PDA

Zobacz pełną wersję : obydwa skrzydła uchylno - rozwierne



brunet wieczorową
09-03-2012, 23:06
Witam,

Jeden ze sprzedawców mocno mnie namawiał aby we wszystkich oknach dwuskrzydłowych zrobić obydwa skrzydła uchylno - rozwierne (a nie jak zazwyczaj się robi jedno rozwierne i jedno uchylno - rozwierne). Podobno wtedy wstawiane jest całkiem inne okucie: mocniejsze, lepsze itd. Czy to prawda? Czy warto brać obydwa skrzydła RU?

W przypadku np. Vetrex w takim wypadku okna robią się nietypowe i wchodzi się w spore koszty. W przypadku Oknoplastu dołożenie drugiego skrzydła RU powoduje stosunkowo niewielki wzrost ceny.

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam,
BWP

malux20
09-03-2012, 23:30
w plastyku zrób na ru

finlandia
10-03-2012, 00:05
Jeśli nie kosztuje więcej niż 50 zł.. to racjonalna sprawa. Okucie faktycznie jest lepsze, tzn obejmuje skrzydło niemal dookoła (lepsze reglowanie po stroneiu zawiasów). Parę firm RU+RU ma w standardzie.

brunet wieczorową
10-03-2012, 07:58
Oczywiście okna plastikowe.

Jednak różnica w cenie w przypadku Vetrexu jest dużo większa niż 50zł na oknie. Chyba zrezygnuję z podwójnego uchyłu.

malux20
10-03-2012, 16:18
powodzenia przy plastyku przy różnicy 40 stopnii zimą

Charlie
10-03-2012, 20:37
powodzenia przy plastyku przy różnicy 40 stopnii zimą

ocho, bratnia dusza :)

stary
10-03-2012, 20:39
powodzenia przy plastyku przy różnicy 40 stopnii zimą
Charlie bis :D i szok termiczny dla pcw?
Uwierz mi, że nie ma specjalnych problemów przy dobrze wykonanych i zamontowanych oknach.
Owszem, taka różnica temperatur szybciej uwidacznia jakąś konieczność regulacji w plastiku, ale wypływa ona zarówno w drewnie jak i pcw.
W plastiku szybciej wieje w skrzydłach rozwiernych na tzw. ukrytym docisku, który jest niejako wymuszonym bajerem, ale jednak niezbyt szczęśliwym rozwiązaniem. Zwykle wystarczy drobna regulacja i wszystko.
Inaczej klienci by mnie zjedli żywcem, brrrr:mad:

malux20
13-03-2012, 18:24
ukryty docisk-uczciwie pisząc gówno
docisk taki widoczny załatwia sprawę

regulacja na uszczelkach to jedno
jeśli chodzi o rozszerzalność termiczną - niestety trochę się w życiu naoglądałem kilkunastoletnich zgrzewów na pcv -może mało osób w to uwierzy jak przez takie zgrzewy ładnie piżdzi i czasami wręcz cieknie.
oczywiście jest pewnie jakiś producent okien który ma sposób że jego zgrzewanie że pod wpływem kilkutysięcy cykli zmiany temp będzie takie jak nowe

tak przy okazji wytłumaczccie dlaczego balkon o szer. 270 cm 3 skrzydła w pcv lepiej skręcać z dwóch elementów?
klienci podniecają się ilością komór w pcv . kupujący od sprzedającego tego nie usłyszy ale już w rozmowie człowieka z branży z np. technologiem producenta profila pada stwierdzenie że im szerszy profil [dla poprawy izolacyjności ] tym większy problem ze statyką
akurat w drewnie im grubszy profil tym lepsza statyka.

to co W Polsce producenci okien kombinują z profilami jeśli chodzi o wagę i rozmiar to jazda po bandzie - ale znowu 67 lat po wojnie jesteśmy mądrzejsi od helmutów

darkob
15-03-2012, 16:44
Witam,

Jeden ze sprzedawców mocno mnie namawiał aby we wszystkich oknach dwuskrzydłowych zrobić obydwa skrzydła uchylno - rozwierne (a nie jak zazwyczaj się robi jedno rozwierne i jedno uchylno - rozwierne). Podobno wtedy wstawiane jest całkiem inne okucie: mocniejsze, lepsze itd. Czy to prawda? Czy warto brać obydwa skrzydła RU?

W przypadku np. Vetrex w takim wypadku okna robią się nietypowe i wchodzi się w spore koszty. W przypadku Oknoplastu dołożenie drugiego skrzydła RU powoduje stosunkowo niewielki wzrost ceny.

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam,
BWP


Po wycenie mojego kompletu okien Vetrex jest tańszy od Oknoplastu o ok. 1,6tys. biorąc pod uwage oba skrzydła RU.Zastanawiam sie skąd ta różnica....

finlandia
15-03-2012, 19:39
Kwestia dealera u ktorego robi sie wycenę. Spotykam kalkulacje na Vetrex z różnicą 10% na te same okna. Wynika to głównie z rabatów jakie udzielają swoim klientom dealerzy.

brunet wieczorową
15-03-2012, 21:25
Po wycenie mojego kompletu okien Vetrex jest tańszy od Oknoplastu o ok. 1,6tys. biorąc pod uwage oba skrzydła RU.Zastanawiam sie skąd ta różnica....

Może dlatego, że ja mam wszystkie okna standardowe, a okna standardowe w Vetrexie są tańsze niż niestandardowe. Podwójne RU powoduje, że okna automatycznie stają się niestandardowe.

marcin_bnk
20-03-2012, 18:21
w ms okna sa standartowo dwa RU w tej samej cenie

finlandia
20-03-2012, 21:46
Jeśli już o to chodzi gdzie są dwa RU a gdzie nie ma to niniejszym informuję, że odkąd pamiętam Urzędowski zawsze dawał i daje oba skrzydła RU ( o ile to tylko możliwe technicznie). :) Tyle reklamy :)
Ale też pamiętam, jak ok 2002r. Okfens, specjalizujący się produkcji na magazyn wprowadził okna symetryczne z dwoma skrzydłami Ru - po to by ograniczyć pozycje magazynowe. od tej dezycji nie musiał trzymać okien prawych i lewych - jedna sztuka pasowała wszystkim - była w tej samej cenie. I wg mnie wtedy inni zaczęli naśladować. Pozytywnie.