PDA

Zobacz pełną wersję : Gres na OSB



lukaszs.swiatlowski
09-03-2012, 18:51
Witam.

Jak wiemy osb jest ciężkim materiałem do układania płytek.

Moje pytanie:

Jakich produktów użyć do przyklejenia płytek do osb żebym mógł spać spokojnie?

compi
11-03-2012, 09:17
Procedury mówią o konieczności zeszlifowania wierzchniego impregnatu z płyt osb, później pokrycia ich nierozcieńczonym profi gruntem, zazwyczaj mają niebieski kolor w ceresicie i sopro, odczekaniu przepisowego czasu na związanie i skorzystanie z pełnoelastycznego kleju z ceresita CM17 lub z sopro "1". Też należy dbać o ilość wody do rozrobienia, proces wiązania, a jeśli to podłoga to o ruch pieszy i fugowanie. Oczywiście stabilność płyt ma duże znaczenie w późniejszych efektach użytkowania np. tak wykończonej podłogi.

lukaszs.swiatlowski
11-03-2012, 13:37
Witam. Tak właśnie zrobiłem. Zeszlifowałem płytę nawet zrobiłem piłą tarczowa wżery co 5-8 cm na głębokość 2-3 mm, całość zagruntowałem cn 94 i klejenie na grzebieniu 5mm klejem ct17 (smarowałem płytę klejem na zero później nakłądam jeszcze raz klej i rozciągam go pacą, smaruje płytkę klejem na zero i przykładam mocniej dociskam sprawdzając poziomicą, klej wychodzi bokiem...) standard procedura... i mimo wszystko mam stracha ze to odpadnie, a temperatura otoczenia w granicach 15-18C

compi
11-03-2012, 13:44
Dobra temperatura. Nie wyschnie za szybko, ani nie będzie trzymało wilgoci zbyt długo. Pamiętaj o tym, że kleje łapią całkowitą sprawność po kilku dniach(chyba 7) i dopiero wtedy pełne obciążenie można stosować. Chociaż te elastyki to więcej żywicy i wypełniacza mają niż cementu.

MARIANESKO
11-03-2012, 19:49
jeśli są to płytki większe niż 30x 30 i na podłodze to ja bym nie ryzykował bo uważam że po pewnym czasie i tak odpadną bo są to dwa różne materiały powodzenia.

lukaszs.swiatlowski
13-03-2012, 21:29
Płyteczki mają 28x28. O jakich różnych materiałach mówisz ?

MARIANESKO
14-03-2012, 14:27
chodzi mi o to że płytki pracują inaczej a płyta inaczej biorąc pod uwagę wilgotność powietrza i temperaturę i nawet klej elastyczny tu niewiele pomoże .Bo już trzy razy spotkałem się z tym problemem ale jak napisałem wcześniej życzę powodzenia .Ja sam kleiłem płytki na płytę nawet drzewo ale używałem do tego tzw.atlakolu nie jest to polska nazwa to jak sylikon tylko w wiaderkach.