ze szyba brudzi się makabrycznie. (Palę suchym grabem i bukiem). Widać jak powietrze ze spalinami kraży w komorze wokół szyby brudzac ją - efekt -czyszczenie codziennie . Oczywiście efekt ten występuje przy zamknietym szyberku . Powietrze do spalania jest doprowadzone z zewnatrz rurą pod podłogą. Kominki te maja pod spodem przyłącze przeznaczone do takiej rury. Właściwości grzewcze to juz inna bajka .Kominek grzeje doskonale i 14KW do mojego domu sprawdza się idealnie - gdyby jeszcze ta szyba .....

pozdr.

Dzięki za rzeczową odpowiedź, mi instalator polecił 18KW, zastanawiam się jeszcze nad montowaniem bufora i w tym celu muszę spotakać się z hydraulikiem, pomysł ciekawy tylko te koszty

Darek Rz
24-02-2012, 13:20
Witam

Montuj bufor bez względu na koszty (w granicach rozsądku oczywiście) . Ja tego nie zrobiłem i teraz żałuję. Przy podłogówce zwłaszcza w całym domu to doskonałe rozwiązanie.

pozdr.

hollowman
26-02-2012, 11:03
zobaczymy jak będzie z tym buforem i kominkiem z PW, ktoś podsunął mi teraz pomysł ze śmieciuchem jako alternatywne źródło ogrzewania i sam już nie wiem co robić