PDA

Zobacz pełną wersję : grubość ścian między mieszkaniami w bloku?



juka11
27-02-2012, 14:18
Mam prośbę do fachowców o wskazówki jaka powinna być grubość ścian w bloku pomiędzy poszczególnymi mieszkaniami, żeby zapewniała odpowiednią akustykę tzn. żeby nie było słychać odgłosów życia sąsiadów? Chcę kupić mieszkanie od developera i bardzo zalezy mi, żeby było ciche, a nie mam pojęcia jaka powinna być grubość ścian - to pewnie zalezy od tego z czego są te ściany? Jeżeli z Silki to dobrze czy źle? Jaką ta Silka powinna mieć grubość? A może wiekszą uwagę nalezy poświecić stropom, zeby nie było słychać odgłosów z góry i z dołu? W zestawieniach warunków technicznych jakie dają klientom developerzy są b. pobieżne informacje - o co zatem dopytać?
Z góry dziekuję za wszelkie wskazówki

netcom
27-02-2012, 22:07
Jak z silki to bardzo dobrze. Ciężka, dobrze izoluje akustycznie, dobrze przewodzi ciepło (ogrzewanie od sąsiadów :)
Na stronie xella.pl piszą:
"pełny blok [...] przy szerokości 18,0 cm spełnia wymagania [akustyczne] stawiane ścianom rozdzielającym mieszkania w budownictwie wielorodzinnym R’A1 ≥ 50 dB."

A strop , to nie wiem.

juka11
28-02-2012, 10:51
Bardzo dziękuję :) Moze jeszcze ktoś sie wypowie? Ja sie totalnie nie znam na budownictwie, wiec wszelkie informacje bedą bardzo przydatne :)