PDA

Zobacz pełną wersję : edilkamin aquatondo plus 22 lub 29



o&k
23-02-2012, 17:22
witam
Mam pytanie do posiadaczy kominków z PW edilkamin aquatondo plus 22 lub 29.
1. Czy szyba brudzi się przy paleniu sychym drewnem?
2. Czy przy normalnym paleniu nadmiernie nie nagrzewa się salon?

pozdrawiam
o&k

Wojtek R
23-02-2012, 18:14
oglądałem kiedyś w pewnym salonie z kominkami ( ogrzewał tam pomieszczenia ) , któryś w pracowników widząc , że jestem delikatnie w temacie zorientowany wprost przyznał , że co parę dni szorują :)

Dla mnie sprawa jest prosta , kup kominek który może Ci ktoś pokazać , że po paru dniach , tygodniu , czy miesiącu ma czystą szybę jeśli tak nie jest masz do czynienia z bublem ...

o&k
03-03-2012, 09:50
dzieki za odpowiedź.
Czy na forum naprawde nie ma użytkowników tego modelu?. W sklepie z kominkami mówili że to bardzo popularne modele. Ach ten "markieting"

Wojtek R
03-03-2012, 21:36
czytając wątki posiadasz już jedną stalową puszkę , którą sam określiłeś jako największą porażkę , czemu dalej oglądasz gołe stalowe ... nic z tego mądrego nie wyjdzie

sebanseban
03-03-2012, 22:51
Wojtku, to może masz jakieś swoje typy w nie-bublach?
Jeśli tak, to czy możesz się swoimi typami podzielić?

o&k
04-03-2012, 06:58
czytając wątki posiadasz już jedną stalową puszkę , którą sam określiłeś jako największą porażkę , czemu dalej oglądasz gołe stalowe ... nic z tego mądrego nie wyjdzie

Faktycznie ten który mam teraz to porażka. Widzę jednak różnice w konstrukcji obu modeli.Sprzedawca twierdzi, że sprzedał sporo i wszyscy zadowoleni a na FM prawie żadnego użytkownika.

Wojtek R
04-03-2012, 11:44
wątek kominek a czarna szyba ile razy można pisać o wyłożeniach z szamotu lub wermikulitu , deflektorze , podwójnych szybach itd. wystarczy poczytać z 20 ostatnich wątków i już wszystko wiesz + masz tu na forum całe multum udzielających się specjalistów w tej dziedzinie ... ja jestem wyłącznie odbiorcą końcowym tej technologii :)

bohusz
04-03-2012, 12:36
Faktycznie ten który mam teraz to porażka. Widzę jednak różnice w konstrukcji obu modeli.Sprzedawca twierdzi, że sprzedał sporo i wszyscy zadowoleni a na FM prawie żadnego użytkownika.

Tak jest
Użytkowników kominków można śmiało liczyć w milionach, a tu na forum jest kilkunastu, w porywach kilkudziesięciu.
Ktoś tam coś napisze z reguły w impulsie niezadowolenia, lub jak ma zapytanie i.... znika, nie zaglądając potem. Bo po co.

sebanseban
06-03-2012, 23:06
Dzięki, poczytałem. Mam Acquatondo Sfera 22 jeszcze na palecie i wygląda wg tego że wdepnąłem, bo dookoła paleniska jest płaszcz i nawet szamotu nie ma gdzie włożyć. Choć sa głosy że wiele zależy od jakości opału.
Odnośnie porad...powiem szczerze, że wiele moich pytań na FM pozostało bez odpowiedzi, nie ukrywam częściowego rozczarowania. Za wyjątkiem może kilku tematów. Ale rozumiem podejście : zatrudnij fachowca, to Ci wszystko zrobi...OK :)
Anyway dzięki.

o&k
07-03-2012, 14:20
W innych kominkach stalowych płaszcz rozpoczyna się tuż za szybą. W aquatondo z tego co widziałem jest trochę oddalony Mam nadzieję, że nie będzie źle.
W obecnym wkładzie nawet najlepszy opał powoduje zabrudzenie szyby

Odnośnie porad na FM to sie zgadzam. W prawie każdym dziale są dyżurni fachowcy.
Wypowiadają się o każdej porze całymi dniami siedzą na forum. Dla mnie to fachowcy teoretycy. Niektórzy tylko czychają na łosia aby pod pretekstem fachowości obedrzeć ze skóry. Spotkałem się z tym m.in.w temacie okien. Wszyscy inni są niedouczeni tylko on ma wyłączność na wiedzę i fachowość. Forum niestety zeszło na psy.

sebanseban
07-03-2012, 16:53
o&k - a będa u Was jakieś próby z szamotem w tym Acquatondo? Bo mój odpale najwczesniej pod koniec lata.

o&k
07-03-2012, 18:21
sebanseban - może nie będzie takiej potrzeby (mam nadzieje). Swój odpalę pewnie jeszcze później, oby wczesną jesnienią.