PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze wodnę do działki 156m ciągnąć wodę



byry007
28-02-2012, 18:10
Witam dostałem projekt jak mam podłączyć sobie wodę do działek niby wszystko jest napisane ale chciałbym żeby mi ktoś zobaczył jak to zrobić i ile mogą kosztować same materiały.

Jastrząb
29-02-2012, 07:37
Witam dostałem projekt jak mam podłączyć sobie wodę do działek niby wszystko jest napisane ale chciałbym żeby mi ktoś zobaczył jak to zrobić i ile mogą kosztować same materiały.
Za rure fi=80mm, zaplacisz pewnie kolo 20PLN za metra.
Za taka szczelna studzienke wodomierzowa PVC, fi 1000, placilem w firmie Romold troche ponad 3000PLN. Nie wiem po co fi=1000 na studzienke wodomierzowa. Moze maja grubego inkasenta i do fi=800 sie nie miesci zeby spisac wodomierz? Roznica w cenie znaczna. Ja zasosowalem tak studzienke na obudowe studni glebinowej, bo mam bardzo wysoko wode okresowo. Jakies obudowy z kregow jakby ich nie uszczelniac, zawsze wode przepuszczaly. To po tej zimie poki co jest suchutkie w srodku. Taka studzienka ma duza objetosc - czyli duzy wypor przy wysokiej wodzie. Trzeba wymienic grunt dookoloa, i mechanicznie zagescic. A to tez koszty.

marcin

byry007
29-02-2012, 09:09
Zastanawiałem się nad takim czymś
http://allegro.pl/studnia-wodomierzowa-1200-mm-promocja-i2170820102.html
albo zrobić coś tym czasowe żeby wodomierz był do czasu jak dom powstanie , szkoda że nie ma wodomierzy elektronicznych bym umieścił wodomierz na 1,5m a wyświetlacz na górze do odczytu :)

Jastrząb
29-02-2012, 10:22
Zastanawiałem się nad takim czymś
http://allegro.pl/studnia-wodomierzowa-1200-mm-promocja-i2170820102.html
Tylko musisz byc swiadomy, ze ta studzienka nie ma dna. Jesli miewasz wode gruntowa wyzej niz owe 1.2 metra, to wodomierz bedzie zalewany. Nie wiem, czy to dla niego zdrowo czy nie. A na pewno raczej uniemozliwi odczyt.



albo zrobić coś tym czasowe żeby wodomierz był do czasu jak dom powstanie , szkoda że nie ma wodomierzy elektronicznych bym umieścił wodomierz na 1,5m a wyświetlacz na górze do odczytu :)A skad pomysl, ze nie ma? Tylko moze to byc drogie dla indywidualnego montazu. Podejrzewam, ze najczesciej jest wdrazane przez wodoaciagu by wymaga jakis drogich, niestandardowych urzadzen/terminali odczytujacych ktorych odczyty wodociag akceptuje jako pewne.
Bo normalnie wodomierz ma legalizacje i jest przez wodociag zaplombowany, co daje wodociagam "pewnosc" ze ich nie najciagasz na wodzie. Nie wiem, jak to wyglada przy zdalnym odczycie.

http://www.growo.pl/oferta/wodomierze/zdalny-odczyt-wodomierzy.html

marcin

byry007
29-02-2012, 14:30
Zawsze można zrobić troche betonu i dno zabetonować

Jastrząb
29-02-2012, 15:03
Zawsze można zrobić troche betonu i dno zabetonowaćCo i tak nic nie da jesli woda dlugo bedzie stala powyzej poziomu dna. Jesli bedzie to pare godzin po duzym opadzie, to betonowanie dna zadziala. Jak woda bedzie sie dlugo utrzymywac, to i tak sie przecisnie. Jak pisalem walyczlem z obduowa studni glebinowej z kregow. Korek na dnie mial 20cm, z dodatkami wodoszczelnymi, calosc malowana jakas mostowa zaprawa przeciwodna. I dupa i tak woda sobie stala w srodku,

marcin

byry007
02-03-2012, 05:44
Podpowiedziało mi kilka osób żeby nie cudować z tym studniami tylko od razu pociągnąć waż w miejsce gdzie ma być kotłownia i licznik zasypać gdzieś na wysokości 1-1,5m i wciągnąć kran na górę oczywiści licznik w jakieś skrzynce , wiem ze znajomi robili tak ze jak zimą nie mieszkali w domu na wsi to dzwonili do wodociągów żeby przyjechali zdemontować licznik i zakręcić wodę w ulicy a latem zakładali od nowa .

Jastrząb
02-03-2012, 07:18
Podpowiedziało mi kilka osób żeby nie cudować z tym studniami tylko od razu pociągnąć waż w miejsce gdzie ma być kotłownia i licznik zasypać gdzieś na wysokości 1-1,5m i wciągnąć kran na górę oczywiści licznik w jakieś skrzynce , wiem ze znajomi robili tak ze jak zimą nie mieszkali w domu na wsi to dzwonili do wodociągów żeby przyjechali zdemontować licznik i zakręcić wodę w ulicy a latem zakładali od nowa .
Nie rozumiem tego co napisales. Chcesz zasypac licznik pod ziemia?

Z ta studnia to nie jest zadne kombinowanie. Masz projekt, wiec jest to pewnie uzgodnione z wodociagiem. I widac maja takie wymaganie, zeby licznik byl w studzience po za domem. U mnie wodociag nie ma nic przeciwko temu zeby licznik byl w domu. Masz projekt i pewnie pozwolenie na budowe, wiec raczej sie tego powinienes trzymac.

marcin

byry007
02-03-2012, 11:22
No niby chce zasypać ale żeby był w jakimś czymś żeby na niego bez pośrednio nie sypać piasku, spytam się gościa co mi rysował projekt i jest w gminie od wodociągów co on na taki manewr .

Jastrząb
02-03-2012, 11:39
No niby chce zasypać ale żeby był w jakimś czymś żeby na niego bez pośrednio nie sypać piasku, spytam się gościa co mi rysował projekt i jest w gminie od wodociągów co on na taki manewr .No ale po co. Wodomierz jest po to, zeby na niego od czasu do czasu spojrzec i odczytac co wskazuje. Wiec musi byc umieszczony w dostepnym miejscu. - studzience lub domu. Odkopywal go bedziesz za kazdym razem jak wodociag go bedzie chcial wskazanie spisac? Nie rozumiem idei.

marcin

byry007
02-03-2012, 14:02
Woda u nas jest chyba spisywana albo co 2-3 miesiące to nie tak czesto bedzie trzeba odkopywać a mi chodzi żeby zobić przyłącze wody a za jakieś 2 miesiące będe ruszał z budową wiec do zimy coś już tam bedzie stało zobaczym jak to bedzie później no i czy wogóle będę mógł tak zrobić , rozmawiałem w sklepie odnośnie materiału to mi mówili żeby zrobić nie robić z rury PE 80 tylko z PCV ciśnieniowej bo że bedzie problem z zaworami czy coś takiego co o tym sądzicie ??

Jastrząb
02-03-2012, 14:14
Woda u nas jest chyba spisywana albo co 2-3 miesiące to nie tak czesto bedzie trzeba odkopywać a mi chodzi żeby zobić przyłącze wody a za jakieś 2 miesiące będe ruszał z budową wiec do zimy coś już tam bedzie stało zobaczym jak to bedzie później no i czy wogóle będę mógł tak zrobić , rozmawiałem w sklepie odnośnie materiału to mi mówili żeby zrobić nie robić z rury PE 80 tylko z PCV ciśnieniowej bo że bedzie problem z zaworami czy coś takiego co o tym sądzicie ??
Sadzimy ze sklep Ci chce sprzedac to co ma na stanie, albo na czym lepiej zarobi.
Masz projekt. Trzymaj sie go. Zrobisz z czego innego, zasypiesz (!?) wodomierz, to Ci tego wodociagi nie odbiora, i nie puszcza wody. Nie kombinuj za bardzo.
Jak Ci nie pasi droga studzienka to idz do wodociagow i sie zapytaj czy mozesz umiescic wodomierz w domu. Na czas budowy wyproawadzasz rure na powierzchnie i na niej zakladasz licznik zamykasz na klodke/klucz w jakiejs prowizorycznej skrzynce na powierzchni. jak przyjdzie zima, odcinasz wode na zasuwie i po krzyku.

Ale wszystko musisz ustalic z wodociagiem. Jesli nie zgadzaja sie na umiejscowienie wodomierza w domu i musi byc studzienka, to nie ma co kombinowac, tylko ja od razu przy budowie przylacza wykonac szukajac mozliwie taniej studzienki.

marcin