PDA

Zobacz pełną wersję : Odświeżenie mieszkania



nec2
28-02-2012, 18:32
Witam!

Zastanawiam się nad odświeżeniem mieszkania tzn. chciałbym wymalować całe mieszkanie osobiście i w związku z tym moje pytanie brzmi:
- czy gruntować ściany i sufity przed malowaniem?
- ściany malować 1 warstwę na biało a poźniej dopiero kolor czy odrazu kolor?

Ściany w mieszkaniu są w bardzo dobrym staniem nigdzie nic nie odpada po prostu wymagają odświeżenia.

Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdro

E-Rzecznik Śnieżka
12-12-2012, 14:18
Gruntowanie ścian z pewnością poprawi krycie farby nawierzchniowej, więc zdecydowanie polecam wykonanie tego zabiegu. Grunt wyrówna chłonność i ujednorodni podłoże, pozwoli też na obniżenie kosztów malowania – poprawiając przyczepność warstwy nawierzchniowej oraz zmniejszając jej zużycie. Po gruntowaniu ścian nie ma potrzeby malowania ich 1 warstwą na biało – po całkowitym wyschnięciu gruntu może Pan od razu malować powierzchnię farbą kolorową. Do zagruntowania ścian proponuję wykorzystanie farby Śnieżka Grunt http://www.przemaluj.pl/1131_320.htm

pinki1100
02-01-2013, 21:34
Witam
Robię remont w starym mieszkaniu .
Mam problem z sufitem, sufit jest zrobiony tak:
deska; słoma; tynk; 10 warstw farby
Farbę zdrapałem i na tynku jest dużo rys tzn. pęknięć.
Jak to zrobić żeby nie pękało?
Przykleić na cały sufit siatkę na klej uniwersalny tak jak do ocieplenia ścian?
Czy przykręcić płyty re-gipsowe?
A przyklejenie na placki i przykręcenie re-gipsu do komina to dobry pomysł?

gieniastus
05-01-2013, 15:31
moja siostra miała podobny problem, i firma położyła płyty. teraz na razie jest wszystko ok

free_shop
05-01-2013, 23:14
Admin powinien Cię zbanować (pinki1100). Zanim coś napiszesz przeczytaj "dobre obyczaje forum", punkt 4, podpunkt h.

Miśka76
09-01-2013, 20:39
Witam!

Zastanawiam się nad odświeżeniem mieszkania tzn. chciałbym wymalować całe mieszkanie osobiście i w związku z tym moje pytanie brzmi:
- czy gruntować ściany i sufity przed malowaniem?
- ściany malować 1 warstwę na biało a poźniej dopiero kolor czy odrazu kolor?

Ściany w mieszkaniu są w bardzo dobrym staniem nigdzie nic nie odpada po prostu wymagają odświeżenia.

Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdro

Grunt oczywiście tak, malowanie na biało - skąd taki pomysł w ogóle? Ja nigdy nie małowałam przed kolorem na biało, nawet jak ciemne ściany na jasną żółć przemalowywałam. Tylko 3 wartwy farby.

dez
12-01-2013, 16:08
A jakbys raz (tanią) białą przemalował, to później dwie warstwy (drogiej) kolorowej by wystarczyły.