PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie murałty z zewnątrz



lvw
09-03-2012, 10:49
Mam pytanie dotyczące wykończenia ocieplenia zewnętrznego przy styku dachu z krokwiami. Czy na dołączonych prawidłowo został dociągnięty styropian? Wydaje mi się, że nie powinien być nie co wyżej, ale tak by nie dotykał deskowanego dachu.

Co w tej sytuacji mogę zrobić?

Dokleić styropian do powyższego? Czy ścinać z istniejącej elewacji. Czy nie spowoduje to powstania mostków niżej?
Dodam, że planuję właśnie robić podbitkę i zastanawiam się, czy ewentualne zasłonięcie tych miejsc wełną od środka (przy ocieplaniu dachu) nie wystarczyłoby?

peya81
20-03-2012, 19:20
Moim zdaniem dobrze utkana wełna załatwi sprawę :)

Tomek W
21-03-2012, 12:14
Wykonane ocieplenie ścian wydaje się być prawidłowe, dodatkowo przy wykonywaniu ocieplenia poddasza np. z wełny mineralnej należy zastosować szczelinę wentylowaną grubości 3-6cm pomiędzy wełną a deskami. I zapewnić otwory wlotowe pod okapem, a wiec w przypadku wykonania ocieplenia ścian do desek wentylacja byłaby uniemożliwiona. Przy wykonywaniu warstwy ocieplenia poddasza należy zapewnić szczelność połączenia wełny i styropianu (dociągnąć wełnę do styropianu, aby tworzyły szczelne połączenie).
Możesz również spojrzeć na stronę www.rockwool.pl gdzie w zakładce Doradztwo -> biblioteka Cad pokazane są rysunki przedstawiające rozwiązania łączenia izolacji termicznej poddasza z izolacją ścian.