PDA

Zobacz pełną wersję : Zapowietrzona (?) rura ciepłej wody - nie c.w.u.



fliegermaus
15-03-2012, 10:59
.

tomekgips
15-03-2012, 15:27
Witam ja raczej bym sprawdził czy przypadkiem nie jest to wina np zatkanej rury na odcinku piecyk bateria wannowa lub samej baterii wannowej.

pozdrawiam Tomasz

fliegermaus
17-04-2012, 14:13
.

Jastrząb
17-04-2012, 14:43
W jaki sposób mogę to sprawdzić? Mógłbym kupić sprężynę do przetykania rur, włożyć w wylot wody przy wannie i pchać w kierunku piecyka, ale czy w ten sposób czegoś nie zniszczę?
Nie wydaje mi sie zeby rura byl zapowietrzona. Cisnienie wody i jej przyplyw babel powietrza przepchnie. Woda poprycha chwile i tyle bylo tego zapowetrzenia..

Jak stara jest ta instalacja? Czy tak bylo od poczatku?
A czego jest zrobiona? Z jakiego materialu.
Mozesz odkrecic baterie nad wanna i "zajrzec" do rury? Moze zarosla kamieniem i stad spadek cisnienia.
Moze rura jest OK, a problem stanowi sama bateria?

Jakiekolwiek plukanie czy przepychanie takiej rury, wymaga jej odlaczenie od reszty - czyli odkrecasz kran i ta rure gdzies w okolicy pieca i wtedy przepychasz. Jak jej nie odlaczysz, to ewentualne zanieczyszczenia przemiescic gdzie indziej, ale ich nie usuniesz. A to chyba nie o to chodzi.

Jesli to kamien, to mozna go chemicznie rozpuscic (kwas solny), ale rura musi byc niewrazliwa na niego. Miedziana bedzie niewrazliwa, na HCl, ale nie wiem jak plastiki, PCV i insze materialy.


marcin

fliegermaus
17-04-2012, 14:47
.

Jastrząb
17-04-2012, 15:42
To niestety jest stara instalacja, dwudziestoletnia. Przypuszczam, że nie z plastiku (ale rodzaju metalu nie jestem pewien). Właściwie test przez spojrzenie nie przyszedł mi do głowy :) ale rura raczej zakręca tuż za wylotem, więc wiele nie zobaczę. Bateria jest kikuletnia, więc chyba nie tu jest problem, Jesli zakreca to drutem pogrzeb. A tandeta jest tak wszechobecna, ze i nowa baterie bym odrkecil i wtedy sprawdzil.



Nie mam możliwości przeczyszczenia rury w kierunku "od piecyka", bo jedyny wlot, jaki byłby dla mnie dostępny, obsługuje i wannę i umywalkę - a więc gdzieś niedaleko znajduje się rozgałęzienie. Ja bym nie czyscil w kierunku do piecyka bez odlaczenia tegoz piecyka. Wezownica w piecyku ma mala srednice. Jak Ci tam wleze zanieczyszczenia......



marcin

jasiek71
17-04-2012, 15:59
ja obstawiam jakieś sitko na wlocie lub w baterii ...
odkręć baterie i sprawdź czy ma uszczelki z sitkami ...
pewnie to od ciepłej jest całe zasyfione jakimiś drobinkami ...