PDA

Zobacz pełną wersję : rozprowadzenie dgp w podłodze



majkot
29-02-2012, 14:04
Jesteśmy na etapie tynków przed wylewkami i zastanawiamy się czy można rozprowadzić dgp podłogą tak by anemostaty były nad podłogą.Panowie od kominków mają różne zdania,A co sądzą nasi eksperci?Poradzcie

Forest-Natura
29-02-2012, 14:09
Witam.
Wklep w wyszukiwarkę - było to już wielokrotnie roztrząsane na FM.
W skrócie - wątpię żeby Ci się to zmieściło w wylewce. Chyba że będzie na starcie spierniczone ... tzn, użyjesz kanałów bez izolacji.
Pozdrawiam.

majkot
29-02-2012, 14:15
Wklepuję ,niestety otwiera mi się mnóstwo stron o d -marynie.Planowałam użyć wełny do izolacji płaskich kanalów i bez problemu się zmieści tylko nie wiem czy tak można?

Forest-Natura
29-02-2012, 14:27
Witam.
To jaką masz grubą wylewkę?
Pozdrawiam.

majkot
29-02-2012, 15:57
Od chudziaka ok 20cm

Forest-Natura
29-02-2012, 16:06
Witam.
Zaraz, zaraz, to jak Ty chcesz na parterze DGP robić ?
Pozdrawiam.

Rikmen
29-02-2012, 16:32
Witam.
Zaraz, zaraz, to jak Ty chcesz na parterze DGP robić ?
Pozdrawiam.

Forest spokojnie nie denerwuj się...
może kominek będzie w basement, to będzie grało Pzdr Rik.

miki121
29-02-2012, 16:33
Znaczy się po polsku w piwnicy :)

majkot
29-02-2012, 19:08
Tak właśnie o to pytam,czy jest taka możliwość zrobienia dgp na parterze w podłodze.Mam strop z płyt żerańskich i nie chce w nim kuć dziur ,dlatego pytam czy jest taka możliwość. a poza tym chciałabym by ciepłe powietrze dmuchło dołem a nie unosilo się pod sufitem,oczywiście biorę pod uwagę zamontowanie turbiny.

pabo
17-03-2012, 09:45
Mam podobną zagwozdke tylko ze u mnie kominek na parterze i chcialbym pusicic przewody do pokoi rowniez na parterze w wylewce na stropie poddasza uzytkowego - bedzie tam 20cm styro + 5 cm wylewki - wiec zmiescic sie zmiesci - tylko czy tak mozna?

A jeszcze wieksza zagwozdka pojawila sie po przeczytaniu kilku postow - czy w ogole robic mechaniczne DGP skoro tak strasznie brudzi??? ma to sens???
Glownym zrodlem i tak bedzie kociol na gaz ( podlogowka + grzejniki).

eniu
17-03-2012, 10:32
Tak właśnie o to pytam,czy jest taka możliwość zrobienia dgp na parterze w podłodze.Mam strop z płyt żerańskich i nie chce w nim kuć dziur ,dlatego pytam czy jest taka możliwość. a poza tym chciałabym by ciepłe powietrze dmuchło dołem a nie unosilo się pod sufitem,oczywiście biorę pod uwagę zamontowanie turbiny.

Nie widzą problemu, jedynie pogrubiłbym izolacje rur ze względu na styro...

eniu
17-03-2012, 10:32
Mam podobną zagwozdke tylko ze u mnie kominek na parterze i chcialbym pusicic przewody do pokoi rowniez na parterze w wylewce na stropie poddasza uzytkowego - bedzie tam 20cm styro + 5 cm wylewki - wiec zmiescic sie zmiesci - tylko czy tak mozna?

A jeszcze wieksza zagwozdka pojawila sie po przeczytaniu kilku postow - czy w ogole robic mechaniczne DGP skoro tak strasznie brudzi??? ma to sens???
Glownym zrodlem i tak bedzie kociol na gaz ( podlogowka + grzejniki).

wklej rzuty domu...

pabo
17-03-2012, 13:42
kominek w salonie - cieplo mialoby byc doprowadzone do poki przyklejonych do salonu i jednego przy garazu. ( dom 12m x 12m)

eniu
17-03-2012, 14:20
parterówka...bez turbiny ciężko...

M***ki
18-03-2012, 05:41
Ta dziewczyna patrząca w okno , czeka na męża? wykonawcę kominka ? teściową ? :confused: , stoi w takiej pozie jak rewolwerowiec gotowy do pojedynku na śmierć i życie ;)...
Strach się bać ....

niktspecjalny
18-03-2012, 08:16
Ta dziewczyna patrząca w okno , czeka na męża? wykonawcę kominka ? teściową ? :confused: , stoi w takiej pozie jak rewolwerowiec gotowy do pojedynku na śmierć i życie ;)...
Strach się bać ....

Oj nosi cię z ranka oj nosi :(:( .Myślę ,że analizując ten rzut projektu jesteś na lekkim ten teges kacyku :D:D .Rzeczywiście ona może czekać na :
-męża
-teściową
kuźwa ale nie na ciebie :D:D:D jako wykonawcy kominka.Ale idąc dalej twoim tokiem rozumowania(poniosło i mnie :D;)) ,jak przez przypadek ciebie przez okno zobaczy i nie daj Bóg będziesz miał jakieś czeskie znaki rozpoznawcze nie mylić z insygniami,,,,to se może coś zrobić albo tobie.:D;);)

M***ki
18-03-2012, 12:08
Niktspecjany czy Ty masz jakieś inne zajęcia , innymi słowy czy potrafisz robić coś jeszcze , oprócz pisania takich "mądrych inaczej" zaczepek ?

Postać w tej wizualizacji wygląda dość zabawnie ...

niktspecjalny
18-03-2012, 15:19
Niktspecjany czy Ty masz jakieś inne zajęcia , innymi słowy czy potrafisz robić coś jeszcze , oprócz pisania takich "mądrych inaczej" zaczepek ?

Postać w tej wizualizacji wygląda dość zabawnie ...

Zacytuję cię ale chyba już nie powinienem.O jakich ty kuźwa zaczepkach piszesz. Ciebie to się będę czepiał .....jak już chcesz takim językiem gadać.Popatrz jak zabawnie(poniosło mnie znowu) odpowiadasz ludziskom na FM.Popatrz,poczytaj siebie a potem dopiero porozmawiamy.