PDA

Zobacz pełną wersję : teraz papa i gont drewniany,zmiana na gont bitumiczny



chojnowski
03-03-2012, 11:18
Witam wszystkich, zacznę od początku.Dach pokryty papą,następnie (nie wiem czy to prawidłowa nazwa) gont drewniany który leży ładnych parę lat. W tym roku zamierzam zmienić na gont bitumiczny.Pytałem paru "fachowców" każdy mówi co innego :confused: mianowicie-że dach źle odeskowany,że papa nie taka Proszę poradzcie,nie chcę być naciągnięty na dodatkowe koszta.

andrzej belka
03-03-2012, 13:43
moja czrodziejska kula mówi mi że deskowanie masz wporządku ale ta papa cos nie tak .........

Jan P.
03-03-2012, 13:47
Trzeba by rzucić okiem. Może rzeczywiście deski są za rzadko bite. Pod gont bitumiczny podłoże powinno być równe. Najlepiej dać płytę. Jan.

william.bonawentura
03-03-2012, 14:45
Jeśli gont bitumiczny ma wyglądać estetycznie to musi być kładziony na bardzo równym podłożu. Przeważnie jest to płyta OSB lub beton. Jeśli fachowcy nie chcą go dawać na deski to znaczy, że NIE chcą zrobić szybko, ale tak że nie będziesz zadowolony

Andrzej Wilhelmi
03-03-2012, 15:58
A co można powiedzieć o powierzchni dachu skoro na wierzchu jest gont drewniany. Profesjonalna ocena powierzchni po demontażu drewnianego gontu. W przypadku gdy jest dostęp do nieużytkowego poddasza i widać deski od spodu to tak jak napisał Jan można ocenić ich jakość i wielkość przerw pomiędzy nimi. Musisz się jednak liczyć z tym, że bez względu na stan podłoża gont bitumiczny na deskowaniu pokarze wszystkie nierówności. Pozdrawiam.