PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NOELIA pracownia DOMPLAN



Strony : [1] 2 3 4

Ahya
01-03-2012, 20:31
Witajcie,
bardzo spodobał mi się projekt Noelia, z Domplanu. Tu jest link do niego.
http://www.domplan.pl/Noelia/Noelia.html

Czy możecie mi napisać swoje spostrzeżenia odnośnie tego projektu? Jakieś uwagi, co warto zmienić, co przerobić. Chcemy na pewno zrobić garaż 2-st, reszta to kosmetyczne zmiany. Jak ktoś buduje ten domek to zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń.

sambusiao
18-03-2012, 08:09
Witam,
nam też się ten projekt podoba,bo pomieszczenia są na swoim miejscu.Rozważaliśmy jeszcze projekt Bella,ale w nim schody znajdują się w salonie,co mi przeszkadza.jestem trakcie wyboru Bella albo Noelia...
pozdrawiam

Ahya
25-03-2012, 21:16
Nam w Belli nie odpowiadał brak gabinetu na dole, brak prysznica w łazience na dole i zbyt mały wiatrołap.

Projekt zakupiliśmy, zabieramy się za papiery. Ze zmian planujemy:
- 2 garaż
- stryszek nad garażem
- zmniejszyć okno w gabinecie na dole na zwykłe, a nie tarasowe
- umywalka w kotłowni
- likwidacja tego schowka przy spiżarce
- zmiana schodów na żelbetonowe
- zrównanie ścianki pralni z łazienką
Ze zmian to tyle. Projekt nam się super podoba, bo ma w końcu duży wiatrołap, a nie klitkę, równe pokoje dzieciaków, dużą garderobę, prosta bryłę. Nie powinien kosztować kupy pieniędzy, co też jest plusem.

aquariusmax
10-04-2012, 15:47
Myślę, że warto podnieść o pustak ścianę kolankową, bo 80cm to trochę mało.
Chyba lepiej będzie przestawić komin do lewej ściany kotłowni, przy garażu na 2 auta.
Ściany na poddaszu są kartonowe. Można wzmocnić strop Terriva, albo dać lany i postawić ścianki 12cm z YTONGA.
Trochę szerokie są okna na parterze. 300 cm warto zamienić na 270cm. Bardziej typowe są wtedy okna.

Ahya
20-04-2012, 11:46
Okno faktycznie warto zmienić na 270cm, bo wtedy jest więcej możliwości produkcji - okno z 2,3,4 taflami. A przy okazji łatwiej dopasować do możliwości portfela (wyceny jakie dostałam na okno 270 były od 2.000 do 7.000 zł :)

Jeszcze jedna rzecz- umiejscowienie kominka. Teraz jest w takim sobie miejscu, ale szczerze to alternatyw na inne miejsce brak. I w projekcie nie ma zestawienia materiałów budowlanych, trzeba samemu liczyć lub dać do policzenia kierbudowi.

jaalicja
20-04-2012, 18:34
A to ci niespodzianka, na forum są inni domplan-owicze :)

My planujemy budować według innego projektu tej pracowni - Kendra, nawet jest wątek (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?202157-Projekt-Kendra-z-pracowni-Domplan) osobny ale bez odzewu (narazie!)

Co do projektu Noelia - to jest całkiem podobny do Kendry - ma zwartą bryłę, prosty dach bez udziwnień.

Myślę, że warto byłoby zastanowić się nad zmianą kominka w salonie - chyba lepiej jakby był pośrodku salonu a nie przy ścianie zewnętrznej - zawsze to lepszy ciąg (tak budowano wszystkie kominy w starym budownictwie) no i jeszcze względy estetyczne (kwestia indywidualna oczywiście).

Nie chcecie obniżyć wjazdu do garażu i zrównać go z poziomem zero ? Ja jeszcze myślę o poszerzeniu garażu - tak aby był ciut bardziej wygodny - w Kendrze ma 3m szerokości. Może być ciasno z przejściem do kotłowni lub ew. postawieniem małej półki / powieszeniu rowerów itp...

Ahya
24-04-2012, 15:51
Hej jaalicja :) Kominek tez bym z chęcią zmieniła, ale nie ma bardzo gdzie, bo jak go postawić na środku ściany w salonie, to wychodzi w drzwiach sypialni na górze. Jednak z projektantem będziemy kombinować coda się z tym zrobić.

Elfir
24-04-2012, 16:39
Zrezygnowałabym z okna w spiżarce (po co one?) i najprawdopodobniej także w łazience na parterze (wygodniej będzie ustawić dużą kabinę).

Przejście do kuchni zrobiłabym w miejscu szafy wnękowej (nr 1/7).

Garaż może być trochę za wąski.

Dorotka:)
16-05-2012, 22:04
Witam,
mnie również bardzo spodobał się projekt Noelia i jesteśmy na etapie papierologii ale myślę, że na przełomie września i pażdziernika będą już fundamenty wylane.
Zmiany w Noelii planuję takie:
1. garaż 2-stanowiskowy
2. dwa małe okna w garażu (60x60)
3. okno pomieszczenia gospodarczego za garażem jako trzecie na ścianie z oknami garażowymi(zamiast okna na ścianie z drzwiami wyjściowymi na zewnątrz)
4. zamiast schowka 1/7 to będzie spiżarnia ale tylko do połowy ściany kuchennej (kuchnia będzie miała wgłębienie i tam kuchenka gazowa) a drzwi do spiżarni zaraz po wejsciu do kuchni, oczywiście likwidacja okna przewidzianego na spiżarkę
5. zastanawiam się czy okno w łazience na dole zrobić 60x150
6.okno w kuchni 150x150
7. zakładając,że wejście do domu znajduje się od południa to na ścianie północnej okna 150x150 zamiast wyjść ogrodowych
8. a na ścianie zachodniej znajduje się wyjście ogrodowe to nad tym dach na całej długości "załamać" i zrobić taką fajną zadaszoną werandę (3 lub 4 m szerokości)
9. W łazience na poddaszu zmienię okno na mniejsze (60x150 albo 90x150)
10. przesunięcie ściany dzielącej 2/6 i 2/7 na środek, drzwi przejściowe z garderoby do pralni i zamiast okien dachowych będą okna w ścianie pionowej (60x150 albo 90x150 jeszcze się zastanawiam)
Na razie tyle zmian wymyśliłam i wydaje mi się, że domek powinien być funkcjonalny
Piszcie Wasze propozycje, bo co kilka głów to nie jedna;)
Pozdrawiam serdecznie:)

Ahya
18-05-2012, 10:45
Hej Dorotka, fajnie że coraz więcej Noeliowiczów :) Domek ten jest mega funkcjonalny, a co ważne bardzo dobry pod energooszczędność. Szkoda, że masz wejście od południa, bo wyjdą Ci okna na północy.

My też działamy papiery, ale to się schodzi...

Dorotka:)
18-05-2012, 22:05
Hej Dorotka, fajnie że coraz więcej Noeliowiczów :) Domek ten jest mega funkcjonalny, a co ważne bardzo dobry pod energooszczędność. Szkoda, że masz wejście od południa, bo wyjdą Ci okna na północy.

My też działamy papiery, ale to się schodzi...

Nooo... z tymi papierami to masakra :/ Domek rzeczywiście jest mega funkcjonalny (spodobało mi się to określenia:D ) a wejście to dokładnie wyjdzie mi od południowego zachodu bardziej, myślę, że nie ma tego złego... przynajmniej będzie chłodniej upalnym latem;) Szukałam projektu, który by mi odpowiadał dokładnie pół roku i znalazłam NOELIE i pólnocy :D :D ale podoba mi się niesamowicie. Świetny jest oczywiście z moimi zmianami będzie lux :) Właśnie wczoraj zamówiłam projekt:) Warunki zabudowy już mamy (złożyliśmy wniosek w gminie w sierpniu 2011 a warunki dostalismy w styczniu 2012!), geodeta zrobił nam już mapkę do celów projektowych i teraz czekamy na dokument z Zakładu Energetycznego, jak to będzie to wtedy zaniosę projekt do adaptacji ze zmianami i do starostwa wniosek o pozwolenie na budowę, mam nadzieję, że do końca sierpnia uda się to wszystko załatwić, bo chcielibyśmy zrobić fundamenty w jesieni. Tak mnie cieszy ten domek i tak mnie pozytywnie nakręciło że uwierzyć nie mogę;) A Wy Ahya tez na jesień planujecie fundamenty?
Pozdrawiam serdecznie:)

Ahya
22-05-2012, 11:24
Dorotka, my fundamenty dopiero na wiosnę 2013. Nie damy rady teraz się z tym wyrobić. Bardzo bym chciała, ale kasy brak (będzie kredyt) i ekipy i czasu. Więc ten rok przeznaczamy na papiery, a następny budowa. Z chęcią będe pomagać Wam i mam nadzieję, że razem wybudujemy śliczne i mega funkcjonalne :) Noeliki.
Pozdrówki

Dorotka:)
03-07-2012, 17:28
Jednak okno w łazience na górze i na dole będzie 90x150
w garażu okna 90x90
okna w pralni na górze i w garderobie będą 150x120
a w kuchni tego wgłębienia nie będzie tylko w łazience na dole i w takim układzie to okno lewe zostaje ale będzie 90x150 natomiast bedzie zlikwidowane to małe okno prawe, które jest w projekcie żeby komin ciągnąć od dołu a nie jak jest w projekcie od pierwszej kondygnacji dopiero. Mam nadzieje, że do końca sierpnia bedzie pozwolenie już na budowe:)
Pozdrawiam wszystkich:)

arczis
08-07-2012, 18:47
Witam sympatyków Noelii:)

Prawie zdecydowałem się na ten projekt. Jednak moje zdecydowanie uzależnione jest od mozliowści poszerzenia domu o 1metr od strony salonu. Czy sądzicie , że to możliwe? Chciałbym w ten sposób powiekszyć salon i kuchnię oraz jednocześnie 2 pkoje na górze. Drugi z zasadniczych elementow do zmiany to strona od ogrodu. Chciałbym tam balkon jak w projekcie Z197, sądzicie że to będzie mozliwe?

Pozdrawiam wszystkich:)

elsner
08-07-2012, 21:23
o takie rzeczy zdecydowanie najlepiej pytać u źródła czyli u autora.

arczis
08-07-2012, 21:54
tak zgadza się, ale pytam tak zupełnie wstępnie, a może ktoś będzie fachowcem i udzieli informacji, która już teraz ucieszy mnie zanim uda sie zapytac autora:)

agata i maiej
08-07-2012, 22:03
witam serdecznie!!!

mamy z żoną dylemat... noelia czy z197... gdyby tak dało radę te projekty "zmiksować" - dla nas ideał:D

Pozdrawiam użytkowników forum !!

Maciej

Mirek W.
09-07-2012, 13:58
witam serdecznie!!!

mamy z żoną dylemat... noelia czy z197... gdyby tak dało radę te projekty "zmiksować" - dla nas ideał:D

Pozdrawiam użytkowników forum !!

Maciej

Witam.
To macie taki sam problem jak my. Dopóki nie natknęliśmy się na projekt NOELIA już prawie byliśmy zdecydowani kupić projekt Z197, ale teraz na 95% jesteśmy zdecydowani na NOELIĘ ,oczywiście ze zmianami- już przedyskutowane z projektantem który będzie robił adaptację. Planujemy poszerzyć dom o 1 metr lecz od strony garażu- nie ma z tym najmniejszego problemu, oczywiście adoptujemy balkon z Z197 w tym samym miejscu, dokładamy dwa okna w garażu, rezygnujemy z okien dachowych na rzecz zwykłego w suszarni i garderobie. Co o tym myślicie?

POZDRAWIAM

arczis
09-07-2012, 19:37
Heh, widzę, że zwolenników zmiksowania Noelii i Z197 przybywa! Ja jestem po rozmowie z autorem projektu, który nie widzi problemu w poszerzeniu domu o 1 metr od strony salonu ( zalezy mi na większym salonie ok. 35m2 ) i zaadoptowaniu balkonu typu tego z Z197:) Zacieram recę:) Oczywiscie będzie trzeba dograć inne szczegóły jak choćby usytuowanie/wielkość okna/okien od frontu...

Pozdrawiam

agata i maiej
09-07-2012, 21:49
witam witam,

mam wrażenie, że podsłuchujecie:jawdrop:

też planujemy poszerzenie o metr ale po 0,5m z każdej strony a żona upiera się przy balkonie;) co do okien, to po lewej stronie nie chcę/nie mogę ich mieć (zapomniałem dodać że projekt będzie odbiciem lustrzanym) ze względu na wąską (jak dla mnie ) działeczkę i każdy centymetr jest na wagę złota.

arczis, zdradzisz gdzie się zamierzasz budować? bo my zalasewo....

arczis
10-07-2012, 19:53
Niezły numer! Sarzędz na linii:) Faktycznie jakieś podsłuchy czy co!:) Nawet w myślach, bo i ja rozważam zamienic ten metr na po 0,5 z każdej strony...Co do lokalizacji niestety nie mam tyle szczęścia i z uwagi na ceny działek w Swarzędzu muszę wynieść się do Paczkowa:( Chyba, że macie namiary ( i użyczycie ) na dobre ceny działek w Zalasewie...

agata i maiej
10-07-2012, 21:19
właśnie wysłałem nasz "pomysł na .... ciekawy domek" do architekta. trochę tę Noelkę zmodyfikowaliśmy. Niewątpliwą rolę odegrał tutaj z197, zresztą poddasze to totalna improwizacja i wariacja i kompilacja z197 i noelki..

a co do działki, to Paczkowo ładnie się rozwija. Zresztą na południe i wschód od Swarzędza wszystko "rośnie" jak na drożdżach:)

arczis
10-07-2012, 21:28
Zapodajcie jakie zmiany jeszcze planujecie. Kiedy planujecie budowę? Niesamowite się złozyło, że spotykamy sie tutaj na forum z tej samej mieściny i z bardzo podobnymi planami modyfikacji projektu! Może wzajemnie skorzystamy na wymianie pomysłów , a potem doświadczeń z etapu realizacji. Może macie lub ktoś inny dysponuje zestawieniem materiałów do projektu Noelia?

agata i maiej
10-07-2012, 22:12
uczciwie przyznam, że ja tak daleko jeszcze nie sięgam (rozpoczęcie budowy), ale to złożony "problem". Natomiast moja szanowna małżonka urządziła już kuchnię, łazienki, pokoje i zasiała trawe....

co do budowy, chciałem w tym roku fundamenty ale raczej nie zdążę. plan mam w przyszłym roku zrobić sso...

w ogóle do tematu budowy podchodzę jak pies do jeża:) jak dostanę "akceptację" naszych zmian i architekt zacznie rysować projekt, wtedy poczuję smak budowy. o materiałach nie myślę. na razie....

Ahya
30-07-2012, 21:21
A ja właśnie myślę o materiałach, aby jeszcze przed zlożeniem pnb wiedzieć z czego chcę budować i jakich ilościach. I dlatego czas adaptacji wydłuża mi się strasznie...

Mirek W.
31-07-2012, 21:08
Witam ponownie. Jeden problem z głowy. Projekt wybrany i kupiony - NOELIA. Ze względu na plan zagospodarowania terenu musimy doprojektować drugi garaż- dłuższa kalenica ma być równoległa do drogi. W związku z tym mam pytanie do osób które planują Noelie z garażem dwustanowiskowym, jak planujecie rozwiązać wejście na strych nad dodatkowym garażem? czy możne przedłużacie pomieszczenie pralni i garderoby nad drugi garaż? czy inny układ pomieszczeń?. Dorotka czy te dwa pomieszczenia będą dobrze doświetlone z okien w szczycie a bez tych dachowych?- gdyby nie drugi garaż na pewno bym z nich zrezygnował Co do materiałów to planujemy budować z solbetu na klej, strop teriwa a na poddaszu strop z cegły. Fundamenty może jeszcze w tym roku jak będzie pozwolenie lub na wiosnę 2013. Będziemy budować w okolicach Sandomierza.
Pozdrawiam NOELIOWICZÓW

Ahya
03-08-2012, 19:37
U mnie wejście na strych będzie z pralni, bo na strychu będę wszelkie instalacje - pompa ciepła, wentylacja mechaniczna. A na dole w kotłowni składzik na narzędzia ogrodnicze.

Mirek W.
11-08-2012, 17:44
Wejście na strych z pralni będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Zlikwiduje się okno dachowe w pralni i da się jedno lub dwa w szczycie. Zobaczę jak to będzie widział projektant- jak tylko wróci z urlopu. Ahya, z czego planujesz budować? Świdnik- jeśli ten pod Lublinem leży niedaleko Sandomierza, więc można by się było wymienić doświadczeniem już na etapie budowy.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH NOELIOWICZÓW
Mirek W.

arczis
12-08-2012, 22:52
Witam.
Projekt zakupiłem w Domplanie tydzień temu, teraz wróciłem z "wakacji" i ruszam dalej. Oczywiscie adaptacja, ale nie wiem do końca jak za to wszystko sie zabrac, z czego budować, komu zlecić adaptację, tzn. czy tylko adaptację , czy łącznie z załatawianiem formalności do uzyskania PNB, a do tego dochodzi wlele innych spraw , które trzeba na początku drogi do postawienia swego wymarzonego domku ruszyć. Wdzięczny będę za każdą podpowiedź, sam chętnie będę pisał co u mnie nowego, szczególnie jakie mam pomysły na domek w celu wymiany pomysłów:)
Pozdrawiam!

Ahya
20-08-2012, 19:34
Tak, Świdnik pod Lublinem, raptem 125 km :) A wycieczke krajoznawczą też możną zawsze zrobic.
Ja mam projektantkę, która mi robi papiery do PnB (wszystko), mam też projektanta od instalacji (wentylacja mechaniczna, dobór pompy ciepła i podłogowka) oraz adytora od OZC. Od tych wyników zależy z czego budujemy, jakie okna dobieramy, jakie ocieplenie etc. Już zwiększyłam grubość ocieplenia w paru miejscach (nad garażem w projekcie jest tylko 3 cm, co u mnie w garażu nieogrzewanym jest niedopuszczalne-będzie 10cm).
Noelka będzie na płycie fundamentowej.
Podnoszę po konsultacjach ściankę kolankową o pół pustaka, nie więcej aby nie zepsuć bryły i nie powiększać kubatury.

Mirek W.
23-08-2012, 10:28
Ahya, co do wycieczki jestem na tak , kto pierwszy ruszy z budową to ten drugi przyjedzie na inspekcję. C o tym myślisz? Mój projektant właśnie wrócił z urlopu i ostro się bierze do pracy . My też mamy mieć ,,wszystko" z pozwoleniem na październik- ZOBACZYMY Jeśli chodzi o fundamenty, to będziemy robić zgodnie z projektem- zbrojone, lane ławy w górę szalunki i lany fundament zamiast bloczków- te same pieniądze a solidniej. Ściana kolankowa będzie podniesiona o jeden bloczek- powinno być ok. Arczis myślę, że najrozsądniej wszelkie formalności jest zlecić projektantowi który robi adaptację ( najwygodniej i prawdopodobnie najtaniej), chyba że robisz dodatkowe projekty jak Ahya które wykraczają poza jego kompetencje.W projekcie jest ytong lecz ja planuję budować z solbetu.
POZDRAWIAM
Mirek

sqlak
31-08-2012, 13:41
Witam wszystkich wielbicieli Noelii. Mam gorącą proźbę o podanie dokładnych wymiarów domu, żebym mógł ustawić sobie go na działce i zobaczyć jak wygląda. Nie ma nigdzie na necie podanych dokładnych wartości, a widze że niektórzy już są szczęśliwymi posiadaczami tego projekciku:P Jeszcze jedno jakby ktoś już budował domek na mazowszu lub łódzkim to chętnie obejżę :))

Pozdrawiam

Daniel

Ahya
06-09-2012, 21:47
sqlak, Noelka ma 10,54 m szerokości, a długości 11,94 (my po dodaniu drugiego garażu mamy 14,64).

Mirku, z chęcią się pisze na wycieczki, my zaczynamy w marcu więc jak nas wyprzedzisz, to jedziemy do Ciebie :)

Mirek W.
09-09-2012, 16:26
Ahya, sprawa załatwiona.
sqlak, zobacz na stronie projekty.ing.com.pl myślę że znajdziesz tam to co potrzebujesz.
POZDRAWIAM
Mirek

Ahya
14-09-2012, 14:09
Jak tam papierki Noeliowe? U nas projektantka ma problem z pompą ciepła, bo nigdy czegoś takiego nie projektowała. ZUD uzgodniony, zostają pierdółki i będziemy składać do starostwa.

arczis
15-09-2012, 19:41
Witam,

u mnie sprawy nabierają tempa, przy czym jestem w tej chwili posiadaczem opinii z gazowni ( na resztę czekam ), która pisze, że gaz będę miał w 2014/2015r:( Jestem po rozmowie i będę pisał pismo, może przyśpieszą tak aby mi pasowało.
Po kupnie projektu dałem go do adaptacji razem z załatwianiem innych formalności do pozwolenia na budowę. Liczę, że zacznę budowę na wiosnę.
Projektant ma trochę pracy z ta adaptacją, bo zmian , które wprowadziłem jest sporo. Podam co zmieniłem, może przyda się kolejnym sympatykom Noelii:)
Budynek od strony garażu ( projekt w lustrzanym odbiciu ) poszerzony o 0,5m, a od strony salonu o 0,7m.
Na parterze:
- umywalka w kotłowni na scianie gabinetu blisko wejścia,
- tablica rozdzielcza w garażu, dzięki temu w wiatrołapie stanie duża szafa,
- garaż po poszerzeniu budynku ma ok. 20m2. Bedzie swobodniejszy wjazd ( brama garażowa 2,7m, reszta uzysku z poszerzenia da więcej miejsca na szafki przy ścianie,
- poszerzenie 0,1m łazienki, aby wszedł większy natrysk,
- zamiana miejsc w łazience między sedesem a umywalką,
- likwidacja pomieszczenia 1/4 spiżarnia, dzięki czemu uzyskana wnęka w kuchni na mały stół i krzesełka ( wzdłuż uzyskanej w wyniku zmian sciany o długości 160cm ),
- likwidacja w zw. z powyższym okna w spiżarni,
- przemieszczenie spiżarni za scianę schowka ( schowek będzie na szafę ), schowek ma głębokość 70 cm, a oddzielona od niego ścianą spiżarnia 80cm. Do spiżarni wchodzi sie zatem zaraz na prawo wejścia do kuchni, jednak za 0,3m murkiem,
- okna tarasowe zamiast 3m, dałem 2,7m. dzięki temu wydłużyłem scianę na której będzie stała kanapa, oraz murek przy którym stoi kominek, aby nie był rowno z wejściem do salonu przez okno tarasowe, tylko schowany za 0,3m murkiem,
- salon dzięki poszerzeniu ma prawie 32m2,
- gabinet 1/8 poszedł o 0,9m w strone ogrodu, dzięki temu jest wiekszy o ok 4m2, ale przede wszystkim po aby móc zastosować od strony ogrodu rozwiązanie z projektu Z197:),
- w gabinecie zamiast okna tarasowego, duże ale zwykłe, likwidacja w związku z tym od tej strony fragmentu tarasu,

Poddasze:
- przede wszystkim balkon od ogrodu, głęboki na 1,5m z pełnym zadaszeniem, długi do wysuniętej jak w Z197 ściany od gabinetu i wyżej pokoju 2/4, dzięki zadaszeniu i balkonowi jak widać w Z197 "dach" nad tarasem,
- wyjście na balkon przez okno balkonowe, czyli rezygnacja ze zwykłego,
- równiez rezygnacja z okna zwykłego w pomieszczeniu 2/4 , zamiast niego, dwa okna połaciowe,
- oczywiście większe pomieszczenia na poddaszu dzięki poszerzeniu domu,
- przesunięcie scianki łazienka/pralnia o 0,1m, w celu usytuowania w narożniku tej sciany oprócz wanny dodatkowo natrysk.

To tyle z zasadniczych zmian.

W szczycie planuję jakis stryszek na graciarnię.
Elewacja na pewno będzie inna niz w projekcie, ale jej wybór sprawia mi największe problemy:)

Pozdrawiam wszystkich.

Ahya
16-09-2012, 11:08
arczis, jak wymyślisz jakąś elewację, wklej proszę projekt :) Z chęcią pooglądam, bo ja też nad elewacją się zastanawiam, choć ta mi się podoba (tylko kolorki trochę inne, na pewno będzie dachówka szara lub czarna, ale to ze względu na planowana czerpnię WM spod dachu i musi się dach nagrzewać).
Faktycznie sporo zmian masz, ale grunt to zamieszkać w domku, który spełnia nasze oczekiwania w jak największym %
My gazu nie mamy, więc nie mamy problemu :D

taylor13
22-09-2012, 00:00
Hej jaalicja :) Kominek tez bym z chęcią zmieniła, ale nie ma bardzo gdzie, bo jak go postawić na środku ściany w salonie, to wychodzi w drzwiach sypialni na górze. Jednak z projektantem będziemy kombinować coda się z tym zrobić.
Hej, Ahya
Czy wymyśliliście coś w sprawie innego usytułowania kominka????
Bardzo mnie to interesuje, bo też się nad tym zastanawiałam bezskutecznie.

Ahya
05-10-2012, 12:39
Hej, niestety ale nic z tego nie wyszło i kominek ( a raczej docelowo koza, czyli kominek wolnostojący) będzie tam gdzie miał być. Już kończymy papiery, mamy wszystkie pozwolenia i zezwolenia, więc składamy PnB.

Kasieńka i Piotr
12-10-2012, 21:58
Witam wszystkich
My już zaczęliśmy. Na początku września wylaliśmy płytę fundamentową a jutro jadę sprawdzić wysokość ścian jakie nam budowlańcy wymurowali.

Kasieńka i Piotr
12-10-2012, 22:14
Tyle Wam mogę teraz pokazać.:)
141777

Kasieńka i Piotr
14-10-2012, 22:32
Gdzie się podziali NOELIOWICZE?
Dzisiaj pokażę tyle:)142107

Kasieńka i Piotr
15-10-2012, 15:52
OK widzę, że nie ma dla kogo pisać. To ja się nie będę narzucał:)

joanna-wroc
15-10-2012, 17:47
OK widzę, że nie ma dla kogo pisać. To ja się nie będę narzucał:)

Pięknie Wam idzie, wielkie gratulacje i nie przestawajcie pisać!!!Proszę o zdjęcia i wrażenia! Trzymam kciuki i czekam na dalsze wieści o Waszej Noelce!!!

Witam wszystkich sympatyków Noelii. Jesteśmy na etapie szukania projektu (a raczej byliśmy, bo Noelka tak nam się spodobała, że raczej zostanie) i załatwiamy formalności dot. działki. Wasze pomysły na zmiany w projekcie bardzo mi pomogły, więc serdecznie dziękuję i super, że o wszystkim tu piszecie. Nam do budowy zostało trochę czasu (biurokracja, kredyt itp.) więc z rozmarzeniem będę oglądać Wasze postępy. Powodzenia!

arczis
16-10-2012, 19:40
Witajcie, tak tak piszcie i pokazujcie, nareszcie jakies zdjecia super i gratulacje!

Ahya
16-10-2012, 21:26
Kasiu i Piotrze, podsyłajcie jak najwięcej zdjęć, szczególnie z wylewania płyty, bo też chcemy robić Noelkę na płycie. My niestety jesteśmy udupieni przez projektantkę i nadal nie mamy papierów. Jeśli macie teraz jakieś problemy to dawajcie znać, postaramy się je wspólnie rozwiązać.
Zmienialiście układ kanalizacji i wody w jakiś sposób?

Kasieńka i Piotr
18-10-2012, 22:25
Jestem
Zrobiliśmy tak: kanaliza podobnie jak na obrazku142974
nie będzie spiżarni którą zostanie obdzielona kuchnia i łazienka z tym że pion na górę jest prawie w rogu przy drzwiach, do pomieszczenia technicznego doprowadziłem kanalizę do małej umywalki, bo tam będzie taka potrzebna, wstawiamy okno w garażu, w jadalni okno nie do posadzki ale do parapetu gdyż nie będzie tarasu z boku, w salonie i gabinecie zostawiam duże okna, bo mamy od południa i zimą będzie nas słonko grzało a latem będziemy się zasłaniać albo roletami albo markizą. Wyrzuciłem wszystkie okna dachowe, połączyłem pokoje 2/3 i 2/4 w jedną sypialnię oraz 2/6 i 2/7 w jedno pomieszczenie pralnio-suszarnio-prasowalnię i w tym pomieszczeniu 1 okno 150X150 w ścianie szczytowej.
Problem mam z oknami tarasowymi. Marzy nam się kolor drewna a okna mamy od południa i nie każdy producent chce takie okna wykonać (3 szybowe) albo zrobią ale bez gwarancji. A to z ostatniej wizyty na budowie.142976142977

Ahya
18-10-2012, 22:52
Kasiu i Piotrze, kanalizę dokładnie chcemy tak samo - czyli umywalka w kotłowni i to w tym samym miejscu :) Chcemy jeszcze oprócz tego wyprowadzić kanalizację poza dom (kranik na ścianie zewnętrznej za kotłownią, do podlewania ogrodu).
Ale Wam mury pną się do góry. Bardzo czysto te mury wyglądają, super jak się patrzy że już u Was tyle zrobione, a u nas dalej w lesie :/ Powodzenia na dalszym etapie.

Kasieńka i Piotr
18-10-2012, 23:05
Witaj Ahya No kranik do ogrodu to podstawa. Najciemniej pod latarnią- teraz piję do czystych murów. Jak robiłem casting na wykonawcę SSO to szukałem w inernecie, na forach budowlanych a pod nosem miałem budowlańca który budował obok kilka domów ale w/g plotek był drogi. Od dawna podobało mi się jego wykonanie ale skoro jest taki drogi to nie podchodziłem, aż kiedyś z ciekawości podszedłem porozmawiać i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu okazało się, że jest zupełnie odwrotnie, nie żeby był tani bo to też źle, ale wcale nie jest taki drogi. No i u nas buduje ale od poziomu płyty w górę i prawdopodobnie dach a jak będę zadowolony to zlecę też jemu pozostałe roboty.

tomik66
19-10-2012, 15:40
Witaj Ahya No kranik do ogrodu to podstawa. Najciemniej pod latarnią- teraz piję do czystych murów. Jak robiłem casting na wykonawcę SSO to szukałem w inernecie, na forach budowlanych a pod nosem miałem budowlańca który budował obok kilka domów ale w/g plotek był drogi. Od dawna podobało mi się jego wykonanie ale skoro jest taki drogi to nie podchodziłem, aż kiedyś z ciekawości podszedłem porozmawiać i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu okazało się, że jest zupełnie odwrotnie, nie żeby był tani bo to też źle, ale wcale nie jest taki drogi. No i u nas buduje ale od poziomu płyty w górę i prawdopodobnie dach a jak będę zadowolony to zlecę też jemu pozostałe roboty.

Witam. Ściany rzeczywiście ładnie wymurowane. Jaką cene za sso ten fachowiec podał?? Ja mam wstępną wycenę 22000 od fundamentu do poddasza bez dachu. duzo?? mało??

Można prosić zdjęcia ściany frontowej.

Kasieńka i Piotr
19-10-2012, 19:15
Proszę, oto front, Trochę słabo widać ale zdjęcie robione późnym popołudniem.143161

Kasieńka i Piotr
19-10-2012, 19:26
Witam. Ściany rzeczywiście ładnie wymurowane. Jaką cene za sso ten fachowiec podał?? Ja mam wstępną wycenę 22000 od fundamentu do poddasza bez dachu. duzo?? mało??

Można prosić zdjęcia ściany frontowej.
Bardzo tanio, aż nieprzyzwoicie tanio. Koniecznie zobacz jego efekty pracy. A jak z umową na prace budowlane i gwarancją? Ja mam za mury ze stropem 25 tyś i za dach z nabitką i obróbkami na gotowo 95/m2. Nie jest to tanio ale i nie b.drogo, ale firma jest loalna, zatrudnia pracowników na umowy o pracę, opłaca składki za ludzi co jest dla mnie też ważne-taki jestem:)

Ahya
20-10-2012, 13:16
Piotrze (bo chyba Ty piszesz, prawda?), mam pytanko - czy w łazience na górze zostawiacie tak jak jest, czy robicie zmiany? Bo my chcemy jeszcze prysznic tam wstawić i kombinujemy przeróbki.

Kasieńka i Piotr
21-10-2012, 22:53
Piotrze (bo chyba Ty piszesz, prawda?), mam pytanko - czy w łazience na górze zostawiacie tak jak jest, czy robicie zmiany? Bo my chcemy jeszcze prysznic tam wstawić i kombinujemy przeróbki.
Tak ja to Piotr:yes:. Prawdę mówiąc nie rozmawialiśmy o łazience na górze, ale oboje mamy dość wanny i prawdopodobnie będzie duża kabina bez brodzika z wyprofilowaną podłogą i bezramowymi ścianami ze szkła bezpiecznego, taką kabinę lecz mniejszą chemy zrobić na dole. Marzyła nam się listwa odpływowa w posadzce taka na szerokość kabiny, ale zrobię normalny syfon wpuszczone w posadzkę- zgadnij czemu?

Ahya
22-10-2012, 21:40
Tak ja to Piotr:yes:. Prawdę mówiąc nie rozmawialiśmy o łazience na górze, ale oboje mamy dość wanny i prawdopodobnie będzie duża kabina bez brodzika z wyprofilowaną podłogą i bezramowymi ścianami ze szkła bezpiecznego, taką kabinę lecz mniejszą chemy zrobić na dole. Marzyła nam się listwa odpływowa w posadzce taka na szerokość kabiny, ale zrobię normalny syfon wpuszczone w posadzkę- zgadnij czemu?

Heh nie mam pojęcia :D No właśnie my chcemy wanne malutką, tylko dla dzieciaków, bo my z mężem (tyż Piotrem :D) niewannowi.Ta z oryginału wylatuje na bank. Pomysł na prysznic mamy bardzo podobny, strasznie fajne są takie bezbrodzikowe prysznice. A na dole prawdopodobnie zmienimy trochę wymiar okna.

ewa00
23-10-2012, 15:13
Witam!
To mój pierwszy wpis na tym forum, więc zaczynam z pewna taka nieśmiałością;).
My jesteśmy na etapie wyboru projektu i to właśnie noelia jest pierwszym projektem, co do którego jesteśmy z mężem zgodni. Jednak orientacyjne wyceny jakie znałam maja dość duże rozbieżności (137-199 tys stan surowy zamknięty) Czy ktoś mógłby mi okreslić realny koszt SSZ?

Kasieńka i Piotr
23-10-2012, 18:50
Heh nie mam pojęcia :D No właśnie my chcemy wanne malutką, tylko dla dzieciaków, bo my z mężem (tyż Piotrem :D) niewannowi.Ta z oryginału wylatuje na bank. Pomysł na prysznic mamy bardzo podobny, strasznie fajne są takie bezbrodzikowe prysznice. A na dole prawdopodobnie zmienimy trochę wymiar okna.
Rozmawialiśmy trochę z Kasieńką i niestety, w górnej łazience nie będzie prysznica przez skosy czyli robimy wannę:( ale normalną a nie taką jak w projekcie którą żeby umyć to trzeba do niej wejść chyba, że szorowanie wanny będzie w trakcie kąpieli:D. My na dole pomimo likwidacji spiżarni pozostawiamy dwa okna 60X60cm z prozaicznego powodu- taką Noelkę zobaczyliśmy pierwszy raz i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zmieniamy też to już prawie pewne okno w pokoiku na dole z 200X240 na 180X150 czyli takie jak w kuchni (poszerzeniu ulegnie też ścianka przy tym oknie o 20cm, teraz ten pokój jest nie ustawny i po co nam dwa wyjścia na taras. Nie pamiętam czy już mówiłem, ale podnosimy śc. kolankową i jeden bloczek czyli 24cm. Przeglądałem oferty na Allegro i okazuje się, że odpływy liniowe można tam dostać w dość atrakcyjnych cenach no i wersja z takim odpływem wróciła jak bumerang.

Kasieńka i Piotr
23-10-2012, 19:17
Witam!
To mój pierwszy wpis na tym forum, więc zaczynam z pewna taka nieśmiałością;).
My jesteśmy na etapie wyboru projektu i to właśnie noelia jest pierwszym projektem, co do którego jesteśmy z mężem zgodni. Jednak orientacyjne wyceny jakie znałam maja dość duże rozbieżności (137-199 tys stan surowy zamknięty) Czy ktoś mógłby mi okreslić realny koszt SSZ?
Takie rozbieżności to normalka. Ja przed budową ogłosiłem casting na wykonawców, dostałem chyba coś około ośmiu ofert gdzie robocizna oscylowała w granicach 50-100 tysięcy dodaj do tego koszt materiałów budowlanych których ceny też są różne w zależności od rodzaju, jakości czy producenta. Ściany to pikuś, tu różnice nie są duże, ale dach to jest dopiero pole do działania, gdzie wycena na angobę + wszystkie inne materiały typu gąsiory, membrana, uszczelniacze, obróbki, rynny i inne pierdoły opiewała na ok 17-18 tysi, to dla glazury było już ok 30 tysi a dla glazurowanej karpiówki ok 50-60 tysięcy pln. Trudno jest podać koszt w jakim można wybudować ten domek. Roześlij prośby o wyceny do budowlańców np na ''szukaj fachowca'' w hurtowniach budowlanych wycenią Ci podstawowe materiały, producenci okien też zrobią ci wyceny bo SSZ jest z oknami. Ja aktualnie jestem na etapie wyboru okien i z roletami mam oferty na 30-40 tysięcy, czekam na styczeń-luty, bo wtedy można wywalczyć dodatkowe rabaty. Dopiero jak to dodasz i powiększysz o 20% bo ponoć tyle to dodatkowe pozaplanowe wydatki wyjdzie Ci koszt domku. Ale powiem Ci jedno, bierzcie sie za budowę jak tylko macie trochę kaski, najwyżej budynek postoi niewykończony trochę dłużej. My mamy już dorosłą córkę i b.żałujemy, że nie zaczęliśmy budować się wcześniej, a budowa cieszy nas ogromnie i oboje czujemy się jakbyśmy mieli po 20 lat. Jeszcze raz namawiam was do budowy i życzę sukcesów budowlanych i witam w gronie INWESTORÓW.

ewa00
24-10-2012, 18:16
Dzięki wielkie za odpowiedź.
Trochę to wszystko przerażające, ale wychodzę z założenia, że to wszystko ni może być takie skomplikowane jak się wydaje;)
Z kasa pewnie podobnie jak u większości czyli kredycik :),ale czas powiększyć przestrzeń życiową (38m2).
Tak w ogóle to domek jest marzeniem naszego 4-letniego syna;).
A tak w ogóle, czy ktoś myślał o zrobieniu dojścia do garderoby i pralni z korytarza?

Kasieńka i Piotr
24-10-2012, 18:35
Gdzieś kiedyś czytałem ale teraz nie pamiętam gdzie, że ktoś coś kombinował z podwyższeniem poziomu zero i obniżeniem garażu i zrobienia wejścia do garderoby z poziomu spocznika schodów ale nie wiem jak to się skończyło. Nam takie rozwiązanie nie pasuje.

Ahya
25-10-2012, 11:54
Rozmawialiśmy trochę z Kasieńką i niestety, w górnej łazience nie będzie prysznica przez skosy czyli robimy wannę:( ale normalną a nie taką jak w projekcie którą żeby umyć to trzeba do niej wejść chyba, że szorowanie wanny będzie w trakcie kąpieli:D. My na dole pomimo likwidacji spiżarni pozostawiamy dwa okna 60X60cm z prozaicznego powodu- taką Noelkę zobaczyliśmy pierwszy raz i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zmieniamy też to już prawie pewne okno w pokoiku na dole z 200X240 na 180X150 czyli takie jak w kuchni (poszerzeniu ulegnie też ścianka przy tym oknie o 20cm, teraz ten pokój jest nie ustawny i po co nam dwa wyjścia na taras. Nie pamiętam czy już mówiłem, ale podnosimy śc. kolankową i jeden bloczek czyli 24cm. Przeglądałem oferty na Allegro i okazuje się, że odpływy liniowe można tam dostać w dość atrakcyjnych cenach no i wersja z takim odpływem wróciła jak bumerang.

A my właśnie kombinujemy jak te skosy zaadaptowac i coś się już klaruje, więc prysznic będzie. Okno w pokoiku na dole też będziemy mieli 180x150, a ściankę podniesiemy ale chyba tylko o pól pustaka. Dostaliście poprawione wymiary krokwii od projektanta Noelii?

Kasieńka i Piotr
25-10-2012, 15:12
Dostaliśmy, zapomniałem o tym napisać na fm.

Kasieńka i Piotr
25-10-2012, 15:14
Koniecznie mi napisz co robicie ze skosami żeby zmieścić prysznic.

ewa00
25-10-2012, 15:47
Tak, czytałam o tym, ale widziałam, że w podobnych projektach jest to rozwiązane w ten sposób, że powiększa się korytarz kosztem łazienki i w ten sposób powstaje taki"balkonik" na końcu którego są drzwi do pralni ,a obok do garderoby.
Jeszcze mam pytanie czy w projekcie jest zestawienie materiałów? A może ktoś ewentualnie mógłby udostępnić?

Kasieńka i Piotr
25-10-2012, 19:14
Tak, czytałam o tym, ale widziałam, że w podobnych projektach jest to rozwiązane w ten sposób, że powiększa się korytarz kosztem łazienki i w ten sposób powstaje taki"balkonik" na końcu którego są drzwi do pralni ,a obok do garderoby.
Jeszcze mam pytanie czy w projekcie jest zestawienie materiałów? A może ktoś ewentualnie mógłby udostępnić?
Niestety w projekcie nie ma zestawienia materiałów. Mi z linijką i kalkulatorem w ręku policzenie m2 ścian zajęło pół godziny a niczego więcej nie potrzebujesz.. Wyszło mi tak i jest to dla betonu komórkowego jak w projekcie:
-grubość 24 odmiana 400 ok. 138,38 m2
- grubość 24 odmiana 600 ok 46,45 m2
-grubość 12 odmiana 600 ok 84,4 m2
Pozostałe rzeczy wyliczą Ci w hurtowniach.

Kasieńka i Piotr
25-10-2012, 19:20
A my właśnie kombinujemy jak te skosy zaadaptowac i coś się już klaruje, więc prysznic będzie. Okno w pokoiku na dole też będziemy mieli 180x150, a ściankę podniesiemy ale chyba tylko o pól pustaka. Dostaliście poprawione wymiary krokwii od projektanta Noelii?
Jeszcze sobie przpomniałem, że dostałem też to144209
czyli dodane są dwie podwaliny pionowe pod mieczami nad garażem, oznaczone jako deska 5X20X60.

Ahya
25-10-2012, 19:25
Tu są wymiary oryginalnego projektu Noelia od projektanta.

Powierzchnia ocieplenia (elewacji): 172 m2

Powierzchnia ścian zewnętrznych: 150,5 m2 (odjęto wieńce i trzpienie żelbetowe)

Powierzchnia ścian fundamentowych: 59,6 m2

Powierzchnia ścian wewnętrznych nośnych: 42 m2

Powierzchnia ścian wewnętrznych działowych na parterze: 36,3 m2

Powierzchnia ścian wewnętrznych działowych na poddaszu: 53 m2

Kasieńka i Piotr
27-10-2012, 13:40
Jadę zaraz na budowę, zawiozę trochę $ wykonawcy. Co chcecie wiedzieć z frontu?

Ahya
27-10-2012, 15:05
Może nie z frontu, ale tak mi się przypomniało:
- kto wam robił projekt płyty, czy możesz wrzucić przekrój?
- czy masz fotki z robienia płyty?
- jaki strop robicie?
- czy schody zostają drewniane samonośne, czy żelbet
- robiliście drenaż wkoło domu?
- zamieniliście silkę działową na beton komórkowy? Dlaczego?
I najważniejsze, czy przeliczone macie wysokość ścian tak jak w projekcie, czy odjętą warstwę styro z podłogi? No chyba że odcinacie się na płyty fundamentowej jakimś styro.
Pozdrawiam

Kasieńka i Piotr
27-10-2012, 22:52
Teraz tylko tyle. 144655
Jutro czyli w niedzielę napiszę więcej. Idę spać:goodnight:

ewa00
28-10-2012, 13:41
Dzięki za dane techniczne, bardzo się przydały!
Mam jeszce pytanie o koszt całości dachu, czyli materiał, robocizna + te wszystkie pierdoły do tego.
No i okna. Kasieńka i Piotr te 30-40 tys to ze wstawieniem oczywiście???

Kasieńka i Piotr
28-10-2012, 15:47
Może nie z frontu, ale tak mi się przypomniało:
- kto wam robił projekt płyty, czy możesz wrzucić przekrój?
- czy masz fotki z robienia płyty?
- jaki strop robicie?
- czy schody zostają drewniane samonośne, czy żelbet
- robiliście drenaż wkoło domu?
- zamieniliście silkę działową na beton komórkowy? Dlaczego?
I najważniejsze, czy przeliczone macie wysokość ścian tak jak w projekcie, czy odjętą warstwę styro z podłogi? No chyba że odcinacie się na płyty fundamentowej jakimś styro.
Pozdrawiam
"No to jedziem panie Zielonka" jak mawiał kiedyś mój nauczyciel.
-projekt płyty był za 1 pln od wykonawcy płyty, przekrój już zapodany.
-mam fotki, nie wyobrażam sobie żeby mój pierwszy dom nie miał kroniki foto.
-robimy Terivę.
-schody będą drewniane samonośne. Betonowe jak dla nas są bardzo nieładne, a drewniane są ładne.
-drenaż robił wykonawca płyty i robi go standardowo w cenie płyty.
-z zamianą silki na BK jakoś tak wyszło, nie zależy nam specjalnie na zaletach silki. BK mamy w całości odmianę 600.
-pod płytą mamy 10cm XPS-a, ale pod wylewkę też damy styro około15cm. Nie będę wykorzystywał akumulacyjności płyty. W wysokości ścian ujęta jest wysokość posadzki, u nas 24cm czyli na 1 bloczek Solbet.

Kasieńka i Piotr
28-10-2012, 15:53
Dzięki za dane techniczne, bardzo się przydały!
Mam jeszce pytanie o koszt całości dachu, czyli materiał, robocizna + te wszystkie pierdoły do tego.
No i okna. Kasieńka i Piotr te 30-40 tys to ze wstawieniem oczywiście???
Tak jak pisałem, dach mam wyceniony na około 15-17 tyś tj. dachówka, rynny, blachy i inne pierdoły, do tego jeszcze koszt więźby ok 10 tyś+łaty, kontrłaty.
Dokładnie będę wiedziałpod koniec roku jak będę już po dachu.
Tak. Podany koszt to oczywiście ze wstawieniem okien.

Ahya
28-10-2012, 18:33
"No to jedziem panie Zielonka" jak mawiał kiedyś mój nauczyciel.
-projekt płyty był za 1 pln od wykonawcy płyty, przekrój już zapodany.
-mam fotki, nie wyobrażam sobie żeby mój pierwszy dom nie miał kroniki foto.
-robimy Terivę.
-schody będą drewniane samonośne. Betonowe jak dla nas są bardzo nieładne, a drewniane są ładne.
-drenaż robił wykonawca płyty i robi go standardowo w cenie płyty.
-z zamianą silki na BK jakoś tak wyszło, nie zależy nam specjalnie na zaletach silki. BK mamy w całości odmianę 600.
-pod płytą mamy 10cm XPS-a, ale pod wylewkę też damy styro około15cm. Nie będę wykorzystywał akumulacyjności płyty. W wysokości ścian ujęta jest wysokość posadzki, u nas 24cm czyli na 1 bloczek Solbet.

Dzięki wielkie panie Zielonka :D
Troszkę inaczej będziemy robić, ale fajnie że będziemy mogli potem porównać nasze wybory :) My budujemy tylko z Silki i raczej nie odcinamy się od płyty, dlatego muszę jeszcze raz przeliczyć wysokość ścian i dobrać ilość bloczków. Nawet nie chcę tego dawać projektantce, bo się nigdy nie doczekam projektu (projektantka to moja porażka na starcie, patrzyłam na cenę, choć polecona okazała się mniej wiedząca ode mnie). Płytę robimy sami, dlatego projekt zlecam. Pozdrówki i czekamy na dalsze relacje z placu boju :D

ewa00
28-10-2012, 18:42
dzięki wielkie. To jak nie macie jeszcze dachu to jak wasz domek zniósł ten atak zimy??
W takim razie czekam na wpisy pod koniec roku:yes:

Kasieńka i Piotr
28-10-2012, 20:09
jak wasz domek zniósł ten atak zimy??

Jakiej zimy? U nas polska złota jesień.

Ahya
28-10-2012, 21:28
Jakiej zimy? U nas polska złota jesień.
Heh u mnie z 5 cm śniegu leży od wczoraj :) I wcale nie ma zamiaru ginąć. Ale macie farta :)

ewa00
29-10-2012, 14:25
Przyłączam się do zazdrosnych westchnięć;) i idę kupić zimowy płyn do spryskiwaczy!

Kasieńka i Piotr
29-10-2012, 17:23
To macie fajnie, narty można już odkurzyć:D

joanna-wroc
30-10-2012, 14:00
Witam, u Nas niestety zimno bez śniegu. Więc sanki w kącie, a na spacer nie chce się wychodzić brrr. A do tego ubieranie dwulatki w zimową kurtkę, która jeszcze nie tak dawno biegała w krótkim rękawku jest obecnie nie lada wyzwaniem.

A żeby zrobiło się cieplej na sercu... powiedzcie proszę, jaką wysokość ma ścianka kolankowa bez modyfikacji? Bo my też kombinujemy z prysznicem w łazience na górze (nie mogę sobie wyobrazić jego braku :( ) ale nie wiemy jeszcze dokładnie o ile (jaką grubość pustaka) będziemy podnosić.
Cieplutko pozdrawiam. I Piotrze proszę o zdjęcia Waszych postępów na budowie.:bye:

Kasieńka i Piotr
30-10-2012, 22:14
W/g projektu ść. kolankowa ma 71cm z podłogą na gotowo bez murłaty i przy zastosowaniu grubości ocieplenia w skosach jak w projekcie, z murłatą i 28 cm waty ścianka ma ok 80cm.
Na budowie dzisiaj nic się nie działo, bo przyszła zima i posypała śniegiem i popadała deszczem, ale wykonawca stanowczo twierdzi, że do zimy tej prawdziwej przykryje domek dachem. Pożiwiom uwidim- jak mówią amerykanie;)
A oto to co zastałem w sobotę145460145461
Dzisiaj też podjechałem, byłem o 17.30 na budowie bo mam 40km w szczycie komunikacyjnym i widziałem po ciemności na ziemi leżą sobie pozostałe beleczki do wieńców, także chłopaki kręcą zbrojenie nawet jak nic nie robią;)

arczis
01-11-2012, 22:36
Witam,

Jakis czas nie zaglądałem, a tu proszę dyskusja rozgorzała na całego!
Podziwiam Waszą wiedzę co do najdrobniejszych szczegółów. U mnie tak dobrze nie jest:) Cały czas obiecuję sobie sie doedukować, ale nigdy nie ma czasu.
Zaintrygował mnie wątek dotyczący prysznica w górnej łazience. Jak wykazałem wcześnej w sporej liście moich zmian do projektu, w górnej łazience planuję prysznic narożniku utworzonym po przesunięciu głębiej w strone pralni scianki dzielącej pralnię od łazienki ( powstał kąt o wymiarach 100/100cm ). Czy Waszym zdaniem będzie to możliwe? Projektant adoptujący projekt ani nie pisnął, że to niemożliwe!
Piotrze super patrzyc jak Wasz dom rośnie i rosnie. My póki co ogrodziliśmy sobie prowizorycznie działkę ( aby nacieszyc oko tym co nasze i wyobrazic sobie rzeczywistą przestrzeń ) i czekamy na lada tydzień wydane pozwolenie na budowę.

Pozdrawiam

arczis
01-11-2012, 22:41
arczis, jak wymyślisz jakąś elewację, wklej proszę projekt :) Z chęcią pooglądam, bo ja też nad elewacją się zastanawiam, choć ta mi się podoba (tylko kolorki trochę inne, na pewno będzie dachówka szara lub czarna, ale to ze względu na planowana czerpnię WM spod dachu i musi się dach nagrzewać).
Faktycznie sporo zmian masz, ale grunt to zamieszkać w domku, który spełnia nasze oczekiwania w jak największym %
My gazu nie mamy, więc nie mamy problemu :D

Ahya na te chwilę kombinacje z elewacją skończone. Cos tam sie zarysowało, choc trudno powiedzieć czy tak sie ostanie. Jest jeszcze na to czas. To czym dysponuje nie odzwierciedla dokłądnie zastosowanych materiałów i wszystkich kolorów ( pomniejszych elementów ), wiec nie wiem czy starac się jakoś to pokazać, ponieważ nie wiem czy uda mi się to tutaj wrzucić.

Pozdrawiam

Kasieńka i Piotr
02-11-2012, 16:39
Witam,

My póki co ogrodziliśmy sobie prowizorycznie działkę ( aby nacieszyc oko tym co nasze i wyobrazic sobie rzeczywistą przestrzeń )Pozdrawiam
Czyli zlikwidowałeś drzwi z łazienki do pralni?

My po ogrodzeniu poczyniliśmy na działce coś takiego, coby mieć gdzie kiełbaskę upieć i odgrodzić się od wścibskich i tak minął rok zanim ruszyliśmy z budową. Mówiliśmy z Kasieńką, że mamy najdroższą w okolicy działkę rekraacyjną:-)
Ogrodzenie tymczasowe tzw budowlane wykonywane przed PnB podlega zgłoszeniu w gminie, postawienie szopy blaszanej na narzędzia również (nie można używać nazwy garaż blaszany, bo na jego postawienie jest wymagane PnB tyle mówią przepisy)
145835
145844

arczis
02-11-2012, 22:26
Czyli zlikwidowałeś drzwi z łazienki do pralni?

My po ogrodzeniu poczyniliśmy na działce coś takiego, coby mieć gdzie kiełbaskę upieć i odgrodzić się od wścibskich i tak minął rok zanim ruszyliśmy z budową. Mówiliśmy z Kasieńką, że mamy najdroższą w okolicy działkę rekraacyjną:-)
Ogrodzenie tymczasowe tzw budowlane wykonywane przed PnB podlega zgłoszeniu w gminie, postawienie szopy blaszanej na narzędzia również (nie można używać nazwy garaż blaszany, bo na jego postawienie jest wymagane PnB tyle mówią przepisy)
145835
145844

Nie, nie likwidowałem. Przesunąłem dalej, aby miec po scianie w łazience 1m na prysznic ( metr będzie też na scianie z drzwiami do pralni). Po prostu zmniejszyłem pralnię.

Pozdrawiam

Kasieńka i Piotr
03-11-2012, 13:58
Nie, nie likwidowałem. Przesunąłem dalej, aby miec po scianie w łazience 1m na prysznic ( metr będzie też na scianie z drzwiami do pralni). Po prostu zmniejszyłem pralnię.

Pozdrawiam
Tak patrzę na przekrój B-B i zastanawiam się gdzie chcesz zmieścić prysznic nie likwidując drzwi. Obok drzwi jest miejsce tylko na szerokość ale na wysokość to ja nie widzę wzoru żeby zmieścić kabinę, narożnik drzwi już wchodzi w skos, no chyba że bardzo podniesiesz ściankę kolankową.

anku66
04-11-2012, 12:50
Witam,
Bardzo podoba nam się projekt noelia i chciełibym już od marca 2013 ruszyć z budową,
lecz mamy problem ponieważ dopiero w marcu będziemy posiadaczami działki,
teraz mamy tylko umowe przedwstępną i nie możemy z nią nic zdziałać.Słyszeliśmy ,
że cała papierkowa robota może potrwać kilka miesięcy.
Prosimy was o jakieś rady ,na chwile obecną mamy wypis z planu i wyrys.

ewa00
04-11-2012, 13:23
O witam kogoś na takim samym etapie papierologii jak my;). Tylko my lada dzień powinnismy zfinalizować umowę kupna działki
A do tego widzę, że jesteśmy niedaleko od siebie!

Kasieńka i Piotr
04-11-2012, 13:39
Też kiedyś miałem do Was blisko. Przed 30 laty mieszkałem w Graczach to teraz chyba gmina Niemodlin:)

Kasieńka i Piotr
04-11-2012, 13:41
Witam,
Bardzo podoba nam się projekt noelia i chciełibym już od marca 2013 ruszyć z budową,
lecz mamy problem ponieważ dopiero w marcu będziemy posiadaczami działki,
teraz mamy tylko umowe przedwstępną i nie możemy z nią nic zdziałać.Słyszeliśmy ,
że cała papierkowa robota może potrwać kilka miesięcy.
Prosimy was o jakieś rady ,na chwile obecną mamy wypis z planu i wyrys.
Nie mam pojęcia jak to się załatwia. My kupiliśmy działkę na przetargu oranizowanym przez gminę.

anku66
04-11-2012, 13:58
Kasieńka i Piotr ale gmina chyba za was nie załatwiła wszystkich dokumentów ? czy dlugo czekaliście na adaptacje?

Kasieńka i Piotr
04-11-2012, 16:50
czy dlugo czekaliście na adaptacje?
No nie, nie załatwiła ale sama procedura kupna bezpośrednio od gminy jest łatwa i przyjemna.
Od chwili przekazania dokumentów projektantowi adaptującemu do chwili uzyskania PnB coś około 5-6 m-cy, ale nie naciskaliśmy go (projektanta)więc myślę, że można szybciej. Zleciliśmy mu załatwienie wszystkiego, wszelkich uzgodnień, pozwoleń w energetyce, wodociągach,starostwie. Nie załatwiał tylko gazowni bo gazu nie chcemy.

ewa00
04-11-2012, 17:30
A jeśli można zapytać ile trzeba zapłacić takiemu projektantowi za załatwienie tego wszystkiego?

anku66
04-11-2012, 18:03
My też gazu nie będziemy mieć.Ale czy ktoś może się orientuje czy bez aktu notarialnego coś możemy zacząć? no oczwiwscie oprócz marzeń bo to wolno każdemu :(

ewa00
04-11-2012, 18:18
ja się orientuję, bo jestem w podobnej sytuacji. Niestety prócz zakupu projektu, to tylko zastanawianie się z czego budować itp. No i oczywiście marzenia;)

anku66
04-11-2012, 18:21
ale też słyszałam,że jeśli zrobi się aneks do umowy przedwstępnej i własciciel zgodzi sie w niej do dysponowania i załatwianie wszelkich spraw to możemy już ruszyć z papierami ale nie wiem tego napewno.

anku66
04-11-2012, 18:23
ewa00 my już od czerwca marzymy dobrze,że za nie trzeba płacić bo nici z budowy by były

Kasieńka i Piotr
04-11-2012, 21:25
Od nas adaptujący za załatwienie wszystkiego wziął chyba 4,6 tyś pln. Też mi się wydaje, że trzeba mieć akt własności aby wykazać prawo do dysponowania nieruchomością. Ale to mi się wydaje, bo sam nie miałem tego typu problemu. Wiem tylko, że wszędzie chcieli abym wykazał że mam prawo do dysponowania nieruchomością, czyli akt notarialny.

arczis
04-11-2012, 23:15
Witam,
Bardzo podoba nam się projekt noelia i chciełibym już od marca 2013 ruszyć z budową,
lecz mamy problem ponieważ dopiero w marcu będziemy posiadaczami działki,
teraz mamy tylko umowe przedwstępną i nie możemy z nią nic zdziałać.Słyszeliśmy ,
że cała papierkowa robota może potrwać kilka miesięcy.
Prosimy was o jakieś rady ,na chwile obecną mamy wypis z planu i wyrys.


Witam, jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę. Działkę kupowałem od osoby prywatnej.
Pytajcie, co będę mógł podpowiedzieć to podpowiem. Generalnie w moim przypadku zbieranie dokumentów i adaptacja projektu do momentu złożenia wnioss o pozwolenie na budowe trwało ok. 2 miesiace.
Projektant, który adoptował projekt ( ale głównie pod względem architektonicznym ) załatwiał tez papiery. Za calość zapłaciłem z VAT 2 tyś. zł.
Zmian do projektu było duzo.
Na teraz mogę podpowiedzieć, że można praktycznie załatwiać już wiele papierów zanim stanie się właścicielem działki np. pozyskac decyzję o warunkach zabudowy, opinie gestorów mediów.
Natomiast aby złozyć wniosek o pozwolenie na budowę trzeba wykazać prawo do dyspoznowania nieruchomoscią, czyli sama umowa przedwstępna nie wystarczy, trzeba działke zakupić.

Pozdrawiam:)

ewa00
05-11-2012, 13:01
Oo! Widzę, że rozbieżności w cenach architektów są ogromne. To chyba zależy od regionu?

Ahya
05-11-2012, 16:40
Oo! Widzę, że rozbieżności w cenach architektów są ogromne. To chyba zależy od regionu?
Nie tyle od regionu co od projektanta :) My ze swoimi zmianami mieliśmy ceny od 4,5 tysiąca do nawet 8 tysięcy! U nas doprojektowano drugi garaż, gdyby nie to to pewnie też ok. 2-2,5 tysięcy by wyszło.
I arczis ma racje, akt własności jest potrzebny do złożenia wniosku o PnB, resztę można załatwiać w trakcie. Nawet powinniście przed kupnem działki mieć wypis i wyrys oraz opinie o mediach, żeby potem się nie okazało że Noelia nie spełnia wymogów wypisu lub podciągnięcie wody lub prądu do tej działki będzie kosztowało 20 tysięcy.

ewa00
05-11-2012, 17:09
czyli trzeba się wybrać do zakładu energetycznego i do wodociągów.
Czy tam sa jakieś specjalne wnioski? I czy to dużo kosztuje?

anku66
05-11-2012, 17:27
Nie tyle od regionu co od projektanta :) My ze swoimi zmianami mieliśmy ceny od 4,5 tysiąca do nawet 8 tysięcy! U nas doprojektowano drugi garaż, gdyby nie to to pewnie też ok. 2-2,5 tysięcy by wyszło.
I arczis ma racje, akt własności jest potrzebny do złożenia wniosku o PnB, resztę można załatwiać w trakcie. Nawet powinniście przed kupnem działki mieć wypis i wyrys oraz opinie o mediach, żeby potem się nie okazało że Noelia nie spełnia wymogów wypisu lub podciągnięcie wody lub prądu do tej działki będzie kosztowało 20 tysięcy.

My wypis i wyrys już mamy , energia i woda jest tylko pod koniec roku czyli na dniach będzie kanalizacja ( w trakcie robót) mieliśmy wogóle szczęście, bo w pierwszej wersji był Bławatek lecz jak dostaliśmy wypis z zagospodarowania i tam ,że główna kaletnica ma być prostopadle do ulicy to płakać nam się chciało.Znów poszukiwania projektu no i trafiliśmy na Noelia :) Dziś nawet projektant chciał namówić na swój projekt i obiecał żniżke lecz gdy zobaczył Noelie ...powiedzial krótko ,że on by się się nawet nie zastanawiał i go brał :D

anku66
05-11-2012, 17:34
oo! Widzę, że rozbieżności w cenach architektów są ogromne. To chyba zależy od regionu?

ewa ja dziś dzwoniłam do projektanta i powiedział,że 15000 podstawowa 400 energia,400 sanitaria i coś tam 300-400 w sumie około 2700

ewa00
05-11-2012, 17:36
A ten projektant to z Nysy, czy okolic?

anku66
05-11-2012, 17:40
A ten projektant to z Nysy, czy okolic?

Z Nysy :D

ewa00
05-11-2012, 17:43
Czyli ty mu wszystko zlecasz i nie musisz juz biegać po tych wszystkich wodociągach itp?

anku66
05-11-2012, 17:53
Czyli ty mu wszystko zlecasz i nie musisz juz biegać po tych wszystkich wodociągach itp?
Oczywiście,że nie ,o warunki przyłącza energii i wody musimy już sami załatwiać jak będziemy właścicielami działki ale projekt musi być zatwierdzony przez elektryka i uprawioną osobe od sanitariatów :(

arczis
05-11-2012, 18:36
Oczywiście,że nie ,o warunki przyłącza energii i wody musimy już sami załatwiać jak będziemy właścicielami działki ale projekt musi być zatwierdzony przez elektryka i uprawioną osobe od sanitariatów :(

Niestety tak jest i to dość długa droga.
Po złożeniu wniosku o PnB jest tylko chwila oddechu. Tak naprawdę trzeba załatwiać chyba nawet dużo więcej, bo jesli do wniosku o PnB wiele może pomóc projektant, to później już latamy sami, a sprawy konkretne i ważkie:)
Wnioski o warunki techniczne, projekty, wykonawstwo przyłączy itd.
Generalnie polecam miec dużą kontrolę nad tym co składa projektant do wniosku. Własnie wczoraj dostałem pismo ze Starostwo, w którym wzywają mnie do uzupełnienia wniosku o kilkanaście spraw! Mam na to 7 dni pod groźbą odmowy wydania pozwolenia. Jakos mimo wszystko mnie to nie dziwi, bo już zdąrzyłem się przyzwyczaić , że w naszym kraju to najbadzoej można liczyć na siebie:)

ewa00
06-11-2012, 10:57
słuchajcie, dzisiaj mój mąż jedzie na rozmowę z projektantem. Czy możecie podpowiedzieć o co pytać?

anku66
06-11-2012, 11:40
My dopiero w piątek jedziemy do Nysy na spotkanie z projektantem i geodetą.Dziś oddzwoniliśmy do kilku i ceny geodety są różne 800-1000 ale znalezliśmy za 550zł.Ewa projektant ma wam doradzić a wy podejmujecie decyzje jakie zmiany eweltualnie byś cię chcieli.My poszerzamy garaż o 1m,okna w gabinecie i w jadalni zmniejszamy.Kuchnia otwarta no a reszta zależy co nam doradzi projektant.Szkoda,że Ty nie jedziesz z mężem bo moglabyś swoje sugestie powiedzieć.

ewa00
06-11-2012, 12:48
no bardzo chętnie bym pojechała, ale niestety jakieś straszne grypsko mnie dopadło.
Co do zmian to wizję mamy podobną;)

arczis
06-11-2012, 16:02
słuchajcie, dzisiaj mój mąż jedzie na rozmowę z projektantem. Czy możecie podpowiedzieć o co pytać?

Jeśli chodzi o pomysły na zmiany to jest ich sporo w moim poscie na stronie 2 tego wątku i innych forumowiczów,

ewa00
06-11-2012, 18:47
no faktycznie sporo u Ciebie tych zmian;)
Też myślałam o balkonie, ale jakoś mój mąz zgłosił stanowcze veto;(

anku66
06-11-2012, 18:58
słuchajcie, dzisiaj mój mąż jedzie na rozmowę z projektantem. Czy możecie podpowiedzieć o co pytać?

Ewa jak po wizycie męża u projektanta? poradził wam coś?

Kasieńka i Piotr
06-11-2012, 19:00
Nie będziecie siedzieć na balkonie (tak myślę). My świadomie szukaliśmy projektów bez balkonów.
Arczis napisz coś n/t prysznica na poddaszu, bo ja nie mogę sobie wyobrazić gdzie chcesz go zmieścić.

Ahya
06-11-2012, 20:49
Piotrze tu są dwa pomysły na łazienkę górną z prysznicem. Tam gdzie jest ta wnęka obok prysznica to jest skos, więc tam chcę szafkę z g-k ze ścianką na chemię, ręczniki etc. Projekty zrobiła osoba z forum, której bardzo dziękuje za pomoc.
Mam jeszcze jeden, jak coś stworzę w programie to podeślę.
Wersja 1:
http://imageshack.us/a/img26/8674/azienka1p.jpg

http://imageshack.us/a/img72/1050/azienka23.jpg

http://imageshack.us/a/img688/5955/azienka22.jpg

Wersja 2:
http://imageshack.us/a/img26/8674/azienka1p.jpg

http://imageshack.us/a/img152/5756/azienka12.jpg

arczis
06-11-2012, 21:09
Nie będziecie siedzieć na balkonie (tak myślę). My świadomie szukaliśmy projektów bez balkonów.
Arczis napisz coś n/t prysznica na poddaszu, bo ja nie mogę sobie wyobrazić gdzie chcesz go zmieścić.

Piotrze sprawa wyglada tak.


W miejscu w którym wskazywałem że umieszczę prysznic:
- ścianka kolankowa ma wysokość 160 cm,
- spadek dachu wynosi 40 stopni,
- prysznic ma wymiar 100x100 cm,

to wszystko razem powoduje, że na długości 100 cm (prysznica) sufit podwyższa się aż do 243 cm, czyli, że w połowie ma 202 cm w stanie wykończonym. Jesli to rozwiązanie na etapie budowy nie spełni moich oczekiwań zamienię pewnie lokalizację prysznica z drzwiami. Wtedy one będą niewymiarowe, ale coś za coś.


Balkonik wymarzyła sobie moja żona, a i mi wydaje się potrzebny i urokliwy:)

Pzdr

Kasieńka i Piotr
06-11-2012, 22:21
Piotrze sprawa wyglada tak.


W miejscu w którym wskazywałem że umieszczę prysznic:
- ścianka kolankowa ma wysokość 160 cm,- spadek dachu wynosi 40 stopni,
- prysznic ma wymiar 100x100 cm,

to wszystko razem powoduje, że na długości 100 cm (prysznica) sufit podwyższa się aż do 243 cm, czyli, że w połowie ma 202 cm w stanie wykończonym. Jesli to rozwiązanie na etapie budowy nie spełni moich oczekiwań zamienię pewnie lokalizację prysznica z drzwiami. Wtedy one będą niewymiarowe, ale coś za coś.


Balkonik wymarzyła sobie moja żona, a i mi wydaje się potrzebny i urokliwy:)

Pzdr
Podnosisz ściankę kolankową do 160 cm?

arczis
06-11-2012, 22:33
Podnosisz ściankę kolankową do 160 cm?

Nie, ona tam po prostu tyle ma.

Kasieńka i Piotr
06-11-2012, 22:35
Piotrze tu są dwa pomysły na łazienkę górną z prysznicem. Tam gdzie jest ta wnęka obok prysznica to jest skos, więc tam chcę szafkę z g-k ze ścianką na chemię, ręczniki etc. Projekty zrobiła osoba z forum, której bardzo dziękuje za pomoc.
Mam jeszcze jeden, jak coś stworzę w programie to podeślę.
Wersja 1:


http://imageshack.us/a/img72/1050/azienka23.jpg


Jakoś nie widzę kabiny w tym miejscu. Spójrz, obok drzwi zupełnie nie ma miejsca, zaraz jest skos a nie będziesz chyba ścinać szyb w kabinie.
146492

Kasieńka i Piotr
06-11-2012, 22:42
Nie, ona tam po prostu tyle ma.
Ja widzę, że ścianka kolankowa w łazience na górze ma około 50 cm.

Ahya
07-11-2012, 12:02
Ja tam w ogóle nie będę mieć kabiny, to jest prysznic typu walk in, czyli bez szkła z każdej strony, tylko odpływ w posadzce. Więc nie straszne mi skosy :)

ewa00
07-11-2012, 16:19
spotkanie z projektantem było czysto informacyjne. Chodziło głównie o ustalenie ceny, bo jakoś przez telefon nie chciał rozmawiać. Ale zażyczył sobie 4 tys, gdzie inny mówił o 2,5.

ewa00
07-11-2012, 16:27
Ewa jak po wizycie męża u projektanta? poradził wam coś?
Uczę się robiś dymki;)

anku66
07-11-2012, 17:06
spotkanie z projektantem było czysto informacyjne. Chodziło głównie o ustalenie ceny, bo jakoś przez telefon nie chciał rozmawiać. Ale zażyczył sobie 4 tys, gdzie inny mówił o 2,5.

no to ładnie! szukajcie innego!

arczis
07-11-2012, 21:40
Ja widzę, że ścianka kolankowa w łazience na górze ma około 50 cm.

Piotrze przy murze owszem ma 61cm, ale kabina ma stanąć dalej od muru gdyż masz jeszcze obudowe z płyty g-k, co łącznie daje początek kabiny przy wysokości ok 160cm, a koniec ok. 240cm.

anku66
09-11-2012, 07:32
no i mamy problem :( po długich poszukiwaniach i wędrówkach po biurach nieruchomości udało nam się znaleść wymarzoną działeczke.
Umówilismy na spisanie umowy przedwstępnej i wtedy dowiedzieliśmy się ,że własciciel sprzeda nam ją dopiero w marcu, więc zgodzilismy się bo i tak roboty zaczną się na wiosne.A wczoraj dzwoniąc do właściciela dzialki dowiedzieliśmy się że on może sprzedać dopiero w styczniu 2014 bo 5 lat liczy się od konca roku kalendarzowego :( no i jesteśmy w punkcie wyjscia.

ewa00
09-11-2012, 15:55
No to szukajcie innej działeczki, albo jeżeli cena atrakcyjna to może warto poczekać...

Kasieńka i Piotr
09-11-2012, 19:37
no i mamy problem :(

My też szukaliśmy kiedyś działki ''od ludzi'' w końcu zacząłem śledzić przetargi organizowane przez gminę, no i udało się kupić od gminy po cenie wywoławczej i od ręki.

anku66
09-11-2012, 19:49
Udało nam się coś załatwić,poszlismy na kompromis,podnieśliśmy cene działki i właściciel się zgodził się na sprzdaż,
we wtorek jedziemy do notariusza.

ewa00
10-11-2012, 10:17
Właśnie przejarzałam wątek prawie od początku, żeby sprawdzić, czy ktoś z Was buduje na płycie fundamentowej. No i widzę, że owszem. Słyszałam, że projektanci, niezbyt dobrze reaguja na płytę. Jakie są wasze doświadczenia? i czy faktycznie płyta jest lepszym rozwiązaniem?

Kasieńka i Piotr
10-11-2012, 14:53
czy ktoś z Was buduje na płycie fundamentowej.?
My budujemy.

ewa00
10-11-2012, 15:43
No i polecacie?
A wiecie, że jest projekt Noelki z garażem dwustanowiskowym?

Ahya
11-11-2012, 11:14
Właśnie przejarzałam wątek prawie od początku, żeby sprawdzić, czy ktoś z Was buduje na płycie fundamentowej. No i widzę, że owszem. Słyszałam, że projektanci, niezbyt dobrze reaguja na płytę. Jakie są wasze doświadczenia? i czy faktycznie płyta jest lepszym rozwiązaniem?
My będziemy budowac, ale projekt zamawiamy oddzielnie od firmy która się tym profesjonalnie zajmuje, nasza projektantka oczywiście wydziwiala na płytę, więc dałam sobie z tym u niej spokój. Płyta jest świetnym rozwiązaniem, ale musisz już na tym etapie wiedzieć dokładnie gdzie przylącza będą, kanalizacja, woda etc. Potem ciężko to zmienić.

Kasieńka i Piotr
11-11-2012, 21:54
147560
Zajeżdżam sobie dzisiaj na działeczkę a tu proszę strop się układa. Rzeczywiście trzeba dokładnie rozplanować rozkład i umiejscowienie kanalizy i przepustów dla innych instalacji. Zwróccie uwagę na pion kanalizacyjny w dolnej łazience który biegnie w górę do górnej lazienki, nie dość, że stoi na środku łazienki to jeszcze przed osobą siedzącą na kibelku tak że ta osoba siedzi i tłucze nosem w obudowę tego pionu. Spotkałem się również z wykonawcą i ustaliliśmy zmianę usytuowania komina od kominka (jutro spotka się z arch. i omówią zmianę komina) będzie stał na ścianie oddzielającej salon od gabinetu od strony klatki schodowej czyli tak mniej więcej w środku domu.
Płytę wybrałem z uwagi na stabilność budynku, równomierne osiadanie, ograniczenie prac wykopaliskowych oraz odizolowanie się od gruntu.
Wykonawcy nie polecę chociaż robi w całym kraju i projekt ma w cenie ale jest strasznym niechlujem i robi po łebkach, trzeba go bardzo pilnować. Ja na szczęście cały tydzień byłem z nim na budowie, ale strach pomyśleć co wyrabiają jak inwestora nie ma przy nim.

Ahya
14-11-2012, 13:07
A my W KOŃCU złożyliśmy dokumenty o PnB :) Czekamy na decyzję i ile poprawek trzeba będzie nanieść ;)

anku66
21-11-2012, 18:27
Witam wszystkich noeliowiczów :D ,dziś staliśmy się posiadaczami naszej wymarzonej działeczki ,również daliśmy zielone światło projektantowi no i teraz 1,5 miesiąca oczekiwania na PnB i na wiosne ruszamy :D

Kasieńka i Piotr
21-11-2012, 18:40
Witam w gronie właścicieli;)
Zacznijcie szukać ekipy budowlanej, teraz jest dobry czas na negocjacje i macie szanse na wystartowanie z budową wraz z pierwszymi promieniami słonka. My się spóźniliśmy z szukaniem wykonawcy i teraz przed zimą muszę gonić budowlańców żeby mi zamknęli budynek.
Fajne uczucie mieć kawałek ziemi skąd nikt ale to nikt nie może NAS wysiudać

anku66
21-11-2012, 19:08
Witam w gronie właścicieli;)
Zacznijcie szukać ekipy budowlanej, teraz jest dobry czas na negocjacje i macie szanse na wystartowanie z budową wraz z pierwszymi promieniami słonka. My się spóźniliśmy z szukaniem wykonawcy i teraz przed zimą muszę gonić budowlańców żeby mi zamknęli budynek.
Fajne uczucie mieć kawałek ziemi skąd nikt ale to nikt nie może NAS wysiudać

Wykonawce do stanu surowego już mamy ,tylko dziś był na wyjezdzie i nie mogliśmy się z nim spotkac ale w styczniu bedziemy negocjoiwac z ceną i spiszemy ewentualnie umowe jak się dogadamy. A dziś mieliśmy fajne zdarzenie, pojechaliśmy po spisaniu aktu zobaczyć już w pełni naszą działeczke i droga zablokowana ,zła byłam jak cholera bo samochód musieliśmy zostawic i iśc dalej na piechote, ale jak zobaczyłam kto nam zablokował droge to momentalnie miałam uśmiech na twarzy :D ekipa która kładzie kanalizacje do działeczek wyżej położonych ( w tym jest moja ),niżej położone będzą miały szamba a kanalizacje przepuszczalnie w 2014 roku

arczis
22-11-2012, 22:17
Wykonawce do stanu surowego już mamy ,tylko dziś był na wyjezdzie i nie mogliśmy się z nim spotkac ale w styczniu bedziemy negocjoiwac z ceną i spiszemy ewentualnie umowe jak się dogadamy. A dziś mieliśmy fajne zdarzenie, pojechaliśmy po spisaniu aktu zobaczyć już w pełni naszą działeczke i droga zablokowana ,zła byłam jak cholera bo samochód musieliśmy zostawic i iśc dalej na piechote, ale jak zobaczyłam kto nam zablokował droge to momentalnie miałam uśmiech na twarzy :D ekipa która kładzie kanalizacje do działeczek wyżej położonych ( w tym jest moja ),niżej położone będzą miały szamba a kanalizacje przepuszczalnie w 2014 roku


Witam!

Przeżyłem cos podobnego, z tą tylko różnicą, że kanaliza prowadzona po przeciwległej stronie ulicy. Dobre i to będzie możliwość podpięcia się:)

Powodzenia, ja na dniach będę odbierał PnB i tez na wiosnę ruszam.

agata i maiej
23-11-2012, 18:01
takie małe zapytanie: czy do wniosku PnB potrzebne jest zapewnienie o dostarczaniu gazu? pytam, bo mój projektant twierdzi, że jeśli mam mieć ogrzewanie gazowe to i takowe pismo z gazowni powinno sie znaleźć we wniosku o PnB.

zapomniałem dopisać, że warunki techniczne wraz z zapewnieniem dostaw gazu są ważne rok a w moim przypadku w ciągu roku nie będę robił przyłączy. wynikałoby z tego że o takie zapewnienia musiałbym wystąpić 2 razy...

Kasieńka i Piotr
23-11-2012, 18:50
Ja gazu nie mam bezpośrednio przy działce jest około 100 m dalej, ale od początku nie planowaliśmy ani gazu ani wungla, chcieliśmy pompę ciepła. Jakiś czas temu na zapytanie o oferty i wyceny PC dostałem propozycję na ogrzewanie nowoczesnymi panelami podczerwieni w technologii nanorurek węglowych. Od dwóch dni jestem w posiadaniu panela (wypożyczyłem do testu na 2 tygodnie) testuję w bloku z wielkiej płyty i na zakończenie testu opiszę wrażenia. Czy ktoś z Was coś o tym ogrzewaniu wie, słyszał, brał pod uwagę?

Ahya
24-11-2012, 12:42
Ja gazu nie mam bezpośrednio przy działce jest około 100 m dalej, ale od początku nie planowaliśmy ani gazu ani wungla, chcieliśmy pompę ciepła. Jakiś czas temu na zapytanie o oferty i wyceny PC dostałem propozycję na ogrzewanie nowoczesnymi panelami podczerwieni w technologii nanorurek węglowych. Od dwóch dni jestem w posiadaniu panela (wypożyczyłem do testu na 2 tygodnie) testuję w bloku z wielkiej płyty i na zakończenie testu opiszę wrażenia. Czy ktoś z Was coś o tym ogrzewaniu wie, słyszał, brał pod uwagę?
Pierwsze słyszę, ale z chęcią dowiem się czegoś więcej - ile kosztuje, jaką ma wydajność w kW, jaki koszt eksploatacji, jaki czas eksploatacji. Ja tam uwielbiam nowości więc czekam na relację i fotki jak to cudo wygląda.

Kasieńka i Piotr
24-11-2012, 13:47
150507150508
Wygląda to tak. Testuję panel o mocy 1000W i wymiarach 120cmX60cm powiesiłem prowizorycznie na lince, ale standardowo będzie wisiał na 4 uchwytach schowanych pod panelem. Po dwóch dobach przy temp. wewnętrznej 22-23'C i cenie 1kwh 0,67 pln/1 kwh (to jest średnia cena z faktury za prąd ze wszystkimi składnikami opłat typu stałe, zmienne, i ciort wie jakie jeszcze) koszt ogrzewania wynosi od 2,0 do 2,1 pln na dobę za panel 1000W. Panel mam podłączony do miernika zużycia energii. Miesięcznie około 65 pln, przez 5 miesięcy, bo tyle myślę bedzie trwał sezon grzewczy wjdzie 325 pln, czyli średnio miesięcznie dla całego roku około 27-30 pln. Dla paneli w całym domu o mocy całkowitej około 6kW koszt około 160-180 pln miesięcznie. Praktycznie w cenie wykonania samej instalacji podłogówki ze wszystkimi akcesoriami mam panele do całego domu.
150509
A to jest bezprzewodowy sterownik do panela. Podana jest aktualna godzina i temperatura panująca w pomieszczeniu.

Ahya
28-11-2012, 14:13
Piotrze a jak odczucia cieplne? Czy ciepło rozchodzi się w miarę równomiernie w całym pomieszczeniu? Ile taki jeden panel kosztuje? Wyglądają zdecydowanie lepiej jak kaloryfery :) Ciekawa jestem jak sie sprawdzą w zimę, bo teraz temperatura zewnętrzna raczej nas oszczędza, a jak będzie w mrozy po 10, 15 stopni na minusie. Muszę głębiej ten temat podjąć, bo naprawdę mnie zaciekawiło. Czy COP tych paneli to 1?

Kasieńka i Piotr
28-11-2012, 22:57
Piotrze a jak odczucia cieplne? Czy ciepło rozchodzi się w miarę równomiernie w całym pomieszczeniu? Ile taki jeden panel kosztuje? Wyglądają zdecydowanie lepiej jak kaloryfery :) Ciekawa jestem jak sie sprawdzą w zimę, bo teraz temperatura zewnętrzna raczej nas oszczędza, a jak będzie w mrozy po 10, 15 stopni na minusie. Muszę głębiej ten temat podjąć, bo naprawdę mnie zaciekawiło. Czy COP tych paneli to 1?
Fajnie promieniuje ciepłem i gdy akurat jest w fazie grzania to czuć ciepło w drugim końcu pokoju. Mam panel 1000 W a mam pokój otwarty na hol i moc jest trochę zbyt mała w stosunku do powierzchni, ale to tylko panel do testu, do domu będzie wszystko rozplanowane i obliczone po wizji lokalnej. Ten panel i z tej firmy jest drogi, bo 2750 pln ale znalazłem inną f-mę która mi wyceniła na dom o ok 10000 pln mniej. Nie wiem jak w zimie, ale są na forach użytkownicy i twierdzą, że jest dobrze. Współczynnika COP nigdzie nie widziałem, producenci też nie podają, być może ten parametr tutaj nie ma zastosowania.

blekowca
29-11-2012, 09:27
COP jest jeden dla tego typu paneli, tyle tylko że w porównaniu do innych form grzania prądem z COP =1 sprawują się jak płyta indukcyjna do płyty ceramicznej. Jak ich instalacja jest dobrze zaprojektowana i wykonana to grzeją tylko tyle ile trzeba dla odczucia komfortu termicznego. Wada - trzeba sobie skombinować osobne źródło grzania ciepłej wody.
Pozdrawiam
blekowca

Kasieńka i Piotr
29-11-2012, 17:44
Ja się przymierzam do takiego zestawu
http://www.stiebel-eltron.pl/produkty/ks_pakiety/ps7
albo do takiego
http://www.stiebel-eltron.pl/produkty/ks_pakiety/ps8
Powietrze można pobierać z pomieszczenia np. z garażu, strychu itp. Coś Iwona i Mariusz się nie odzywają, pewnie zapadli w zimowy sen:D
A jaki Wy macie pomysł na CWU?

blekowca
29-11-2012, 20:25
Jak po moim dzienniku widać to jeśli chodzi o przygotowanie cwu jestem nieźle 'zamotany'. Najpierw był solar, potem jaśkowy wymiennik, mała pompa ciepła, a teraz wałkuję możliwość nagrzania gruntu pod domu latem ciepłem spod południowej połaci dachu i wykorzystywania go między innymi do wspomagania grzania cwu + reszta zwykłym prądem.

tomik66
03-12-2012, 16:34
Witajcie
Macie może następne zdjęcia z postępu prac na budowie??. Czy w tym roku juz nic nie brdziecie robic??


147560
Zajeżdżam sobie dzisiaj na działeczkę a tu proszę strop się układa. Rzeczywiście trzeba dokładnie rozplanować rozkład i umiejscowienie kanalizy i przepustów dla innych instalacji. Zwróccie uwagę na pion kanalizacyjny w dolnej łazience który biegnie w górę do górnej lazienki, nie dość, że stoi na środku łazienki to jeszcze przed osobą siedzącą na kibelku tak że ta osoba siedzi i tłucze nosem w obudowę tego pionu. Spotkałem się również z wykonawcą i ustaliliśmy zmianę usytuowania komina od kominka (jutro spotka się z arch. i omówią zmianę komina) będzie stał na ścianie oddzielającej salon od gabinetu od strony klatki schodowej czyli tak mniej więcej w środku domu.
Płytę wybrałem z uwagi na stabilność budynku, równomierne osiadanie, ograniczenie prac wykopaliskowych oraz odizolowanie się od gruntu.
Wykonawcy nie polecę chociaż robi w całym kraju i projekt ma w cenie ale jest strasznym niechlujem i robi po łebkach, trzeba go bardzo pilnować. Ja na szczęście cały tydzień byłem z nim na budowie, ale strach pomyśleć co wyrabiają jak inwestora nie ma przy nim.

Kasieńka i Piotr
03-12-2012, 18:36
152219152220152221152222152223
Taki widok zastałem 01.12.2012.
Oczywiście że jedziemy dalej, więźba zamówiona. Wykonawca obiecał do świąt więźbę i po świętach pokrycie dachu.
Pozdrawiam budujących i chcących budować.
Piotr

Ahya
11-12-2012, 13:28
MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ! Nareszcie!!! Po długich perypetiach, czekaniu, nerwach mamy w końcu w łapkach upragnione pisemko. Czekamy tylko na uprawomocnienie, ale już mamy nadzieję, że to tylko formalność. Ale się cieszymy ;)

Kasieńka i Piotr
11-12-2012, 19:36
Fajnie, fajnie. To kiedy ruszacie, jak stopnieją lody? Macie już ekipę?

Ahya
11-12-2012, 19:46
Chcemy ruszyć na wiosnę, początek robimy samodzielnie, a potem bierzemy ekipę.
Najbardziej nam zależy na kumatym kierbudzie, który będzie umiał doradzić, a nie tylko podpisać się w dzienniku.
Jakieś babole w projekcie jeszcze wyszły, czy tylko ta kanalizacja??

arczis
19-12-2012, 21:11
Witam,

od około 2 tygodni mam pozwolenie na budowę, a teraz zostały mi ostatnie dni na załatwienie kredytu rodzina na swoim. Jutro idę do Open Finance celem złożenia wniosku do 4 wybranych banków. Będzie mi potrzebny kosztorys z harmonogramem. Czy ktoś z Was dysponuje czymś takim, albo wie jak mogą kształtować sie koszty budowy na poszczególnych etapach? Będą wdzięczny. Pozdrawiam

Ahya
20-12-2012, 18:25
Dołączam do prośby arczis, bo czeka nas to samo. Bardzo proszę o jakieś informacje.

Dorotka:)
30-12-2012, 00:45
Dzięki wielkie za odpowiedź.
Trochę to wszystko przerażające, ale wychodzę z założenia, że to wszystko ni może być takie skomplikowane jak się wydaje;)
Z kasa pewnie podobnie jak u większości czyli kredycik :),ale czas powiększyć przestrzeń życiową (38m2).
Tak w ogóle to domek jest marzeniem naszego 4-letniego syna;).
A tak w ogóle, czy ktoś myślał o zrobieniu dojścia do garderoby i pralni z korytarza?

Witam wszystkich Noeliowiczów:)
Jeżeli chodzi o dojście do garderoby i pralni z korytarza to można to zrobić kosztem zmniejszenia łazienki tak jak jest to w Noelii 2M :) Tyle tylko że w Noelii 2M jest inaczej na górze troche. Mamy Noelie dużo zmodyfikowaną:) Na razie wylane fundamenty a od wiosny zaczynamy mury:)
Pozdrawiam wszystkich:)

marcin_lublin
17-01-2013, 17:27
to moj pierwszy post wiec Witam Wszystkich Serdecznie :)
zdecydwalem sie z zona na budowe Noelii 2m
projekt spelnia wszystkie nasze wymagania a zmian w projekcie bedzie malo...
w tym roku chcemy wylac fundamenty i teraz moje pytanie czy dla Noelii lepiej wylac fundament czy stawiac z bloczkow?
dopiero bede rozmawiac z fachowcami ale chetnie poznam Wasze opinie i decyzje.
forum na temat fundamentow oczywiscie przeczytane ;)

czy moge przy okazji prosic o update fotek z budowy :)

Kasieńka i Piotr
18-01-2013, 14:05
to moj pierwszy post......
czy moge przy okazji prosic o update fotek z budowy :)
Co masz na myśli pisząc lany fundament, czy chodzi o wylanie ław czy lane ściany fundamentowe? Ja mam na płycie fundamentowej bo tak sobie kiedyś wymysliłem, miała być grzewcza ale z różnych względów ogrzewanie będzie w wylewce. A teraz trochę się pochwalę:rolleyes:
162302162303162304162305

marcin_lublin
18-01-2013, 16:49
troche malo jasno sie wyrazilem... chodzi mi czy beton lany z gruszki czy stawiany z bloczkow?

Kasieńka i Piotr
18-01-2013, 19:17
OK, ale fundament (tradycyjny) składa się z ław fundamentowych i ścian fundamentowych. Ławy się wylewa z betonu najlepiej z gruchy, a ściany fundamentowe mogą być murowane z bloczków, ale mogą też być lane z betonu.

marcin_lublin
19-01-2013, 15:26
hej
chodzi mi o sciany fundamentow.... zastanawiam sie co bedzie lepsze. osobiscie sklaniam sie do scian lanych z gruchy. zobacze co majstry jeszcze ciekawego powiedza ;)

anku66
31-01-2013, 17:39
Witam wszystkich,jesteśmy wciąż w oczekiwaniu ,aż nasz łaskawy Pan projektant złoży PnB zwodzi nas już tak od grudnia.Dzwoniąć do Starostwa okazuje się,że nie złożono wniosku :(
ale ciekawi mnie np. gdybyś my coś ruszyli z budową( w starostwie powiedzieli,że lepiej ,bo życzliwy sąsiad może donieść)ale skąd on będzie miał wiedzieć czy mamy czy nie?

natjusia
01-02-2013, 07:43
Witam wszystkich,jesteśmy wciąż w oczekiwaniu ,aż nasz łaskawy Pan projektant złoży PnB zwodzi nas już tak od grudnia.Dzwoniąć do Starostwa okazuje się,że nie złożono wniosku :(
ale ciekawi mnie np. gdybyś my coś ruszyli z budową( w starostwie powiedzieli,że lepiej ,bo życzliwy sąsiad może donieść)ale skąd on będzie miał wiedzieć czy mamy czy nie?

Sasiedzi dostaja zawiadomienie o planowanej inwestycji na dzialce obok, maja tez czas zeby zglosic swoje zastrzezenia co do tej inwestycji.
ma to miejsce zarownow przy waryunkach zabudowy jak i pozwoleniu na budowe/rozbiorke etc.

anku66
01-02-2013, 17:41
nawet gdy sąsiad ma tylko działke budowlaną i jeszcze żaden z moich sąsiadów się nie buduje? dodam,że plan zagospodarowania jest i każdy dostaje na tym terenie takie same warunki.Odleglość od sąsiadów jest zachowana taka jaka jest wymagana.
Prosze o odpowiedź.

Kasieńka i Piotr
01-02-2013, 18:41
Ja bym czekał na PnB, jeszcze może wrócić zima, dopiero 1 lutego. Cichaczem (jeszcze przed PnB) postawiłem blaszak tzw szopkę na narzędzia co podlega zgłoszeniu w starostwie, to miałem takiego stresa, że odechciało mi się budowy. Ale ten Twój projektant z bożej łaski to dupek, w końcu to Ty mu płacisz.

anku66
01-02-2013, 19:11
Teraz to i my wiemy a taki był polecany :( dobrze,że choć Pani wydająca PnB jest bardzo miła bo gdy jej powiedziałam "znając swoje szczęscie to PnB jeszcze nie ma", a ona żeby to inaczej ujęła "znając tego projektanta" czyli zwodzi nie jedną osobe.Pytałam ją o tymczasowe ogrodzenie działki,odpowiedź od strony sąsiada możemy ale od drogi musimy mieć zgłoszenie(czy to też musi się uprawomocnić?) ale to jeszcze zależy jaka to droga,dzwoniąc nie pamiętałam,więc powiedziała ,że najlepiej przyjechać do nich i przywieźć mapke.No i najlepsze to jest to,że na warunki z wodociągiów czekaliśmy 9 dni ,ZE 3 tygodnie z uwagi na okres świąteczny. tylko nasz Pan wstrzymuje dokumenty(napewno go nikomu nie polece!)

Kasieńka i Piotr
02-02-2013, 21:20
Zgłoszenie na ogrodzenie też musi się uprawomocnić, bodajże po 30 dniach od zgłoszenia jest prawomocne, ale jak już się ma PnB to nie trzeba zgłaszać. My grodziliśmy rok przed budową, to grilla paliłem już na ogrodzonej:D

anku66
04-02-2013, 14:03
No i znów nic :( Pan projektant obiecał na 100% za dziś złoży wniosek do starostwa.A tam się dowiaduje,że dalej nic nie ma.....rozpacz ;(

marcin_lublin
05-02-2013, 06:21
witam,
czy ktros z Was zmienial w projekcie szerokosc schodow na poddasze?
rozmawialem z "budowlancem" i stwierdzil z mapki pogladowej (ze strony www) ze dobrze bylo by zmienic na minimum 100cm szerokosci (obecnie maja ok 80cm). czy ktos moze mi to sprawdzic w projekcie? ja jeszcze niestety nie mam.

anku66
05-02-2013, 16:43
Dziś dokumenty zostały złożone teraz tylko cierpliwie czekać :D

bartewa
06-02-2013, 22:20
witam,
czy ktros z Was zmienial w projekcie szerokosc schodow na poddasze?
rozmawialem z "budowlancem" i stwierdzil z mapki pogladowej (ze strony www) ze dobrze bylo by zmienic na minimum 100cm szerokosci (obecnie maja ok 80cm). czy ktos moze mi to sprawdzic w projekcie? ja jeszcze niestety nie mam.

Witam Wszystkich Przyjaciół Noelki :)

Jeśli chodzi o schody prowadzące na piętro (poddasze użytkowe) to cała klatka schodowa ma 190 cm więc na schody przypada 95 cm.

Kasieńka i Piotr
07-02-2013, 19:35
witam,
czy ktros z Was zmienial w projekcie szerokosc schodow na poddasze?
.
Klatka schodowa Noelki. Szerokość w zupełności wystarczy.168484

multan84
20-02-2013, 10:24
Witam serdecznie , jestem w trakcie załatwiania dokumentacji do pozwolenia na budowę, czy ktoś może jest w trakcie budowy tego domu w województwie mazowieckim? Chętnie zobaczyłabym jak to wygląda na żywo zanim zacznę budowę. Bardzo proszę o kontakt na adres mailowy: [email protected] :)

bartewa
22-02-2013, 18:44
Z tego co się orientuję to nie ma jeszcze "gotowej" Noelki. Chyba, że gdzieś jest jakiś tajniak. Najbardziej zaawansowani są /Kasieńka i Piotr/ :D
Niedługo wiosna i pewnie zacznie się wyścig :D

Kasieńka i Piotr
22-02-2013, 21:25
Moja więźba 4-ro stronnie strugana właśnie się impregnuje w salonie172476
Jak się trochę ociepli to będę krył domek.

joanna-wroc
25-02-2013, 07:18
Witaj Piotrze, więźba zadomowiła się chyba bardziej w kuchni :) A nie masz może ochoty pochwalić się zdjęciami z poddasza? Bardzo jestem ciekawa jak wygląda góra. pozdrawiam i gratuluję obecnego stanu.

Kasieńka i Piotr
25-02-2013, 18:27
Witaj Piotrze, więźba zadomowiła się chyba bardziej w kuchni :) A nie masz może ochoty pochwalić się zdjęciami z poddasza? Bardzo jestem ciekawa jak wygląda góra. pozdrawiam i gratuluję obecnego stanu.
Zadomowiła się i w kuchni i w salonie, długa jest skubana:)
Poddasze wygląda jak lotnisko, nie ma tam jeszcze żadnych działówek, będą jak wykonawca przykryje domek i nie omieszkam się wtedy pochwalić.

Bazyl3
05-03-2013, 13:51
Planujemy z Żoną i planujemy. Wczoraj wpadła nam w oczy Noelia. Wpadła i się spodobała. Jest tylko jeden haczyk. Potrzebujemy sporej kotłowni (paliwo stałe). I jak z garażem, bo mnie się wydaje dość mały, a mam sporego blaszaka :)

marcin_lublin
05-03-2013, 14:29
hej,
rozmawialem z architektem i powiedzial ze garaz mozna powiekszyc/poszerzyc bez zmian w projekcie do ok 40cm... czy to prawda nie wiem bo rozeznania nie robilem ale chetnie bym poszerzyl. projekt kupiony (obecnie geodeta dziala) jak cos ustale dam znac.

Bazyl3
05-03-2013, 17:50
Mnie bardziej chodziło o długość, bo przypuszczam, że szerokość to standardowe 3,30 (?) Skłaniałbym się do poszerzenia go o 0,5 m na płn. płd jak już ktoś w tym wątku pisał i wtedy i garaż i kotłownia byłyby troszkę większe.

natjusia
06-03-2013, 08:10
My będziemy chcieli poszerzać i wydłużać.
Architektka na podstawie rzutów ze strony pracowni Domplan, stwierdziła ze nie będzie problemu z podniesieniem dachu nad częścią garażową i jednocześnie przesunięciem ściany zewnętrznej garażu, żeby go rozszerzyć.
Póki co projekt kupiony, ale sami staramy się pomyśleć nad ewentualnymi zmianami, zanim oddamy do przerobienia w fachowe ręce:)

martuśka23
06-03-2013, 17:39
Witam.
Garaż w projekcie ma wielkość 306x552 a kotłownia 306x202, my poszerzyliśmy sobie i jedno i drugie i w ten sposób garaż ma ponad 20m a kotłownia ponad 7m.

Bazyl3
06-03-2013, 18:38
Witam.
Garaż w projekcie ma wielkość 306x552 a kotłownia 306x202, my poszerzyliśmy sobie i jedno i drugie i w ten sposób garaż ma ponad 20m a kotłownia ponad 7m.

Poszerzyliście, czyli zakładam zwiększyliście szerokość elewacji frontowej? U nas taki numer nie przejdzie, bo jakiś mądry człek dał zapis w MPZP, że od frontu nie może być więcej niż 12 m. No i lipa :(

bartewa
06-03-2013, 18:58
Drodzy Noeliowicze :)
Szukamy inspiracji w sprawie dachówki dla Noelki i ciekawi jesteśmy, jaki jest Wasz wybór w tej kwestii? My planujemy antracytową angobowaną lub czarną. Co do firmy, to już sami nie wiemy... Jedni chwalą Creatona, inni Koramica, a ostatnio w hurtowni gorąco zachęcali nas na zakup dachówki Tondacha. Kiedyś podobała nam się Alegra9 z Koramica, tylko czy nie będzie za duża na Noeliowy dach? Zgłupieliśmy już całkowicie... Pomocy :)

Kasieńka i Piotr
06-03-2013, 22:38
Ja z Kasieńką chcemy kolor tradycyjny taki jak mam w avatarze oraz na grafikach z Domplanu. Koramic L-15 czerwona angoba, nazywa się czerwona a wcale taka nie jest:) Nam się taka podoba, ogólnie cała elewacja będzie w ciepłych kolorach. Wybierajcie dachówki barwione w masie, jakaś chyba moda teraz jest na ciemne dachówki które po przecięciu są ceglaste i na dachu nie wygląda to fajnie, mam tak u sąsiadów i nie podoba mi się to. Ale moje po cięciu będą miały taki sam kolor jak szkliwo więc ja będę miał dach w jednym kolorze:D.
A tak wyglądała nasza Noelka w sobotę.174818
Alegra9 jest większa od mojej L15 więc myslę, że wielkość L15 będzie OK, bo kształt i fale są identyczne. Mieliśmy dylemat czy Alegra9 czy L15 i właśnie ze względu na rozmiar wybraliśmy L15. Taką ma sąsiadka tylko w kolorze antracyt i na dachu jest dobrze

martuśka23
07-03-2013, 11:34
Poszerzyliście, czyli zakładam zwiększyliście szerokość elewacji frontowej? U nas taki numer nie przejdzie, bo jakiś mądry człek dał zapis w MPZP, że od frontu nie może być więcej niż 12 m. No i lipa :(


Nasza działka nie jest zbyt szeroka i garaż z kotłownią poszerzyliśmy na maxa do szerokości działki, projektant bez problemu nam to zrobił za niewielkie pieniądze.
174893174894

multan84
14-03-2013, 10:32
Planujemy z Żoną i planujemy. Wczoraj wpadła nam w oczy Noelia. Wpadła i się spodobała. Jest tylko jeden haczyk. Potrzebujemy sporej kotłowni (paliwo stałe). I jak z garażem, bo mnie się wydaje dość mały, a mam sporego blaszaka :)

Witam wszystkim. Razem z mężem kupiliśmu projekt Noelii w odbiciu lustrzanym. Niestety budowę musimy odłożyć więc, pytanie do wszystkich zainteresowanych budową tego cudownego domku. Mam 4 nienaruszone egzemplarze projektu wraz z dziennikiem budowy oraz zgodą na poszerzenie garażu do odstąpienia. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres mailowy: [email protected]

Kasieńka i Piotr
24-03-2013, 22:38
Tak wyglądała sobie Noelcia w sobotę178975178976
czekamy na dachówkę:rolleyes:

marcin_lublin
25-03-2013, 08:03
hej,
mozecie napisac z jakich materialow budowaliscie sciany? obecnie nasz projekt jest wyceniany przez budowlancow ale co ekipa to inna teoria :) obecnie sklaniamy sie do ytonga lub solbetu 24-30cm + styropian 15-20cm. fotki super :) mam nadzieje ze nasza we wrzesniu - pazdzierniku tez tak bedzie wygladac :)

Kasieńka i Piotr
25-03-2013, 09:43
Nasza miała tak wyglądać do końca zeszłego roku, ale wykonawca się opóźniał a nam też się nie spieszy więc go nie poganiamy:)
Budujemy z solbetu 24 odmiany 600 (w projekcie jest ytong odmiany 400 a tylko filarki przy oknach z odmiany 600), jest większy od ytonga na wysokości chyba 4cm, na to ocieplenie prawdopodobnie styro 20cm lub do przemyślenia wełna też 20cm. Ekipy mają swoje "ulubione" materiały, to chyba zależy od rabatów jakie mają w hurtowniach i szybkości murowania. Ja chciałem beton komórkowy, a moj wykonawca dodatkowo jest przedstawicielem solbetu więc niejako z urzędu mam solbet, ale mi to pasuje. Zdecydowałem się na odmianę 600 mimo, że w projekcie jest 400 ze względu na to, że 600 jest bardziej twardy i będzie mniej problemów np.z wieszaniem szafek;), chociaż to sugestia wykonawcy aby na całości zastosować 600, jemu pewnie łatwiej bo nie musi myśleć gdzie w/g projektu jaki wmurować tylko jedzie po całości tym samym;)

marcin_lublin
26-03-2013, 07:05
a jak rozwiazujecie ogrzewanie? u nas na dole bedzie podlogowka a na gorze kaloryfery. zdaniem architekta nalezy dodac jeszcze jakis kaloryfer na dole gdyz szybciej sie nagrzewa niz podloga ale nie wiem czy to dobry pomysl. zawsze mozna zaprogramowac (obecnie tak mamy) prace kotla i temperature jaka ma trzymac w mieszkaniu co do minuty. myslimy gdzie powiesic kociol gazowy poniewaz zaprojektowana kotlownia nie jest dla nas dobrym miejscem z racji tego ze to drugi koniec domu i straty wody beda duze. z drugiej strony chce zrobic instalacje tak aby w przyszlosci np. przepiac sie bez problemu na jakis inny opal. ewentualnie w kotlowni powiesimy kociol a w spizarce bedzie zasobnik na ok 200l. nasz projekt to Noelia 2m (w lustrze) ale to znaczenia akurat nie ma.

Mirek W.
26-03-2013, 15:29
Witam wszystkich NOELIOWICZÓW . U nas zima nie odpuszcza, nic nie można robić więc siedzę i oglądam jak inni-,, Kasieńka i Piotr" pienie budują Pozwolenie na budowę jest, materiał zamówiony SOLBET 24x24x59 klasa gęstości do ustalenia przy odbiorze. Planuję dać na ściny zewnętrzne bloczek o mniejszej gęstości=cieplejszy + 15 cm styropian zaś na ściany wewnętrzne jak najbardziej gęsty=nośny. W związku z tym, WIELKA prośba do ,,Kasieńka i Piotr". Ile bloczków zużyliście na swoją Noelkę? Ile betonu poszło na fundamenty? oraz ile trzeba kupić drutu? Pytam ponieważ są spore rozbieżności w wyliczeniach między składem materiałów a wykonawcą. Wasza inwestycja jest na takim etapie że te sprawy są już wiadome a nam zaczynającym dopiero budowę będą pomocne. Piotrze gratuluję dobrego wykonawcy- widać to po szczegółach na zdjęciach.Aniu, nasz układ z wycieczką jest nadal aktualny. Pozdrawiam Wszystkich i aby do WIOSNY. ;)

Kasieńka i Piotr
27-03-2013, 20:11
marcin_lublin
Do CO chyba zrobimy wodną podłogówkę zasilaną kotłem elektrycznym Kospel, albo jak kasa pozwoli PC. Gazu nie chcemy raz, że jest trochę daleko od działki, dwa świadomie gazu w domu nie chcemy. Spiżarnię zlikwidowaliśmy i podzieliliśmy metraż trochę do kuchni i trochę do łazienki.

Mirek W.
Kiedyś sobie liczyłem ilości m2 ścian i wyszło mi około 185m2 bloczków 24cm i około 84m2 bloczków 12cm na działówki. Raczej te ilości się zgadzają, bo widzę ile fakturuje mi mój wykonawca i ile zwoził na budowę, wziąłem wykonawcę na SSO z robocizną i z materiałem, ja nie mam czasu jeździć po hurtowniach i pilnować dostaw.

A to dla wszystkich:rolleyes:
Ładnie muruje. Za mury i strop wziął 22 tysi brutto, a za dach 102 zł za m2 włącznie ze wszelkimi obróbkami i nabitką i orynnowaniem. Tanio nie jest ale jest solidny i wiele moich zachcianek i zmian robi nam bezpłatnie, doradził nam zmianę usytuowania kominka z czego jesteśmy więcej niż bardzo zadowoleni. Ilości betonu i stali nie podam Ci, bo mam płytę fundamentową a nie tradycyjne fundamenty.
Kominek mamy tutaj179607
A tak wygląda kawałek naszej nabitki179608

marcin_lublin
28-03-2013, 07:46
hej,
22 tys brutto to nie jest duzo przynajmniej w moich okolicach... co do ceny dachu to 90-120zl/m2 to raczej standard u mnie. w sumie jak jestescie zadowoleni z roboty to i tak jest bezcenne :)

wyszlo mi ok 1550szt. (liczac 8,33szt./m2) bloczkow na sciany nosne wiec dzisiaj pojade do kilku skladow zapytam co i jak cenowo.

anku66
28-03-2013, 17:56
Witam wszystkich, ja dziś odebrałam książkę pomiarów i jest różnica w tym co wy podajecie a ja mam :( pustak pormur 250x338x220 szt.2711,pustak pormur 440x120x220 1212 szt.
z 25-stki 208,610m2
z 12-stki 121,230m2

marcin_lublin
28-03-2013, 18:33
Anku66 moze to roznica w wymiarach? ytong standardowo ma:
Długość 599 mm
Wysokość 199 mm
Szerokość 240 mm
Zuzycie 8,33 szt/m2
Liczba elem. na palecie 48 szt.
Orientacyjna masa palety 1084 kg

Kasieńka i Piotr
29-03-2013, 22:51
Witam wszystkich, ja dziś odebrałam książkę pomiarów i jest różnica w tym co wy podajecie a ja mam :( pustak pormur 250x338x220 szt.2711,pustak pormur 440x120x220 1212 szt.
z 25-stki 208,610m2
z 12-stki 121,230m2

Może masz jakąś inną Noelkę-większą;) A co to za "książka pomiarów" o której piszesz? Może powiększałaś znacznie ściankę kolankową i stąd taka różnica? Z działówkami grubości 12cm to się zgodzę, że wyszło Ci więcej, bo my zlikwidowaliśmy trochę ścianek, alepozostałe jak liczyłem to nie uwzględniałem wieńców więc po ich uwzględnieniu powinno mi wyjść jeszcze mniej m2.

anku66
30-03-2013, 12:30
Książka pomiarów to jest spis materiałów potrzebny do budowy(zwany kosztorysem) :) a ścianke kolankową mamy 72 cm,
chcieliśmy poszerzyć dom o .5 m ale nic z tego to samo co w przypadku Bazyl3 w MPZP, że od frontu nie może być więcej niż 12 m.

Mirek W.
02-04-2013, 10:59
anku66 jeśli masz stałą linię zabudowy to od frontu nie da rady poszerzyć , na boki bez problemu. Piotrze, sprawa ilości materiału załatwiona- policzone m2x 7bloczków i gotowe (przydały się zięcia z Waszej budowy) Jestem ciekaw jak rozwiązałeś rozkład pomieszczeń na poddaszu z tak umieszczonym kominkiem, choć taka lokalizacja kominka jest ciekawym rozwiązaniem.POZDRAWIM

marcin_lublin
02-04-2013, 16:33
hej
u nas linia zabudowy byla ustalona przez warunki zabudowy na 15m... zlozylismy prosbe o zmniejszenie o 3m do 12 i po tygodniu byla zgoda z gminy :)

marcin_lublin
02-04-2013, 19:34
czy zaczyna ktos budowac Noelie 2M?

Kasieńka i Piotr
02-04-2013, 23:15
Jestem ciekaw jak rozwiązałeś rozkład pomieszczeń na poddaszu z tak umieszczonym kominkiem, choć taka lokalizacja kominka jest ciekawym rozwiązaniem.POZDRAWIM
Jak będę już miał działówki na górze to wkleję zdjęcia. Sypialnię 2/3 i 2/4 połączyliśmy w jedno pomieszczenie, drzwi bliżej schodów są zlikwidowane i w rejonie tychże drzwi wypadł komin. Kasieńka ma pomysła na działówkę od strony schodów z wykorzystaniem komina, więc jak już będą wymurowane to się pochwalę:D Narazie wykonawca nic nie muruje, bo....... "zimą się nie muruje" mówi do mnie i ja go popieram.

piotr 128
04-04-2013, 20:26
Witam wszystkich Noelkowiczów
Właśnie zaczęliśmy z żoną budowę Noelii.
Dzisiaj fachowcy wykopali fundamenty i położyli zbrojenie.
Mam pytanie do bardziej zaawansowanych w budowie. Według projektu ogólnego w kuchni i łazience widoczny jest komin a w fundamentach go nie widać. Powiedzcie co jest grane. U mnie też fachowcy nie zrobili fundamentu pod komin w kuchni.

pozdrawiam
Piotrek

marcin_lublin
04-04-2013, 21:15
wow... u nas na dzialce metr sniegu :) gratulacje ;)

Kasieńka i Piotr
05-04-2013, 19:04
Witam wszystkich Noelkowiczów
Właśnie zaczęliśmy z żoną budowę Noelii.
Dzisiaj fachowcy wykopali fundamenty i położyli zbrojenie.
Mam pytanie do bardziej zaawansowanych w budowie. Według projektu ogólnego w kuchni i łazience widoczny jest komin a w fundamentach go nie widać. Powiedzcie co jest grane. U mnie też fachowcy nie zrobili fundamentu pod komin w kuchni.

pozdrawiam
Piotrek
Witaj
To chyba druga Noelka w zachodniopomorskiem:)
Ja nie mam kanałów wentylacyjnych i komina w pom. technicznym został tylko komin dla kominka w salonie a i to zmienił miejsce, ale myślę, że te kanały wentylacyjne nie są budowane od posadzki parteru lecz stoją na stropie, ew. przebijają strop i kończą się pod stropem, inaczej miałbyś komin w świetle okna w łazience na dole, a na rzucie parteru nie widać przekroju komina. Zwróć uwagę na uwagę:D na rzucie parteru "kanały w łazience 1/6 ukryte nad sufitem podwieszonym" czyli ten "komin" wentylacyjnym kończy się pod stropem i jest przykryty sufitem. Tak ja to rozumiem, ale zapytaj kierbuda powinien Ci to wytłumaczyć jako budowlaniec.
Pozdrawiam Noeliowego ziomka:D

piotr 128
06-04-2013, 16:19
Rozmawiałem z projektantką o tym kominie w kuchni i potwierdziła, że są to kanały wentylacyjne zaczynające się od stropu.
Dzięki Piotrze za informacje.
Ławy już zalane jak będzie pogoda to od poniedziałku bloczki fundamentowe.

pozdrawiam
Piotrek

marcin_lublin
06-04-2013, 16:44
z ciekawosci i ja zapytalem swojego architekta i powiedzial ze moza zamiast wstawiac komin zainstalowac specjalny system z rury. ograniczy to koszta a efekt te sam.

anku66
07-04-2013, 09:05
Witam wszystkich,
pytanie do osób budujących tradycyjnie fundamenty interesuje mnie ile wam poszło stali
na zbrojenie noelki i ile dysperbitu bo mi coś nie pasuje :(
powiem tylko że bloczki składają się z 8 warstw,styropianu poszło mi 60m2
znaczy za tyle zapłaciłam :(

bartewa
09-04-2013, 18:49
Witam,
Ja poszerzyłem garaż o 90 cm i stali wg faktury :) poszło mi: "12" - 0,287 tony, "6" (walcówka) - 0,087 tony, drut wiązałkowy 11 kg. Co do dysperbitu to zależy ile pokazuje instrukcja u mnie +- 1 kg na m2, więc u Ciebie poszłoby około 6 wiaderek 20 kg pod warunkiem, że smarowałeś 1 warstwę i z dwóch stron. W sprawie dysperbitu jestem teoretykiem bo samrowanie będzie za pare dni :)
Pozdrawiam

anku66
09-04-2013, 20:38
Przygotowanie do zasypki :)

mariusz waw
13-04-2013, 22:05
Witam
Wszystkich
Mam pytanko umnie zaczyna się budowa z początkiem maja, będziemy budować z porothermu winerbergera 25P+W - czy ktoś przeliczał z Was zapotrzebowanie? lub m2 ścian zewnętrznych i wewnetrznych
ze zmian głównych to garaż poszerzony o 1m i ścianka kolankowa podniesiona o 1 warstwę
pozdrowienia

Kasieńka i Piotr
14-04-2013, 23:23
Witam
Wszystkich
Mam pytanko umnie zaczyna się budowa z początkiem maja, będziemy budować z porothermu winerbergera 25P+W - czy ktoś przeliczał z Was zapotrzebowanie? lub m2 ścian zewnętrznych i wewnetrznych
ze zmian głównych to garaż poszerzony o 1m i ścianka kolankowa podniesiona o 1 warstwę
pozdrowienia

W poscie #198 napisałem ile m2 ścian u siebie wyliczyłem, kolankową też podnosiłem o 1 warstwę. Przeczytaj wątek od początku, może jest coś napisane.

Kasieńka i Piotr
14-04-2013, 23:27
A teraz się trochę pochwalę:D
W piątek "to" przyjechało na działkę.
183748
Blachy, rynny, obróbki, wróblówki i inne pier...y są "schowane" w blaszaku. Od jutra ma być ciepło i sucho:)

mariusz waw
15-04-2013, 13:15
A teraz się trochę pochwalę:D
W piątek "to" przyjechało na działkę.
183748
Blachy, rynny, obróbki, wróblówki i inne pier...y są "schowane" w blaszaku. Od jutra ma być ciepło i sucho:)

to bedzie chyba pierwsza Noelka wykończona


Kasieńka I Piotr, dzięki czyli te wyliczenia m2 fizycznie u Was sie pokryły

Ahya
15-04-2013, 15:36
Piotrze, czy nie masz wrażenia, że w pokojach na górze jest zbyt ciemno? Nie ma potrzeby dodawać okna dachowego? Gratuluję takiego stanu, ach u nas niestety marazm i zwątpienie, nie dostaliśmy kredytu przez bład doradcy a grrr i teraz musimy kombinować.

Kasieńka i Piotr
15-04-2013, 21:28
to bedzie chyba pierwsza Noelka wykończona


Kasieńka I Piotr, dzięki czyli te wyliczenia m2 fizycznie u Was sie pokryły

Tak tak będzie wykończona - kiedyś:)
Takie m2 podałem mojemu wykonawcy i chyba to by się zgadzało.

Kasieńka i Piotr
15-04-2013, 21:50
Piotrze, czy nie masz wrażenia, że w pokojach na górze jest zbyt ciemno? Nie ma potrzeby dodawać okna dachowego? Gratuluję takiego stanu, ach u nas niestety marazm i zwątpienie, nie dostaliśmy kredytu przez bład doradcy a grrr i teraz musimy kombinować.

Tak jest na górze przy zielonej membranie i szarych ścianach.
183905183906183918

Kiedyś liczyłem powierzchnię okien do powierzchni podłogi w/g normy której nie pamiętam teraz, ale wyszło mi, że okna spełniają warunek z nawiązką. Z dachowych zrezygnowaliśmy świadomie (nie podobają się nam) i w to miejsce zostało zaprojektowane okno 150cmX150cm w pomieszczeniu nad garażem w ścianie szczytowej, o tu
183916
tu będzie jedno pomieszczenie 2/6 połączone z 2/7

piotr 128
17-04-2013, 16:30
Witam wszystkich
Piotr i Kasieńka mam do Was pytanie jako do osób najbardziej zaawansowanych w budowie.
Temat to rura doprowadzająca powietrze do kominka. U mnie wczoraj ,,fachowcy" wylewali chudziaka pod posadzkę. Jak się zapytałem, czy w fundamentach zostawili rurę napowietrzającą uzyskałem odpowiedź, że nie zostawili ponieważ tak jak oni budują rura pojawia się dopiero przy styropianie pod posadzkę.
Jak Wy macie rozwiązaną to kwestię i czy na pewno da się to jeszcze zrobić?

pozdrawiam
Piotrek

anku66
17-04-2013, 17:16
Witam wszystkich
Piotr i Kasieńka mam do Was pytanie jako do osób najbardziej zaawansowanych w budowie.
Temat to rura doprowadzająca powietrze do kominka. U mnie wczoraj ,,fachowcy" wylewali chudziaka pod posadzkę. Jak się zapytałem, czy w fundamentach zostawili rurę napowietrzającą uzyskałem odpowiedź, że nie zostawili ponieważ tak jak oni budują rura pojawia się dopiero przy styropianie pod posadzkę.
Jak Wy macie rozwiązaną to kwestię i czy na pewno da się to jeszcze zrobić?

pozdrawiam
Piotrek

U nas rure napowietrzającą kładli przy zasypce
nasz budowlaniec twierdzi,że tak lepiej bo jak daje się pod posadzke to od rury jest zimno.
A tak przy okazji stan zero mamy ukończony.

Kasieńka i Piotr
17-04-2013, 17:59
Witam wszystkich
Piotr i Kasieńka mam do Was pytanie jako do osób najbardziej zaawansowanych w budowie.
Temat to rura doprowadzająca powietrze do kominka. U mnie wczoraj ,,fachowcy" wylewali chudziaka pod posadzkę. Jak się zapytałem, czy w fundamentach zostawili rurę napowietrzającą uzyskałem odpowiedź, że nie zostawili ponieważ tak jak oni budują rura pojawia się dopiero przy styropianie pod posadzkę.
Jak Wy macie rozwiązaną to kwestię i czy na pewno da się to jeszcze zrobić?

pozdrawiam
Piotrek
anku66 ma rację, ja mam pod płytą fundamentową czyli pod 20 cm betonu i pod 10 cm XPS-a, ale ze względu, że zmieniłem miejsce kominka a doprowadzenie powietrza jest "po staremu" to będę musiał teraz prowadzić pod wylewką w warstwie styro, przewiduję ok 15-18 cm styro i żeby nię wyziębiać posadzki chcę położyć kanał prostokątny 10X20 cm albo niższy jak znajdę pod warunkiem, że będzie miał przekrój ok 200 cm2. Tak też robią jak opisujesz z tym, że nie dawałbym kanałów okrągłych lecz prostokątne, jest szansa, że kanał ten przykryjesz jeszcze względnie grubą warstwą styro.

Daro i Kasia
18-04-2013, 03:12
witam,projekt kupiony teraz co do detali ,pani z firmy budowlanej zaproponowała strop betonowy, i rowniez sciany stwierdziła ze beda za cienkie,co do reszty mamy zamiar poszerzyc dom o 0,5 metra z obu stron ,no i zmian a okien ,wycena okien orginalnych wyszła ok 20tys ze wstawieniem

Kasieńka i Piotr
18-04-2013, 18:44
witam,projekt kupiony teraz co do detali ,pani z firmy budowlanej zaproponowała strop betonowy, i rowniez sciany stwierdziła ze beda za cienkie,co do reszty mamy zamiar poszerzyc dom o 0,5 metra z obu stron ,no i zmian a okien ,wycena okien orginalnych wyszła ok 20tys ze wstawieniem
Witam w gronie:welcome:
A na jakiej podstawie pani z firmy budowlanej tak twierdzi? Cienka ściana? No tak, na grubszych bloczkach więcej zarobi. Ja mam 24 cm zmieniłem tylko gęstość, w projekcie jest odmiana 400, ja dałem 600 i ani archtekt ani kerbud ani wykonawca z którego jestem bardzo zadowolony (on też dostarczył mi materiał na budowę) nic na temat grubości czy cienkości ścian nie mówili. Śmiem twierdzić, że większość nowo budowanych domów ma mury grubości właśnie 24 cm. A strop to jaki sobie chcesz, ja mam terivę i wydaję mi się OK. Co masz na myśli pisząc oryginalne okna? Ja wyceniałem 3 szybowe, 6 komorowe na profilach Veki, Brugmanna, Salamandra i Schuco, z montażem warstwowym w kolorze białym to wyceny miałem od 19 do 22tysi.
W sobotę jadę do swojej Noelki, może będzie już dach:lol2:

Ahya
23-04-2013, 17:04
Jasność aż bije po oczach, nie trzeba okna dachowego :D Jak dobrze pójdzie zrobimy stan zero w tym roku, dobrze że wspomniałeś o tej rurze od kominka. I jeszcze jedno pytanko - widze że masz pod płytą 10 xps i pod wylewką planujesz jeszcze 15 cm epsa? Dlaczego tak??

Kasieńka i Piotr
23-04-2013, 22:02
Jasność aż bije po oczach, nie trzeba okna dachowego :D Jak dobrze pójdzie zrobimy stan zero w tym roku, dobrze że wspomniałeś o tej rurze od kominka. I jeszcze jedno pytanko - widze że masz pod płytą 10 xps i pod wylewką planujesz jeszcze 15 cm epsa? Dlaczego tak??


Pod płytą mam 10 cm XPS-a, bo........ tak wyszło. Im więcej czytałem o płytach, ogrzewaniu, akumulacji ciepła tym byłem głupszy. Miało być pod płytą 20-30 cm i ogrzewanie w płycie z akumulacją, ta koncepcja upadła z różnych powodów, ale dla częściowego odizolowania się się od gruntu pozostało 10 cm. Nie wiem czy to jest dobrze czy źle, tak mam i już nic nie zmienię. Teraz ogrzewanie będzie w wylewce dlatego pod wylewką około 15 cm EPS-a coby nie ogrzewać płyty, a wylewka grubości 8-9 cm będzie miała wystarczającą akumulację. Dodatkową "zaletą" styro pod wylewką jest łatwość prowadzenia instalacji. Jak dożyję to drugi albo trzeci dom będzie już tym bez błędów i na wskroś przemyślanym:D A może koloru dachu też nie przemyślałem:(, bo teraz to przeważnie ciemne.185394

Ahya
24-04-2013, 13:25
Pod płytą mam 10 cm XPS-a, bo........ tak wyszło. Im więcej czytałem o płytach, ogrzewaniu, akumulacji ciepła tym byłem głupszy. Miało być pod płytą 20-30 cm i ogrzewanie w płycie z akumulacją, ta koncepcja upadła z różnych powodów, ale dla częściowego odizolowania się się od gruntu pozostało 10 cm. Nie wiem czy to jest dobrze czy źle, tak mam i już nic nie zmienię. Teraz ogrzewanie będzie w wylewce dlatego pod wylewką około 15 cm EPS-a coby nie ogrzewać płyty, a wylewka grubości 8-9 cm będzie miała wystarczającą akumulację. Dodatkową "zaletą" styro pod wylewką jest łatwość prowadzenia instalacji. Jak dożyję to drugi albo trzeci dom będzie już tym bez błędów i na wskroś przemyślanym:D A może koloru dachu też nie przemyślałem:(, bo teraz to przeważnie ciemne.185394


No właśnie dogadujemy dokładny projekt płyty i się nad tym zastanawiam. A kolor wybrałeś dokładnie taki jaki byc powinien. To chyba Ty jak pamiętam, mówiłeś, że taka Noelka Wam się spodobała i dlatego zmian nie było co do wyglądu. W wyborach nie patrz na innych, ale na to co się Wam podoba, ten kolor nigdy nie wyjdzie z mody.

Kasieńka i Piotr
24-04-2013, 23:11
No właśnie dogadujemy dokładny projekt płyty i się nad tym zastanawiam. A kolor wybrałeś dokładnie taki jaki byc powinien. To chyba Ty jak pamiętam, mówiłeś, że taka Noelka Wam się spodobała i dlatego zmian nie było co do wyglądu. W wyborach nie patrz na innych, ale na to co się Wam podoba, ten kolor nigdy nie wyjdzie z mody.

Wlaśnie wpadł mi do głowy kolejny + XPS-a pod płytą. W płycie oprócz zbrojenia z prętów stalowych fi 12, mam jeszcze zbrojenie rozproszone Dramix w postaci drutów stalowych o długości ok 5-6 cm i średnicy może 0,5 mm, i gdyby to zbrojenie podczas lania płyty (w czasie lania betonu cały czas brodziły w tym betonie 3 osoby i deptały po drucikach i być może wbijały je w folię) przebiły folię, to XPS jako materiał nie podciągający i nie nasiąkający wodą w pewnym sensie wodoszczelny będzie dodatkową izolacją przeciwwilgociową. A co do kolorów to od tego u nas jest Kasieńka, ona ma do tego dar:yes: i tak myślę, że do tego dachu pasowałby płot ze sztachetkami:D
W stosunku do pierwowzoru zmienimy kolor okien na białe,
1 neutralny kolor do wszystkiego pasuje,
2 wg wycen tańsze od koloru ok 8 tysi,
3 będą się dobrze komponować z ciemniejszymi opaskami wokół okien.
Decydujesz się na płytę? Kto będzię robił płytę, firma "specjalistyczna" czy "normalna" ekipa? Ja od początku chciałem dom na płycie, no i mam.

anulkaf
25-04-2013, 16:57
kochani mam pytanko,jesteśmy zainteresowani projektem noelia 2m,ale mamy jeszcze kilka wątpliwosci,nasz domek bedzie powstawal w białej podlaskiej,czy ktos z forumowiczów wybudował ten domek gdzieś niedaleko i czy można byłoby obejrzeć:)

bartewa
25-04-2013, 17:20
kochani mam pytanko,jesteśmy zainteresowani projektem noelia 2m,ale mamy jeszcze kilka wątpliwosci,nasz domek bedzie powstawal w białej podlaskiej,czy ktos z forumowiczów wybudował ten domek gdzieś niedaleko i czy można byłoby obejrzeć:)

Witamy :)
Biorąc pod uwagę "internetowych" budowniczych to chyba jeszcze nikt nie ukończył budowy Noelki. Najbliżsi celu są "Kasieńka i Piotr". O wybudowanej Noeli 2m można zapomnieć. Projekt ten istnieje od kilku miesięcy... My budujemy pierwotną wersję z powiększonym garażem o 90 cm i poddaszem jak z Noeli 2m. W każdym razie piszcie jakie macie wątpliwości. może ktoś coś pomoże :)

marcin_lublin
25-04-2013, 17:27
Noelie 2m w tym roku zaczynamy budowac :) o budowanej lub wybudowanej raczej nie slyszalem. sam projekt jest mlody wiec raczej ktos moze byc w trakcie.

anulkaf
25-04-2013, 20:28
witaj marcinie,my wlasnie cały czas zastanawiamy sie czy wybrać noelię 2m czy szczęśliwą krainę (nie wiem czy słyszałeś o tym projekcie),są bardzo zbliżone do siebie w środku natomiast na zewnątrz różnią się i to bardzo,zastanawiamy się nad różnicą kosztów budowy (bo wiem że ona bedzie tylko jestęsmy ciekawi jak duża). Daj znac proszę jakich dokonaliście zmian w projekcie:)

marcin_lublin
26-04-2013, 06:03
w projekcie duzych zmian nie mamy... garaz bedzie szerszy (ok 6,5m), rezygnujemy z balkonu no i troche piwniczke obok kuchni inaczej zrobimy. na gorze pomieszczenie na pralnie likwidujemy i czesc powierzchni dolaczymy do pokoju. nie wiemy jeszcze czy nie podwyższyć scianki kolankowej. jezeli chodzi o szczesliwa kraine to faktycznie zblizony projekt ale sama konstrukcja dachu wydaje mi sie skomplikowana + 10m2 wiecej powierzchni. zapytajcie Waszego architekta lub jakiegos wykonawce ktory dom bedzie taniej postawic. nam za postawienie domu (fundament + mury bez dachu) krzycza ok 32 tys. liczyliśmy ze ok 50tys bedzie kosztowac robocizna za stan surowy zamkniety.

Ahya
28-04-2013, 12:45
Wlaśnie wpadł mi do głowy kolejny + XPS-a pod płytą. W płycie oprócz zbrojenia z prętów stalowych fi 12, mam jeszcze zbrojenie rozproszone Dramix w postaci drutów stalowych o długości ok 5-6 cm i średnicy może 0,5 mm, i gdyby to zbrojenie podczas lania płyty (w czasie lania betonu cały czas brodziły w tym betonie 3 osoby i deptały po drucikach i być może wbijały je w folię) przebiły folię, to XPS jako materiał nie podciągający i nie nasiąkający wodą w pewnym sensie wodoszczelny będzie dodatkową izolacją przeciwwilgociową. A co do kolorów to od tego u nas jest Kasieńka, ona ma do tego dar:yes: i tak myślę, że do tego dachu pasowałby płot ze sztachetkami:D
W stosunku do pierwowzoru zmienimy kolor okien na białe,
1 neutralny kolor do wszystkiego pasuje,
2 wg wycen tańsze od koloru ok 8 tysi,
3 będą się dobrze komponować z ciemniejszymi opaskami wokół okien.
Decydujesz się na płytę? Kto będzię robił płytę, firma "specjalistyczna" czy "normalna" ekipa? Ja od początku chciałem dom na płycie, no i mam.

I własnie projektant (firma specjalistyczna) mówił, że też jest za tym aby cały xps był pod płytą, nie dawać styro pod wylewkę. I pewnie tak zrobimy. Czekamy więc z niecierpliwością :) Też zawsze chciałam dom na płycie - moje tereny sa mocno jeżdżone przez ciężkie samochody i widze jak stary dom rodziców strasznie pęka, każda ściana ma pajączki, pomimo wzmocnień siatką. Płyta to zniweluje. Dodatkowo bardzo idziemy w energooszczędność, może nawet dotację nową uda się pozyskać.

No to Kasia dobrze kombinuje :) My też będziemy mieć białe okna, do tego pewnie też białe bonie wkoło okien. My będziemy mieć ciemny dach i do tego białe wykończenia blacharskie, coś na kształt domów skandynawskich, a do tego biały płot :) Ale to ze względu na skandynawskiego hopla :) Jakbym miała robic typowy polski domek to obowiązkowo czerwony dach i biały tynk.

Kochani, projekt Noelii powstał dopiero w styczniu 2012 roku, więc gotowej Noelki, a tym bardziej Noelki 2M, której projekt powstał z pół roku później pewnie nie ma. Ale jak widzę Noelkowiczów coraz więcej, super.

mariusz waw
28-04-2013, 20:05
186317Witam,
No wreszcie i u nas pierwsze prace się rozpoczęły :)

Kasieńka i Piotr
28-04-2013, 22:50
186317Witam,
No wreszcie i u nas pierwsze prace się rozpoczęły :)
Zaczynałeś w niedzielę:eek:
Masz okienko w blaszaku, czy to złudzenie optyczne.
Gratulacje z powodu "wbicia pierwszej łopaty", witam w gronie budujących:yes:

mariusz waw
29-04-2013, 11:47
Witam,
zdjątko tylko z niedzieli, była tylko kontrola :)
a blaszak to złudzenie to są ślady po starej tablicy po budowie (faktycznie z daleka wygląda jak okienko :)

Kasieńka i Piotr
29-04-2013, 22:36
Wykonawca mnie bardzo zirytował, przez cały zeszły tydzień tylko obmurował komin klinkierem:mad: szlag by to......
Koniecznie umieszczajcie w umowach zapis o terminach zakończenia i karach za przekroczenia tych terminów.

anku66
01-05-2013, 12:40
Witam,chcielibyśmy się pochwalić budową na dzień dzisiejszy :D

mariusz waw
01-05-2013, 14:02
[

Witam,
Pytanko jak robiliscie ławy fundamentowe? w deskowaniu czy prosto w gruncie z wyłożoną folią hydroizolacyjną?
Jeszcze do konca nie podjałem decyzji

miłego wypoczynku :)

anku66
01-05-2013, 19:47
[

Witam,
Pytanko jak robiliscie ławy fundamentowe? w deskowaniu czy prosto w gruncie z wyłożoną folią hydroizolacyjną?
Jeszcze do konca nie podjałem decyzji

miłego wypoczynku :)
Wejdz na nasz dziennik budowy i zobaczysz jak u nas zrobili :D

mariusz waw
01-05-2013, 21:19
Wejdz na nasz dziennik budowy i zobaczysz jak u nas zrobili :D

Czyli ławy w gruncie z folią - o tym myślę czas szybko podjać decyzję
a co z folią z nadataków z ławy (zaostała zawinięta i wykorzystana na izolację poziomą ławy)
Jaki koszt wyniósł na stan 0
pozdrowienia

Kasieńka i Piotr
01-05-2013, 23:24
Witam,chcielibyśmy się pochwalić budową na dzień dzisiejszy :D

Gdzieś już widziałem tę bryłę i te dwa charakterystyczne okienka na prawo od kuchni;)
Piękny widok. Gratuluję.
Aż się serce raduje jak człowiek widzi jak mu rośnie.
No to ja też się pochwalę......... swoim kominem,
186992

anku66
02-05-2013, 09:58
Gdzieś już widziałem tę bryłę i te dwa charakterystyczne okienka na prawo od kuchni;)
Piękny widok. Gratuluję.
Aż się serce raduje jak człowiek widzi jak mu rośnie.
No to ja też się pochwalę......... swoim kominem,
186992

Piękny widok zwłaszcza,że nam do komina daleko żeby ujrzeć taki widok (kasy może zabraknąć) a co do waszej dachówki to kolor mi się bardzo podoba. Mamy taki w warunkach zabudowy ale nie wiem dlaczego co niektórzy dają czarną ale jeśli im to przeszło to dobrze tylko mogą mieć problem z odbiorem budynku.

anku66
02-05-2013, 11:26
Czyli ławy w gruncie z folią - o tym myślę czas szybko podjać decyzję
a co z folią z nadataków z ławy (zaostała zawinięta i wykorzystana na izolację poziomą ławy)
Jaki koszt wyniósł na stan 0
pozdrowienia
Co do folli to nie wiem czy do czegoś została wykorzystana bo się na tym nie znam ale załączam fotki to sam ocenisz
Koszt stanu zerowego:
Bez kosztów energii i przyłącza oraz opłaty za moc choć są spore
To tylko niektóre materiały wymienione

stal i druty do wiazania12, fi 6, wiązałkowy, 1364 zł
beton b20 na ławy fund. 22m3 +9m3 beton+pompa 7120 zł
Bloczki-2600szt. 4040zł
piasek na zasypkę+zageszczarka 4960 zł
piasek budowlany 300 zł
cement 602 zł
Wapno 440 zł
papa 8 rolek 560 zł
rury 866,60
dysperbit 20 wiaderek 490zł
strzemiona 371 zł
styropian 60m2 1038zł
klej do zatapiania siatki 20 szt. 346zł

calość za materiały 23.646 tys
wytyczenie budynku+humus 950 zł
koszt robocizny 10.000 tys
myślę że nie wiele pominęłam :D

anku66
02-05-2013, 13:19
Do Kasieńki i Piotra, czy jesteście w stanie podać orientacyjny koszt stropu?

Kasieńka i Piotr
02-05-2013, 18:16
Do Kasieńki i Piotra, czy jesteście w stanie podać orientacyjny koszt stropu?

Bardzo mi przykro, nie mogę Ci podać nawet przybliżonego kosztu, bo nie mam tak szczegółowych faktur od wykonawcy, tylko "materiały budowlane+robocizna", ale coś mi świta w głowie, że jak wyceniałem jesienią zeszłego roku w hurtowniach, to wychodziło coś koło 6 tysi, tylko belki i pustaki stropowe bez stali na żebra rozdzielcze i betonu. Weź jeszcze pod uwagę koszt stempli i szalunku, ja to miałem w usłudze wykonawcy (nie interesowało i nie interesuje mnie w dalszym ciągu dosłownie nic, ani prąd, ani transport, ani stemple, ani szalunki) a słyszałem i czytałem, że niektórzy wykonacy nie mając tego ujętego w umowie chcą dodatkowej kasy za to.

Daro i Kasia
03-05-2013, 14:48
Witam my czekamy na pozwolenie myśle ze około czerwca będzie,wycene mamy na stan surowy zamkniety z oknami 160 tys,dom poszerzamy o 0,5 m2 od salonu i od kotłowni poniewaz nastawiamy sie na ogrzewanie wegiel drewno wiec kotłownia przyda sie troche wieksza,rezygnujemy rowniez ze sciany koło schoduw do polowy poniewarz chcemy zeby było widac troszke schody

sambusiao
03-05-2013, 15:54
Październik 2012r

sambusiao
03-05-2013, 16:00
październik 2012r