PDA

Zobacz pełną wersję : witam, potrzebuję pomocy



ewka0211
08-03-2012, 21:58
Witam wszystkich, piszę pierwszy post, ponieważ potrzebuję pomocy. Zastanawiamy się z mężem czy kupić dom w stanie surowym otwartym, ale za bardzo nie wiemy jaki koszt nas czeka by go wykończyć... Dom wybudowany mniej więcej wg projektu :
http://projekty.muratordom.pl/projekt_przytulny-wariant-i,29,1,0.htm?frm_search=1&id_grupy=0&nazwa=przytulny+&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=0

Ponadto dom nie jest przykryty blachodachówką, był zabezpieczony folią przez zimę. Dom posiada nie uwzględnione w projekcie poddasze wraz ze schodami i antresolą. Może ktoś budował już taki lub podobny dom, wie jakie są ceny budowy (może ktoś chce zarobić na nieznających się w tej branży, a lepiej jest za tą ceną samemu wybudować dom) , wykończenia (okna, łazienka, podłogi, elektryka, hydraulika), koszty robocizny... Dodam że działka i dom to koszt zakupu około 200 000 zł. Nie ma prądu jeszcze podłączonego, ale ma być w maju. Jaki mógłby być koszt pokrycia dachu, dodam że kubatura jego to około 203 m ^. Mamy niewiele czasu by dać odpowiedź, czy kupujemy czy nie.
Proszę o jakąś podpowiedź i z góry dziękuję za poświęcony czas.
Pozdrawiam
Ewa

lisek_79
11-03-2012, 19:08
Dom to "kupa" pieniędzy... dlatego warto przemyśleć jaki dom chcesz, jaki bedzie odpowiadał waszym potrzebom..

Osobiście wolę sam budować dom... sam wybrać projekt i sam wszystkiego dopilnować...
Cena, jest uzależniona od cen ziemi na waszych terenach...
są miejsca że 200 tys to jak za darmo, a są miejsca że za 200 tyś postawisz stan surowy zamknięty z ziemią ! :)

Mając 33 lata mieszkałem już w wielu mieszkaniach... teraz budując swój pierwszy dom chce świadomie wybrać idealny dla mnie kawałek ziemi, gdzie znam sąsiadów, gdzie mam dogodny dojazd do pracy, itp. Nasze domy i tak będą nas kosztować więcej niż chcemy wydać :) więcej niż możemy :)
Dlatego chce sam świadomie o wszystkim decydować.
Najważniejsze kryterium to miejsce zamieszkania !!! nie sam dom...
Radzę po zobaczeniu domu wrócić tam samemu kilka razy w różnych porach dnia... posiedzieć w aucie, przejść się po okolicy. porozmawiać z sąsiadami...
wtedy decyzja o zakupie będzie łatwiejsza....
Sąsiad to twój skarb albo twoja zguba.... warto ich znać przed zakupem :)

Sam projekt waszego domku jest podobny troszkę do tego co sam wybrałem.
i w moim projekcie jest wstępny kosztorys pod klucz 270 tyś w waszym projekcie jest 230 tyś...jak wszystko beda robić firmy a wy sami nic nie zrobicie to ta kwota może znacznie wzrosnąć :) spokojnie z 30% jeszcze zależy to co za wodotryski sobie wymyślicie ... jakie ogrzewanie ?
mówię tylko o cenie domu a działki to już zależy gdzie budujecie...

Ważne !!! Ogrzewanie domu to najważniejsza kwestia !!! Szukajcie domu/działki gdzie jest gaz z rury :)
W dzisiejszych czasach to najtańsze ogrzewanie nowego dobrze postawionego domu.
pozdrawiam