PDA

Zobacz pełną wersję : strop a jego obciążanie po wylewce



fantomek24
09-03-2012, 08:52
witam dziś majtrowie chcą lać strop, a w poniedziałek już wchodzić i murować najpierw po wysokosci scian nośnych potem działowe i więźba z dachem
czy to nie za szybko na warunki jakie mamy za oknem? jak przepisy mówią ktoś może podać podstawę prawną?
i jak to jest w rzeczywistosci nie chciałbym aby potem miało to jakieś negatywne skutki, dzięki

surgi22
09-03-2012, 15:49
To niech kierownik budowy zrobi wpis w dzienniku budowy że wie i akceptuje oraz da ci na piśmie wraz z szefem ( włascicielme ) firmy budującej że w razei problemów pokryją wszelkie koszta remontu. Wiem, wiem sezon dopiero się zaczął trzeba jeszcze kilka budów opękać ( a przerwy technologiczne w budowie są dla picu ).

AMF
09-03-2012, 16:24
Przy naszym stropie KB nakazał odczekać min. tydzień.

hydrogenium
09-03-2012, 20:25
Ja z moim czekałem 24h. Potem pełen atak :). Ale lato było i można było na niego wejść po 6h.

surgi22
09-03-2012, 20:35
Jasne a po 12 h można w lecie stawiac palety po 500 kg na stropie ..

hydrogenium
10-03-2012, 10:23
Jasne a po 12 h można w lecie stawiac palety po 500 kg na stropie ..

a stawiałem , a co ?

surgi22
10-03-2012, 11:04
Twój dom, twoje pieniądze, twoje ryzyko, tylko nie polecaj tak innym.

elka51
10-03-2012, 16:10
a stawiałem , a co ?

Są też tacy geniusze co to stawiają domy na kurzawce czy torfach... nie oznacza to że jest to bezpieczne.

Twój dom, twoje pieniądze...

hydrogenium
10-03-2012, 18:21
Są też tacy geniusze co to stawiają domy na kurzawce czy torfach... nie oznacza to że jest to bezpieczne.

Twój dom, twoje pieniądze...

Jak domniemam nie jest Pan/Pani konstruktorem i przyrost wytrzymałości B37 w pierwszych 24h jet Ci obcy :), więc ocena czy jest coś bezpieczne jest czy nie, jest tylko subiektywną oceną.

A tak na marginesie na torfach teoretycznie też jest możliwość, a kurzawka to dziś nie problem.

elka51
10-03-2012, 21:34
Jak domniemam nie jest Pan/Pani konstruktorem
Pudło...


przyrost wytrzymałości B37 w pierwszych 24h jet Ci obcy :)
B37 w domku jednorodzinnym? A czemu nie od razu B80 ?
B37 dawałam w markecie 6cio kondygnacyjnym o kubaturze 30000 m3 :cool:


A tak na marginesie na torfach teoretycznie też jest możliwość, a kurzawka to dziś nie problem.
Jak ktoś ma pieniądze żeby je bezsensownie pakować w wzmacnianie fundamentów... to i na żywym bagnie może stawiać.
Tylko po co jak można kupić działkę "obok" z dobrymi warunkami posadowienia może trochę droższą ale na pewno tańszą jeżeli doliczy się koszta wzmacniania np palowania za ~50 tys zł

hydrogenium
11-03-2012, 11:05
Pudło...


B37 w domku jednorodzinnym? A czemu nie od razu B80 ?
B37 dawałam w markecie 6cio kondygnacyjnym o kubaturze 30000 m3 :cool:


Jak ktoś ma pieniądze żeby je bezsensownie pakować w wzmacnianie fundamentów... to i na żywym bagnie może stawiać.
Tylko po co jak można kupić działkę "obok" z dobrymi warunkami posadowienia może trochę droższą ale na pewno tańszą jeżeli doliczy się koszta wzmacniania np palowania za ~50 tys zł

Odchodzi Pani od tematu z tym bagnem, nie to było tematem pytania, że nie wspomnę o kupowaniu działki, a z tym B80(??) to już przegięcie.
Pani osiągnięcia zawodowe mierzone marketami i kubaturą 30 tys m3 nie robią tu raczej na nikim wrażenia, przynajmniej nie na mnie.

Wracając do tematu, trudno uzależniać klasę betonu od rangi konstrukcji, idąc tym tokiem rozumowania domek jednorodzinny zasługiwał by co najwyżej na B10. Klasa B37 to właśnie po to aby nie było przestoju technologicznego i móc wprowadzić niemal natychmiastowo obciążenie płyty stropowej na deskowaniu.
Tak dla ciekawskich strop rozdeskowałem na 7-dmy dzień po betonowaniu, oczywiście już bez obciążeń użytkowych w przęsłach.

surgi22
11-03-2012, 17:35
Ja z moim czekałem 24h. Potem pełen atak :). Ale lato było i można było na niego wejść po 6h.

A gdzie kolego hydrogenium napisłeś że masz B37 na stropie ???? podejrzewam że 90 % budujących ma na stropie max. B25, więc twój lakoniczny tekst może ich wprowadzić w błąd

hydrogenium
11-03-2012, 19:08
Celem wypowiedzi nie była ocena czy majstry mają rację, a jedynie wskazanie pytającemu, że mogą ją mieć. Ocenę przedmiotu pytania, czy można wykonać roboty czy też nie da się ocenić via forum nie znając przedmiotu.

surgi22
11-03-2012, 19:23
Kolego hydrogenium nie brnij dalej, bo w tym stylu to chłopcy w piaskownicy się chwala który dalej s..ka . A nie takie było pytanie autora wątku.

KONBET
20-03-2012, 09:20
Witam!

. Beton w przypadku wykonania stropu w technologii mokrej, wymaga osiągnięcia odpowiedniej wytrzymałości. Dopiero po ok 14 dniach można zdjąć połowę podpór montażowych, po 28 dniach pozostałe. Dokładanie obciążeń powinno nastąpić stopniowo, aby zapewnić stopniowe osiadanie konstrukcji, ścianki działowe powinny być wykonane dopiero na samym końcu.
Zbyt szybkie obciążenie niesie za sobą nieprzyjemne skutki w przyszłości, nadmierne ugięcia, rysy itd. wraz nawet w zagrożeniem bezpieczeństwa konstrukcji w przypadku innych zaniedbań. Dzień zalania stropu powinien być odnotowany w dzienniku budowy, inspektor powinien skontrolować wykonanie, układ zbrojeń przed zalaniem oraz odebrać strop po wykonaniu - określić termin do rozpoczęcia dalszych prac.

Pozdrawiam