PDA

Zobacz pełną wersję : szlifowanie podłogi drewnianej



macgiz
10-03-2012, 14:47
Hej.

Byłem w firmie cyklinującej. Koszt wycyklinowania podłogi za metr wynosi 55 zl..sporo.

Mam do wyszlifowania i pomalowania olejem bezbarwnym podłogę sosnowa pomalowana olejem bezbarwnym. Powierzchnia podłogi będzie około 25 metrów kwadratowych.

Czy jeśli kupie sobie ręczna szlifierkę z odpowiednim zapasem papieru ściernego czy będę sam w stenie wycyklinować podłogę z pewna wiedzą? np kierunki szlifowania.

Mam deski polozoene w jednym kieruknu przybite gwozdzmi. Co mi radzicie??

CZym potem taka podłoge zabezpieczyć??

Parkiet
10-03-2012, 15:53
Hej.

Byłem w firmie cyklinującej. Koszt wycyklinowania podłogi za metr wynosi 55 zl..sporo.

Mam do wyszlifowania i pomalowania olejem bezbarwnym podłogę sosnowa pomalowana olejem bezbarwnym. Powierzchnia podłogi będzie około 25 metrów kwadratowych.

Czy jeśli kupie sobie ręczna szlifierkę z odpowiednim zapasem papieru ściernego czy będę sam w stenie wycyklinować podłogę z pewna wiedzą? np kierunki szlifowania.

Mam deski polozoene w jednym kieruknu przybite gwozdzmi. Co mi radzicie??

CZym potem taka podłoge zabezpieczyć??
Rozejrzyj się za tańszą firmą. Cena 20 - 25 zł za m2 cyklinowania podłogi sosnowej jest ceną adewkwatną dla dobrego wykonania w fachowym wydaniu. Renciści lub emeryci dorabiający zrobią to jeszcze taniej. Z własnej pracy będziesz zadowolony, pomimo że jej jakość będzie sprawą względną. Powodzenia.

jarekkur
10-03-2012, 23:25
Hej.

Byłem w firmie cyklinującej. Koszt wycyklinowania podłogi za metr wynosi 55 zl..sporo.

Mam do wyszlifowania i pomalowania olejem bezbarwnym podłogę sosnowa pomalowana olejem bezbarwnym. Powierzchnia podłogi będzie około 25 metrów kwadratowych.

Czy jeśli kupie sobie ręczna szlifierkę z odpowiednim zapasem papieru ściernego czy będę sam w stenie wycyklinować podłogę z pewna wiedzą? np kierunki szlifowania.

Mam deski polozoene w jednym kieruknu przybite gwozdzmi. Co mi radzicie??

CZym potem taka podłoge zabezpieczyć??

nie zrobisz tego dobrze. Będziesz nie zadowolony! Panowie podając 55zł/m2 mieli na uwadze na gotowo z lakierem. Jestem o tym święcie przekonany. To normalna cena z dobrym lakierem i trzema warstwami lakieru

fredi07
11-03-2012, 22:36
Zgadzam się z Jarkiem. Nie ma opcji by ręczną szlifierką uzyskać taflę na 25 m2. Wiele razy wchodziłem by wyprostować taką radosną twórczość. Zmarnowany czas i pieniądze na papiery i lakiery. Dobre lakiery to 25-30m2 czy ty kupisz czy firma. Dla firmy z profesjonalnym sprzętem taki pokoik to dwa dni na luzie a dla ciebie z ręczną szlifierką to będzie jak atak z siekierą na czołg.