PDA

Zobacz pełną wersję : [b]GRZEJNIKI V czy C[/b]



kokes
12-05-2004, 20:17
Jaka jest różnica oprócz ceny między grzejnikami PURMO, które są oznaczone V lub C? Proszę się wypowiedzieć czy warto inwestować w V-ki. Dzięki za podpowiedzi.

niezły
12-05-2004, 21:06
Różnica jest w cenie i wyglądzie Dolno zasilane wyglądają lepiej ale to już kwestia gustu

Slawek :)
12-05-2004, 23:29
Tak jak napisał niezły - jeśli chcesz mieć jak najmniej widocznych rurek zasilających i może schować je w podłodze, to weź v-ki - tak zrobiłem i rurek rzeczywiście prawie niet...

Drizzt
13-05-2004, 06:42
Ale pamietaj, że grzejniki V mają problemy z uzyskaniem mocy nominalnej, o wiele bardziej ekonomiczne i wydajne sa grzejniki C, przy podłaczeniu krzyżowym daja lepsze ciepło. A wyglad to inna sprawa

Grzes z Krakowa
13-05-2004, 08:01
To ze sa drozsze grzejniki V wynika rowniez z tego ze maja juz zawory termostatyczne w budowane w grzejnik
i to jest ich plusem ze mozna je od razu zamontowac a glowice dokupic w pozniejszym czasie.

ArtMedia
13-05-2004, 09:17
Witam.


Ale pamietaj, że grzejniki V mają problemy z uzyskaniem mocy nominalnej, o wiele bardziej ekonomiczne i wydajne sa grzejniki C, przy podłaczeniu krzyżowym daja lepsze ciepło. A wyglad to inna sprawa
Mógłbys rozwinąć temat? Jakoś nie mogę doszukać się powodów takiego zachowania, bo moje grzejniki V i C wykonane są identycznie. Jedyna różnica to fabryczne zaślepienie odpowiednich otworów...

Pawel P.
13-05-2004, 16:37
Przyłączam się do pytania.
Mam Purmo typ V i C i też różnią się tylko zaślepkami.

ADAMOS48
13-05-2004, 17:26
Sprzedaję więc odpowiadam ,jaka jest różnica
1 droższe i za lenistwo instalatora płaci inwestor.Pozostałe elementy są bez zmian ,nawet z pochowaniem rurek ,ale to już temat ,który był opisywany wielokrotnie . A byłbym zapomniał o bajerze ,tak różnią sie bajerem a czym większy to musi być droższe.Same natomiast grzejniki są dobre i widziałem na własne oczy jak wyrywkowo przechodzą próbę cisnieniową 25 barów i wytrzymują w 100%. adam

Drizzt
14-05-2004, 12:01
Miałem adres strony internetowej jednego z producentow grzejników gdzie w części doradztwo techniczne sami pisali, iż grzejniki typu V o wiekszych rozmiarach (powyzszej 1,5 długosci) maja problem z uzyskaniem mocy maksymalnej. Chodziło tu o podłączenie. Oni zalecali krzyzowe jako bardziej efektywne i ekonowmiczne. Problem ten nie dotyczył tylko ich produktów ale wszystkich grzejników dostepnych na rynku podłączanych przez V. Więc nalezy wykluczyc historyjki hydraulika, któremu nie chce się robić w systemie V bo pisze o tym producent, któremu jest wszysko jedno co kupimy. Jak ją zlokalizuję to zamieszczę link.
Pozdrawiam

VPS
15-05-2004, 06:10
Ale pamietaj, że grzejniki V mają problemy z uzyskaniem mocy nominalnej, o wiele bardziej ekonomiczne i wydajne sa grzejniki C, przy podłaczeniu krzyżowym daja lepsze ciepło. A wyglad to inna sprawa
Co do grzejników V wiesz to z doświadczenia czy gdzieś przeczytałeś?
Przytoczę ci przykład instalacji gdzie jest zamontowanych w sumie 26 grzejników V z tego 2 szt grzejników o wymiarach 22 600x3000 i 1 szt 21 400x2600 i zapewniam cię nie ma żadnego problemu z grzaniem tych grzejników i uzyskaniem odpowiedniej mocy.
Na początku zanim został wykonany projekt instalacji miałem wątpliwości czy takie długie grzejniki wogóle zagrzeją i będą prawidłowo działać.
Po rozmowie z projektantem i co bardzo ważne po wykonaniu odpowiednich nastaw - kryzowanie poszczególnych grzejników na zaworach tak aby określić odpowiedni strumień przepływu wody przez dany grzejnik watpliwości moje zostały rozwiane.
Instalacja pracuje już trzeci sezon i nie ma problemów.
Częto jest tak że koledzy instalatorzy bagatelizują sprawę odpowiednich nastaw na zaworach i to jest niekiedy przyczyną że grzejnik gdzieś grzeje bardzo dobrze a gdzieś nie dogrzewa.