PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po remoncie



emarti1
26-02-2012, 12:42
Hej,

Chciałbym się dowiedzieć skąd wzięły się problemy które widać na zamieszczonych przeze mnie zdjęciach.

Na pierwszej fotce mam odrywający się tynk czy coś innego z sufitu w pobliżu rurek kaloryfera. Dzieje się tak tylko w dużym pokoju i nie wiem czy jest to spowodowane jakimś niedociągnięciem czy z innej przyczyny.
http://imageshack.us/photo/my-images/822/26022012364.jpg/

Na drugiej fotce mam dziwne plamy pod parapetem i widać je w każdym pomieszczeniu. Zaznaczam że parapety były wymieniane i także zastanawiam się czy nie była odwalona fuszerka. Plamy nie są mokre w żaden sposób. Zauważyłem je przypadkiem jakiś czas temu.
http://imageshack.us/photo/my-images/815/26022012365.jpg/


Dzięki wielkie za każdą informację.

carver
27-02-2012, 19:29
Cześć,
Jeśli chodzi o pion CO, to zwykle w budownictwie wielorodzinnym (szczególnie z lat PRL i 90) tego typu przejścia rur przez stropy "wypełniane" były czym popadnie (worek po cemencie itp.), a następnie obrzucane zaprawą. Pęknięcia mogły powstać w wyniku naprężeń wynikających z rozszerzalności cieplnej rur. Pion powinien być puszczony przez tuleję z szerszej rury wypełnionej masą uszczelniającą.

Plamy pod parapetami powstały po zawilgoceniu, lub zalaniu wodą. Woda może dostawać się pod parapet przez nieprawidłowo zamontowany parapet zewnętrzny, a nawet przez uszkodzone uszczelki w skrzydłach okiennych.

emarti1
28-02-2012, 15:20
Jeśli chodzi o pęknięcia z sufitu to co w takiej sytuacji można zrobić? Zacekolować i pomalować czy jest jakiś lepszy sposób aby się to już nie powtórzyło?

Wydaje mi się że masz rację że jest to od ciepła rur bo w zimie podczas grzania zaobserwowałem odpady z sufitu jak to widać na zdjęciu. Dziwne jednak że w drugim pokoju nie ma tego problemu. Wyobrażam sobie to tak że rurę kaloryfera po prostu zacekolowali a powinna pójść jak piszesz w dodatkowej rurce.

Chciałbym to zrobić samemu już nawet nie ważne aby było ładnie i tak jest to za firanami chodzi mi tylko aby się nie powtórzyło to odpadanie. Może wstawić tą rurkę i wszystko zacekolować? Jeśli to dobry pomysł to jaką zastosować?

G.N.
29-02-2012, 12:10
Prawidłowo tak jak powinno być tzn tuleja przez cały strop w prosty sposób tego nie zrobisz, bo to się robi w trakcie robienia instalacji. Jak to zaszpachlujesz, tynkiem gipsem czy jak piszesz jakimś preparatem cekola (co konkretnie masz na myśli, nie wiem) to za jakiś czas znowu odpadnie.
Odkułbym kawałek wokół rury na ile się uda na głębokość, dobrał kawałek rurki np. z pcv tak żeby wchodziła na rurki C.O. Potem pozostaje odciąć odpowiedniej długości kawałek, rozciąć wzdłuż tak żeby dało się rozgiąć i nałożyć na rurę C.O. Rurkę pcv ewentualnie skleić i zamurować a przestrzeń między rurą C.O. a nakładką z PCV wypełnić pianką niskoprężną, upchać pakułami albo innym elastycznym wypełnieniem tak żeby rury C.O. mogły pracować.
Co do zacieków to pozdrów serdecznie tego kto montował okna i parapety. Woda albo zacieka np ze źle zamontowanego parapetu albo gdzieś się wykrapla bo masz mostki termiczne jak stodoła, np. zamiast pianki wokół okna, upchane trochę niedokładnie zatynkowanych gazet.

emarti1
01-03-2012, 16:37
Woda albo zacieka np ze źle zamontowanego parapetu

Fachowców miałem oj miałem... :sick: Dopiero po jakimś czasie zauważałem wady jedne większe jak te opisane i kilka mniejszych o których nie warto pisać.

Okna montowali poprzedni właściciele. Jestem prawie pewny że jest to od źle zamontowanego parapetu bo wcześniej gdy przed remontem miałem stare parapety problemu nie było. Nie mam tego w kuchni gdzie nie były wymieniane. Mam te zacieki tylko w pokojach po wymianach na nowe. Jak temu zaradzić? Czy można to jakoś uszczelnić?