PDA

Zobacz pełną wersję : Duże okno tarasowe - koszt?



samotnik
05-03-2012, 22:31
Jakie są ceny dużych, przesuwnych okien tarasowych, np. trzy skrzydła 210cmx150cm, jedno przesuwane? W gotowych cennikach jakoś nie umiem znaleźć, a muszę pilnie podjąć decyzję, czy takie coś, czy coś bardziej konwencjonalnego. Czy to dużo większy koszt niż zestaw dwóch okien, 3x80cm + 2x80cm?

finlandia
05-03-2012, 22:41
Gotowe cenniki są dla typowych rozwiązań. Przesuwki są robione bardzo indywidualnie.
Mało danych określiłeś. Drewno, pcw? Kolor?
5metrów szerokości? i 2,1 wysokości? To niskie okno jak na tego typu konstrukcję. Co z tego jak poznasz tu ceny - poszukaj ich u siebie - bedziesz mial przynajmniej namierzonyhc potencjalnych wykonawcow.

samotnik
05-03-2012, 23:04
Gotowe cenniki są dla typowych rozwiązań. Przesuwki są robione bardzo indywidualnie.
Mało danych określiłeś. Drewno, pcw? Kolor?
5metrów szerokości? i 2,1 wysokości? To niskie okno jak na tego typu konstrukcję. Co z tego jak poznasz tu ceny - poszukaj ich u siebie - bedziesz mial przynajmniej namierzonyhc potencjalnych wykonawcow.

Pomierzyłem, w sumie całe okno 2,3 wysokości. Poprawiłem posta, bo to tak naprawdę są trzy skrzydła po 150cm szerokości. Tak jest w projekcie.

Bardziej chodzi mi o to, czy takie duże okna to istotnie wiekszy koszt, niż 'normalniejszych' okien. Czy będę musiał dopłacić do tego interesu raczej dwa tysiące, czy raczej dwadzieścia? Słyszałem, że koszt rośnie wykładniczo wraz z powierzchnią skrzydła, zwłaszcza w przypadku nie-fixów...

aadamuss24
06-03-2012, 09:02
raczej dwadzieścia :)

Charlie
07-03-2012, 08:08
od 5000 w górę w zależności od systemu. Polecam tzw. harmonijkę - 10-12 tysi.

Miśka76
07-03-2012, 18:39
Standardowe okno moze kosztować 600-1500 zł, zależy od szyb. Taka witrynka moze kosztować nawet i 5000, ale jak kupujesz do domu, to się nie ma nad czym zastanawiać. Tyle że musi byc odpowiednio ulokowana - na południu albo zachodzie, nigdy północy i wschodzie, bo tam stosuje sie raczej małe okienka.

aadamuss24
07-03-2012, 20:05
Nigdy to chyba za mocno powiedziane :-)

Miśka76
08-03-2012, 19:05
No akurat jeśli chodzi o okno typu balkonowe to nigdy jest właściwym słowem :) Na północy robi sie kuchnie i spiżarnię z małymi okienkami.

auka
09-03-2012, 11:13
Witam,
jestem na etapie wybierania okien do domu i szczegolnie mam problem wlasnie z drzwiami tarasowymi... w projekcie mam wymiar 2x2.5 ale chcemy to wymienic na 3x150. Problem w tym ze w systemie trzydrzwiowym moga odsuwac sie tylko jedne drzwi .. wiec w rezultacie mamy otwarte tylko 1,5 m. Czy znacie inne rozwiazania?
idealna bylaby harmonijka jak pisze Charlie, ale ... z tego co slyszalam harmonijka jest w naszym kraju nie bardzo polecana, poniewaz jest kiepska szczelnosc... wiecie cos wiecej na ten temat ? prawda to ? ma ktos z was moze harmonijkowe drzwi tarasowe ?

z jednej z firm powiedzieli mi ze drzwi tarasowe odsuwane o wymiarach 3x150 wysokosc ok 2,3 - 2,4 bedzie kosztowalo ok 5 tys - drewniane.

Miśka76
11-03-2012, 17:07
To nie tylko kwestia szczelności, ale i ciężaru. Ja radziłąbym Ci wybrać wypróbowane przez firmy okienne rozwiazania, bo ludzie mają różne fajne pomysły, a potem 10 razy muszą reklamować i wykonanie i pracę, bo najpierw spartaczą na produkcji, potem źle zamontują, potem drzwi opadną, bo za ciężkie.

firewall
11-03-2012, 17:32
A dlaczego to od północnej strony nie można dawać pięknego, dużego HS. Większym nieporozumieniem jest sytuowanie od południa wraz z tarasem. Powstaje wtedy wspaniała smażalnia i dom który latem staje się nieznośny.

witek86
12-03-2012, 08:12
latem minus zimą plus!
choc w zaleznosci od szerokosci ramek miedzy szybami przepuszczalność światła mozna dobrać do wymagań

auka
12-03-2012, 13:31
od czegos wlasnie montuje sie rolety... ktore swietnie w upalne dni chronia nas przed smazalnia :)

Miśka76
12-03-2012, 14:17
A dlaczego to od północnej strony nie można dawać pięknego, dużego HS. Większym nieporozumieniem jest sytuowanie od południa wraz z tarasem. Powstaje wtedy wspaniała smażalnia i dom który latem staje się nieznośny.

Dlatego, że w salonie chcesz mieć jasno i ciepło (porządnie zamontowane okno z grubą szybą zahamuje napływ żaru do pokoju), a w kuchnię i spiżarnie chronisz przed ciepłem, bo tam gotujesz i przechowujesz jedzenie.

aadamuss24
12-03-2012, 14:25
Mam las od północy i okno na las, pomimo strat myślę, że warto. pozdr adam

firewall
12-03-2012, 14:31
Zwykle salon to nie posiada okien tylko na jedną stronę. Północna strona daje również światło - tyle tylko że rozproszone. Ciepło zapewnia odpowiedni pakiet szybowy. Gdy ktoś pragnie dużych przeszkleń paradoksalnie północna czy wschodnia wystawa jest korzystniejsza niż południowa. Oczywiście aadamuss ma rację najważniejszy jest widok przy dużym przeszkleniu a nie strona świata.

Miśka76
12-03-2012, 18:13
No to już wszystko zależy od tego, czy chce sie robić dom wzorowany na rozwiązaniach energooszczędnych czy nie. A robiac okna salonu na północy często skazuje się kuchnie na południe, co nie jest wskazane.

bluenet
07-09-2012, 08:11
No to już wszystko zależy od tego, czy chce sie robić dom wzorowany na rozwiązaniach energooszczędnych czy nie. A robiac okna salonu na północy często skazuje się kuchnie na południe, co nie jest wskazane.

Ze względu na usytuowanie działki nie miałem dużego wyboru odnośnie rozplanowania pomieszczeń w domu a przy tym okien. Planuję zamiast 2 okien 150/150 wstawić jedno 230/230 lub nieco mniejsze. Co sądzicie na temat podcienia oraz okna w kuchni? Czy wstawić jeszcze większe okno w salonie od południa?
Chciałbym zasięgnąć opinii na temat okien tarasowych. Jaką firmę proponujecie?