PDA

Zobacz pełną wersję : strop teriva stropexu czy konbetu i ilu komorowy



fantomek24
01-03-2012, 16:59
witam mam dylemat jak w temacie dom p pow. całkowitej 228 dwulowalowy (dwie równe połówki) z poddaszem użytkowym
czy brać strop 12 komorowy? jakie jest wasze doświadczenei w temacie i kto robi lepszym stropex twierdzi ze waga pustaka ok 9 kg a konbetu 15 kg az taka różnica byłaby? ile po zalaniu winien schnąć czasu aby wejść na górę i murować?
dzięki za opinie

Barbarosa
25-05-2012, 11:17
Ja wybrałam Konbet. Głównie ze względu na cenę. Różnica w jakości nie była zauważalna gołym okiem.
Stropex oferuje wiele innowacji, a ich kształtki wieńcowe to mistrzostwo świata, ale nie przekonały mnie na tyle, aby zapłacić za podobne elementy 2 tys. zł więcej.

Największy dylemat miałam nad liczbą komór pustaka (3, 10, 12)?
Jednak nikt nie potrafił na to wyczerpująco udzielić odpowiedzi.

kocio19
29-05-2012, 10:26
Witam
Ja polecam stropy NORDSTROP z betonu spręzonego i pustaki. Belki są dużej rozpiętości do 9,6 m, pustaki są dłużej wytrzymałości powyżej 4kN. Przy terivie wychodzi taniej na zbrojeniu i na wylewce. Jakieś pytania prosze pisać chętnie odpowiem.Firma się znajduje w Jaworze koło Legnicy "Granord". Darmowe wyceny projektów.

gnievko ultraviolet
14-05-2013, 10:48
Poszukuje sprawdzonego producenta stropów, zakładam ze powinien być z okolic żeby transportu nie doliczyli. Gdzie taniej, w hurtowni czy u producenta?

czarn-y
14-05-2013, 21:36
Mi w lokalnym składzie PSB wyszło o 3 tys taniej niż w Konbecie. Belki teriva, nadproża i kształtki wieńcowe, sprowadzają z firmy Uciechowski, pustaki produkują swoje 3 komorowe. Sprawdź sobie tego Uciechowskiego, blisko masz do siebie.

Wojciech Wyremblewsk
15-05-2013, 15:13
odezwij się na priva to mogę Ci wycenić strop.

tropik
19-12-2013, 11:06
Byłam na stronie obu producentów i konbet ma płyty stropowe - do dużych rozpiętości. To coś co pasowałoby do mojego domu, bo chce mieć bardzo otwarta przetrzen na parterze. Ktoś coś wie więcej? Może ocenić, doradzić?