PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna w ścianach czy dać na zewnątrz styropian



Japon
10-03-2012, 15:35
Witam,

Posiadam dom który był wybudowany w 93 roku. W ścianach jest wełna mineralna o grubości 10cm. Chciałem odnowić elewacje i ocieplić dom dodatkowo styropianem 5cm + farba akrylowa? Czy można zrobić takie połączenie. Czy w domu w lato nie będzie zbyt gorącą. Proszę o opinię ekspertów bo sam nie wiem co z tym fantem zrobić.

ProMyst
11-03-2012, 13:21
Twierdzisz, że dodając styropian w lecie w domu będzie bardziej gorąco to idąc tą logiką w zimnie powinno być zimniej ;P
Ja bym sie zastanowił nad wełną skoro w murze już masz wełnę.

Japon
12-03-2012, 10:14
Twierdzisz, że dodając styropian w lecie w domu będzie bardziej gorąco to idąc tą logiką w zimnie powinno być zimniej ;P
Ja bym sie zastanowił nad wełną skoro w murze już masz wełnę.

Chodzi o to, że moja siostra ma dom ma takiej samej technologii i dlatego jak ociepliła dom dodatkowo 5cm styropianem t w lato nie da się wytrzymać w domu bo jest prawie taka sama temperatura jak na zewnątrz.

tfor
12-03-2012, 12:52
Chodzi o to, że moja siostra ma dom ma takiej samej technologii i dlatego jak ociepliła dom dodatkowo 5cm styropianem t w lato nie da się wytrzymać w domu bo jest prawie taka sama temperatura jak na zewnątrz.

5 cm styropianem to tak jakby nie ocieplać.

ProMyst
12-03-2012, 16:49
Chodzi o to, że moja siostra ma dom ma takiej samej technologii i dlatego jak ociepliła dom dodatkowo 5cm styropianem t w lato nie da się wytrzymać w domu bo jest prawie taka sama temperatura jak na zewnątrz.
widocznie ciągle jest za mało styropianu albo dość ostro wlatuje powietrze z zewnątrz

Japon
13-03-2012, 10:04
widocznie ciągle jest za mało styropianu albo dość ostro wlatuje powietrze z zewnątrz

Ok to tylko jaki powinien być kolor(farba tynk) jaki tynk najlepiej oddych

tfor
13-03-2012, 10:58
Kolorem nie ocieplisz.

william.bonawentura
13-03-2012, 15:47
Chodzi o to, że moja siostra ma dom ma takiej samej technologii i dlatego jak ociepliła dom dodatkowo 5cm styropianem t w lato nie da się wytrzymać w domu bo jest prawie taka sama temperatura jak na zewnątrz.

Ocieplając styropianem siostra odcięła wentylację wełny i w okresie wiosenno-letnim zamokła ona od pary przenikającej z wnętrza domu. A wilgotna wełna ociepleniem nie jest. Zerwij całość i daj styropian 20cm.

Japon
14-03-2012, 08:55
Ocieplając styropianem siostra odcięła wentylację wełny i w okresie wiosenno-letnim zamokła ona od pary przenikającej z wnętrza domu. A wilgotna wełna ociepleniem nie jest. Zerwij całość i daj styropian 20cm.

Witam,

Problem jest w tym, że wełna jest w ścianach już wybudowanego domu 15 lat temu. Teraz chciałem odnowić elewacji i ewentualnie docieplic dom. Z tego co piszesz nie ma wentylacji wełny. Czy jest na to jakies rozwiązanie czy tylko i wyłącznie oceieplenie domu z zewnątrz dodatkowo wełną mineralną?

Aleksandryta
14-03-2012, 09:32
Witam,

Problem jest w tym, że wełna jest w ścianach już wybudowanego domu 15 lat temu. Teraz chciałem odnowić elewacji i ewentualnie docieplic dom. Z tego co piszesz nie ma wentylacji wełny. Czy jest na to jakies rozwiązanie czy tylko i wyłącznie oceieplenie domu z zewnątrz dodatkowo wełną mineralną?

Piszesz bardzo niedokładnie nt. jak zbudowana jest ściana twojego domu. Rozumiem, że ściana jest trójwartstwowa, czyli cegła, 10 cm wełna, pustka powietrzna, cegła i na to jakaś elewacja. Żeby wiedzieć jakiej grubości ocieplenie dać na ścianę, trzeba znać tzw. współczynnik przenikania ciepła ścian Twojego domu. I dlatego nikt ci nie napisze jakiej grubości ocieplenie nałożyć na ściany twojego domu. Generalnie stosowana jest zasada, że jak dom ocieplony jest wełną dociepla się go też wełną, ale jakiej grubości to Ty musisz sobie policzyć albo znaleźć jakiegoś znajomka, który pomoże Ci to policzyć. Ja jak bym miała takie ściany w swoim domu, dociepliłabym wyłącznie wełną.
Wpisz to pojęcie w Google i poczytaj o tym, może dasz radę sam policzyć.

Jeśli chodzi o upały w domu Twojej siostry, to biorąc pod uwagę, że to ściana trójwarstwowa powinno być u niej chłodno w upalne dni. Bo właśnie takie ściany są świetne na upały. Ja uważam, że po prostu u Twojej siostry w upalne dni jest tzw. cofka w kanałach wentylacyjnych. Co jest naturalne, gdyż ciepłe powietrze "wbija się" poprzez kanały wentylacyjne do środka domu, gdzie jest chłodniej. Można na to poradzić stosując wiatraczki w kanałach wentylacyjnych. Niestety wentylacja naturalna w upalne dni nie zdaje egzaminu i dlatego obecnie tak chętnie stosowana jest w nowych domach wentylacja mechaniczna.

ProMyst
14-03-2012, 10:44
http://www.termoorganika.com.pl/kalkulator/kalkterm.html