PDA

Zobacz pełną wersję : wizualizacja/projekt kuchni



miron123
05-03-2012, 20:18
Witam.
Po łazience (pomysł z tego forum będzie realizowany za kilka miesięcy) przyszedł czas na kuchnie. Oczywiście pewna wizja powstała w głowie ale jednak zobaczyć to zupełnie co innego. Dlatego mam wielką prośbę o wizualizację kuchni, lub ew. projekt wg. Waszego pomysłu.

Najpierw powiem co jest już narzucone przez instalacje. Kolorem niebieskim i szarym zaznaczyłem ścianę na, której muszą być sprzęty, które wymagają podłączenia wodno-kan. czyli: zabudowana zmywarka i pralka oraz zlewozmywak.
Czarny kwadrat i żółte koło (120cm od rogu pomieszczenia) to miejsce gdzie jest gaz i wentylacja- czyli w tymi miejscu kuchnia z okapem.

Z naszych pomysłów generalnie chcemy zabudowę kuchenną na dwóch ścianach (tej gdzie jest woda i tej gdzie gaz). Patrząc na plan pomieszczenia fajnie by było mieć w lewym dolnym rogu zlewozmywak narożny, natomiast lodówkę może jako ostatni element zabudowy w lewym górnym rogu, oczywiście jesteśmy otwarci na inne propozycje rozmieszczenia. Chcemy mieć chociaż ze 2 duuże szuflady w zabudowie. Szafki standardowo gdzie się da to na dole i górze. Natomiast nie wiemy zupełnie jak ustawić stół, krzesła (chociaż na 3-4 osoby) i zagospodarować kąt i ściany w wolnym rogu naprzeciwko drzwi.

madzia11mk
06-03-2012, 08:06
Witam,
no to ja zacznę :)
Według mnie trochę dużo tego wszystkiego chcesz mieć w swojej kuchni. Ale to tylko moje zdanie bo są na forum osoby które potrafią naprawdę wiele zmieścić w niewielkich kuchniach :)
Więc - na lewej ścianie ciężko jest zmieścić lodówkę, pralkę i zmywarkę (60+60+60=180 cm). Czy pralka musi koniecznie być w kuchni? Jeżeli tak to radziłabym zmywarkę wybrać mniejszą (45 cm).
W swoim projekcie zrezygnowałam z pralki i tak (od górnego lewego rogu): lodówka 60,szafka cargo 30, zmywarka 60, szafka narożna ze zlewem, kuchenka 60, dwa razy szuflady 60. Ewentualnie można kuchenkę przesunąć jeszcze w prawo żeby nie była tak blisko zlewu.
Na górze od lodówki szafki: 30, 60, narożna, 60, szafka z okapem 60, szafka z mikrofalówką 60, 60.
W prawym górnym rogu kuchni wstawiłam stolik dla czterech osób (Fusion z IKEI). Osobiście zastanowiłabym się też czy przy wstawianiu stolika nie zrezygnować z ostatnich szafek po prawej (koło drzwi). Ale wówczas stracicie szuflady na których tak wam zależy.

No dobra, teraz popatrzcie:)
http://img819.imageshack.us/img819/4554/44832963.jpg

http://img808.imageshack.us/img808/2623/17032549.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/2071/16030873.jpg

http://img812.imageshack.us/img812/4713/52784330.jpg

http://img803.imageshack.us/img803/2200/98252099.jpg

madzia11mk
06-03-2012, 08:15
A jeszcze taki pomysł przyszedł mi do głowy - zamiast stołu blat:

http://img21.imageshack.us/img21/5199/18528635.jpg

http://img641.imageshack.us/img641/2261/55965560.jpg

miron123
06-03-2012, 19:46
dzięki za wizualizację, pralka niestety musi być w kuchni, zmywarka oczywiście może być ta 45cm lub ew. teraz pomyślałem żeby pralkę i zmywarkę ustawić jedno na drugim obok lodówki a na tym jeszcze wejdzie jakaś szafeczka?

Aantenka
07-03-2012, 09:57
Witam teraz z projektem kuchni :D Ciekawa jestem finalnego efektu łazienki :D

Wracając jednak do tematu. Ja osobiście w Twojej kuchni nie widze drugiego wysokiego słupka z zabudową. Zmniejszy Ci się ilość blatu, zabudowa będzie Cięższa. Po drugie od strony technicznej jakoś jest mi trudno wyobrazić sobie stabilną i lekką konstrukcję meblową gdzie na dole jest zmywarka (zmywarka musi być na dole, żebyś był w stanie sięgnać do drugiego, wyższego kosza w zmywarce) a nad nią pralka.

Poniżej załączam projekt rozplanowania sprzętów w Twojej kuchni z uwzglednieniem pralki w dolnej zabudowie.

Oczywiście kolory i rozmieszczenie przypadkowe, ma odzwierciedlać koncept a nie konkretne wykonanie. :D

Pod wizualizacjami komentarz do projektu.

http://images45.fotosik.pl/1415/bc819109870644a1.jpg
http://images39.fotosik.pl/1359/34d609b28cb26c08med.jpg
http://images38.fotosik.pl/1404/f97dc591256c4c0a.jpg

Jak widać projekt podobny do tego Madzi11mk, bo jesli nie ma możliwości przesuwania przyłączy, to taka zabudowa jest najsensowniejsza i zostaje miejsce na stół pod oknem (stół prostokątny, dłuższym bokiem do ściany)

Co mamy na projekcie?

ZABUDOWA DOLNA
Lodówka 60cm (zostawiłam miejsce na blendę do ściany - miejsce na otwieranie drzwi lodówki)

Obok zmywarka 45cm i wąskie cargo 20cm na środki do zmywarki i np. płyn do zmywania itd itp. Oczywiście zamiast cargo i małej zmywarki można dać zmywarkę 60cm, w zalezności od potrzeb.

Następnie zlew narożny i polecam taki jak na wizualce, bo jest wygodniejszy niż taki w szafce narożnej 90 stopni a u Ciebie szafka ścięta spokojnie się mieści.

Dalej szafka z głębokimi szufladami 50cm, płyta z piekarnikiem, szafka - szuflady 40cm a w szafce najbliżej drzwi - pralka.

Oczywiście szafka z szufladami może mieć np. 35 a nie 40 cm, jeśli tyle zabraknie do sensownego ulokowania pralki.

Zabudowa podzielona została tak, żeby ani zmywarka ani pralka nie znalazły się zaraz obok piekarnika.
Kuchenka jest maksymalnie odsunięta od drzwi, nad pralką jest blat do przygotowywania, a za to mniej blatu pomiędzy zlewem a kuchenką.

Oczywiście możliwa jest jeszcze nastepująca kolejność dolnych szafek na dłuższej ścianie: szafka narożna ze zlewem, dalej pralka ok. 65cm, dalej szafka z szufladami ok. 40cm, kuchenka z piekarnikiem 60cm i na pozostałej przestrzeni do drzwi głębokie szuflady ok. 60cm.

Robi się wtedy duzo blatu do pracy pomiędzy kuchenką a zlewem, ale za to kuchenka wypada ok. 60cm od krawędzi zabudowy. Jest to odległość akceptowalna, pytanie, co dla Was będzie wygodniejsze.

ZABUDOWA GÓRNA

Ze względu na gaz okap będzie musiał być wyżej niż poziom szafek, dlatego na wizu umieściłam okap niezabudowany, który tutuaj zresztą całkiem nieźle się komponuje.

Polecam szafki poziome, każda otwierana do góry. Chodzi o wrażenie optyczne. Przy nowoczesnych kuchniach ładnie wygląda jak linie dolnych i wiszących szafek sobie odpowiadają. U Was byłoby to trudne do wykonania. Dzięki szafkom poziomym takie ciągłości zabudowy i symetrie schodza na drugi plan. Oczywiście szafki poziome muszą być zamontowane na takiej wysokości, żeby nie uderzać się w głowę po ich otwarciu :D

Jeśli byłoby możliwe przesunięcie drzwi można by spróbować pokombinować z zabudową na całej ścianie po prawej stronie od wejścia (drzwi trzeba by przesunąć ok. 60cm w lewo).

Co ty na to Miron? :D

miron123
07-03-2012, 20:55
fotki będą na pewno;) A co do kuchni to podoba mi się, fajna jest opcja z tymi podwójnymi szafkami poziomymi na górze. Co do pralki to jak pisałem sprzęty wymagające wody lepiej żeby były na ścianie, na której jest teraz lodówka. Ostatecznie pralka może być na tej drugiej ścianie tylko, że jako pierwsza zaraz koło zlewu. Z nowości jakie teraz przyszły do głowy, (nie wiem czy to coś zmieni pod kątem projektowania) być może zamiast gazu będzie płyta indukcyjna więc położenie jej staje się dowolne.

Ps. Jeszcze jedno, co myślicie o tym żeby zabudować jeszcze w jakiś sposób ta ścianę 120cm koło okna, (zabudowa max 90cm a zakończyć całość blatem zaokrąglonym albo ściętym wchodząc nim na okno z 30cm). Wtedy oczywiście lodówka w innym miejscu, ale przy uwzględnieniu że jest płyta indukcyjna w dowolnym miejscu powstaje pole manewru z lodówką

Aantenka
08-03-2012, 08:06
Moim zdaniem lodówka będzie najlepiej wyglądała w tym miejscu, w którym się znajduje teraz, bo jest schowana w kącie i nie zabiera miejsca na drugiej części ściany. Bo jeśli postawisz ją na drugim końcu zabudowy, to będzie takim wielkim klocem zaraz przy wejściu do kuchni.

Tak samo nie widzę potrzeby zabudowywania ściany 120cm. W kuchni ma stać jeszcze stół, którego na mojej wizualce nie widać. Tak więc musisz mieć miejsce zarówno na ten stół jak i na krzesła. No i na drogi komunikacyjne, żeby ze wszystkich sprzętów swobodnie korzystać. Tutaj akurat ja bym nie przedobrzała.

Inna rzecz jest taka, że ustawieniu z lodówką w rogu masz po prostu modelowy tzw. trójkąt roboczy dla litery L (Lodówka - blat - zlewozmywak- blat - kuchenka). Tutaj możesz sobie porównać wszystkei rodzaje zabudowy http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ergonomia-w-kuchni-1646629.html ewentualnie http://muratordom.pl/kuchnia/projekty-i-aranzacje/trojkat-roboczy-w-kuchni-praktycznie-o-wygodnym-ustawieniu-kuchennych-szafek-i-sprzetow-wideo,123_7017.html na filmie :D


Jeśli obawiasz się przenoszenia wody, to faktycznie trzeba przestawić pralkę bliżej zlewozmywaka i będziesz miał wszystkie urządzenia używające wody niedaleko siebie. Pralkę można również ustawić pomiędzy lodówką a zlewem, tylko doczytać jakie zostawić odstępy, żeby drgania od pralki nie miały wpływu na lodówkę.

Wyglądałoby to tak:

http://images47.fotosik.pl/1415/14c2d8c6253f42b9.jpg


Przy indukcji można rozważyć okap podszafkowy i modną zabudowę ze standardowych szafek wiszących:

http://images35.fotosik.pl/1228/ef45d89e6956ec08.jpg


No i oczywiście przy standardowych szafkach z okapem podszafkowym można by rozwazyć szafki wiszące 90cm. Różnica optyczna jest, chociaż w moim programie nie da się jej tak dobrze pokazać - ikea planner na pewno pozwoliłby to lepiej zilustrować.
Taka kuchnia z szafkami 90cm jest dość nowoczesnym rozwiązaniem i nie wiem, czy w oddzielnej kuchni nie byłaby to zabudowa odrobinę zbyt ciężka. Ale z drugiej strony ja raczej względy praktyczne przedkładam na optykę, więc jakbym miała się nie mieścić w szafkach mniejszych to i 90cm może być.

http://images43.fotosik.pl/1415/c30ef6ae2e922707.jpg


Oczywiście pamiętaj, że prezentowana przeze mnie zabudowa to wersja klasyczna, mająca na celu przede wszystkim stworzenie wygodnego miejsca do pracy z maksymalną ilością miejsca do przechowywania, bez żadnych szaleństw wizualnych :D:D
O ile zabudowa dolna ze względu na pralkę i przyłącza raczej nie pozostawia pola do manewru, o tyle z zabudową górna można jeszcze pokombinować - łączyć szafki w róznych kształtach, dodać otwarte półeczki, pobawić się kolorami itd. itp. Natomiast to leży poza moim obszarem kompetencji więc pozostaję przy klasyce :D

Aantenka
08-03-2012, 08:47
P.S. Zmywarka może być oczywiście całkowicie zintegrowana, zostawiam ją z panelem, żeby widać było gdzie jest.

Tutaj na planie jest też zmywarka 45cm, zmieści się nawet 60cm, tylko trzeba będzie zmniejszyć powierzchnię szafek z szufladami. Teraz masz 60cm + 50cm szuflad + 45 cm zmywarka. Jak dasz zmywarkę 60cm, to trzeba będzie zabrać te 15 cm z szafek z szufladami. (Ja sugerowałabym wtedy zostawić 60cm szafki skrajnej (głębokie szuflady na garnki i patelnie itd) i zwęzić szafkę z szufladami pomiędzy zmywarką a kuchenką do szerokości 30-35cm (ewentualnie nie szuflady tylko jakieś półki wysuwane lub kosze na butelki z wodą, soki itd).)

P.S2 Na moim projekcie nie ma mikrofalówki. Można ją albo upchnąć na blacie, albo podwiesić jak w projekcie madzi11mk albo przy większych finansach rozważyć zakup piekarnika z funkcją mikrofali.

Aantenka
08-03-2012, 08:55
Jak już tak zaszalałam, to po całości. :)

Dwie wersje z podwieszanym piekarnikiem (bo się da, tylko z pewnymi konsekwencjami)

Wersja nr 1 piekarnik w półsłupku
http://images39.fotosik.pl/1361/547b9003bc3137ab.jpg

Wersja nr 2 w wysokim słupku
http://images41.fotosik.pl/1361/5fb7cfecc7a6cf89.jpg


Minusem takiej zabudowy jest zmniejszona ilość blatu do przygotowywania i mało miejsca wokół płyty - na moim wizu jest 30cm od płyty do wysokiego słupka z piekarnikiem. Tak więc ja na pewno nie wybrałabym takiego rozwiązania, ale ponieważ każdy ma swoje preferencje, to dla uzupełnienia umieszczam też te dwie propozycje.
W opcji z pólsłupkiem zabudowa jest lżejsza. Przy dużym słupku wypada to wizualnie ciężej (no i ten wielki kloc przy wejściu...), ale jest więcej miejsca do przechowywania.


Mam nadzieję Miron, że teraz masz nad czym myśleć :D

miron123
10-03-2012, 08:38
Dzięki za przedstawienie pełnej gamy możliwości, skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu.
(idąc od lodówki w rogu) -> dolna zabudowa: niezabudowana srebrna lodówka max 180 cm wysokości, pralka zabudowana, narożna szafka pod zlewem (jako że zostaje na nią dużo miejsca chcę żeby coś tam jeszcze w niej upchnąć prócz kosza na śmieci), zmywarka 45 cm z widocznym panelem, szuflady, piekarnik + płyta indukcyjna, szuflady.
Co do górnej zabudowy to na pewno jakaś szafka nad lodówką żeby pasowała do niezabudowanej lodówki (może otwarta półka bezpośrednio nad lodówką a wyżej otwierana szafka?) Dalej szafki wg Waszego pomysłu, okap pod szafkowy i gdzieś wbudowana mikrofalówka.

Proszę o umieszczenie gdzieś koło zlewu ociekacza na naczynia. Czy dobrym pomysłem będzie zrobienie szafki narożnej w górnej zabudowie nad zlewem i umieszczenie w środku suszarki na naczynia?

Proszę tym razem o fronty w jasnym brązie, oraz wstawienie jakiegoś prostokątnego stołu w samym rogu.

Aantenka
10-03-2012, 20:41
Dzięki za przedstawienie pełnej gamy możliwości, skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu.
(idąc od lodówki w rogu) -> dolna zabudowa: niezabudowana srebrna lodówka max 180 cm wysokości, pralka zabudowana, narożna szafka pod zlewem (jako że zostaje na nią dużo miejsca chcę żeby coś tam jeszcze w niej upchnąć prócz kosza na śmieci), zmywarka 45 cm z widocznym panelem, szuflady, piekarnik + płyta indukcyjna, szuflady.
Co do górnej zabudowy to na pewno jakaś szafka nad lodówką żeby pasowała do niezabudowanej lodówki (może otwarta półka bezpośrednio nad lodówką a wyżej otwierana szafka?) Dalej szafki wg Waszego pomysłu, okap pod szafkowy i gdzieś wbudowana mikrofalówka.

Proszę o umieszczenie gdzieś koło zlewu ociekacza na naczynia. Czy dobrym pomysłem będzie zrobienie szafki narożnej w górnej zabudowie nad zlewem i umieszczenie w środku suszarki na naczynia?

Proszę tym razem o fronty w jasnym brązie, oraz wstawienie jakiegoś prostokątnego stołu w samym rogu.

Niestety jako doradzacz amator ktory z w wolnym czasie tylko na darmowych programach cos pokombinuje nie jestem w stanie zrobic projektu zgodnie z Twoimi wymaganiami :(. W swoim programie nie mam mozliwosci wstawiania ani ociekacza, ani stolu ani nawet lodowki niezabudowanej. Polecam zapoznanie się z planerem Ikea na stronie IKEA - jest darmowy i mozna w nim w miare intuicyjnie poruszac.

Natomiast na pewno projekt w pelni dostosowany do Twoich oczekiwan zrobi Ci studio kuchenne albo sklep gdzie bedziesz kupowal.

Chyba ze planujesz zakup w Ikea, to tym bardziej polecam planer IKEA.

Co do ociekacza w szafce narożnej - ja nie widze przeciwwskazań, ale nie znam sie na technicznych możliwościach realizacji takiej konstrukcji.

miron123
11-03-2012, 17:57
i tak dziękuję za pomoc. Mam w takim razie pytanie co do umiejscowienia zlewozmywaka. Ile zajmuje taka szafka narożna jak na projekcie Aantenki w każdą stroną? (odległość o którą mi chodzi zaznaczyłem na planie czerwonym kolorem) Czy może nie ma lepszej opcji waszym zadaniem na umiejscowienie zlewu? Np. taka jaką zaproponowałem na planie czyli brak typowego skosu, a zlewozmywak umiejscowiony tak, że ociekacz jest w kąciku?

Aantenka
11-03-2012, 18:24
Szafka narożna skośna ze zlewem to standardowo 90cm. Jak robisz na zamówienie, można poszukać mniejszego zlewu i powalczyć żeby zrobić 80cm.

Zlew może być usytuowany tak jak narysowałeś, robią tak np. osoby którym wizualnie nie podoba się szafka skośna, a chcą mieć zlew jak najbliżej narożnika.

Ale pytanie,
a) czy tak będzie dla Ciebie wygodniej i czy wygodnie będzie się korzystało z tak ustawionego zlewu i zmywarki - musisz odwracać się o 180 stopni prawie, żeby coś do tej zmywarki włożyć)

b) czy faktycznie zlew Ci się w ten sposób zmieści , przy założeniu, że chcesz mieć między szafką ze zlewem a lodówką pralkę.
Bo liczę tak:
Standardowy zlew jednokomorowy z ociekaczem potrzebuje ok. 45-50cm na komorę.
Tobie zostaje ok. 95- 100cm do zabudowania na tej ścianie z lodówką (225 - 60 - 60 - ok. 5-10 cm lub więcej na przerwy między sprzętami - pralki nie obudujesz na styk, bo musi mieć trochę luzu żeby wibrować, a drzwi od lodówki muszą mieć miejsce na otwieranie się).
Wiec musisz dać szafkę narożną z drzwiami otwieranymi na planowaną zmywarkę 100 cm - wtedy masz drzwiczki ok. 45-50 cm. Zyskujesz do tego 30cm na ścianie z płytą na jakieś wąskie cargo lub szuflady.

Na pewno jeśli chcesz mieć zlew w ten sposób jak na Twoim rysunku rozważyłabym jeszcze zamianę miejscami pralki i zmywarki. Zabudowa na ścianie z lodówką byłaby luźniejsza. Wyglądało byt to mniej więcej tak: lodówka 60cm, zmywarka 45, szafka narożna 120cm (lub 110)x60cm ze zlewem z ociekaczem skierowanym do rogu, następnie pralka, następnie szuflady ok. 40cm, następnie kuchenka z piekarnikiem 60cm i szuflady ok. 50-60cm (ile wyjdzie).

Oczywiście wszystko to, co ja piszę, to są wymiary szacunkowe i niedokładne. Bo u Ciebie nawet 3 cm na zabudowie mogą zrobić różnicę typu - czy lodówka się będzie otwierała czy nie. Myślę, że to jest moment na zapoznanie się z rynkiem (ja nie znam całej oferty zlewowej wszystkich firm, nie wiem, ile trzeba luzu zostawić wokół zabudowy pralki, ile cm potrzebne jest, żeby otwierała się Twoja lodówka na ścianę) i konsultacje z potencjalnymi wykonawcami kuchni dla Ciebie, bo oni powinni przyjść, wymierzyć i powiedzieć, czy dana zabudowa na pewno się zmieści, czy nie.

Jak widzisz opcji jest kilka, natomiast właśnie ze względu na aspekty techniczne warto byłoby porozumieć się fachowcem, bo może któraś z wersji w ogóle nie będzie wchodziła w grę.

miron123
16-03-2012, 19:54
oto pierwszy projekt zaproponowany przez pierwszą firmę. Co sądzicie? apropos tego zlewozmywaka na rogu, jakoś tu wyszło całkiem dobrze nie?

ps. a czy ktoś może orientuje się w materiałach z jakich wykonane są szafki? wyceny dostawałem zwykle mdf foliowany lub lakierowany. Podejrzewam że ten lakierowany lepszy bo droższy, a wy jak sądzicie?

Aantenka
19-03-2012, 08:25
Miron123
może wrzucisz swoją kuchnię na wątek o wizualizacjach kuchni http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje/page277, bo może zajrzy tam więcej osób.
Ja już się nie będę wypowiadała, bo to się zrobi nudne :D:D A chodzi o to, żebyś miał też inną perspektywę.
Natomiast napisz wyraźnie, że ustawienie jest już przemyślane i ostateczne, żeby znowu dziewczyny Ci kuchni nie zaczęły przestawiać. A najlepiej dorzuć jeszcze link do swojego wątku, żeby zainteresowani mogli sprawdzić, jakie były rozważane opcje.

miron123
18-09-2012, 20:46
wreszcie się udało, zabudowa kuchenna ukończona, została kwestia stolika, parapetu (jest stary lastrykowy) i oświetlenia górnego. Wrzucam obiecane fotki, i dziękuję wszystkim za okazaną pomoc;)

ps. dorzucam fotki na których widać tymczasowy stolik, parapet, może ktoś wpadnie na jakiś fajny pomysł jak dopracować te szczegóły.

Aantenka
19-09-2012, 11:03
No i fajna kuchnia :) Chyba nie zmienialiście podłogi i trochę szkoda, bo kuchnia współczesna i nie do końća też kolorystycznie zgrywa się z podłogą. Ale sama zabudowa na pewno wygodna i pojemna. Dzieki dużym szafkom górnym można było bez żalu poświęcić jedną dolną na pralkę.
Napisz, jak sprawdza się kuchnia w użyciu :)

Co do parapetu to wystarczy go wymienić. Dałabym jakiś jasny kamienny zgrywający się z ramą okna. W oknie roleta rzymska - w kremowym kolorze, albo w odrobinie koloru.
Stolik - może stolarz zrobi Wam stolik z blatem takim jak front kuchni dolny lub górny? Wymiar sobie wtedy dopasujecie. Tylko na pewno NIE powinien na nim leżeć biały obrus, bo taki styl nie do końca pasuje do gładkich prostych frontów waszych mebli. Elementy rustykalne (białe obrusiki, zazdrostki itd.) będą odbierać tej współczesnej kuchni uroku. Można teraz za to kupić podkładki w różnych kolorach i rozmiarach, ktore pozwolą chronić stół. Pod

Na ścianie bez okna do której przylega stolik można zastosować jakiś inny kolor albo tapetę. Do takiej kolorystycznie klasycznej kuchni jak teraz macie pasuje oprrócz tradycyjnych brązów i kremów dużo kolorów: oliwkowy, turkusowy, fioletowy-śliwkowy
http://4.bp.blogspot.com/__wzaSzkRi3I/TDRJGti3cZI/AAAAAAAAEEk/Hf1pJkh87SY/s1600/Pulpit.jpg
http://www.pytanieomieszkanie.pl/uploads/zdjecia/kuchnia_gdynia.jpg

Elfir
19-09-2012, 14:17
Przydałby się jakiś obraz nad stół o kulinarnej tematyce lub tapeta lub po prostu napisy z szablonu.

bureczek
25-09-2012, 10:41
Moim zdaniem kuchnia bardzo ładna, ale zdecydowanie przydałoby się jakieś ożywienie koloru. Może jakieś elementy w kolorze soczystej zieleni?