PDA

Zobacz pełną wersję : gładź gipsowa/szpachlowanie



magda0
28-02-2012, 10:37
jaka jest cena średnia w Warszawie za m2, majster powiedział 25 zł/m2 a i jeszcze czy gładź i szpachlowanie to jedno i to samo?
Czy znalazłby się ktos na forum kto zechciałby ocenić wstępny kosztorys prac wykończeniowych w mieszkaniu?

piter1230
07-03-2012, 10:02
Witam za gładz gipsową bierzemy 11 zł od metra szlifujemy maszynowo dopieszczamy ręcznie pod chalogena oferujemy rowniez malowanie w cenie 7 zł od metra warto zeby ekipa od gładzi malowała aby nie było rozczarowania po zle wykonanej gładzi

ms1975
08-03-2012, 15:46
Witam za gładz gipsową bierzemy 11 zł od metra szlifujemy maszynowo dopieszczamy ręcznie pod chalogena oferujemy rowniez malowanie w cenie 7 zł od metra warto zeby ekipa od gładzi malowała aby nie było rozczarowania po zle wykonanej gładzi

A panele to już pewnie układacie gratis do malowania a zima to jeszcze podwórko odśniezycie.Ludzie opamiętajcie się i nie wypisujcie takich idiotycznych cen bo ludzie to czytają i jeszcze uwierzą.

EWBUD
08-03-2012, 20:08
Witam za gładz gipsową bierzemy 11 zł od metra szlifujemy maszynowo dopieszczamy ręcznie pod chalogena oferujemy rowniez malowanie w cenie 7 zł od metra warto zeby ekipa od gładzi malowała aby nie było rozczarowania po zle wykonanej gładzi

Nie wierzę, że robicie to dobrze, tzn. świecisz halogenem i jest ok.
Żaden normalny człowiek w to nie UWIERZY - jest to po prostu nierealne.
Ja się pytam gdzie w tej bajce jest smok? :)


Ps. Jak kolega powyżej napisał: nie pisz bzdur człowieku, bo ludzie to czytają, a nie dzieci.

surich
10-03-2012, 11:31
25pln/m2 gładzi w Warszawie to cena ok do przyjęcia moim zdaniem... sam za tyle wykonuje z materiałem jak powierzchnia nie przekracza 100m2 ....

versace77
31-03-2012, 13:40
Witam za gładz gipsową bierzemy 11 zł od metra szlifujemy maszynowo dopieszczamy ręcznie pod chalogena oferujemy rowniez malowanie w cenie 7 zł od metra warto zeby ekipa od gładzi malowała aby nie było rozczarowania po zle wykonanej gładzi

Cena to pewnie za warstwę!!!

d***a*l
11-05-2012, 17:25
przy natrysku i maszynowo (przemysłowo) to ok ale bez halogenu

owp
03-09-2012, 05:30
A ile wychodzi materiał za m2?
Bo mnie wychodzi, licząc 4mm i gładź Nidy (25zł/25kg) - 4zł z m2. Czy coś więcej trzeba liczyć?

pvo
06-09-2012, 11:17
Te cenę to pewnie miejscowy walną, bo mimo że nie należe do tanich wykonawców to nie wiem czy z materiałem byłbym w stanie komuś proponować 25zł/m2.
Co do gładzi a szpachlowania to ogólnie sie przyjęło że to to samo znaczy aczkolwiek, szpachluje się różnymi materiałami od zwykłego gipsu, przez szpachlowy do gładzi.Różnica jest tylko taka że gładź stosujemy na samym końcu.
Osobiście proponuję zasięgnąc wiedzy i poszukać fachowca (lub skontaktować się ze mną :) od głądzi bezpyłowych tzw "na mokro"(nie mylić z gładziami docieranymi mechanicznie z odkurzaczem).
Dobry fachowiec zrobi pokój (ok50m2 2warstwy) w jeden dzień na gotowy przy zerowym zapyleniu pomieszczenia.
Tradycyjne szpachle są przestarzałe, słabe technologicznie a wykonanie ich często wiąże sie z poważnym bałaganem.Jak znam życie zaraz jakiś spec powie ze te zagraniczne drogie cuda są nie eko, drogie i wcale nie takie super.Tyle że polski bubel (a jest go sporo, nida,lafarge, nie wspomnę o franspolu czy alpolu) nie równają sie do szpachli na mokro, lub jak kto woli tynku cienkowarstwowego.
Wiem co mówie bo pracowałem wcześniej na tych wynalazkach.Wszystkie miały jedną wadę, trzeba je docierać,co robiu wielki burdel nie wspominając o jakości.
Nie widziałem w swoim 10 letnim doświadczeniu firmy która jest wstanie wyszpachlować i dotrzeć na lustro ścianę bez skazy tak jak to sie robi na mokro.
Obecnie na polskim rynku można kupić 3 bardziej znane produkty.
1:Cekol gs-250 ok25zł/worek 25kg
2:Akryl putz start s ok 28-30zł/worek
3:angielski Multi-Finish (na zamowienie w allegro lub u dystrybutora) ok 32zł/worek
Do tego należy doliczyć cenę gruntu odpowiedniego do danego tynku cienkowarstwowego. Np:70zł bańka Grunt PVA CEMENTONE 5L do multifinisha.
Cena robocizny w granicach 10zł/m2 przy czym w zupełności wystarczą dwie warstwy (pierwsza podkładowo-wyrównująca, druga wyrównująco-wykończeniowa).
Co do ceny szpachlowania to słyszałem że były ceny 25zł/m2 ale to chyba dla firm pracujących pod dużych deweloperów.Przeciętny fachowieć bierzę 8-10zł za dwie warstwy z gruntowaniem + docieranie.Kolejne warstwy ciut taniej ale niestety należy je doliczyć.
Są to stawki dobre i wg mnie adekwatne do pracy, jak i wydajności.
PS:Jestem nowym użytkownikiem forum,także witam wszystkich.

marek m
10-09-2012, 22:25
Widzę fachowców z Beverly Hills >>>ms1975 i ewbuxxxo

Wracając do tematu szpachlowanie nie jest to samo oszpachlować to można dziurki małe ubytki
A co do mojego przedmówcy żeby dobrze położyć gładź na mokro bez skazy to musi być idealna powierzchnia ( Mikro i Nano Technologie :) :D ) jest technicznie awykonalne

Narzędzia sprowadzone z NASA :lol2:

owp
21-09-2012, 06:15
To ile można uznać za cenę umiarkowaną na Śląsku? Z materiałem.

ADAM 45
07-10-2012, 18:53
Jaka jest cena wyrównania krzywych tynków.Czy jest konieczne skuwanie i tynkowanie od nowa cz można to zrobić w inny sposób? Tynki są dobrze związane ze ścianą nie są spękane i nie odpadają są tylko pofalowane jakby ktoś uczył się tynkować w tym mieszkaniu.Blok z lat 60 podejrzewam że tynkowało go OHP.

pvo
11-10-2012, 13:32
Widzę fachowców z Beverly Hills >>>ms1975 i ewbuxxxo

Wracając do tematu szpachlowanie nie jest to samo oszpachlować to można dziurki małe ubytki
A co do mojego przedmówcy żeby dobrze położyć gładź na mokro bez skazy to musi być idealna powierzchnia ( Mikro i Nano Technologie :) :D ) jest technicznie awykonalne

Narzędzia sprowadzone z NASA :lol2:

Technologia z nasa jest potrzebna żeby po ludzku zrobić szpachlowanie tradycyjne bo pod byle swiatlo widac kazde nieróbstwo i niechlujstwo wykonawcy.
Mikro i nano technologia jeszcze dlugo nie zawita do naszych domow (nie liczą bzdur jakie serwują nam reklamy) a nawet średnio położony tynk cienkowarstwowy jest ładniejszy i równiejszy od najbardziej wypucowanej ściany szpachlą zwykłą.
Te wszystkie żyrafy i inne wynalazki do docierania mechanicznego (pomijam nic nie ware packi) powinny juz dawno isc do lamusa.Złom dla nie chlujów i nie robów którzy pod pseudo innowacyjnością próbują ukryć wady zwykłego szpachlowania.
Jeżeli myslisz ze fachman z narzędziami marshala ze stali magnezowej gdzie paca kosztuje 250zł zrobi to lepiej niż gosc ze zwyklą kosą za 35zł to idac nie masz bledego pojęcia o szpachli, a tym bardziej o metodzie na mokro.
ADAM 45
Wszystko zależy od grubości nakładanego tynku.Robocizna bedzie taka sama.Najlepiej byłoby skuć stare tynki co daje 100% pewnosci ze nowy nie odpadnie.Jednakowoż jeżeli fachowiec stwierdzi że wystarczy usunąc ubytki a reszta jest wystarczająco trwała aby nanieść nową warstwę nie widzę sensu przepłacać za dodatkową robote.
Dobry grunt załatwi sprawę. Uczulam wszystkich na te pseudo "głębokopenetrujące" i drogie.Jedyne co penetrują głęboko to kieszeń, reszta to mit.

owp A to sląsk to inny kontynent? Nie rozumiem tego rozgraniczania rejonów.Cena usług powinna byc wszedzie taka sama. Na tyle dobra by fachowiec był zadowolony i chciał zrobić to dobrze i na tyle dobra by inwestor nie czuł się jak wydojona krowa.
Odpowiadając na pytanie,myślę że od 10zł w góre.

owp
17-10-2012, 12:37
owp A to sląsk to inny kontynent? Nie rozumiem tego rozgraniczania rejonów.Cena usług powinna byc wszedzie taka sama. Na tyle dobra by fachowiec był zadowolony i chciał zrobić to dobrze i na tyle dobra by inwestor nie czuł się jak wydojona krowa.
Odpowiadając na pytanie,myślę że od 10zł w góre.
Inny, inny :)
Przeciętny majsterklepka podjeżdża na wycenę nową A6, więc i marżę musi mieć trochę wyższą ;)

pvo
17-10-2012, 14:51
Oj tam oj tam.... :))
Ja tam licze sobie tak.Jeżeli wyjdzie mi dniówka 200zł za 10h pracy w normalnym tempie (czytac: bez gonitwy w stylu dawaj, dawaj i obijania się) to jest malina, wtedy moge zejść z ceny.Oczywiście cena zależy głównie od metrażu (co nie znaczy że zejdę z ceny do 5zł bo bedzie 10000m2) i skomplikowania "terenu". Im wiecej pier... i zakamarków tym cena rośnie.
Mimo to myślę że nie powinno być dużej różnicy między województwami, jeżeli w ogóle.
Od taki śląsk bogatszy od świętokrzyskiego, mimo że życie macie tam ciut tańsze to ceny za robociznę różnią sie dośc znacznie.
Na waszą niekorzyść.
Ta cała rejonizacja mnie rozpier.... lalala :))

owp
17-10-2012, 19:15
:)

Yorey
17-10-2012, 19:42
się podłączę - a ile za (sama robocizna) położenie płyt G-K (na suficie podwieszanym, wraz z montażem wieszaków i profili) oraz na szkielecie drewnianym (ściany) oraz położenie gładzi gipsowej?

pvo
18-10-2012, 19:46
Trochę nie w temacie, ale ok.
Ja np za sufit biorę ok 45/m2. Ścianki podwójnie plytowane ok 25/m2 do 3m.
Otwory na lampy wylaczniki i inne dodatkowo za szt.
Nie polecam drewnianego reszta nawet do ścianek.
PS:Bez szpachlowania. Ze szpachlą dyszka wiecej.

batix
08-01-2013, 07:26
Jedno pytanie.
Mam dwóch fachowców co chcą mi po szpachlować ściany(cena 11 PLN 3 warstwy). Tynk c-w trzeba zetrzeć kurz po tynkowaniu i jeden mówi żeby gruntować a drugi żebym się nie dał wciągnąć w gruntowanie bo jak to zrobię to ściany przestaną oddychać. Co wy na to ? Który ma racje ?

Yorey
08-01-2013, 07:40
ściany koniecznie muszą oddychać, w przeciwnym razie się uduszą i umrą!;)

Ps. To żarcik - oddychanie ścian to bzdura jakaś totalna.

batix
08-01-2013, 07:42
drugi argument to pojawianie się czarnych "kotów" pleśni po zagruntowaniu ścian
znalazłem ACRYL-PUTZ grunt a w opisie jest "Niewątpliwym atutem gruntów ACRYL-PUTZ® jest ich wysoka paroprzepuszczalność, która zapewnia tzw. „oddychanie ścian”. "

Yorey
08-01-2013, 07:54
wymiana powietrza przez ścianę stanowi poniżej 5% całej wymiany powietrza - czyli stanowi wartość pomijalną. Brak pleśni na ścianach zapewni Ci sprawna wentylacja, a nie "oddychające" ściany.

batix
08-01-2013, 08:36
ostanie pytanie LAFARGE Gips szpachlowy jest OK?

EWBUD
08-01-2013, 10:02
Hej.
Nie wiem jak on wyobraża sobie położenie gładzi bez uprzedniego gruntowania - wg. mnie powinieneś go wygonić :)
Pozdrawiam

jar.os
08-01-2013, 10:19
Jedno pytanie.
Mam dwóch fachowców co chcą mi po szpachlować ściany(cena 11 PLN 3 warstwy). Tynk c-w trzeba zetrzeć kurz po tynkowaniu i jeden mówi żeby gruntować a drugi żebym się nie dał wciągnąć w gruntowanie bo jak to zrobię to ściany przestaną oddychać. Co wy na to ? Który ma racje ?

Te jedenascie złociszy to za samo szpachlowanie ?? czy szpachlowanie z przecieraniem ?? czy szpachlowanie z przecieraniem i gruntowaniem ?? czy szpachlowanie z przecieraniem gruntowaniem i malowaniem ??;)

batix
08-01-2013, 11:24
gruntowanie + szpachlowanie + wstawiane narożników + szlifowanie maszynowe

jar.os
08-01-2013, 11:43
gruntowanie + szpachlowanie + wstawiane narożników + szlifowanie maszynowe

A kto odbębni malowanie??

batix
08-01-2013, 11:50
malowanie na wiosnę

jar.os
08-01-2013, 11:56
malowanie na wiosnę

Nie pytałem kiedy tylko kto , jeżeli ci co szpachlowali to wszystko ok .

batix
08-01-2013, 12:13
nie wiem jeszcze, ale jak mówisz ze lepiej żeby oni to może tak będzie, a czu to jest takie ważne ?

jar.os
08-01-2013, 12:49
Mam dobre serce to powiem ....... niech Ci przetrą i pomaluja , po przetarciu pył na ścianach zostaje , mimo że będą przecierać żyrafą , farba potem pokazuje wszystkie niedoróby których wcześniej nawet oni sami by sie nie spodziewali , niech pomalują jednokrotnie wszystko na biało , pozbędziesz się przynajmniej pyłu z chałupy , po malowaniu weź jakąś żarówkę i pochodź z nią przy ścianach aby mieć pewność dobrze wykonanej roboty .

jar.os
08-01-2013, 12:51
Jedenaście zeta za samo szpachlowanie , spałbym na kasie gdybym dorwał full takiej roboty .

EWBUD
08-01-2013, 14:42
Mam dobre serce to powiem ....... niech Ci przetrą i pomaluja , po przetarciu pył na ścianach zostaje , mimo że będą przecierać żyrafą , farba potem pokazuje wszystkie niedoróby których wcześniej nawet oni sami by sie nie spodziewali , niech pomalują jednokrotnie wszystko na biało , pozbędziesz się przynajmniej pyłu z chałupy , po malowaniu weź jakąś żarówkę i pochodź z nią przy ścianach aby mieć pewność dobrze wykonanej roboty .

Jar.os - z tą żarówką to może nie podpowiadaj, bo jak trafią na normalnego inwestora - wymagającego - to do usr... śmierci nie wyjdą z tej budowy :)
A jak oni chcą brać po 11 zł/m2 za gładź - prawdopodobnie pod malowanie - to życzę powodzenia.

jar.os
08-01-2013, 16:08
Jar.os - z tą żarówką to może nie podpowiadaj, bo jak trafią na normalnego inwestora - wymagającego - to do usr... śmierci nie wyjdą z tej budowy :)
A jak oni chcą brać po 11 zł/m2 za gładź - prawdopodobnie pod malowanie - to życzę powodzenia.

Każdy czlowiek uczy się aż do śmierci , niech chłopaki też się uczą .........po 11zeta z metra .:lol2:

EWBUD
08-01-2013, 21:03
W sumie racja - jak ich ktoś przećwiczy na jednej budowie, to zastanowią się na drugi raz ile czasu/kasy trzeba poświęcić na dokładne wykonanie m2.

batix
09-01-2013, 07:10
zrobimy testy z żarówką, ale teraz mam już ściany przy żarówce nie za równe i to tez wpłynęło na to że będę szpachlował ściany . na gorze mam pomalowane płyty KG sam gość chciał pomalować żeby wyeliminować właśnie jakieś niedoróbki

jar.os
09-01-2013, 08:08
zrobimy testy z żarówką, ale teraz mam już ściany przy żarówce nie za równe i to tez wpłynęło na to że będę szpachlował ściany . na gorze mam pomalowane płyty KG sam gość chciał pomalować żeby wyeliminować właśnie jakieś niedoróbki

Hmmm , jeżeli sam chciał to dobrze o nim świadczy .

batix
09-01-2013, 09:21
no pomalował mi za 200 pln 250 m2 najtańsza białą śnieżką

pvo
09-01-2013, 10:11
ostanie pytanie LAFARGE Gips szpachlowy jest OK?

Start i Finish z Lafarge są super do kładzenia i obróbki.

jar.os
09-01-2013, 10:25
no pomalował mi za 200 pln 250 m2 najtańsza białą śnieżką

No to prawie darmo .Aby jakiej biedy z tego nie było bo cos mi tu smierdzi za takie pioeniądze .

batix
09-01-2013, 10:34
Start i Finish z Lafarge są super do kładzenia i obróbki.

Z tego co wiem startem Lafarge 2 warstwy i ostatnia akryl putz finish

pvo
09-01-2013, 13:46
Akryl putz'em nie robilem to nie wiem.
Ja kładłem 2x starta i 2x finisha i luks.

jar.os
09-01-2013, 14:03
Akryl putz taki sobie , ciastowaty przy nakladaniu , nieźle się przeciera .

pvo
10-01-2013, 10:08
Z tego co mi wiadomo, to ACRYL PUTZ robi się na mokro bez przecierania tzw technika bezpyłowa.
Kładziemy raz grubiej później druga warstwa cieńsza i wykończamy "zlizując" ścianę.
Efekt szkło :) Przed malowanie konieczne gruntowanie ale nie farbą gruntującą tylko dobrym, penetrującym gruntem, żeby farba miała sie czego trzymać he he

jar.os
10-01-2013, 10:12
Z tego co mi wiadomo, to ACRYL PUTZ robi się na mokro bez przecierania tzw technika bezpyłowa.
Kładziemy raz grubiej później druga warstwa cieńsza i wykończamy "zlizując" ścianę.
Efekt szkło :) Przed malowanie konieczne gruntowanie ale nie farbą gruntującą tylko dobrym, penetrującym gruntem, żeby farba miała sie czego trzymać he he
Sam robiłeś tak Acrylputzem , ???? czy tylko o tym słyszałeś ??

pvo
10-01-2013, 10:29
Tak jak pisałem wcześniej nie robiłem akryl putzem właśnie słyszałem a w zasadzie widziałem np: >>> http://www.youtube.com/watch?v=gacOmf7aOkY
:)
Choć producent podaje też technikę tradycyjną.

jar.os
10-01-2013, 12:14
Tak jak pisałem wcześniej nie robiłem akryl putzem właśnie słyszałem a w zasadzie widziałem np: >>> http://www.youtube.com/watch?v=gacOmf7aOkY
:)
Choć producent podaje też technikę tradycyjną.

No to zrób ww materiałem cokolwiek , i znajdziesz różnicę między tym co w necie a tym co w realu , i jeszcze tym co obiecuje producent .

pvo
10-01-2013, 15:26
Jak będę miał okazje wypróbować acryl putz'a to podziele sie wrazeniami. Poki co start i finish z lafarge dla mnie najlepszy.Robiłem alpolem, naszą nidą, master ,masem,. i uniflotem i po za master masem lafarge najlepszy do kładzenia i docierania.
Ogólnie przestawiam sie na technikę na mokro bo nienawidzę syfu podczas docierania, a te wszystkie żyrafy i inne badziewia nadają sie do prac w hurtowni albo biurowcach gdzie nikt sie tak nie spina a nie na mieszkaniówce.

Dominik bfc
20-01-2013, 22:17
zapomniałeś wspomnieć o sheetrock gdyby nie cena choć w porównaniu do jakości też nie jest jakoś powalająca jest to dla mnie najlepsza szpachla zaraz przed lafarge, co do akrylputz to daje redę ale robić go na mokro to sobie nie wyobrażam chyba że w pięciu :) jeżeli gruntowanie to tylko gruntem dulux w szarych opakowaniach na allegro po 50zł za 5l, zawsze też gruntuje nim lekko podbarwionym farbą po pierwszym malowaniu- prawie nie ma wtedy smug ale trzeba malować dokładnie bo niepomalowany grunt będzie się błyszczał.

pvo
21-01-2013, 10:50
Nie zapomniałem, poprostu jej nie znam, nigdy nią nie robiłem, a tak szczerze mówiiąc pierwszy raz słyszę :)
Na budowach przy galeriach czy biurowcach najdroższą szpachlą jaką robiłem był gotowy mastermas.
Na ogół główny wykonawca leci po kosztach i kupuje badziew typu alpol czy inną tanioche.
Na prywatkach jak powiesz komuś że szpachla za 28zł worek jest lepsza niż ta za 15 to choćby niewiem jak argumentował i uzasadniał jej zakup i tak wybierze za przeproszeniem gówno.
Dlaczego w 5 robic akryl putza? Robota jak każda inna, łatwiejsza i bez syfu.Nie długo planuje remont u siebie to go przetestuje na mokro.Osobiście wolałbym tę metode niż uganiać sie z syfem czego inwestorzy podczas prac w zamieszkałym już domu strasznie nie lubią.
Nie wiem jak by ponaklejał folie itp zawsze cus tego syfu sie wydostaje, a na miejscu pracy to już rzeż.

kupiecjudex
23-01-2013, 17:52
Ten wątek jest o cenach. Jak chcecie bić pianę o zabudowie poddasza to spierniczać do zakładki o poddaszach :D

ZygmuntRolicz
03-02-2013, 17:20
Ktoś tu sie dziwił, że nie można zrobić szpachlowania za 11zł/m². Można, ale na pewno nie z ręki tylko maszynowo. Można również zrobić jakość pod halogen chociaż odbiór wyszpachlowanych i pomalowanych ścian powinien odbywać się (wgITB) z odległości metra od ściany w rozproszonym świetle.
Cena za gładż gipsową w poznaniu waha się od 15-20zł za wysoki standard. Ja biorę do 23 zł z materiałem przy czym materiał do najtańszych nie należy ale wolę spuscić na cenie za metr niz robic tańszym materiałem. Poniżej próbka możliwości. Wyszpachlowanie 13m² w 10minut.

http://www.youtube.com/watch?v=_GzRQSpoHcU&list=UUmvzEVQ589sG3Eal8BOupMg

Charlie
03-02-2013, 18:17
Wszystko się zgadza, pod warunkiem, że pykasz 1000 m2 na m-c na prywatkach. Miesięczne koszta firmy Ci się przynajmniej zwracają .

pozdrawiam

ZygmuntRolicz
03-02-2013, 18:43
1000m² miesięcznie było by wspaniałe. Szczerze przyznam, że targam agregat nawet na 50m².

atsyrut
18-02-2013, 10:08
Witam speców i prosze o pomoc.

W zeszłym roku latem miałem położone tynki tradycyjne ( cementowo wapienne) zacierane piaskiem kwarcowym. Miały być pod malowanie :) jak się okazałao po wyschnieciu że do malowania to im daleko... polecono ściany zaciągnąć gipsem i stąd moje pytania.

na apewno muszę szczotą ryżową usunąć piasek ze sciany. Czy potem ją fruntować? jaką głądź nakładać? laik lepiej poradzi sobie z gładzią na sucho z docieraniem czy na mokrko?

jar.os
26-02-2013, 08:08
wczoraj miałem propozycję zlecenia ........gładź z malowaniem za 7 zł ...... pani pytała czy coś jeszcze z tej ceny zejdę bo po 7zł to ona juz ma ale słyszała że jestem dobry w te klocki ....:bash: i chce abym to ja zrobił tę robotę ...i co wy na to ???:D

EWBUD
26-02-2013, 09:23
wczoraj miałem propozycję zlecenia ........gładź z malowaniem za 7 zł ...... pani pytała czy coś jeszcze z tej ceny zejdę bo po 7zł to ona juz ma ale słyszała że jestem dobry w te klocki ....:bash: i chce abym to ja zrobił tę robotę ...i co wy na to ???:D

jar.os zejdź jej ze 2 zł jeszcze, nie bądź taki - co będzię Pani (przepraszam: powinno być PANI) przepłacać :)
Ja ostatnio mam szczęście (albo nazwę to dobrą passą) - nie dzwonią do mnie ludzie z takimi propozycjami, ale jak znam życie to niedługo zadzwonią :)

Pozdrawiam

ZygmuntRolicz
26-02-2013, 10:18
Cena miód malina ;-) . Nic tylko narzędzia pakować i jechać na robotę.

jar.os
26-02-2013, 11:04
jar.os zejdź jej ze 2 zł jeszcze, nie bądź taki - co będzię Pani (przepraszam: powinno być PANI) przepłacać :)
Ja ostatnio mam szczęście (albo nazwę to dobrą passą) - nie dzwonią do mnie ludzie z takimi propozycjami, ale jak znam życie to niedługo zadzwonią :)

Pozdrawiam

mówisz że zejść do pięciu i wykosić konkurencję ??:D

jar.os
26-02-2013, 11:07
szkoda że jeszcze nikt nie wymyślił telefonu który by rozpoznawał że dzwoni wariat lub wariatka i samoistnie nie odrzucałby takiego połączenia .....przydałby się taki gadget ....ehhhh , ile to nerwów człowiek by zaoszczędził..

rafał2011
02-03-2013, 21:22
wczoraj miałem propozycję zlecenia ........gładź z malowaniem za 7 zł ...... pani pytała czy coś jeszcze z tej ceny zejdę bo po 7zł to ona juz ma ale słyszała że jestem dobry w te klocki ....:bash: i chce abym to ja zrobił tę robotę ...i co wy na to ???:D

nie szukasz podwykonawcy:D

jar.os
03-03-2013, 05:08
nie szukasz podwykonawcy:D

oddam Ci tę robotę za przyslowiową flaszkę , pasuje ??:D

jar.os
03-03-2013, 05:10
wow 7zł spoko ale nie bądź ździercą... bądź konkurencyjny do bólu i dołóż materiały :D.

się zastanawiałem nad tym czy kobiecinie nie przysponsorować materiałów .....:D

rafał2011
03-03-2013, 11:44
za flaszkę wchodzę, tylko odpuśćmy te materiały:D

jar.os
03-03-2013, 12:49
za flaszkę wchodzę, tylko odpuśćmy te materiały:D

miej serce , flaszke to ja postawię jak weźmiesz tę robotę :D

rafał2011
04-03-2013, 10:06
biorę to zlecenie, podaj adres:D

jar.os
04-03-2013, 15:11
biorę to zlecenie, podaj adres:D

od Ciebie jakieś niecałe 400 km na północny wschód :D mam nadzieje że weźmiesz druga ze sobą .......znaczy sie flaszkę :D

rafał2011
06-03-2013, 14:07
Kurde, nie wiem czy z gratami wpuszczą mnie do autobusu:D dawno tak daleko nie robiłem (zawsze chodziliśmy na piechotę) oczywiście z flaszką:D

atsyrut
09-03-2013, 07:36
Szanowni Forumowicze.

Powiedzcie proszę jaki koszt byłby następujących prac:


1. Położenie gispu na ściany i sufity
2. Położenie gładzi i dotarcie wszystkiego

materiał dam swój - pytanie o koszt samej robocizny.

jar.os
09-03-2013, 08:19
bez malowania możesz mieć przypał ..

atsyrut
09-03-2013, 09:27
bez malowania możesz mieć przypał ..

zdaje sobie sprawę że najlepiej mieć od razu z malowaniem - ale to jeszcze nie ten etap.... i biorę to ryzyko na siebie...

na razie pytam o cenę metra takiej usługi

rafał2011
09-03-2013, 10:40
około 25zł za m2 z gruntowaniem

clamaran2008
11-03-2013, 20:39
wiem że zajmujesz się też płytkami doradź mi jaką maszynę do cięcia płytek za ok. 8000 wybrać rubi, montolit czy raimondi, a może jakaś inna

JUST4DOM
05-05-2013, 13:18
Śmieszą mnie te opowiastki o dużych deweloperach i cenach nie z tej ziemi a realia są takie . W Warszawie ceny za malowanie u dewelopera (a właściwie sprawa wygląda tak deweloper rzadko buduję zwykle zleca firmie tzw generalnemu wykonawcy to jest norma, następnie gw ma w swej firmie cały sztab kadry kierowniczej i oczywiście zleca wszelkie pracę konkretnym firmą typu betoniarskie murarskie instalacyjne praktycznie wszystkie roboty. Gw ma w swojej firmie na budowie zwykle 2-3 pracowników fizycznych którzy są do sprzątania całą resztę zleca firmą). Jeśli chodzi o malowanie to odbywa się to tak firmy tynkarskie są przymuszana prawie zawsze do podpisania umowy wraz z malowaniem aby gw nie miał problemu z estetyką tynków bo spada to na malarzy, po odebraniu tynków firma tynkarska musi po sobie pomalować a rzadko firma tynkarska jest firmą malarską więc stara się to zlecić więc szuka firm malarskich które to wykonają. I oczywiście znajduję firmę malarską która albo ma swoich pracowników albo zleca malowanie na umowę o dzieło pojedyńczym osobom bądź mikro firmom. oczywiście firma malarska wykonuje swe prace z własnym materiałem który kupuję aby móc wykonać zlecenie. Stawki za takie malowanie to maksymalnie 8 pln m2 ale to tylko chyba płacą nieliczni większość to 6,5-7złm2 a w skład takiego malowania wchodzą następujące prace;
1.zabezpieczenie posadzek okien i drzwi
2. gruntowanie ścian
3. szpachlowanie po całości obecnie bez szpachlowania inspektor nie odbierze malowania mimo że nie ma go w cenie :D
4.szlifowanie i akrylowanie
5.malowanie (właściwie gruntowanie po gładzi)
6. zaprawki właściwie zawsze występują
7. malowanie
8 posprzątanie po sobie co zwykle wiąże się z odkurzeniem całego lokalu
Teraz należy zgłośić do gw aby mógł odebrać oczywiście każde odbiory dokonywane są przez dewelopera bądz firmę przez niego wynajętą
.Jeśli jakimś cudem odbiór przejdzie pomyślnie:D (deweloper wynajmuję firmę do nadzoru nad inwestycją więc ten musi coś znaleźć to oczywiste) to można wystawić fakturę i poczekać cierpliwie na pieniądze zwykle 30, 45, a nawet 60 dni. Jeśli firma ma szczęście to istnieje coś takiego jak faktoring
dzięki któremu możemy nieć już pieniążki po 10 dniach ale oczywiście za jakiś niewielki procent. A i jeszcze oczywiście nie można zapomnieć o kaucjach gwarancyjnych zwykle jest to z każdej faktury 5% które odzyskujemy 2,5% po odebraniu przez inwestora zwykle kilka miesięcy jeśli wszystko jest ok jeśli nie to trzeba usuwać usterki bądź pożegnać się z kaucją Jak już się nam uda odzyskać te 2,5% to na kolejne należy poczekać 36 miesięcy od odbioru końcowego budynku przez inwestora.
Jeszcze mała drobnostka z każdej faktury firmy mają potrącana 1% kosztów budowy czyli wc, prąd, ochrona itp.
Oczywiście jeśli ktoś nie wieży to jego sprawa ale wystarczy sobie przypomnieć w jakim my kraju żyjemy. Pozdrawiam Jarek

Wódowlaniec
05-05-2013, 16:39
Czytam i nie chcę mi się wieżyć.Szpachlowanie z malowaniem za 8zł m2 w WARSZAWIE? Uwieżyłbym na Kijowie lub Mińsku ale nawet we wschodniej Polsce to jest mało realne.Znam firme ,która robi po Warszawie różne usługi na domkach jednorodzinnych i prywatnych mieszkaniach i bardzo sobie chwali ceny Warszawskie.
Nie zrozumię nigdy osoby ,która robi na swoim i ma 5zł na godz. Lepiej chyba się zatrudnić u kogoś?

Yorey
05-05-2013, 18:21
Panowie, kurza dupa, apeluję gorąco: piszmy po polsku! Wszak oczy bolą jak piszecie "firmą" zamiast "firmom", "pojedyńczej", miast "pojedynczej" czy "uwieżyłbym" zamiast "uwierzyłbym" wszak to nawet forumowy korektor żarówi na czerwono po takim kaleczeniu języka.

Co do meritum - WSK Just4dom ma rację, tyle że bez sensu marudzi przy tym na nasz kraj cudowny - tak to działa w całym cywilizowanym świecie i tak jest dobrze, bo dzięki kaucji klient/inwestor/zleceniodawca, czy jak chcemy go zwać ma realną możliwość dochodzenia napraw gwarancyjnych, natomiast pamiętać należy, że kaucję gotówkową można sobie zamienić na gwarancję bankową lub ubezpieczeniową. Problem tkwi nieco w czym innym - ostatnimi czasy rynek mocno znowu wypełnił się "firmami" typu Ziutek ze szwagrem, którzy kiedyś gdzieś widzieli robotę, ale z profesjonalizmem u nich jeszcze nie za bogato i częstokroć taka "konkurencja" schodzi z cenami poniżej progu jakiejkolwiek rentowności, do tego często zatrudniając ludzi na lewo, bądź na zlecenie czy o dzieło i licząc na ew. roboty dodatkowe, albo jakiś cud od Boga... Ale bądźcie dobrej myśli - średnio raz na 10 lat przechodzi taka rynkowa miotła - wymiata te słabsze podmioty i rynek znowu się wyklaruje na normalniejszych zasadach.

Kasia242
08-05-2013, 12:10
super ceny,a zresztą niech sie wykonczy to całe pokolenie idiotów robiących dla samej roboty...to taki chyba system mielismy ze liczy sie robota a płaca to dodatek:)
8 zł to ja biore za malowania na biało sufitów...a szpachlowania juz nie robie od 2 lat..powód? hmm robota jest żmudna,ciezka,niezdrowa,i baardzo słabo płatna...wiec niech robią to ci co im nie zalezy na niczym...nie ma co bic głową w mur. Ale 8 zł za całe sciany ze szpachlowaniem to chyba nawet w mozambiku by bambus nie robił takze to chyba jakas prowokacja:D

ChłopZmazur
04-10-2013, 21:00
A ja na swoim podwórku widzę jak ekipy mają przestoje i chwytają się niższych stawek - tym bardziej teraz jesienno-zimową porą. Czasy eldorado-kredytów minęły.
Chcesz zarabiać godne pieniądze to specjalizuj się w czymś trudnym lub niszowym. Np położenie glazury Woodentic. Szpachlować to i ja potrafię, malować również, ocieplam też budynek, muruję, tynkuję /niestety ręcznie domu nie wytynkuje się i trzeba brać ekipę z maszyną/.
W budownictwie kasa jest dla dobrego hydraulika, dla glazurnika, speca od alarmów/elektroniki, dobrej polecanej ekipy od SSO i chyba na tym koniec - z niszówek wypada wspomnieć o zdunie.
Proszę malarzy/szpachlarzy o nie napinanie się za ile to z łóżka nie wstaną. Doskonale pamiętam czasy przed wejściem do ue jak lokali wykonawcy szukali na gwałt roboty by z miesiąca na miesiąc wyżyć. Ku takim czasom wracamy. Gospodarka jest jak sinusoida.

EWBUD
04-10-2013, 21:34
niska cena - mało czasu na dokładną pracę - spaprana gładź/malowanie/tynki/elewacja itd. - brak poleceń - ..........................- niska cena - zawsze się jakiś frajer złapie na nią - i tak w koło wesoło sobie leci..... :)

Yorey
06-10-2013, 06:49
Mędrcy, a nuż będziecie się orientowali - jak bezpiecznie zamocować do sufitu z GK okap o wadze 12kg, którego producent przewidział dwa otwory mocujące o rozstawie jakieś 70-80mm?

Charlie
15-10-2013, 07:40
[QUOTE=Yorey;5958143].... kaucję gotówkową można sobie zamienić na gwarancję bankową lub ubezpieczeniową. ...QUOTE]

...Budimex Ci naprostuje tę teorię :)

Charlie
15-10-2013, 07:42
.....

wal do Tynk BUD-u w Wawie.
Niskie ceny ale 2 tygodnie i masz kasę - bez żadnych kaucji i takich tam cwaniackich zagrywek.

Yorey
15-10-2013, 08:12
[QUOTE=Yorey;5958143].... kaucję gotówkową można sobie zamienić na gwarancję bankową lub ubezpieczeniową. ...QUOTE]

...Budimex Ci naprostuje tę teorię :)

Budimex nie czyni z tym żadnych kłopotów.

sgaczynski
19-02-2014, 09:43
Witam
Mam pytanie odnośnie tynków i gładzi.
W grudniu zakończyłem kłaść tynki c-w wraz z wylewkami.
Budynek zamknięty ocieplony. Poddasze nie zabudowane (brak KG, wełny i itp) bez ocieplenia tylko blachodachówka.
Chciałbym zacząć w marcu kłaść gładź gipsową.
Moje pytanie czy nie za szybko (wilgotność, odparzenia i itp)?
Nie wiem czy czekać z gładzią czy mogę już się bawić dalej remont.
Budynek nie jest ogrzewany .
Ogrzać mogę jedynie za pomocą jakiegoś piecyka CO.

ZygmuntRolicz
19-02-2014, 11:32
Jest taka masa szpachlowa którą możesz to szpachlowanie wykonać nawet w jednej warstwie. To LSR firmy Flugger (jest na allegro). Szpachlować nią możesz nawet miejscowo lekko wilgotne tynki bo jest to masa gotowa i nie wiąże tylko wysycha. Przy tynkach CW zużycie na m2 około 1L.

konspect
02-03-2014, 21:41
Zaczekałbym.
1. Jak przyjdzie atak zimy (a któż to wie?) możesz nie dogrzać i mogą poodparzać.
2. Jak będzie wolno schło (a w takim budynku będzie raczej na pewno) mogą być różne problemy z jakością/trwałością i z późniejszym dotarciem. Najlepiej gdy położona dwukrotnie gładź dosycha max. do kilku dni i tuż po doschnięciu dociera się ją.
Gdyby budynek był porządnie ogrzewany to co innego. Zajmuję się zawodowo budowlanką i zdecydowanie nie podjąłbym się wykonania gładzi w takiej sytuacji.

ZygmuntRolicz
03-03-2014, 06:23
Konspect- skoro zajmujesz sie zawodowo budowlaną mógłbyś odnieść sie do mojego posta?

rafał2011
03-03-2014, 10:11
Witam
Mam pytanie odnośnie tynków i gładzi.
W grudniu zakończyłem kłaść tynki c-w wraz z wylewkami.
Budynek zamknięty ocieplony. Poddasze nie zabudowane (brak KG, wełny i itp) bez ocieplenia tylko blachodachówka.
Chciałbym zacząć w marcu kłaść gładź gipsową.
Moje pytanie czy nie za szybko (wilgotność, odparzenia i itp)?
Nie wiem czy czekać z gładzią czy mogę już się bawić dalej remont.
Budynek nie jest ogrzewany .
Ogrzać mogę jedynie za pomocą jakiegoś piecyka CO.

Na pierwszym miejscu robi się ocieplenie poddasza później dopiero gładzie, ponieważ profilami,płytami itp zniszczysz gładź.

ZygmuntRolicz
03-03-2014, 22:16
No ale jak ma jeszcze parter to co mu bronisz :)

rafał2011
04-03-2014, 19:40
Bez ocieplenia poddasza jakiekolwiek ogrzewanie budynku nie ma sensu a przy obecnych temp. dogrzać trzeba.

qbes
23-08-2014, 14:25
Witam, bardzo proszę o kontakt w sprawie wykonania gładzi:)

spectrum
04-05-2015, 10:42
Odswiezam temat. Cena za gladz od 18zl/m2 (2-3 krotnie nakladanie z przetarciem).

konspect
04-05-2015, 15:47
Odswiezam temat. Cena za gladz od 18zl/m2 (2-3 krotnie nakladanie z przetarciem).
Dokładnie. Do tego gruntowanie przed: 2-3zł, malowanie z gruntowaniem po- od 8zł (2 kolory)

mstudio
21-10-2015, 15:21
Zamiast robienia gładzi na tynkach ja natryskuję kleksy bardzo gęsto specjalną szpachlą basenową i ściana wygląda jak dno groszkowe w patelni. Są to po prostu delikatne, drobne, lekko wypukłe kleksy, które dają taką szorstką powierzchnię, bardzo równą. Tak się robi wykończenia we Francji, nawet w tańszych hotelach. Takie wykończenie maluje się i gruntuje oczywiście, tak jak wszystko inne. Zaletą tego jest brak jakichkolwiek kłopotów z "morkami", nierównościami, rysami, załamywaniem się światła, itp. Ściany wyglądają naprawdę porządnie. Ja to wykonuję bardzo rzadko, raz na parę lat, bo nie jest to powszechne w Polsce. To wykończenie kosztuje 10 zł/m2 z materiałem i gruntowaniem. Klient kupuje farbę jaką chce i można malować. Nawet amator potrafiłby pomalować, to żaden problem. Trudno mnie będzie przekonać kogokolwiek, że to jest ładne wykończenie. Jak chce zobaczyć, to niech jedzie do Francji. W hotelach tych powszechniejszych takie wykończenie to norma.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich gawędziarzy

Adam 44
31-08-2017, 09:37
Hej kładę u siebie gładź na ścianę i mam taki problem, że pojawiają się małe pęcherzyk powietrza. Co może być tego przyczyną? Jestem amatorem w tym względzie, ale uparłem się, że robię to sam. Zaprawę mieszam ręcznie szpachelką, więc raczej nie jest za szybko rozmieszana i nie wtłoczyłem tam powietrza. Sam nie wiem. Czy jak takie otwory po pęcherzykach przejadę jeszcze raz gładzą, aby je przykryć to nie wyjdą później? Druga sprawa to mam problem z położeniem gładzi na łączeniu ściany z sufitem, bo nie ma tam 90 stopni tylko jest mocne zaokrąglenie. Ni jak nie mogę do tego podejść packą, żeby dobrze wyszło. Jakieś rady? Mam nadzieję, że dobry temat wybrałem.