PDA

Zobacz pełną wersję : Kładzenie płytek z cegły



sepoy
04-03-2012, 08:36
Będę chciał zabudować na ściance telewizyjnej w salonie 6m2 płytek z pociętych cegieł. Ściany są już niestety tynkowane tynkiem gipsowym, a na dodatek pokryte gładziami z flizeliną. Można przykleić płytki bezpośrednio na gładzie, czy lepiej je wcześniej przeorać?
Robił już ktoś coś podobnego?

BigPiotr
05-03-2012, 08:03
Zagruntować i kleić.

carver
05-03-2012, 09:54
Myślę, że bezpieczniej byłoby troszkę popsuć tą gładką powierzchnię i dopiero gruntować.

sepoy
05-03-2012, 17:06
Spróbuję ściągnąć tę warstwę z flizeliną żeby dotrzeć, co najmniej do tynków. Któryś z płytkarzy radził wtopić pod spód siatkę. Warto?

carver
05-03-2012, 17:28
A według niego jakie zadnie ma spełniać ta siatka? Siatka służy jako warstwa zbrojąca tynki. Tu nie ma potrzeby pchać się w koszty. Można wtopić i zbrojenie ze stali konstrukcyjnej, tylko jakoś trudno znaleźć dla takiego rozwiązania sensowne uzasadnienie ;)

sepoy
05-03-2012, 20:46
Siatka przenosiła by obciążenie z punktu na płaszczyznę. Można by ją dodatkowo zakotwić (wkrętami na kołkach) do ściany.

BigPiotr
06-03-2012, 08:56
Siatka przenosiła by obciążenie z punktu na płaszczyznę. Można by ją dodatkowo zakotwić (wkrętami na kołkach) do ściany.

Czy chcesz kleić płyty marmurowe o grubości pięciu centymetrów czy płytki????


TYLKO zagruntować i kleić, nie robić doktoratów :D to tylko płytki.

sepoy
06-03-2012, 13:29
Płytki z cegły mają grubość 2cm (cięta cegła). Też uważam, że gładzie "powinny" to utrzymać. Miejsce jest jednak newralgiczne, bo z jednej strony podłoże nie jest całkiem dobre, a z drugiej, pod spodem będzie mój ukochany sprzęt :D

dozi
07-03-2012, 18:41
Klej na Atlas Plusa i się nie bój o sprzęt.

Zwróć uwagę na farbę, jeśli ma w sobie bardzo dużo lateksu jak np beckers, to warto się jej pozbyc.

BigPiotr
08-03-2012, 09:14
Płytki z cegły mają grubość 2cm (cięta cegła). Też uważam, że gładzie "powinny" to utrzymać. Miejsce jest jednak newralgiczne, bo z jednej strony podłoże nie jest całkiem dobre, a z drugiej, pod spodem będzie mój ukochany sprzęt :D

Jeśli jest tak jak piszesz (gładzie, nie ma słowa o farbie) to podłoże jest "całkiem dobre", wymaga tylko gruntowania. Dzisiejsze kleje nie sprawiają problemu. Przecież klejenie na gipsie (tynk, płyta KG itp) to obecnie norma.

Reszta to doktorat - wygląda, że masz już tezę, którą chciałeś potwierdzić i coś nie wyszło :D.

sepoy
14-03-2012, 17:11
Jeśli jest tak jak piszesz (gładzie, nie ma słowa o farbie) to podłoże jest "całkiem dobre", wymaga tylko gruntowania. Dzisiejsze kleje nie sprawiają problemu. Przecież klejenie na gipsie (tynk, płyta KG itp) to obecnie norma.
Reszta to doktorat - wygląda, że masz już tezę, którą chciałeś potwierdzić i coś nie wyszło :D.
Racja, w każdym razie dzięki za odzew ;)
Wczoraj wziąłem się za ściąganie gładzi, a przy okazji ściągam tynk. Gładzie dobrze, że ściągnąłem, tynku nie musiałem.