PDA

Zobacz pełną wersję : Powiększenie otworu na bramę garażową



Pawlo111
14-03-2012, 12:48
Co potrzebne w celu powiększenia otworu bramy garażowej z 2,5m na 3m ?
Fundament jest ścian brak. Technicznie się domyślamy że należy wydłużyć nadproże itp. ale z punktu widzenia papierologi ?
Od czego zacząć? Kierownik budowy może na wpis do dziennika zmienić czy należy iść do projektanta? A co z pozwoleniem na budowę?

jajmar
14-03-2012, 12:54
Konstrukcyjnie to jak piszesz pikuś, może dokonac zmiany kierownik. Papierologicznie to powiniees zapytac projektanta czy tak zmiana to zmiana istotna - wtedy nowe pozwolenie tzn zmiana pozwolenia, jak zmiana nie istotna to wpis w dzinniku lub na projekcie projektanta lub adptatujacego. Taka zmiana powinna byc nieistotna z logicznego punktu widzenia.

Pawlo111
14-03-2012, 13:07
Dzięki za szybką odpowiedź. Miedzy czasie odzwonił nasz kierownik budowy i jemu zadałem to pytanie.
Odesłał nas do projektanta naszego adoptującego i tyle.
A nie wiesz może czy to nie może być inny projektant i ewentualnie ile za coś takiego się płaci?

jajmar
14-03-2012, 13:33
Dzięki za szybką odpowiedź. Miedzy czasie odzwonił nasz kierownik budowy i jemu zadałem to pytanie.
Odesłał nas do projektanta naszego adoptującego i tyle.
A nie wiesz może czy to nie może być inny projektant i ewentualnie ile za coś takiego się płaci?

Kwalifikacji (istotna/nieistona) dokonuje autor projektu. Zmian moze dokonac poźniej dowolny projektant. Jak masz typówke może pisac coś co jest zmiana istona. Tu masz zmiene szerkosci bramy czyli zmienia sie elewacja- nieznacznie ale jednak.

Pawlo111
14-03-2012, 16:52
Mamy projekt gotowca dodatkowo poszeżony z obu stron o 0,5m [dostaliśmy zgodę na zmiany w projekcje od autora]
tylko nie pamiętam co tam w tą zmianę wchodziło.
I takie z nas ofermy że poszeżyliśmy garaż o 0,5m ale o bramie nie pomyśleliśmy i teraz nasz naszło.

szablon
17-03-2012, 10:44
Witam w moich okolicach ludzie budują piwnice, których w projekcie nie ma i przechodzi:) Wg mnie ty masz bardzo błahy problem. Nie żebym Cię namawiał na "łamanie prawa" ;) ale najlepiej popytaj znajomych z twojej okolicy jak wygląda odbiór budynku i na jakie szczegóły zwracają urzędnicy. I wtedy dopiero podejmij decyzję co robić.
Pozdrawiam

Pawlo111
18-03-2012, 13:18
Witam w moich okolicach ludzie budują piwnice, których w projekcie nie ma i przechodzi:) Wg mnie ty masz bardzo błahy problem. Nie żebym Cię namawiał na "łamanie prawa" ;) ale najlepiej popytaj znajomych z twojej okolicy jak wygląda odbiór budynku i na jakie szczegóły zwracają urzędnicy. I wtedy dopiero podejmij decyzję co robić.
Pozdrawiam
Dzięki za pocieszenie. Nie żebyśmy z tego powodu nie mogli spać . Ale podlegamy pod toruń i tu słyszłem to i owo o odbiorach. A w dodatku kierownik to trochę panikaż. Tak że lepiej trochę popytać.