PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można przenieść ścianę nośną?



lola_lilu
05-03-2012, 19:30
Witam,

zastanawiałam się ostatnio czy można' przenieść' ścianę nośną? Sytuacja wygląda następująco:

dom poniemiecki, ze ścianą nośną pośrodku; daje to dwa duże pokoje. Chcemy jeden powiększyć na duży salon i jadalnię.



Zastanawiam się, czy można jakoś przesunąć, przenieść ścianę nośną i jak to zrobić, żeby się dom nie zawalił?

Pozdrawiam,
L_L

piciek
05-03-2012, 19:39
Tu na forum (zwłaszcza po takim wątłym opisie) nikt Ci nie pomoże. Myśle, że przy zaawansowanej przebudowie tylko osoba z odpowiednią wiedzą/uprawnieniami może pomóc.

A tak na marginesie, to co ta ściana "niesie", jakies wymiary, szkic... Domyslam sie, że leżą na niej drewniane belki stropowe, ale tylko się domyślam. Napewno to nośna ściana?

lola_lilu
05-03-2012, 20:05
Wiem, że opis jest ''wątły'' ale moja wiedza z tej dziedziny również :confused:

wiem, że będzie potrzebny inspektor nadzoru który poprowadzi tę sprawę. Na piętrze są 2 pokoje, i jest również piwnica także ze ścianą krzyżową.

Może jutro coś wkleję.

aadamuss24
05-03-2012, 20:14
Raczej łatwiej i taniej będzie pomyśleć o innym sposobie urządzenia domu niż przenosić ścianę nośną.

beton44
05-03-2012, 20:18
no problem

najmujesz sobie konstruktora

on robi tzw inwentaryzację budynku

ty rzucasz mu swoje marzenia

on marzenia przekuwa w projekt /rozumiem zostają tylko ściany zewnętrzne reszta od nowa/

pozwolenie na budowę /przebudowę/, tablica, kibelek Alleluja i do przodu !!!

/aha na początek duuuuuża kasa:rolleyes:

lola_lilu
06-03-2012, 06:56
Ok. Czyli jeśli rozumiem:
1) konstruktor i projektant
2) projekt przebudowy
3) przebudowa

Dokładnie to ściana dzieli 2 pokoje i chcemy zrobić przesunięcie jej, tak jakby w połowie. Ściana więc będzie tylko przesunięta o około 2 metry.

aadamuss24
06-03-2012, 08:46
Tylko o dwa metry :) to tak jak budowa od początku :(

piciek
06-03-2012, 09:53
To najlepiej znajdź kier. bud. z uprawnieniami projektowymi czy jakoś tak sie to zwie. Projekt przebudowy jakieś 3-5 tys i nadzór budowlany też koło 2. Pozwolenie itp KB pewnie już załatwi za Ciebie.