PDA

Zobacz pełną wersję : Stara wełna mineralna z lat 90



safemod
09-03-2012, 09:53
Witam wszystkich.

Potrzebuje informacji na temat wełny mineralnej kładzionej w latach 90.
Interesuje mnie najbardziej czy wełna która była przedtem produkowana miała lepsze czy gorsze właściwości od teraźniejszej (chodzi o współczynnik przenikania ciepła U).
Kolejna sprawa to czy po latach wełna mineralna mogła stracić częściowo swoje właściwości (po 18 latach jest współczynnik uległ zmianie i jest już gorsze niż 18 lat temu). Tutaj potrzebowałbym jakieś podkładki, przepisu, aby móc się do niego odwołać podczas ewentualnego zmiejszania jej jakości.

Z poważaniem
Grzegorz

surgi22
09-03-2012, 18:09
A co to za wełna ? Jaki producent ? jaka nazwa ? (PS chcesz kupić jakąś wełnę z demobilu ?).

safemod
09-03-2012, 19:06
Jaka dokładnie to wełna to nie wiadomo, jak mówiłem montowana 18 lat temu i nikt nie zna dokładnych jej parametrów. A producent jej już dawno mógł przestać istnieć :)

surgi22
09-03-2012, 20:15
To na podstawie jakich danych chcesz dostać odpowiedź o parametrach nieznanej wełny , nieznanego producenta ( to może wróżka pomoże ).

seweryn22
07-11-2014, 16:59
jeżeli jest ułożona to sprawdź kamerą termowizyjną zobaczysz wtedy jej właściwości zresztą z tego co wiem to wełna o ile nie miała kontaktu z wodą powinna zachować swoje parametry.

מרכבה
07-11-2014, 18:51
miała lepsze czy gorsze właściwości od teraźniejszej (chodzi o współczynnik przenikania ciepła U). U jakie ma to nie wie nikt ..bo nie jest się wróżką zębuszką aby to wiedzieć.
Natomiast wiem ile ma współczynnika przewodzenia ciepła Lambda .. to będzie koło 0,04 ... do 0,05 W/mK.
a teraz znając grubość izolacji można wyliczyć ~ ile przeniknie watów.