PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie do aranżacji - na początek kuchnia i salon (wizualizacje)



cameo
09-03-2012, 20:25
Witam wszystkich:-)
Jako że kupiliśmy i czekamy na odbiór mieszkania od developera, zaczynami powoli zastanawiać się nad wyglądem naszego gniazdka:-)
Na początek kuchnia a właściwie aneks kuchenny. Niestety nie wiemy jak się do tego zabrać. Czy moglibyśmy prosić o pomoc?
Chcemy kuchnie nowoczesną, fajnie byłoby gdyby miała jakieś ciekawe rozwiązania (karuzela itp)
Podobają nam się wysokie szafki (takie do sufitu) gdzie na środku jest piekarnik, zabudowana lodówka, cargo (chyba tak to się nazywa) Pierwszy pomysł to zabudować w taki sposób całą ścianę (zaznaczona na planie)
Druga rzecz to tzw wyspy. Chcielibyśmy zrobić coś takiego (miejsce zaznaczone na planie) jakby przedłuzony blat i tam ewentualnie zlew czy płytę gazową. Czy nie zawalimy wtedy kuchni, czy starczy miejsca? a może macie lepsze pomysły? Z góry dziękujemy za wszelkie rady, projekty:-)

105580105581

cameo
10-03-2012, 13:09
Ktokolwiek? :-)

Elfir
10-03-2012, 19:15
http://images35.fotosik.pl/1233/47d73ba252a391c0.jpg

W garderobie proponuję zrobić pralnię i skrytkę na mopy, środki czystości, wiadra, szczotki

cameo
10-03-2012, 21:07
Dziękuje, zupełnie inne podejście niż myśleliśmy:-) Podoba nam się pomysł z cofnięciem ściany do sypialni i zrobieniem szafy po lewej stronie oraz pralnią:-)
Co do kuchni czy wyspa nie będzie za bardzo wchodziła w pokój? Szafki wiszące jak rozumiem na całej długości ściany z lodówką? W wyspie jest piekarnik? A gdyby zrobić wysoki słupek z piekarnikiem i drugi z zabudowaną lodówką to jak to można rozmieścić? (w załączniku wizualizacja z ikea home pllaner)105676

Elfir
10-03-2012, 22:31
to nie jest wyspa - to zabudowa kryjąca słupek z piekarnikiem i cargo i jednocześnie zasłaniająca z kącika wypoczynkowego blat roboczy

cameo
10-03-2012, 23:15
Mógłbyś pokazać na jakimś zdjęciu jak to wygląda?
A co myślisz o tym pomyśle z lodówką zabudowaną obok piekarnika? czy to nie przeszkadza?

Elfir
11-03-2012, 00:19
podobno nie przeszkadza, ale ja wolę zawsze dac pomiedzy wąskie cargo lub przynajmniej wąską ściankę izolowaną wełną.

Nie mogę pokazać na zdjęciu, bo tego nie będzie widać - po prostu od strony salonu to będzie zwykła ścianka, jak tu:
http://bi.gazeta.pl/im/8/7832/z7832678X,Kuchnia--Przyklad-2--Wzrok-przykuwa-zyrandol---zarowka.jpg

cameo
11-03-2012, 09:26
Aha, czyli to jest blat obudowany ścianą, to już wiem, dzięki za wyjaśnienie.
To rozwiązanie średnio nam się podoba i chyba calkiem zrezygnujemy.
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka wg. tych planów jest długość kuchni bo nie mogę dojść a bawię się w ikea planerze. Równoległa kuchnia ma 392 ale tutaj odchodzi przewód kominowy i nie wiem ile odliczyć żeby było ok:-/

Elfir
11-03-2012, 11:57
Nie blat! Wysoka zabudowa!

cameo
11-03-2012, 12:26
Aha ok, czyli to jest wysoka zabudowa:-) to co innego:-)
A co do poprzedniego pytania a propo wymiarow?

Elfir
11-03-2012, 13:07
ale nie wiem o co chodzi z wymiarami

cameo
11-03-2012, 15:07
Przepraszam, sam zakręciłem:-) W pierwszym poście wrzuciłem plan mieszkania ze strony developera. W sypialni która jest równoległa do kuchni jest podany wymiar 392 cm długości (plan w pierwszym poście) W rogu kuchni jest zaznaczony jakiś przewód kominowy czy coś w tym rodzaju. I nie wiem jak wyliczyć długość szafek na tej ścianie.

Elfir
11-03-2012, 15:55
nie wyliczysz, póki nie będziesz miał dokładnych wymiarów

cameo
11-03-2012, 19:58
ok, dzięki.

cameo
14-03-2012, 08:08
Witam wszystkich:-) Po lekturze pierwszego mojego wątku dotyczącego kuchni, przyszedł czas na jej podsumowanie oraz krok dalej czyli salon.
W kuchni stanęło na tym że ma być tylko zabudowa L z wysokimi szafkami: do zabudowy piekarnika, cargo, oraz do zabudowy lodówki. Pod oknem miejsce na zabudowaną zmywarkę.
Tak wyglądają wizualizacje i plan:

106252106253106254106255

I teraz pytanie odnośnie kuchni - czy rzuca się Wam w oczy coś co byście zmienili? Czy nie za mało blatu? Trochę przeszadza mi ten zlew w rogu, ale po pierwsze nie wiem gdzie indziej go wrzucić a po drugie skoro będzie zmywarka to zlew chyba nie będzie aż tak potrzebny. Czy dobrze myślę z szafkami wiszącymi żeby były tylko na jednej ścianie (nie chciałbym zasłonić okna między szafkami)

OK, teraz pokój dzienny z jadalnią:
106256

Przy wyjściu z kuchni, chcemy rozkładany stół z 4 krzesłami. Czy w takim ustawieniu będzie ok?
Chcemy w salonie, albo kanapę narozną w takim ustawieniu jak teraz lub dwie osobne kanapy 2+3.
Czy przy takim metrażu nie zagracimy wnętrza?
Zastanawiamy się co zrobić z dużym połaciem ściany przy wyjściu na tarasik, może jakiś duży obraz fajnie podświetlony? a może coś innego?:-)

Prośba o wszelkie rady jakie przyjdą Wam do głowy, jesteśmy również otwarci na inne pomysły.
Kompletnie nie znamy się na projektowaniu wnętrz, "wkładamy" meble wg. własnego uznania, ale nie mając wyobraźni przestrzennej, nie wiemy czy nie wyjdzie nam mebel na meblu a jako że mieszkanie dopiero siębuduje, wejdziemy tam dopiero za jakiś czas.

Z góry dzięki za wszelką pomoc:-)

cameo
14-03-2012, 20:22
nikt nie pomoże? :confused:

julianna16
15-03-2012, 08:18
Z braku czasu tylko krótko odnośnie kuchni :).
Co bym jeszcze przemyślała:
1. Zlew bliżej okna (o tę jedną szafkę z szufladami) - czyli bliżej płyty i zmywarki. Wyobraź sobie, że masz odcedzić makaron - będzie wygodniej? A potem wyobraź sobie, że musisz czasem opłukać naczynia nim wkładasz do zmywarki - będzie wygodniej? :). Zlew w samym rogu nie będzie wygodny - bliskość ściany ograniczy ruch. Obecność zmywarki nigdy nie wyeliminuje konieczności posiadania dostępnego zlewu. Przecież nie służy tylko do mycia naczyń :). Poza tym są takie naczynia / garnki, których nie można/nie da się umyć w zmywarce.
Robi się co prawda mniej blatu roboczego, ale "coś za coś" - sama oceń, który kompromis ma dla Ciebie większe znaczenie.
2. Tu raczej kwestia estetyczna, ale nie tylko - spróbowałabym przesunąć słupek z piekarnikiem do środka. Będzie też wygodniej korzystać z piekarnika, bo nie będzie przy samej ścianie (inaczej i tak będziesz musiała zrobić tan minimum 5 cm miejsca). Nie martw się bliskością lodówki i piekarnika - jeśli są w zabudowie to nie ma przeciwwskazań.
3. Jakoś nie do końca przekonują mnie szafki górne - są za duże. A okap podszafkowy nie wchodzi w grę?

cameo
15-03-2012, 09:35
Z braku czasu tylko krótko odnośnie kuchni :).
Co bym jeszcze przemyślała:
1. Zlew bliżej okna (o tę jedną szafkę z szufladami) - czyli bliżej płyty i zmywarki. Wyobraź sobie, że masz odcedzić makaron - będzie wygodniej? A potem wyobraź sobie, że musisz czasem opłukać naczynia nim wkładasz do zmywarki - będzie wygodniej? :). Zlew w samym rogu nie będzie wygodny - bliskość ściany ograniczy ruch. Obecność zmywarki nigdy nie wyeliminuje konieczności posiadania dostępnego zlewu. Przecież nie służy tylko do mycia naczyń :). Poza tym są takie naczynia / garnki, których nie można/nie da się umyć w zmywarce.
Robi się co prawda mniej blatu roboczego, ale "coś za coś" - sama oceń, który kompromis ma dla Ciebie większe znaczenie.

Julianna16 - dzięki za podpowiedzi. (tak btw jestem facetem:-)
Jeżeli chodzi o zlew, chętnie bym go przesunął nawet kosztem mniejszej ilości blatu, ale chyba wtedy kran będzie na oknie i nie da się otworzyć?


2. Tu raczej kwestia estetyczna, ale nie tylko - spróbowałabym przesunąć słupek z piekarnikiem do środka. Będzie też wygodniej korzystać z piekarnika, bo nie będzie przy samej ścianie (inaczej i tak będziesz musiała zrobić tan minimum 5 cm miejsca). Nie martw się bliskością lodówki i piekarnika - jeśli są w zabudowie to nie ma przeciwwskazań.

Też o tym myślałem, tutaj jedynym argumentem była bliskość piekarnika i lodówki. Mówisz z doświadczenia że nie ma obaw?


3. Jakoś nie do końca przekonują mnie szafki górne - są za duże. A okap podszafkowy nie wchodzi w grę?

Szafki górne mogą być mniejsze, myślałem że wstawiając większe lepiej to "zagra" z wysoką zabudową.
Okap ma być taki (nie z szafką) życzenie żony:-)

frelka
15-03-2012, 10:49
Możesz dać szafki wiszące z pojedynczymi drzwiczkami - nie będzie pionowych podziałów. Teraz jak otworzysz szafkę w rogu, to otwarte drzwiczki mogą utrudniać dostęp.

A kran zawsze można dać bardziej w rogu zlewu i tylko dłuższą wylewkę. Wydaje mi sie, ze się zmieści.

Elfir
15-03-2012, 10:56
Masz za wąskie przejście w sypialni między łóżkiem a szafą. Na oko ok 30 cm. Dlatego w mojej wersji, którą ci wkleiłam przesunęłam ściankę z kuchnią o ok 30 cm, aby zrobić 60 cm przejście - też wąsko, ale da się przecisnąć.

cameo
15-03-2012, 11:17
Elfir - dopiero teraz zauważyłem że przesunęłaś tą ściankę:-) Szerokość sypialni wg. planu 298 - 200 łóżko - szafa, rzeczywiście trochę mało.
Myślę że developer nie powinien robić problemów z przeniesieniem tej ścianki. Trochę się tylko martwię o długość blatu roboczego...

Aantenka
15-03-2012, 11:37
To jeszcze kilka uwag z mojej strony

1. Rozplanowanie salonu i aneksu jest moim zdaniem ok, biorąc pod uwage, że chcecie zabudowę w literę L. IMHO nie będzie za ciasno i raczej nie dawałabym narożnika lecz mniejsze kanapy (z miejscem do spania) bo u Was pozwalają na większą elastyczność (czyli tak jak na Twoim projekcie)
Kwestia zagracania natomiast to po części ilośc mebli a po cześci ich wielkość i wygląd. Ale na szczęscie meble można kupić na końcu, czyli możesz wejść do pomieszczenia, zobaczyć zabudowę kuchni, podłogę itd. i zorientować się, w jakim kierunku najlepiej pójść.


2. Też sugerowałabym odsunięcie zlewu od ściany. Otwieranie okna i kran to bolączka wielu osób. Tak więc albo możesz kombinować z przesunięciem zlewu w taki sposób, jak sugeruje frelka (okno w kuchni w 90% rzypadków otwiera się na uchył, tylko do mycia się je otwiera na oścież, zwłaszcza w aneksie, gdzie są obok drzwi balkonowe. A poza tym Twoje mieszkanie chyba ma taras albo jest na parterze i można myć okno z drugiej strony). Są jeszcze sprytne wyjmowane baterie (ja się nie znam, ale to temat bumerang na forum) i inne cuda technologiczne, polecam więc przemyślenie w tym kierunku.

I potwierdzam, że nawet przy zmywarce zlew się przydaje. Chyba że masz 5 patelni, 4 komplety garnków, albo tak szybko brudzicie, że puszczacie zmywarkę co godzine. Ja mam niedużą zastawę i jak przygotowuję kilka dań jednocześnie, to myję wszystko ręcznie, bo jak bym wstawiła coś do zmywarki i czekała aż ją włącze, to bym po trzy dni wszystko gotowała.

3. Nie przesuwałabym piekarnika. Cargo pomiędzy lodówką a szafką z piekarnikiem jest wąskie, więc optyka i tak nie będzie super, jak piekarnik będzie w środku (jak masz zabudowę 60x60x60 to inna sprawa). A na pewno wygodniej będize mieć dostęp do tego wysokiego cargo z dwóch stron.

4. Ilość blatu - akceptowalna, choć nie powalająca. Macie niedaleko stół, więc można również użyć go do przygotowania, blat jest w strategicznych miejscach. W końcu to mieszkanie w bloku a nie dom 250 metrów. Pomyśl, ile blatu macie teraz, co na nim stoi i czego sie możesz pozbyć.

Cóż, podwieszany piekarnik kosztuje 60cm blatu, ja z tego względu mam piekarnik z blaachami na prowadnicach teleskopowych pod blatem i nie czuje potrzeby podwieszanego, bo rzadko z niego korzystam. Jeśli chcecie zrezygnować z podwieszanego piekarnika, to możecie zrobić większe cargo do przechowywania i dodać trochę blatu.

5. Co do górnych szafek. Duże szafki mogą dobrze wygladać i zdecydowanie zwiększą ilość miejsca do przechowywania. U Ciebie natomiast moim zdaniem lepiej wypadną mniejsze szafki. Polecam pojedyncze drzwiczki 60x72cm pojedyncze, mnie się dobrze sprawdzają.
Przy dużych szafkach na pewno sugerowałabym okap podszafkowy, przy mniejszych - cóż i zabudowany i nie mogą dobrze wyglądać.

W przypadku okapów podszafkowych mówię oczywiście o wersji wyrównanej, tzn. szafka okapowa na tym samym poziomie co pozostałe. W przypadku płyty gazowej jest to dużo większy problem, bo płyta powinna być dużo wyżej niż normalnie wisza się szafki. Ale przy zwykłej płycie można dać na jednej wysokości. Zwłaszcza jak się ma okno w kuchni i balkon za plecami. :D

Elfir
15-03-2012, 12:02
cameo - bierz pod uwagę zmywarkę 45 cm (ja ci taką wrysowałam do planu). Jak nie robicie co tydzień przyjęć i mieszkacie w dwójkę zupełnie starczy.

pomieszczenie ma szerokość 298 cm. Szafa zwykła ma szerokość 60 cm, z przesuwnymi drzwiami już 70 cm (10 cm szerokości ma układ jezdny). Łóżko - sam materac, bez stelaża ma 200 cm. Ze stelażem ma ok 220 cm.

Czyli 298 - 220 - 60 cm = 10 cm

Ściankę trzeba przesunąć o 50 cm.

cameo
15-03-2012, 12:07
To jeszcze kilka uwag z mojej strony

1. Rozplanowanie salonu i aneksu jest moim zdaniem ok, biorąc pod uwage, że chcecie zabudowę w literę L. IMHO nie będzie za ciasno i raczej nie dawałabym narożnika lecz mniejsze kanapy (z miejscem do spania) bo u Was pozwalają na większą elastyczność (czyli tak jak na Twoim projekcie)
Kwestia zagracania natomiast to po części ilośc mebli a po cześci ich wielkość i wygląd. Ale na szczęscie meble można kupić na końcu, czyli możesz wejść do pomieszczenia, zobaczyć zabudowę kuchni, podłogę itd. i zorientować się, w jakim kierunku najlepiej pójść.

Ok, czyli mam już pewność że nie chcemy narożnika (mieliśmy dylemat czy lepiej narożnik czy lepiej 3+2+ ewentualnie 1)



2. Też sugerowałabym odsunięcie zlewu od ściany. Otwieranie okna i kran to bolączka wielu osób. Tak więc albo możesz kombinować z przesunięciem zlewu w taki sposób, jak sugeruje frelka (okno w kuchni w 90% rzypadków otwiera się na uchył, tylko do mycia się je otwiera na oścież, zwłaszcza w aneksie, gdzie są obok drzwi balkonowe. A poza tym Twoje mieszkanie chyba ma taras albo jest na parterze i można myć okno z drugiej strony). Są jeszcze sprytne wyjmowane baterie (ja się nie znam, ale to temat bumerang na forum) i inne cuda technologiczne, polecam więc przemyślenie w tym kierunku.

Teraz mamy zlew odsunięty od ściany o jakieś 30 cm i jest moim zdaniem idealnie. Tak też spróbujemy zrobić tutaj. Mieszkanie jest tak jak zauważyłaś na parterze:-)



I potwierdzam, że nawet przy zmywarce zlew się przydaje. Chyba że masz 5 patelni, 4 komplety garnków, albo tak szybko brudzicie, że puszczacie zmywarkę co godzine. Ja mam niedużą zastawę i jak przygotowuję kilka dań jednocześnie, to myję wszystko ręcznie, bo jak bym wstawiła coś do zmywarki i czekała aż ją włącze, to bym po trzy dni wszystko gotowała.

Słuszna uwaga:-)

[QUOTE=Aantenka;5269149]
3. Nie przesuwałabym piekarnika. Cargo pomiędzy lodówką a szafką z piekarnikiem jest wąskie, więc optyka i tak nie będzie super, jak piekarnik będzie w środku (jak masz zabudowę 60x60x60 to inna sprawa). A na pewno wygodniej będize mieć dostęp do tego wysokiego cargo z dwóch stron.


4. Ilość blatu - akceptowalna, choć nie powalająca. Macie niedaleko stół, więc można również użyć go do przygotowania, blat jest w strategicznych miejscach. W końcu to mieszkanie w bloku a nie dom 250 metrów. Pomyśl, ile blatu macie teraz, co na nim stoi i czego sie możesz pozbyć.

Dziś mam dostać od developera dokładniejsze plany i wtedy jeszcze raz piekarnik i cargo przemyślę. Teraz mamy więcej blatu o 60cm plus barek za plecami.
Pocieszam się tym że jest stół i zawsze można tam coś odstawić.


Cóż, podwieszany piekarnik kosztuje 60cm blatu, ja z tego względu mam piekarnik z blaachami na prowadnicach teleskopowych pod blatem i nie czuje potrzeby podwieszanego, bo rzadko z niego korzystam. Jeśli chcecie zrezygnować z podwieszanego piekarnika, to możecie zrobić większe cargo do przechowywania i dodać trochę blatu.

Logika by za tym przemawiała, ale żona sobie wymarzyła że w pierwszym własnym mieszkaniu będziemy mieć podwieszany piekarnik:-) Zresztą mi też to roziwązanie się podoba.



5. Co do górnych szafek. Duże szafki mogą dobrze wygladać i zdecydowanie zwiększą ilość miejsca do przechowywania. U Ciebie natomiast moim zdaniem lepiej wypadną mniejsze szafki. Polecam pojedyncze drzwiczki 60x72cm pojedyncze, mnie się dobrze sprawdzają.
Przy dużych szafkach na pewno sugerowałabym okap podszafkowy, przy mniejszych - cóż i zabudowany i nie mogą dobrze wyglądać.

Muszę podjechać do Ikei i zobaczyć jak wyglądają te szafki z jednymi drzwiczkami bo wydają się strasznie duże (60cm na jedne drzwi)


W przypadku okapów podszafkowych mówię oczywiście o wersji wyrównanej, tzn. szafka okapowa na tym samym poziomie co pozostałe. W przypadku płyty gazowej jest to dużo większy problem, bo płyta powinna być dużo wyżej niż normalnie wisza się szafki. Ale przy zwykłej płycie można dać na jednej wysokości. Zwłaszcza jak się ma okno w kuchni i balkon za plecami. :D

Możesz rozwinąć myśl? będziemy mieć blat gazowy a nie do końca zrozumiałem o co chodzi :-/

cameo
15-03-2012, 12:09
cameo - bierz pod uwagę zmywarkę 45 cm (ja ci taką wrysowałam do planu). Jak nie robicie co tydzień przyjęć i mieszkacie w dwójkę zupełnie starczy.

pomieszczenie ma szerokość 298 cm. Szafa zwykła ma szerokość 60 cm, z przesuwnymi drzwiami już 70 cm (10 cm szerokości ma układ jezdny). Łóżko - sam materac, bez stelaża ma 200 cm. Ze stelażem ma ok 220 cm.

Czyli 298 - 220 - 60 cm = 10 cm

Ściankę trzeba przesunąć o 50 cm.

Ok, jak tylko dostanę dokładne plany jeszcze raz to rozrysuje. Dzięki za zwrócenie uwagi na istotny problem:-)

Elfir
15-03-2012, 12:10
chyba, żeby inaczej to rowiązać, jak tu:
http://www.archtrend.pl/img/archtrend_projekty/projekt_sypialni_2.jpg

cameo
15-03-2012, 12:25
chyba, żeby inaczej to rowiązać, jak tu:
http://wizaz.pl/forum/picture.php?albumid=16888&pictureid=121055

Coś się nie wstawiło chyba:-)

Elfir
15-03-2012, 12:33
czyli łóżko obudowac szafami.

Aantenka
15-03-2012, 12:45
mnie się obrazek Elfir wyświetla, wklejam dwa obrazki jako inspiracje dodatkowe
http://bi.gazeta.pl/im/2/5084/z5084072X.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-GAGwC-QBves/TjgcewaLrBI/AAAAAAAAAWs/0aTbzvrhUhI/s1600/1824190.09e71da8.560.jpg

Aantenka
15-03-2012, 13:01
Możesz rozwinąć myśl? będziemy mieć blat gazowy a nie do końca zrozumiałem o co chodzi :-/

Elaboruję zatem

Każdy producent ma swoje wytyczne, jak prawidłowo ma wisieć okap, żeby poprawnie pracował. W przypadku płyt indukcyjnych odległość ta to OKOŁO 65-70cm. Dlateo jak masz szafki górne na wysokości ok. 60cm nad blatem to możesz mieć okap podszafkowy zrównany z dolną krawędzią i nie odbiegasz za bardzo od zaleceń producenta.

W przypadku okapów nad płytami gazowymi zalecenie jest OKOŁO 75-80cm nad palnikiem. Więc trochę trudno jest zrobić okap podszafkowy którego krawędź byłąby na równi z szafkami, bo albo szafki byłyby b. wysoko albo okap nisko. Wtedy okapu podwyższone daje się w mniejszych szafkach i psuje się linia prosta dolnej krawędzi wiszących pólek.


Oczywiście w praktyce i poszczególnych przypadkach może sobie i ktoś powiesił okap 50cm nad płytą gazową, ale to już kwestie indywidualnych decyzji.

Drugie oczywiscei, to może są jakieś modele okapów, które te odległości minimalne od płyty mają mniejsze niż napisałam powyżej, ale ponieważ nie jestem specem od sprzęty AGD to wszystkich rozwiązań nie znam.

Powyższe rozważania nt. wysokości okapu nad płytą są ogólne, odnoszą się do średniej.

cameo
15-03-2012, 15:05
Ok, teraz już widzę zdjęcia.
Elfir - dzięki za pomysł, człowiekowi niektóre ciekawe rozwiązania nawet by do głowy nie przyszły:-) wieczorem obgadam temat z żoną, co o tym myśli bo sypialnia to jej "oczko w głowie"
Aantenka - dzięki za elaborat:-) Jak rozumiem jeżeli będziemy brać okap taki jak w wizualizacji (bez szafki) można będzie to wysokość odpowiednio wyregulować?

julianna16
15-03-2012, 16:03
Przepraszam za niewłaściwą formę :).
Dziewczyny dużo odpowiedziały, więc nie będę się powtarzać :).
Masz bazę w planerze, wiec spróbuj pobawić się tymi ustawieniami, które Ci proponujemy. Czasem to co nam się wydaje, w rzeczywistości nie wygląda tak dobrze i odwrotnie :).
Co do sąsiedztwa lodówki i piekarnika, to zdania są podzielone. Są zagorzali przeciwnicy czy wyznawcy feng shui i nie sposób odmówić im racji. Ale nieraz spotkałam się z opiniami (w tym zarówno fachowców, jak i po prostu osób użytkujących również tu na forum), że takie towarzystwo jest obecnie czymś normalnym.
Sama mam nie tylko piekarnik, ale również płytę ceramiczną tuż przy zabudowanej lodówce. Żyją tak obok siebie 12 lat i póki co nie pogryzły się ;). Nigdy nie miałam problemów z lodówką, ani tym bardziej z płytą czy piekarnikiem. Oczywiście ich przyjaźń wynika z ograniczonych możliwości przestrzennych - bo aneks ma szalone 4 m2 ;). Nie mam niestety porównania w rachunkach.

cameo
15-03-2012, 16:40
Julianna16 Nie ma sprawy:-)
Dzięki za wszystkie uwagi, wieczorem skonultuje je z żoną, coś pogrzebie u wrzucę tutaj :-)

cameo
15-03-2012, 19:54
A my właśnie od osób trzecich dowiedzieliśmy się że developer nie poinformował nas że zamierza na wprost naszych okien postawić jeszcze jeden blok (tam praktycznie nie ma miejsca :eek: ) i może się okazać że mieszkanie będzie ciemna d...pa :bash: jutro jedziemy wyjaśnić tą sprawę :(

Aantenka
15-03-2012, 20:07
Cameo, nie chcę Cię straszyć ale w Warszawie "praktycznie nie ma miejsca" to miejsce na co najmniej trzypiętrowy blok o nieregularnych kształtach....
Ja na w północnej Warszawie urzęduję i plombki wstawiane np. przez Strusa są iście przemyślne...

Ale miejmy nadzieję, że to tylko plotki... :yes:

Dajcie znać co wyjaśniliście, bo takie historie są ciekawe, człowiek się może nauczyć na przyszłość :D

A z ciekawości - zdradzisz jaka inwestycja? :D Jeśli nie masz ochoty, to zignoruj to zapytanie.

cameo
15-03-2012, 20:22
Cameo, nie chcę Cię straszyć ale w Warszawie "praktycznie nie ma miejsca" to miejsce na co najmniej trzypiętrowy blok o nieregularnych kształtach....
Ja na w północnej Warszawie urzęduję i plombki wstawiane np. przez Strusa są iście przemyślne...

Ale miejmy nadzieję, że to tylko plotki... :yes:

Dajcie znać co wyjaśniliście, bo takie historie są ciekawe, człowiek się może nauczyć na przyszłość :D

A z ciekawości - zdradzisz jaka inwestycja? :D Jeśli nie masz ochoty, to zignoruj to zapytanie.

Aantenka - Inwestycja to Nasielska44, słyszeliśmy już sporo złego o developerze, ale skusiła nas cena jaką wynegocjowaliśmy (łapiemy się na RNS).
Może przez to że developer ma trochę złych opinii jesteśmy przewrażliwieni, ale jak okaże się to prawdą to będzie trochę "dupa". Na szczęście jeszcze nie wpłaciliśmy zaliczki (miałem wpłacić dzisiaj :jawdrop: ) Zobaczymy co jutro powiedzą.
Mamy mieszkanie na parterze w klatce przed którą już nie ma placu zabaw (myślałem że to zaleta) - zaznaczone na planie na czerwono. Ale jedyne miejsce jakie jest na placu to właśnie przed naszymi oknami (na planie na zielono) zastanawiam się ewenualnie nad negocjacjiami (jeżeli to się potwierdzi) i zamianą na mieszkanie w klatce przed placem zabaw (na planie na niebiesko) Jest bardzo podobne, 2m2 mniejsze ale ogólnie bliźniacze :-/

106524

cameo
16-03-2012, 11:25
No i jestem po spotkaniu z przedstawicielem developera. NIestety okazało się że rzeczywiście w planach jest ta budowa. W związku z tym zamieniamy mieszkanie na to niebieskie z planu powyżej :rolleyes: poza małymi szczegółami jest podobne więc sporo pomysłów przeniesiemy a o część znowu Was poproszę :p
Jeszcze dzisiaj wrzucę nową kuchnię bo to ona mi spędza sen z powiek, a potem będę martwił się o resztę. Gdyby ktoś w wolnej chwili chciał coś zapropponować to wrzucam poniżej plan lokalu :p

106590

Aantenka
16-03-2012, 12:46
Nie wiem skąd macie opinie o deweloperze - jeśli z internetu, to cóż, trzeba pamiętać, żeby zachować czujność ale nie dać się zwariować. Bo zazwyczaj negatywne opinie piszą osoby niezadowolone, a te które są zadowolone siedzą cicho, bo po co mają pisać, skoro sobie po prostu mieszkają. I trudno jest ustalić, jaki faktycznie jest procent tych niezadowolonych. A wkopać z inwestycją w mieszkanie można się zawsze, czasem jakieś kwiatki dopiero po kilku latach wychodzą... Ryzyko jak zawsze

Place zabaw - hmm - na pewno nie dla wielbicieli niebiańskiej ciszy :yes:. A wiem bo mieszkałam na parterze z oknami na plac zabaw :)i ciężko było wczesną wiosną i późnym latem, bo i dzieciaki i rodzice spędzali tam czas (im więcej huśtawek tym godzej :D). Przy zamkniętych okna nie było wiele słychać, ale czasami trzeba było je otworzyć... Za to przez większość roku i w brzydką pogodę - plac zabaw u mnie był no problem :D:D W lato dzieci z miasta nie ma, w zimie i na jesieni pogoda z a brzydka. Także nie zniechęcam, ale uprzedzam. :D

Co do nowego lokalu - faktycznie można tam przenieśc sporo pomysłów z poprzedniego "doradzanego" mieszkania. Natomiast jak patrzę na ten plan, to mnie aż się prosi kuchnia w literkę U, chyba że to okno jest do ziemi. Tam gdzie są piony ścianki nie zlikwidujesz, ale na tej ściance zmieszczą Ci się lodówka i piekarnik. Ze względu na pion chyba raczej nie da rady przerzucić zlewu pod okno (nie jestem fachowcem, ale moim zdaniem trochę za długo rurę trzeba by ciągnąć) ale na pierwszy rzut oka wszystko się pomieści (ha, zamiast podwieszanego piekarnika obok lodówki można by zrobić nawet podniesioną zmywarkę - np. niemiecka firma nobilia ma takie szafki do zabudowy - w sumie częściej się schylasz żeby włożyć do zmywarki niż do piekarnka :D:D. Oczywiście to tylko taki pomysł, niezobowiązujący :D)

cameo
16-03-2012, 13:11
Odnośnie tego placu zabaw teraz mieszkamy na wprost ale na pierwszym piętrze, jest dokładnie tak jak piszesz. Wolę jednak dzieci za oknem niż blok :-/ (czyt. mniejsze zło:-)

Aantenka - mam prośbę, zaproponujesz mi jakieś rozwiązania na meblach Abstract z Ikei? Siedze w planerze, przesuwam i za każdym razem coś jest do bani. Chyba straciłem wenę i potrzebuję inspiracji:-) Zastanawiam się czy w U czy w L - pod oknem ma być kaloryfer i nie wiem jak się go pozbyć. Po prawej stronie (ściana od przedpokoju) myślę o wysokiej zabudowie z piekarnikiem, lodówką i jeżeli wejdzie to cargo. Reszta do przemyślenia.

Aantenka
16-03-2012, 13:45
Planer Ikea niestety chodzi na moim sprzęcie jak krew z nosa, dlatego bardzo rzadko cokolwiek w nim robię. Ale podaj mi wymiary wnęki, to ci napiszę jak ja to widzę i sobie poustawiasz - może być? :d

Jeśli zależy Ci na zabudowie kuchennej i miejscu do przechowywania, to ja bym za wszelką cenę przesuwała kaloryfer (ja nie wiem jaki macie, czy grupby i wąski, czy długi i płaski). Na pierwszy rzut oka widzę dwa miejsca - ścianka na lewo od okna, wtedy na końcu zabudowy w U zrobiłbyś tylko blat bez szafek pod, albo ścianka krótka na któej stoją lodówka i piony WK - od strony salonu.
Wtedy, jeśli zalezy Wam na optyce można by pokusić się nawet o grzejnik dekoracyjny (ceny są różne, niektóre mogą zabić, ale niektóre mogą się okazać warte inwestycji - trzeba popatrzeć w sklepach, ja tylko wrzucam pierwszy lepszy :D:D)
np. http://www.kalmar.waw.pl/upload/1245667955hola.jpg lub inne np. z tej stronki http://www.kalmar.waw.pl/produkty/45/2/odwazna_forma/

Całkowicie grzejnika pewnie nie da się wyeliminować przynajmniej oficjalnie, bo muszą być chyba jakieś wskażniki ciepła na m2 powierzchni - cos mi tak świta, ale nie znam się dokładnie. Pogadajcie z deweloperem. W przeciwnym razie pozostaje zabudowa w L a pod oknem najwyżej zrobić tylko blacik roboczy nad grzejnikiem.

cameo
16-03-2012, 13:57
Poniżej jedyne wymiary jakie posiadam. W poniedziałek mam dostać dokładniejsze z AutoCada. Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Zastanawiam się czy nie pogadać z developerem żeby nie zalewali kuchni i zrobić ogrzewanie podłogowe (znajomi mają i bardzo chwalą) Co myślicie?

106625

cameo
16-03-2012, 20:49
Po pierwszej konsultacji z małżonką próbujemy w L. Poniżej propozycja, prośba o spojrzenie co na plus co na minus.
Ps. Przepraszam za słabą jakość wizualek, ale chcemy białe szafki w połysku i wtedy tak wyglądają w Ikea Planerze

http://img210.imageshack.us/img210/9278/kuchnia1.jpg

http://img862.imageshack.us/img862/4596/wydrukzikeahomeplanner1.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/620/wydrukzikeahomeplanner2.jpg

http://img42.imageshack.us/img42/4458/wydrukzikeahomeplanner3.jpg

http://img192.imageshack.us/img192/96/wydrukzikeahomeplanner4.jpg

Aantenka
17-03-2012, 19:37
Zastanawiam się czy nie pogadać z developerem żeby nie zalewali kuchni i zrobić ogrzewanie podłogowe (znajomi mają i bardzo chwalą) Co myślicie?

IMHO Znakomity pomysł. plus od razu w korytarzu :yes:. Wtedy może i grzejnika możecie się pozbyć :yes:


Zabudowa kuchni - sama zaproponowałabym identycznie :D
Tylko blatu Wam się mikro robi...
No i w tej zabudowie z dużymi górnymi szafkami (bo to 90cm i bardzo dobrze) okap wolno wiszący to w takim wydaniu nie do końca mój styl ale może wyglądać nieźle

Tutaj inspiracja http://www.home-designing.com/wp-content/uploads/2009/07/ikea-yellow-kitchen-582x436.jpg

A może do rozwazenia byłaby u zabudowa w stylu pokazywanym przez NATLY.pl na forum ?
http://www.nataly.pl/podstrony/img/1682.jpg

Elfir
17-03-2012, 19:55
jak chcecie pogodzić wysokotemperaturowy system ogrzewania grzejnikami z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym?

Elfir
17-03-2012, 19:55
wysokotemperaturowa podłogówka jest niezdrowa dla układu krążenia.

cameo
17-03-2012, 21:03
Aantenka - no widzisz jak z projektem trafiłem:-) W takim razie upewniłem się że jest ok.
Elfir - Ogrzewanie podłogowe jest tylko jednym z pomysłów. Teoretycznie przy tym układzie szafek (90+60+60+60+40=310) zostaje 10 cm więc nie powinno być problemów z otwieraniem szuflad nawet gdyby kaloryfer został. Dobrze myślę? a co do samego ogrzewania podł, tak jak pisałem, znajomi tak przerobili ogrzewania jakieś 3 lata temu i narazie jest ok, nikt nie umarł, blok stoi więc nie do końca rozumiem co masz na myśli. Chodzi o względy zdrowotne czy techniczne?

Proszę wycieczki, przechodzimy do łazienki:-) ma ktoś pomysł jak to poustawiać? Chcemy w łazience pralkę, kabinę kwadratową 90x90, muszlę podwieszaną. Kolory - czarny i biały:-) Zna ktoś jakiś program podobny do planera ikei?

Elfir
18-03-2012, 10:17
Chodzi o temperaturę zasilania podłogówki. Wysoka temperatura (taka jaka idzie na grzejniki - 80 stopni)) powoduje problemy zdrowotne układu krążenia.
Jak zamierzasz zmniejszyć temperaturę dla podłogówki do max 30 stopni.

cameo
18-03-2012, 11:27
Rozumiem, ale można ją zmiejszyć - regulowac jakimś termostatem?

Elfir
18-03-2012, 11:41
nie, podłogówka jest układem bezwładnościowym. Praktycznie się nią nie steruje.
Aby obniżyć temperaturę potrzebny jest mieszacz gorącej wody z zimną.

cameo
18-03-2012, 13:10
OK, w takim razie, skoro możemy pogodzić obecność grzejnika z układem szafek w kuchni zostawimy go w spokoju i tak będzie najlepiej:-) Czy ktoś ma jakiś pomysł na łazienkę?

Aantenka
19-03-2012, 08:40
Teoretycznie przy tym układzie szafek (90+60+60+60+40=310) zostaje 10 cm więc nie powinno być problemów z otwieraniem szuflad nawet gdyby kaloryfer został.
To zależy jaki będzie ten kaloryfer oraz gdzie będzie zlokalizowany. U mnie są kaloryfery "grube" ale nie za długie. I są wiecej niż 15 cm od ściany (nie pamiętam ile dokładnie). Tak więc na to pytanie będziesz znał odpowiedź tylko Ty.

Aha, czy planujesz zakup kuchni z Ikea czy tylko używasz plannera do projektowania? Na pewno zwróć uwagę na uchwyty lodówki. Moim zdaniem będzie wygodniej jak je odwrócisz w stronę kuchni, niż tak jak jest na obrazku.



a co do samego ogrzewania podł, tak jak pisałem, znajomi tak przerobili ogrzewania jakieś 3 lata temu i narazie jest ok, nikt nie umarł, blok stoi więc nie do końca rozumiem co masz na myśli. Chodzi o względy zdrowotne czy techniczne?

Moi znajomi tez mają podłogówkę w bloku. Ale nie znam aspektów technicznych. Natomiast uważam, że trzeba po prostu pogadać z fachowcami.



Proszę wycieczki, przechodzimy do łazienki ma ktoś pomysł jak to poustawiać? Chcemy w łazience pralkę, kabinę kwadratową 90x90, muszlę podwieszaną. Kolory - czarny i biały Zna ktoś jakiś program podobny do planera ikei?

Prosze Kierownika, to niech kierownik też się do roboty weźmie i wrzuci dokładny plan łazienki (np. jaka jest odległość od drzwi łazienkowych do jednej i drugiej ściany itd) Oraz wpisze oczekiwania dotyczące łazienki, jaka wanna, pralka (rozmiary) oraz oczekiwania estetyczne. :P

Do projektowania łazienek ma na swojej stronie darmowy program paradyż / julianna16 działa w nim cuda. szocik korzysta z pro100 w wersji demo.

W międzyczasie oczywiście zachęcam do przeglądania wątku "łazienki nasze" oraz wątku z wizualizacjami łazienek, żeby sobie popatrzeć na różne rozwiązania wizualne. Masz dosyć ustawną łazienkę, więc tak naprawdę głónym wyzwaniem będzie stworzenie projektu spójnego wizualnie ( u niekótrych to samo ustawienie funkcjonalne, zeby było sensownie stanowi wyzwanie).
Zachęcam jeszcze do zaglądania na forum inspiracje leroy merlin, bo tam można znaleźć dużo zdjęć łazienk z bloków, urzadzoanych w róznym stylu i standardzie.

Niestety projekt w CAD to zrobią Ci tylko profesjonaliści. Można zastanowić się nad zakupem płytek w salonie, który robi wizualizacje.

cameo
22-03-2012, 08:39
Aha, czy planujesz zakup kuchni z Ikea czy tylko używasz plannera do projektowania? Na pewno zwróć uwagę na uchwyty lodówki. Moim zdaniem będzie wygodniej jak je odwrócisz w stronę kuchni, niż tak jak jest na obrazku.

Planujemy kuchnie z Ikea. Narazie bardziej chodziło o rozstawienie szafek, bo musimy przemyśleć kontakty i przekazać to developerowi. Nad dopracowaniem szafek jeszcze posiedzimy.



Prosze Kierownika, to niech kierownik też się do roboty weźmie i wrzuci dokładny plan łazienki (np. jaka jest odległość od drzwi łazienkowych do jednej i drugiej ściany itd) Oraz wpisze oczekiwania dotyczące łazienki, jaka wanna, pralka (rozmiary) oraz oczekiwania estetyczne. :P


Kierownik sam takich danych nie miał ;) A na poważnie, to czekałem na plany z dokładnymi wymiarami od developera i w końcu dostałem.
Wrzucam poniżej.
Jeżeli chodzi o samą łazienkę to:
- mamy pralkę standardową (chyba 60), resztę będziemy kupować.
Jeżeli się uda to chcielibyśmy prysznic a dokładniej tylko drzwi prysznicowe. coś takiego jak to
http://ewyposazeniedomu.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_648d9a4663f7815e3ca5069f331cd2c6.jp g

Łazienka czarno - biała. Ogólnie białe ściany, dekor przy lustrze, plus przy kibelku podwieszanym czarne płytki.
Spodobały nam się te:
http://www.paradyz.com/Collection/bathroom/piumetta-piume

Największy problem mamy chyba z umiejscowieniem prysznica :-/



107323

Aantenka
22-03-2012, 13:19
Jeśli chodzi o projekt funkcjonalny, to z moich kombinacji wynika, że praktycznie w żaden sensowny sposób nie da się zmieścić w waszej łazience i wanny i prysznica (wyszło mi tylko jedno możliwe ustawienie wymagające przeniesienia WC na drugą stronę łazienki obok drzwi, co zważywszy na lokalizację pionów raczej nie wchodzi w grę od strony technicznej)

Żeby z łazienki dało się sensownie korzystać, to IMHO albo rezygnujecie z prysznica, albo z wanny, albo z pralki (pralka spokojnie może być w garderobie obok, nota bene na pralce można nawet suszarkę wtedy postawić).

Ja oczywiście w łązience w bloku jak jest do wyboru wanna lub prysznic, to zawsze namawiam na wannę z parawanem, bo jest to rozwiązanie bardziej elastyczne (chyba że masz problemy zdrowotne i nie możesz podnosić nóg )
Powody są min.
1. Z wanny możesz korzystać jak z prysznica, odwrotnie nie.
2. Dzieci - zawsze lepiej jak jest wanna,
3. Nawet jeśli teraz cenisz najbardziej prysznic to co za kilka lat, jak zmienią Ci się potrzeby :D
4. Możesz chcieć kiedyś mieszkanie sprzedać, a dla osób szukających mieszkania nie do remontu, wanna może być atutem

Napisz, co ty na powyższe to pokombinujemy z ustawieniem.
:D:D:D

cameo
22-03-2012, 13:54
Aantenka - źle się zrozumieliśmy, chcieliśmy tylko prysznic bez wanny :-)
Ja obstaje za wanną, żona woli prysznic, ale przytoczę jej Twoje argumenty to może da się przekonać :-)
Narazie próbujmy z wanną (narożną zaokrąglaną, nie podobają nam się takie długie proste)

Aantenka
23-03-2012, 09:02
Hej,

poniżej kilka propozycji zagospodarowania waszej łazienki.

Wszystkie kształty i wymiary są prawdopodobne, ale przypadkowe, ograniczone możliwościami programu, w którym robiłam rzuty. Oznacza to, że zarówno kształty sprzętów, jak i odległości między nimi powinniście wyliczyć i dopasować sobie sami. Ja wstawiłam np. wannę 100 na 160, ale może będziecie woleli wannę asymetryczną np. 100x170 albo inną, umywalka może być np. nablatowa itd.
Wszystkie projekty uwzględniają położenie WC jak najbliżej pionu. Nie trzymałam się też za bardzo ustawienia drzwi, bo akurat ten element trzeba dopasować.

Na początek projekty z wanną.

1. Wanna asymetryczna
http://images50.fotosik.pl/1458/9b1eae33dd96a784med.jpg

Ten biały kwadrat przy wannie można zrobić albo w formie murka, albo wydłużyć zabudowę do sufitu i zrobić wnęki dostępne od strony wanny np. na kosmetyki.
W tym układzie nie ma za dużo przesuwania przyłączy (tylko umywalka) i drzwi otwiera się na wannę. Trzeba tylko od razu przy zakupie wanny zwrócić uwagę na wybór parawanu - podobno do niektórych wanien asymetrcyznych są potem problemy z ich dobraniem. Dlatego nawet jak nie kupicie od razu, to warto za wczasu o tym pomyślec.

2. Układ z wanną 2 - proponowany przez dewelopera
http://images39.fotosik.pl/1395/b8d5433a25fa0686med.jpg
Wiem, że takie proste wanny wam się nie podobaja, ale namawiam do przejrzenia aranżacji takich wanien, zanim go odrzucicie. Sam układ jest prosty ale wygodny, wchodzi się na umywalkę i lustro, co jest ładną klasyczną kompozycją. Wannę możesz zrobić naprawdę komfortową, zero problemów z parawanem.

No i dwie propozycje z prysznicem z murowaną ścianką.

http://images49.fotosik.pl/1403/834dc22453779cd0med.jpg

W tym układzie, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na płytką pralkę, można stworzyć sobie fajną zabudowę na całej ścianie z pralką pod blatem.

http://images40.fotosik.pl/1441/f59e0d8e57f8c900med.jpg

W tym układzie masz niedużo miejsca przy umywalce, ale za to pralkę 60x60 łądnie ukrytą i do tego jeszcze miejsce nad nią.


Inną sprawą niż wybór ustawienia sprzętów są kwestie aranżacyjne, czyli jakie gdzie kolory, jaka zabudowa, jakie szafeczki, gdzie wnęki itd. :D Ale tutaj to już dużo zależy od Waszego gustu, bo możliwości aranżacyjnych jest niesamowicie dużo....

P.S. Sprawdź, czy masz w bloku wentylacje grawitacyjną czy mechaniczną. Jeśli masz mechaniczną, to musisz liczyć się z ym, że na ścianie możesz mieć przy suficie pudełko na 30x30x15 które trzeba uwzglednic w projektowaniu łazienki :D (takiego pudełka w szafie do sufitu nie zabudujesz)

cameo
23-03-2012, 16:06
Hej,

poniżej kilka propozycji zagospodarowania waszej łazienki.

Wszystkie kształty i wymiary są prawdopodobne, ale przypadkowe, ograniczone możliwościami programu, w którym robiłam rzuty. Oznacza to, że zarówno kształty sprzętów, jak i odległości między nimi powinniście wyliczyć i dopasować sobie sami. Ja wstawiłam np. wannę 100 na 160, ale może będziecie woleli wannę asymetryczną np. 100x170 albo inną, umywalka może być np. nablatowa itd.
Wszystkie projekty uwzględniają położenie WC jak najbliżej pionu. Nie trzymałam się też za bardzo ustawienia drzwi, bo akurat ten element trzeba dopasować.

Hej, Dzięki wielkie za propozycje, naprawdę się napracowałaś:-)




2. Układ z wanną 2 - proponowany przez dewelopera
http://images39.fotosik.pl/1395/b8d5433a25fa0686med.jpg
Wiem, że takie proste wanny wam się nie podobaja, ale namawiam do przejrzenia aranżacji takich wanien, zanim go odrzucicie. Sam układ jest prosty ale wygodny, wchodzi się na umywalkę i lustro, co jest ładną klasyczną kompozycją. Wannę możesz zrobić naprawdę komfortową, zero problemów z parawanem.

Ten układ mimo wszystko najbardziej nam się spodobał. Jeżeli chodzi o wannę, żona wypatrzyła coś takiego http://allegro.pl/wanna-170-z-hydromasazem-170-x-85-i2223023478.html najchętniej obejrzał bym ją na żywo, ale wygląda fajnie. Ciekawe czy znajdziemy do niej parawan?
W tym układzie podoba mi się najbardziej lustro i umywalka na wprost ponieważ chcemy łazienkę z białymi ścianami a właśnie na lustrze pokombinować coś z dekorem tak jak tutaj (zresztą te płytki bardzo nam się podobają http://www.paradyz.com/Collection/bathroom/piumetta-piume





Inną sprawą niż wybór ustawienia sprzętów są kwestie aranżacyjne, czyli jakie gdzie kolory, jaka zabudowa, jakie szafeczki, gdzie wnęki itd. :D Ale tutaj to już dużo zależy od Waszego gustu, bo możliwości aranżacyjnych jest niesamowicie dużo....

Własnie jestem na etapie przeszukiwania forum i pod wrażeniem rozwiązań:-)



P.S. Sprawdź, czy masz w bloku wentylacje grawitacyjną czy mechaniczną. Jeśli masz mechaniczną, to musisz liczyć się z ym, że na ścianie możesz mieć przy suficie pudełko na 30x30x15 które trzeba uwzglednic w projektowaniu łazienki :D (takiego pudełka w szafie do sufitu nie zabudujesz)

Ok dowiem się, ale myślę że gdyby było to pudełko to by je uwzględnili na planie który dostaliśmy.

Aantenka
24-03-2012, 00:51
Ten układ mimo wszystko najbardziej nam się spodobał. Jeżeli chodzi o wannę, żona wypatrzyła coś takiego http://allegro.pl/wanna-170-z-hydrom...223023478.html najchętniej obejrzał bym ją na żywo, ale wygląda fajnie. Ciekawe czy znajdziemy do niej parawan?

Cieszę się, że mogłam pomóc :D No i fajnie, jak się ktoś ustosunkowuje do propozycji. Niestety zdarza się tak, że się człowiek napracuje, a po pytającym słuch ginie..

A co do wanny z hydromasażem - też poczytaj na forum. Bo wbrew pozorom taka wanna to nie tylko same przyjemności :D

cameo
24-03-2012, 09:18
Właśnie za Twoją namową poczytałem o wannach z hydromasażem i hmm... tak jakby trochę nam przeszło....:-/ Dobrze jak ktoś czasem doradzi bo człowiek w pierwszym własnym mieszkaniu cuda by chciał a potem się może okazać że więcej kłopotu niż radości...

Aantenka
24-03-2012, 18:23
Wiesz, cuda można mieć, ale najważniejsze jest żeby mieć świadomość konsekwencji pewnych decyzji i umieć dobrać rozwiązanie 'pod siebie" :D

A gdzies jest jeszcze wątek czego nie zrobiłbym jeszcze raz urzadzając mieszkanie/dom. Ludzie prezentują rożne poglądy i mówią z własnej praktyki co im sie sprawdziło a co nie.

julianna16
24-03-2012, 19:43
Spróbowałam zwizualizować propozycję Aantenki płytkami, które wskazałeś.
Mniej więcej wygląda to tak :)
http://desmond.imageshack.us/Himg807/scaled.php?server=807&filename=camm2.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg38/scaled.php?server=38&filename=camks.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg827/scaled.php?server=827&filename=cam1ib.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg18/scaled.php?server=18&filename=cammwx.jpg&res=medium

A jeśli chodzi o bąbelki w wannie, to polecam maty do wanny. Są tańsze, korzysta się z nich wtedy gdy faktycznie jest potrzeba i z pewnością mniej z nimi kłopotu ;).

cameo
26-03-2012, 14:43
julianna16 - dzięki za wizualizację:-) Kurczę, myślałem że trochę większa będzie ta nasza łazieneczka:-) Z ustawieniem nic mądrzejszego nie wymyślimy, ale musimy z żoną pokombinować z płytkami bo tak chyba beda wyglądały średnio:-(

julianna16
26-03-2012, 16:57
To tylko prosta wizualizacja i niestety nie oddaje piękna tych płytek. Sama rzadko porywam się na "okraszanie" łazienek, bo każdy ma inny gust :). Jeśli macie jakiś pomysł, to napisz, a postaram się rozłożyć te płytki zgodnie z Waszą preferencją :).
Zastanawiam się też nad pralką... co prawda mieści się, ale jest nieco "przyciężka" - może lepiej mniejsza? (34 cm głęboka?)

cameo
26-03-2012, 18:46
Jeżeli chodzi o płytki to zamysł byłtaki żeby zrobić jakiś ciekawy pasek lekko za szerokość szafki z umywalką, ale to fajnie wygląda jak umywalka jest na środku a tutaj niestety w łazienkę wchodzi ten słupek :-/ Tak jak napisałaś pralka trochę"za ciężka" ale już ją mamy więc inna odpada. Zastanawiam się czy jeżeli nie byłoby przeciwskazań technicznych nie przenieść jej do garderoby tak jak ktoś wyżej radził.

cameo
04-04-2012, 13:05
Słuchajcie, mam prośbę. Jutro ostatecznie musimy podać developerowi zminy lokatorskie.
Przemyśleliśmy już gnizdka,kontakty etc. Ze ścian właściwie tylko ścianka w kuchni bo szafki będą kilkanaście centymetrów dłuższe więc żeby jej nie było. Czy coś Wam jeszcze przychodzi do głowy co warto by było zmienić?
109730

Aantenka
04-04-2012, 21:41
a czemu chcesz usunąć ściankę oddzielającą kuchnię? Ładnie chowa zabudowę i można coś na niej powiesić albo postawić stół. Chyba że po prostu ją przesuwacie w stronę salonu żeby była w jednej linii ze ścianą na przeciwległej stronie.

A czemu przesuwacie grzejnik?

cameo
04-04-2012, 22:04
Aantenka - ściane w kuchni musimy usunąć bo brakuje 3-4 cm:-( szafka narożna 90+słupek piekarnik 60 + lodówka 60 = 210 cm a wg. planów jest 207 :-(
Zastanawiam się albo nad przesunięciem tej ścianki albo nad zrobieniem szafki z lodówką z bokiem takim jak front, co lepiej?
Jeżeli jednak wymurowalibysmy tą ściankę, wtedy z jej tyłu, żeby wyrównać te centymetry, zrobilibyśmy takie półeczki z regipsu
http://www.virion.mojabudowa.pl/pliki/virion/image/01116.jpg

Grzejnik chcemy przesunąć na drugą ścianę bo na tej ścianie chcemy powiesić panel prysznicowy (plan poniżej)
Co myślisz o tym?

109871109872

Aantenka
05-04-2012, 10:09
Zastanawiam się albo nad przesunięciem tej ścianki albo nad zrobieniem szafki z lodówką z bokiem takim jak front, co lepiej?

Z tą ścianką kuchni to trudna sprawa, bo i w jednym i drugim przypadku efekt estetyczny może być fajny no i dopasownay trochę do wizji salonu, którą macie na razie tylko Wy w głowach :D

Ja osobiście ściankę bym zostawiła i przesunęła, bo lubię efekt optyczny schowanego boku zabudowy kuchennej i większego wygrodzenia kuchni. Natomiast wtedy trzeba pamiętać, żeby zaplanować miejsce na otwieranie się drzwi lodówki, która będzie zaraz przy ścianie. Tutaj sam już trzeba samemu powyliczać, ale mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.

Wtedy faktycznie można zrobić takie półeczki, żeby wyrównać centymetry, przy czym można rozważyć prakyczne wykorzysanie takiej powierzchni np. na regał. CD i DVD albo książki (zaleyz jaka wyjdzie głebokość). Tutaj inspiracje:

http://bi.gazeta.pl/im/6/9071/z9071126X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/8/10917/z10917498X,WNETRZA---NIETYPOWE-REGALY--Polki-na-ksiazki-wkomponowono.jpg
http://czterykaty.pl/czterykaty/5,58140,10918717,Wnetrza__miejsce_na_ksiazki.html? i=7
http://bi.gazeta.pl/im/2/6528/z6528472X.jpg

A tu przy okazji inspiracje dla półeczek
http://bi.gazeta.pl/im/4/10365/z10365224X,MIESZKANIE--W-przedpokojowej-szafie-w-miejscu-jednego.jpg
oraz długa i wąska
http://m.onet.pl/_m/270eec8565b94609efe5fb4fe1b221ed,14,1.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-h2bDgJvL3CI/TZ7i0Cl2wGI/AAAAAAAAADM/irDccgxKFlk/s320/3.jpg
i nietypowa
http://i.deccoria.strefa.com.pl/files/32188/28738/5d00905b9ccc0636981bfc3788db1f0d.jpg


Tak więc ostateczna decyzja to kwestia waszego gustu i potrzeb :D

cameo
05-04-2012, 10:16
dzięki:-) czwarta od dołu mój faworyt:-) A co myślisz o pomyśle z łazienką i panelem prysznicowym?

Aantenka
05-04-2012, 10:47
Jesli chodzi o aranżacje wanny, w tym parwany, to trochę rozpisywałam się na ten temat u forumowiczki the_cat, zajrzyj prosze o do jej wątku
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?198473-Kuchnia-i-łazienka-w-mieszkaniu

Są różne poglądy na ustawienie parawanu,
tutaj opcja z parawanem od drzwi
http://www.dajogloszenie.pl/obrazki/29652_0.jpg
tutaj z parawanem przy umywalce
http://polki.pl/pub/07_2006/104_na-czerskiej_diw_07_01.jpg


U Ciebie grzejnik spokojnei można przenieść nad pralkę - nie widze przeciwwskazań funkcjonalnych. Nie będziesz miał wprawdzie ciepłych ręczniczków na wyciągnięcie ręki, ale taki grzejnik nad pralką nadal będzie łątwo dostępny, niewidoczny z wejśćia i nie będzie przeszkadzał (chyba że wpadniecie na pomysł kiedyś, żeby kupić wezszą pralkę i dać wyższą zabudowę nad nią).

Natomiast jeśli lubisz spokoj optyczny to odradzałabym Ci wnęki na wprost wejścia. Sama tak mam i wnęki są niestety miejscem wystawkowym dla kosmetyków kąpielowych. Gdybym teraz robiła łazienkę, wnęki bym sobie odpuściła, a miejsce do odstawiania kosmetyków zaplanowała po lewo od wejścia (np. wanna 170 cm i trochę murka na odstawianie kosmetyków). W efekcie pewnie u mnie parawan i zestaw prysznicowy byłyby po tej samej sronie co umywalka :D

Znowu zatem decyzja raczej po Waszej stronie i cieżko coś konkretnego podpowiedzieć, bo z parawanem każdy robi "po swojemu" :yes:

Natomiast wrzucam jeszcze kilka zdjęć łazienek - mozę się zainspirujesz. :)

A tutaj łazienka z trochę podobnym układem do Waszej. Zwróć uwage na obudowę pralki (tylko pralka jest płytka chyba)
http://inspiracje.leroymerlin.pl/medium/6907_lazienka-3.jpg
http://inspiracje.leroymerlin.pl/-delicate-paradyz,1,26,59878.html

No i parę inspiracji z wanną służącą do brania prysznica
http://img-pl1.b-dn.net/upl/xl/zdjecie418-Dla-wygody-lazienka-styl-wspolczesny-aranzacje.jpg
http://img-pl1.b-dn.net/upl/xl/zdjecie428-Permanent-vacation-lazienka-styl-wspolczesny-aranzacje.jpg
http://img-pl1.b-dn.net/upl/xl/zdjecie454-Efekt-trzech.jpg

Mnie się osobiście bardzo podoba to rozwiązanie - tylko nie ma klasycznej deszczownicy, ale możesz sobie za to taką mini kabinę prysznicową nawet zrobić
http://bi.gazeta.pl/im/1/8258/z8258661X,LAZIENKA--Kabina-prysznicowa-czy-wanna--Oczywiscie.jpg
a tu jest więcej zdjęć - łazienka podobna układem do Waszej trochę
http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57596,8267405,Aranzujemy_mieszkanie__lazienka.ht ml?i=16

cameo
05-04-2012, 15:02
dzięki wielkie za inspiracje:-)

robaczek9
23-09-2013, 22:48
Witam,
zachecona duza wiedza i wyobraznia tutejszych Forumowiczow, prosze o rade w funkcjonalnym rozmieszczeniu mebli w moim "krzywym mieszkaniu". Jak na razie mieszkanie to stan deweloperski, odbior dopiero w grudniu.
Sen z powiek spedza mi rozmieszczenie mebli i w ogole jakies sensowne polaczenie kuchni z salonem i to jest moj glowny problem... Kuchnia jest czesciowo otwarta na salon, miedzy kuchnia a salonem stoi sciana nosna "zawaligroda" ktorej nie mozna tknac. A idac w mysl ktorejs z Forumowiczek - jesli nie mozna czegos zmienic trzeba to zamienic w atut... Moze ktos bedzie mial jakis pomysl jak ja zagospodarowac? W kuchni jest dosc malo miejsca, wiec sie zastanawiam czy dac jakas wyspe? czy nie zagraci to przestrzeni?

Zupelnie odmienna sprawa jest wieksza sypialnia, gdzie 2 z 4 katow nie sa proste......

Z gory dziekuj za jakas pomoc i pomysly ! :D

214245

Elfir
23-09-2013, 22:57
większy obrazek proszę - na tym nic nie widać

robaczek9
24-09-2013, 09:32
Mam nadzieje ze teraz jest w porzadku, zamienilam pdf. na png.

214268

robaczek9
24-09-2013, 09:47
Widze, ze tu jednak nie o zmiane formatu chodzi... jest jakis problem bo ciagle wyswietla sie miniaturka po dodaniu pliku z dysku...

robaczek9
24-09-2013, 10:01
Przepraszam, ze tak probuje dodac ten rzut ale jestem nowa na forum i nie do konca sie tu jeszcze orientuje :) ale walcze :)

moze teraz bedzie w porzadku

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c366fc2fbd85bd5f.html

robaczek9
24-09-2013, 10:02
a najlepiej podam adres strony gdzie jest ten rzut:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c366fc2fbd85bd5f.html

kinka
24-09-2013, 10:17
To może pomogę:
W sypialni zrobiłabym na całej ścianie szafę pod wymiar z przesuwnymi drzwiami.Kuchnia z półwyspem,lodówka zabudowana,przeniesiona na ścianę nośną,obok schowek.
http://img585.imageshack.us/img585/4429/wwm3.jpg

Elfir
24-09-2013, 18:59
a najlepiej podam adres strony gdzie jest ten rzut:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c366fc2fbd85bd5f.html

ładne, ustawne, stanardowe mieszkanie. Tylko ściany trzeba wyprowadzić pod kątem prostym względem ścian zewnetrznych:

http://images62.fotosik.pl/209/06afa2cd5a3db27f.jpg

robaczek9
25-09-2013, 11:45
Drodzy Forumowicze, bardzo dziekuje za zainteresowanie!

Elfir no wlasnie chyba nie do konca takie standardowe i ustawne to mieszkanie skoro trzeba wyprowadzac katy proste i z tego co widze bedzie sie to wiazalo z ingerencja w sciany.....
Pomysl z przeniesieniem lodowki na sciane nosna bardzo mi sie podoba, zwlaszcza ze dodatkowo mozna tam jeszcze urzadzic jakis schowek, chociaz planowalam na tej scianie na poczatku zrobic po prostu wielka tablice magentyczna do mazania dla dziecka i przypinania roznych karteluszkow.

Natomiast co do tej sypialni nie jestem przekonana.... Bo jakos kazdy kto spojrzy na ten rzut chce "wyrownywac katy".... Tymczasem wydaje mi sie ze ta "krzywosc" ma swoj urok i mozna by ja jeszcze bardziej podkreslic, oto taki moj pomysl, co myslicie?: (mam nadzieje, ze sie zamiesci):

kinka, w Twoim projekcie jest tez taka szafa na zamowienie? i tu moje pyatnie czt takie szafy o nieregularnych kształtach sa funkcjonalne? co umiescic w najwezszym miejscu takiej szafy? moze ktos taka posiada?

link do mojego pomyslu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/874a1a60b4073963.html

Elfir
25-09-2013, 12:44
te ściany to zwykłe działówki. Starczy deweloperowi powiedzieć, by ich nie stawiał i już.