PDA

Zobacz pełną wersję : Targi Budowlane w Sosnowcu



margod
23-02-2012, 20:09
W piątek 24 lutego 2012 r. w sosnowieckim Expo Silesia rozpoczną się jubileuszowe 5. Targi Budowlane SIBEX z udziałem niemal 300 wystawców. Oprócz kompleksowej oferty z zakresu budownictwa, wyposażenia wnętrz czy rynku mieszkaniowego, na zwiedzających czeka bogaty program wydarzeń towarzyszących, a w nim m. in. budowa domu z drewna "na żywo". Targi potrwają do niedzieli 26 lutego. ...
czytaj dalej (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.exposilesia.pl %2Fnews%2F36%2Fpl%2F)
Nasze stoisko na którym zaprezentujemy szeroko pojętą technikę kominową jest już prawie gotowe.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
102719

miki121
23-02-2012, 20:23
To jesteśmy sąsiadami na targach :)

margod
23-02-2012, 20:43
To jesteśmy sąsiadami na targach :)
To miło. My już dobrych kilka lat nie wystawialismy się i ciekaw jestem efektów. Pamiętam targi Targbud w Katowicach po którymch w ostatnim dniu tracilem głos :-)

Pozdr

M***ki
24-02-2012, 15:34
Przy obecnej frekwencji zwiedzających nie będziesz miał tego problemu :no:

firewall
24-02-2012, 18:55
Byłem na tych targach. Trochę więcej wystawców niż na poprzednich edycjach. Można pokusić się na zrobienie rankingu wystawców z pozycji inwestora pragnącego dowiedzieć się czegoś na interesujące go tematy i sposobu jego obsługi na stoisku:
Niewypały:
1. Oknoplast - przez kilka godzin stoisko bezobsługowe - klient jak chciał czegoś dowiedzieć się mógł popatrzeć na nieciekawą ekspozycję i wziąć powierzchowną ulotkę
2.Lizurej - wzajemne dykteryjki panów ze stoiska,opowiadających sobie ciekawostki z życia, były dla nich tak ciekawe że nawet najbardziej dociekliwy klient nie był w stanie im przeszkodzić.
3.Kominki Godzic - trzech panów rozwalonych przy stoliku zajętych własnymi sprawami, traktującymi klienta jako persona non grata.

Diamenty:
1. Sokółka - za fachowość i miłą obsługę
2. Ned-air- j.w.
3. Tora- j.w.
W tych firmach klient traktowany jest życzliwie, chętnie odpowiadaja na jego pytania. W zasadzie to I i II miejsce jest ex aequo.
Oczywiście jest to moje zdanie. Część wystawców odbierało się że na targach są za karę. Widocznie albo nie umieją dbać o swoich pracowników lub mają tylu klientów że im na nich nie zależy.

bohusz
24-02-2012, 21:00
3.Kominki Godzic - trzech panów rozwalonych przy stoliku zajętych własnymi sprawami, traktującymi klienta jako persona non grata.

Część wystawców odbierało się że na targach są za karę. Widocznie albo nie umieją dbać o swoich pracowników lub mają tylu klientów że im na nich nie zależy.

Ja osobiście nie wierzę. Myślę, że Margot sprawę jasno wyjaśni.

Może omawiali akurat jakiś własny, lub ENIA eksperyment - test

Forest-Natura
24-02-2012, 21:29
Witam.
Firewall ... ja czekałem tak z pół godzinki żeby zamienić słowo z jednym z trzech Panów spod szyldu Kominki Godzic ... :rolleyes:
Chłopaki byli szczerze zdziwieni piątkową frekwencją ...
Tak na marginesie - zauważyłeś że jest to jedyna kominkowa firma na tych targach, która nie "walnęła" sobie żadnego kominka na stoisku i w folderze firmowym ?
Dla mnie jak zwykle na tego typu imprezach niewypałem są zawsze oglądacze bojący się powiedzieć "dzień dobry" wystawcom. No ale to obecnie głębszy problem stosunków międzyludzkich ... ;)
Pozdrawiam.

miki121
24-02-2012, 21:38
No fakt jak na piątek frekwencja była spora.
Żadko w piątki jest ruch :)
Pozdrawiam

M***ki
25-02-2012, 05:45
Dla mnie jak zwykle na tego typu imprezach niewypałem są zawsze oglądacze bojący się powiedzieć "dzień dobry" wystawcom. No ale to obecnie głębszy problem stosunków międzyludzkich ... ;)
.

Czy oprócz tego powinni jeszcze uklęknąć i w rękę pocałować ?? :eek:

"Niewypałem" są ludzie / potencjalni klienci ?? :jawdrop:

margod
25-02-2012, 07:07
3.Kominki Godzic - trzech panów rozwalonych przy stoliku zajętych własnymi sprawami, traktującymi klienta jako persona non grata.
Przy stoliku są miejsca dla 2 osób, więc 3 jest zawsze na nogach :)
Firewall wybacz ale nie mamy zwyczaju zagadywać każdej osoby przechodzącej obok naszego stoiska. Nawet jeżeli byłeś u nas na stoisku to z pewnością nie wykazywałeś zainteresowania i musiałeś przemknąć jak błyskawica, więc nikt do Ciebie nie podszedł. Mogła być jeszcze taka sytuacja, że prowadziliśmy konwersację z innym klientem i w takim przypadku mogłeś się zdenerwować :) Wybacz, jest nas tylko trzech (w tym jedna osoba to przedstawiciel firmy Spartherm) więc nie jesteśmy stanie się rozerwać.

eniu
25-02-2012, 07:15
Przy stoliku są miejsca dla 2 osób, więc 3 jest zawsze na nogach :)
Firewall wybacz ale nie mamy zwyczaju zagadywać każdej osoby przechodzącej obok naszego stoiska. Nawet jeżeli byłeś u nas na stoisku to z pewnością nie wykazywałeś zainteresowania i musiałeś przemknąć jak błyskawica, więc nikt do Ciebie nie podszedł. Mogła być jeszcze taka sytuacja, że prowadziliśmy konwersację z innym klientem i w takim przypadku mogłeś się zdenerwować :) Wybacz, jest nas tylko trzech (w tym jedna osoba to przedstawiciel firmy Spartherm) więc nie jesteśmy stanie się rozerwać.



Uważaj, bo zza węgła zrobią Ci zdjęcie, jak nos czyściłeś ukradkiem.
Przecież to niewybaczalne! Bielawskiego na targach można całować
w rękę bez konieczności klękania...

Forest-Natura
25-02-2012, 07:28
Witam.

Czy oprócz tego powinni jeszcze uklęknąć i w rękę pocałować ??

"Niewypałem" są ludzie / potencjalni klienci ??
Nie wiem ... ja byłem i z pozycji takiego oglądacza - klienta, mówiłem dzień dobry jak chciałem się czegoś dowiedzieć ... Nikogo całować nie musiałem ani klękać też. Ale bardzo dziękujemy za przedstawienie stosunków interpersonalnych pomiędzy Tobą, nasz Forumowy Pajacu, a czeskimi firmami jakie reprezentujesz ...
Pozdrawiam.

eniu
25-02-2012, 08:16
Nie musiałeś przy okazji pajaca obrażać ...:lol2:

M***ki
25-02-2012, 13:11
?
Dla mnie jak zwykle na tego typu imprezach niewypałem są zawsze oglądacze bojący się powiedzieć "dzień dobry" wystawcom
.

No ale to obecnie głębszy problem stosunków międzyludzkich ... ;)
.

Czy Ty za grosz wstydu nie masz ?

firewall
25-02-2012, 13:34
Oj, panowie, panowie. Nie chciałem tutaj krucjaty przeciwko margodowi. Po prostu przedstawiłem sytuację oczami klienta. Moje 6 godzin na targach nie można nazwać przemknięciem. Prezentacja stoiska margoda prezentowała się okazale. Pisałem tylko o podejściu do potencjalnego klienta. I nie pisałem tylko o firmach kominkowych. Być może gdybym nie buszował po FM moje oczekiwania wobec firmy margoda byłyby mniejsze.

miki121
25-02-2012, 16:20
Kolejny fajny dzień na targach ;)

eniu
25-02-2012, 18:57
Oj, panowie, panowie. Nie chciałem tutaj krucjaty przeciwko margodowi. Po prostu przedstawiłem sytuację oczami klienta. Moje 6 godzin na targach nie można nazwać przemknięciem. Prezentacja stoiska margoda prezentowała się okazale. Pisałem tylko o podejściu do potencjalnego klienta. I nie pisałem tylko o firmach kominkowych. Być może gdybym nie buszował po FM moje oczekiwania wobec firmy margoda byłyby mniejsze.

Ty jak cnotliwa Panienka po tych targach chodziłeś ? Czekałeś
na propozycje ?!! Jakbyś bardzo chciał , to pewnie by Cię zauważyli...:D

bohusz
25-02-2012, 19:32
ENIU NIE WYPADA TAK, przemyśl na spokojnie i jakoś tą napiętą sytuacje wyprostuj.

firewall
25-02-2012, 19:36
Eniu, jak bym chciał to informację bym wydarł od wystawców. Ale wychodzę z założenia, że do tańca trzeba dwojga. Jeżeli klient zaczyna intensywnie oglądać, nawet łeb wpycha do Brunnera to chyba cuś w tym jest( co prawda tylko z ciekawości, a nie chęci zakupu ).Wychodze z założenia że jest wolny rynek i każdy ma swoje prawa - w końcu sprzedawcy mogę się nie spodobać i nie zechce mi czegoś sprzedać ( bo nie celuje np. w taką grupę klientów). A co do możliwości przeoczenia mojej skromnej osoby to już ciężko - zajmuję sporo miejsca .Dlatego,podsumowując naprawdę nic nie mam do margoda i jego firmy( a patrząc na zdjęcia z realizacji kominków, widać profesjonalizm jego pracy).

margod
25-02-2012, 20:18
Dajcie spokój Panowie, było minęło. Dziś przez nasze stoisko przewinęło się kilkaset osób i pewne kilka niezadowolonych również się trafiło. Trudno, przeżyje to jakoś. Wydaje mi się, że zdecydowana większość była usatysfakcjonowana i uzyskała fachową i rzetelną informację.

miki121
25-02-2012, 21:24
No fakt jeden z moich klientów był zadowolony ze spotkania u was i wiem że będzie ciągnoł temat dalej aby z wami zrobić kominek ;)

Pietro Muratore
26-02-2012, 20:37
We Włoszech wchodząc do sklepu spotykasz się z uśmiechem i powitaniem (nawet jeśli inny Polak coś ukradł godzinę wcześniej). Potrzeba jeszcze 30 lat. Mam nadzieję, że dożyję :)

miki121
26-02-2012, 20:51
Aż tak było źle ???

Forest-Natura
26-02-2012, 21:00
Witam.
A w "egiptowie" to bez kija na targ lepiej nie wchodzić ...
Fajny zwyczaj jest też w krajach islamskich - jak zaczynasz rozmowę ze sprzedawcą to musi się ona skończyć zakupem, inaczej do linczu dochodzi ... :)
A w Tesco lub Auchan'ie Panie Kasjerki ze strachem w oczach patrzą na nabuzowanych miłością bliźniego "wózkopchaczy", którym nie daj boże jakiś kod paskowy nie wskoczy na kasie ...
No ludzie ... litości ... poczytajcie sobie na Onecie komentarze frustratów, tyczące się wygranej Radwańskiej w Dubaju ... normalnie żal żeby dziewczyna zwyciężała gdziekolwiek ...
My Polacy mamy jedną zajefajną cechę narodową - zawsze nam źle. A jak jest dobrze to i tak nie do końca ... i musimy opowiedzieć o tych naszych problemach innej osobie żeby sobie ulżyć.
Pozdrawiam.

Pietro Muratore
26-02-2012, 21:24
Aż tak było źle ???

Nie, nie było źle. Pojawiły się wreszcie przydomowe oczyszczalnie ścieków i producenci pięknych drewnianych drzwi wejściowych. Wystawa bogatsza niż ostatnio, takie odnoszę wrażenie. Zdecydowana większość wystawców w miły i kompetentny sposób przedstawiała informacje o swoim produkcie.
Ale żeby nie było tak słodko, jeden ze sprzedawców pianki do ocieplenia postawił sobie dwa akwaria. Lewe przegrodził swoją pianką ok 8 -10 cm a drugie wełną mineralną. Następnie puścił ciepłe powietrze od spodu a od góry wsunął czujniki temperatury. Na lewym termometrze było 29 st. a na prawym 33 st. Czyli Pan udowadniał, że jego pianka lepiej zatrzymuje ciepło. Zwróciłem mu uwagę, że lewy czujnik wisi nad pianką a prawy jest częściowo zanurzony w wełnie. Na moją prośbę umieścił go nad wełną. I oczywiście zgodnie z moim przewidywaniem temperatura nad wełną poszybowała e dół, trochę poniżej temp. nad pianką
"Och, nie wiedziałem, naprawdę proszę pana nie wiedziałem, że to ma znaczenie".
Niestety strategia niektórych polskich "biznesmenów" jest obliczona na klienta idiotę. Chcecie jeszcze jedną taką opowieść?

eniu
26-02-2012, 21:30
tak , tak , tak !

Pietro Muratore
27-02-2012, 20:49
Chciałem Wam jeszcze opowiedzieć o Panu, który wypruwał uszczelki z profilu okiennego konkurencyjnej firmy (zresztą bardzo dobrego) i pokazywał klientom jakie to dziadostwo ale już mi przeszła ochota na ponure tematy. Trzeba jednak chwilę odczekać. :)
Powiedzcie lepiej co Was zachwyciło bo może coś mi umknęło.
Mnie osobiście urzekły drzwi wejściowe w bielonym dębie z Żor chyba i kominki z gliny Pana z Myślenic. Cudeńka. Już mnie mają :)

miki121
29-02-2012, 16:35
Ja ogólnie podsumowuje te targi na plus jako udane i już zaklepałem miejsce na jesienny sibex.
Bardzo wielu fajnych i ciekawych klientów z pomysłami na dom:)

Kominki Piotr Batura
29-02-2012, 16:51
Chciałem Wam jeszcze opowiedzieć o Panu, który wypruwał uszczelki z profilu okiennego konkurencyjnej firmy (zresztą bardzo dobrego) i pokazywał klientom jakie to dziadostwo ale już mi przeszła ochota na ponure tematy. Trzeba jednak chwilę odczekać. :)
Powiedzcie lepiej co Was zachwyciło bo może coś mi umknęło.
Mnie osobiście urzekły drzwi wejściowe w bielonym dębie z Żor chyba i kominki z gliny Pana z Myślenic. Cudeńka. Już mnie mają :)


Pokaż te kominki z gliny .