PDA

Zobacz pełną wersję : POMPY CIEPŁA ZUBADAN



Heater
04-03-2012, 20:11
Witam, od czasu do czasu pojawia się temat pomp ciepła ZUBADAN. Osobiście uważam że to najlepsza pompa z dostępnych na rynku, zapraszam do zapoznania się z danymi technicznymi.... teoria teorią a w praktyce działa jeszcze lepiej :-) Mam dostęp do tych pomp i jak ktoś będzie zainteresowany to mam ciekawą ofertę cenową. Jeżeli kogoś to interesuje to proszę pisać na priva. Nie trzeba kupować z Anglii urządzeń bez gwarancji żeby mieć ZUBADANA w dobrej cenie. Pozdrawiam

Heater
05-03-2012, 20:57
Zapraszam na marcową promocję :rolleyes:

zieli
06-03-2012, 10:47
A mnie interesuje 11kW z montażem i zasobnikiem:confused:

peter12
06-03-2012, 12:01
A mnie 12kw

zieli
06-03-2012, 22:04
chociaz dostales odpowiedz :)

zieli
06-03-2012, 22:21
moze liczy ze znajdzie sie jakis nieswiadomy inwestor,
posiadajacy nadwyzke kasy :)

za taka cene to mozna miec PCi z odwiertami:P

Heater
06-03-2012, 22:55
Atlantic Alfea S8 8kW koszt 16tys.zł brutto...z zasobnikiem :)

No tak samochody to każdy odróżni że Mercedes lepszy od Fiata ale już Pomp Powietrznych to nie koniecznie. Nikogo nie uważam za idiotę to Twoje słowa, na rynku jest wiele produktów, lepszych i gorszych. Klient według swojego uznania wybiera co jest lepsze, czas to weryfikuje.

Heater
08-03-2012, 22:04
:-)

Heater
14-03-2012, 21:48
oferta wciąż aktualna ...

lukaszkk
06-09-2014, 08:44
oferta wciąż aktualna ...

OK, to jestem zainteresowany ... kompleksową kotłownią na bazie zubadana, powinno 12 KW starczyć

jaceq
05-10-2014, 20:16
W którymś wątku czytałem jakieś opinie na temat PC Zubadan, chociaż chyba bardziej niż opinie były to wymiany zdań miedzy zakamuflowanym jej użytkownikiem/sprzedawcą a innymi userami. Nie pamiętam kto to był i w którym wątku... Czy jest ktoś "neutralny" kto tę pompę użytkuje i obiektywnie mógłby parę słów na jej temat napisać? wydaje mi się, że mam dobrą ofertę na 8kW i chciałbym się z pierwszej ręki na jej temat coś dowiedzieć. Coś więcej niż to że to "górna półka" i że są inne - tańsze... będę wdzięczny...

asaselllo
05-10-2014, 20:51
Sam kiedyś chorowałem na zubadana. Od jednego z klientów dowiedziałem się, że pompa odszrania się bardzo szybko ale do tego procesu potrzebuje wody o temperaturze ponad 40 st. Pompa pobiera ją z zasobnika cwu lub z oddzielnego bufora. Trochę mnie to zbiło z tropu bo przecież jasne jest, że aby uzupełnić temperaturę w zbiorniku cwu o temp 50st C, pompa zużyje więcej energii niż innego producenta rozmrażająca się wodą o temp np 30 st.
Zadzwoniłem dwa miesiące temu do przedstawiciela pomp nobilaton i potwierdził on tę kwestię. Niestety drugim niezbyt miłym aspektem sprawy jest fakt gwarancji. Na wielu stronach internetowych są opisy o 5-letniej gwarancji. Tak naprawdę są tylko 2 lata gwarancji a 5 jest tylko na sprężarkę. Na całą jednostkę zewnętrzną jest 5 lat gwarancji jeśli używamy jej jako klimatyzacji.... No i jeszcze 2 rzeczy. Wymiana sprężarki to 6 tyś zł (dla przykłady np. w panasonicu to 1600 zł), A powód dla którego nie kupiłem mitsubishi to cena. Nie ta w Polsce (choć 2 lata temu wyceniono mi zubadana na 36 tyś zł) a w innych krajach. Taką pompę kupisz np. w Wielkiej Brytanii za cenę Panasonica. Poczułem się po prostu oszukany. Znam mitsubishi z klimatyzacji. Na jednostkach, które nardzoruję mamy ich sporo. Działają cicho i bezawaryjnie. Choć muszę przyznać, że na ok.80 klimatyzatorów przez ostatnie 7 lat zepsół nam się jeden (tzn rozszczelniła instalacja) - LG. Reszta tj. wspomniane już mitsubishi, panasoniki, daikiny, LG i nawet parę "no name" też śmigają bez zarzutu.
pozdrawiam i życzę zadowolenia po montażu.

jaceq
05-10-2014, 21:23
Mnie właśnie cena nie powala bo ostatecznie 8kW z montażem i z teoretycznie dodatkowo płatnymi rzeczami jak pilot, odbiornik podczerwieni, czujnik temp. pomieszczenia i zbiornika i jeszcze jakieś inne moge wyrwać za 26tys brutto więc nie nadpłacam zbyt wiele w stosunku np do Panasonica a wręcz mam w tej samej cenie co Daikin tyle że nie ma zbyt wielu użytkowników z tego co widzę co by się co nieco dowiedzieć.