PDA

Zobacz pełną wersję : Blanzek czy Dovre



monika i rafal
26-02-2012, 15:33
Witam

Przymierzamy się do zakupu wkładu kominkowego. Kominek będzie służył jako dodatkowe źródło ciepła w domu.
Dogrzewać będzie salon z otwartą kuchnią i jadalnią oraz grawitacyjnie pokój nad salonem.
Prosimy o pomoc w wyborze wkładu. Po wstępnym rozpoznaniu rynku podobają się nam następujące modele.

- Blanzek Start V8
- Dovre 2180 CBS

Zleży nam na nowoczesnym wyglądzie oraz w miarę możliwym dużym przeszkleniu. Niestety znaleźliśmy dużo negatywnych opinii o serii 2180 firmy Dovre
a był to nasz faworyt. Krótko mówiąc jesteśmy w kropce, szukamy opinii o wymienionych kominkach (szczególnie o nadmiernym brudzeniu szyby przy Dovre) lub propozycji jakiś innych wkładów w cenie ok. 6000 zł. Może jakieś stalowe?

ANNNJA
28-02-2012, 12:57
może nie w temacie Twoim, ale dopowiem tylko tyle że poza szybko brudzącą się szybą to..... w ostatnich dniach zauważyliśmy pęknięcie tylnej pierwszej ścianki w tym modelu DOVRE, jeszcze nie dzwoniłam do firmy, musze sprawdzić gwarancje, ale gdzieś w necie wyczytałam że na ten element nie ma wogóle gwarancji.....- chętnie podeślę fotkę pęknięcia jak dasz meila,
nie wiem co było powodem pęknięcia, grzejemy 3zimę, wkład ekspoatowany codziennie, nie sposób utrzymać żaru przez 10h. więc każdego dnia rozpalamy na nowo, drewno suche: 1roczne cienkie kawałki brzozy i 3letni dąb