PDA

Zobacz pełną wersję : Do REDAKCJI - PILNE- SPRAWA BARDZO POWA?NA



Aleksandryta
13-05-2004, 12:36
Zwracam się do Redakcji a raczej do moderatorów , czy też administratorów (?) Forum z prośbą o natychmiastową reakcję .Od wczoraj biorę niezamierzony udział w bardzo nieprzyjemnym wątku założonym przez niejakiego kamikadze, który został zresztą przeniesiony do tego działu "z lotu samolotu". Sprawa zrobiła się o tyle poważna, że z tego Forum na mój prywatny adres został wysłany mail zawierający jakieś formanty Active X ( nie mam zielonego pojęcia ,co to jest :roll: ). W każdym razie mój komputer w domu zaczął bardzo krzyczeć, iż mail zawiera coś, co mogłoby zaszkodzić moim danym na dysku twardym. Niestety natychmiast skasowałam ten mail, ale nadawca było....Forum :( . Proszę również o prześledzenie treści tego wątku:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24845&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=, a konkretnie ostatniego postu. Jednocześnie informuję, że poprosiłam znajomych informatyków, o prześledzenie pochodzenia maila, który dostałam na adres prywatny.

Redakcja
13-05-2004, 13:24
Temat, jako niezgodny z regulaminem Forum (atak na osobę, a nie spór na poglądy) został usunięty.

kamikadze
13-05-2004, 14:42
Redakcja miała oczywiście prawo do usunięcia wątku „ Z lotu samolotu” w myśl zasady moje forum moje prawa, ale argumentacja w zestawieniu z wieloma postami lekko naciągana.
Był to watek zdecydowanie zwalczający ekspertyzy od osób nakażdytemat, a nie same osoby.

Nie o to jednak mi chodzi,
Proszę o umieszczenie informacji, że żadne wirusy, konie trojańskie i coś tam jeszcze nie
zostało wysłane z IP „kamikadze”.
Przypuszczam na granicy pewności, że i serwer Muratora nie ma z tym nic wspólnego.
Jest to śmieszny wątek „sensacyjny”, który raczej daje legitymację temu o tytule
„Z lotu samolotu”
Proponuję spacerek na świeżym powietrzu oraz więcej rozwagi w udostępnianiu swoich danych. Tego uczą już dzieci w szkole podstawowej, bo w sieci nie brakuje Wojtków co mają też 12 lat.

ryby
13-05-2004, 14:49
Ja też od czasu do czasu dostaje emaile, gdzie jako nadawca jest wpisywany adres, z którego mozna wnioskować iz ma związek z Muratorem np. kxcmurator@ ....., czy też004paplinski@...
Jak również takie gdzie adres nadawcy ma wiele wspólnego z adresami moich znajomych.
Jednak przezornie nie otwieram tego typu wiadomości i natychmiast lądują one w koszu.
I tak samo radzę robić innym.

pzdr.

Aleksandryta
14-05-2004, 17:20
I co na to Redakcja? :( :evil:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26616&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=


Czy naprawdę nic nie da się z tym zrobić? :(

joanka77
14-05-2004, 19:36
Ja też od czasu do czasu dostaje emaile, gdzie jako nadawca jest wpisywany adres, z którego mozna wnioskować iz ma związek z Muratorem np. kxcmurator@ ....., czy też004paplinski@...
Jak również takie gdzie adres nadawcy ma wiele wspólnego z adresami moich znajomych.
Jednak przezornie nie otwieram tego typu wiadomości i natychmiast lądują one w koszu.
I tak samo radzę robić innym.

pzdr.

ryby prawdopodobnie to są wirusy, których ostatnio bardzo dużo w sieci. Nie znam się dokładnie ale wirusy podszywają sie pod dowolny adres mailowy prawdziwy lub nie. Ja tez kasuje wszystkie podejrzane maile bez otwierania. Szczególnie te z tematem napisanym po angielsku.

Krystian
15-05-2004, 13:57
Moim zdaniem na gości typu ,,kamikadze", ,,goopi" czy.... a nie będę sobie przypominał... jast tylko jedna skuteczna metoda:
I G N O R O W A N I E...
dlatego ja im po prostu nie odpowiadam.... :wink: