PDA

Zobacz pełną wersję : Wolnostojący piec kaflowy



kosciej4x4
01-03-2012, 20:07
Hej.

Z Żoną bardzo nam się podobają wolnostojące piece kaflowe. W nowobudowanym szeregowcu jest miejsce przeznaczone na kominek, lecz czy mogę tam wstawić taki piec?

Jest doprowadzona rura z powietrzem z zewnątrz, lecz piece, które nam się podobają nie mają takiej funkcji. Jak to pogodzić?
Dodatkowo - jak się instaluje taki piec? Jak się podłącza do komina? Komin stanowi pionową rurę wychodzącą w salonie przy scianie. Czy aby to podłączyć muszę mieć piecyk z wyjściem kominowym do góry, czy z tyłu+ kolanko do góry? (Wolałbym z wyjściem do góry, aby stał jak najbliżej sciany.

Bardzo proszę o informacje.
Pozdrawiam!

Forest-Natura
01-03-2012, 20:47
Witam.
Kościej - można zrobić wszystko, bez żadnego problemu. Forma, kształt, wygląd, technika. To tylko kwestia dobrania odpowiedniego rozwiązania do tego co można, co należy, a czego nie warto by u Ciebie zrobić. Współczesne piece kaflowe jak najbardziej wykonuje się tak, żeby pobierały powietrze do spalania z zewnątrz budynku.
Pozdrawiam.

kosciej4x4
01-03-2012, 20:51
Tak - ale mi nie chodzi o piece kaflowe "w starym stylu", tylko wolnostojacy piec kaflowy - taka "koza" obudowana kaflami :)
Np. Piec Kaprun (wpisać w google - nie chcę być posądzony o reklamę ;) )

Forest-Natura
01-03-2012, 20:59
Witam.
No przecież napisałem że można zrobić wszystko ...
A to o czym piszesz to po prostu piecyk czy koza (jak zwał tak zwał) z kiepskiej jakości wkładem kominkowym. Koło pieca to nawet z nazwy nigdy nie stało ... :p
Taki sam piecyk czy inny całkiem można wykonać na bazie każdego wkładu, z dolotem powietrza bezpośrednio do paleniska również. W dowolnym stylu, kolorystyce i aranżacji.
Pozdrawiam.

kosciej4x4
01-03-2012, 21:13
Ok. Rozumiem :)

Czy masz jakiś namiar, kto się czymś takim zajmuje?
Pewnie na PRV ;)

eniu
01-03-2012, 21:15
Ten piec ma jedną zaletę . Niską cenę. To jedyna zaleta...

Forest-Natura
01-03-2012, 21:17
Witam.
Oj dużo osób. Tu na FM też kilka. Napisz skąd jesteś to się ktoś znajdzie.
Co do ceny to można takie coś zrobić też i za 55 zamiast za 5,5 tysiąca ... :p
Pozdrawiam.

kosciej4x4
01-03-2012, 21:29
Gdańsk. A piece tego typu firmy Haas+Sohn, lub Kornak? Co o nich sądzicie?

Dolot powietrza można zrobić w formie kratki w podłodze pod piecykiem - i takie coś mi odpowiada :)

Forest-Natura
01-03-2012, 21:34
Witam.
W Tójmieście to aż zatrzęsienie takich firm.
Jak Ci się podoba konkretny model to go kup po prostu. Najlepiej u lokalnego dystrybutora/sprzedawcy.
Kieruj się takimi samymi kryteriami jak przy wyborze wkładu i ogólnie kominka. Albo zdaj się na kogoś doświadczonego na miejscu i w rozmowie osobistej. Na forum takim jak tu znajdziesz tyle opinii co osób ich udzielających.
Pozdrawiam.

bea_m
13-10-2013, 15:27
Z kozy alako jesteśmy bardzo zadowoleni.

radekczu
13-10-2013, 17:40
Ok. Rozumiem :)

Czy masz jakiś namiar, kto się czymś takim zajmuje?
Pewnie na PRV ;)

Ksciej- posta wyżej właśńie napisał
jeden z największych specjalistów w tym zakresie,
nie chce byc posądzony od reklamę :)
wpisz w google -Forest Natura :)