PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja poddasza...



mihow
10-03-2012, 08:05
Witajcie!
Otóż przyszedł czas, że rodzinka się powiększyła i muszę się wynieść z moimi zabawkami (biuro firmowe) na poddasze :)
Mam tam ok 60m2 powierzchni, którą chcę podzielić na dwa pomieszczenia - sypialnia dla gości oraz mój gabinet.
Trzeba więc ten dach ocieplić porządnie i zaadoptować powierzchnię do życia :)

Parametry dachu:
- odeskowany
- na deskach papa
- bachodachówka
- krokwie 15cm
- dwa okna dachowe

Chcę położyć tam 15cm TOPROCK + 5cm SUPERROCK Rockwool'a + stelarz + folia + płyta karton gips. Czy dobrze robię?

Mam już fachowców, którzy wcześniej robimi mi łazienkę i jestem z nich zadowolony. Robią ogólnie wszystko czyli całą wykończeniówkę domu. Nie piją, nie palą i nie chcą cherbaty :) Kanapki też mają swoje :)

Za robotę "na gotowo" (wełna, stelarz, płyta, szpachla, malowanie) chcą 55zł / metr? Co sądzicie o tej cenie?

Z góry dziękuję za porady.

elka51
10-03-2012, 11:27
Otwórz kosztorys dołączony do projektu adaptacji poddasza - porównaj cenę i będziesz wiedzieć czy cena jest "ok".

ps. z załączonych fotografii widać że podasze nie ma wymaganej dla pomieszczeń użytkowych w PL wysokości 2,5 m...

Pawel78
10-03-2012, 11:40
Po pierwsze to za gruba wełna!

mihow
10-03-2012, 15:07
Po pierwsze to za gruba wełna!

Jeżeli jesteś w stanie doradzić jaka to powinna być grubość to napisz proszę...

mihow
10-03-2012, 15:15
...ps. z załączonych fotografii widać że podasze nie ma wymaganej dla pomieszczeń użytkowych w PL wysokości 2,5 m...

To co - jeżeli pomieszczenie nie ma 2,5m wysokości to już na strychu nie można sobie zrobić pomieszczenia gospodarczego? :)

elka51
10-03-2012, 16:13
To co - jeżeli pomieszczenie nie ma 2,5m wysokości to już na strychu nie można sobie zrobić pomieszczenia gospodarczego? :)

"sypialnia dla gości oraz mój gabinet" to pomieszczenia gospodarcze?

mihow
10-03-2012, 17:25
"sypialnia dla gości oraz mój gabinet" to pomieszczenia gospodarcze?

OK - mniejsza o terminologię...

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania?

Pawel78
11-03-2012, 07:21
masz deskowanie i papę na dachu więc musisz wentylować przestrzeń pomiędzy wełną a deskami a minimum to 3cm.

mihow
11-03-2012, 09:55
masz deskowanie i papę na dachu więc musisz wentylować przestrzeń pomiędzy wełną a deskami a minimum to 3cm.

OK - wiem o tym. Ale jakie w takim razie moge dac grubosci welny? 15 + 5 czy 12 + 5?

Pawel78
11-03-2012, 11:36
12+5

mihow
11-03-2012, 12:02
12+5

Dzięki. A nie będzie za mało? Dlaczego nie moge dać 15 + 5 i wyjechać z wełną 3cm nad krokiew? Wtedy między krokwią i welną bedzie 3 cm przestrzeni, ale to chyba nie przeszkadza? Czy welna musi przylegac do krokwi?

Pawel78
11-03-2012, 14:02
Skoro zadajesz takie pytania to dam Ci dobrą radę nie rób tego sam.
wejdz na stronę np. rockwool'a i zobacz jak to sie powinno robić!

Tomek W
20-03-2012, 10:03
Witam
Rzeczywiście jak napisał Pawel78 konieczne jest zastosowanie szczeliny wentylowanej grubości 3-6cm pomiędzy deskami a warstwą wełny pomiędzy krokwiami. Dlatego jako warstwę pomiędzy krokwiami zalecam zastosowanie wełny grubości ok. 12 cm. Niestety łączna grubość izolacji 17cm nie pozwoli na uzyskanie odpowiedniego komfortu cieplnego na poddaszu. My zalecamy, aby łączna grubość izolacji wynosiła w przypadku zastosowania produktów TOPROCK (http://przewodnik.rockwool.pl/produkty/toprock.aspx) wraz z SUPERROCK’iem (http://przewodnik.rockwool.pl/produkty/superrock.aspx)ok. 27cm. Wówczas uzyskasz współczynnik przenikania ciepła na poziomie ok. 0,15 W/m2K co zaliczane jest wg standardu Rockwool do przegrody typu energooszczędnego.

Zakładając że posiadasz rozstaw krokwi co ok. 80cm przy zastosowaniu grubości 17cm otrzymujesz współczynnik przenikania na poziomie ok. 0,23 W/m2K co spełnia wymagania warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki aczkolwiek trzeba liczyć się że pewna ilość ciepła będzie przenikała co zwiększy koszty ogrzewania budynku. Dlatego zalecane jest zastosowanie większych grubości aby w przyszłości zmniejszyć koszty ogrzewania.