PDA

Zobacz pełną wersję : Co by? wybudowa?/ zainstalowa? w domu gdyby? mia? nieogranic



Wwiola
14-05-2004, 11:54
No właśnie. Większość z nas musi sie liczyć z każdą złotówką, ale co byś zbudował/ zainstalował gdybys miał nieograniczoną kasę ??? No i na co się zdecydowałeś pomimo, ze pochłania to dodatkowe koszty. A może w ogóle wybudowałbyś /ałabyś zupełnie inny dom ?. Może tylko kupiłbyś/kupiłabyś działkę lepszą /droższą ???

Ja na pewno zainstaluje nowoczesna kotlownie olejową z pełną automatyką, ogrzewaniem podłogowym etc. Oraz ulożę instalacje do centralnego odkurzacza (reszta w razie przypływu gotówki - musi poczekać). I brama garazowa taka zdalnie sterowana.

A co bym chciała ?
- wentylacja mech. z odzyskiem ciepła !!! To przede wszystkim :D :D :D


To może zapytam trochę inaczej, bo nie o to mi chodziło. Fakt przy nieograniczonej kasie można zbudowac wszystko. Chodziło mi raczej jaki wpływ miały posiadane pieniądze lub ich brak na wasze wybory. Te wszystkie nowinki techniczne (własnie wymienione w ankiecie) sporo kosztują i dla jednych są koniecznością, dla innych tylko fanaberią. Co w związku z tym zmieniłbys w swoim domu gdyby na starcie wiadomo było, że masz dodatkowe, hmm powiedzmy 50tys. zł

neptunek
14-05-2004, 12:06
Odpowiedz INNE ... i wydaje mi sie ze bedzie jej duzo ;)

Jedyne co ja bym zmienil w swoim domku to pokryl dach dachowka, tak jak chcialem ale niestety nie wyszlo :( moze w przyszlosci ... ;)
a i jeszcze tzw inteligentny dom, bo jak na razie to okablowanie i instalacja kosztuje strasznie duzo.

czupurek
14-05-2004, 14:56
też dałam inne: bo to, co tworzę podoba mi się, a jakby mnie było stać to właśnie zainwestowałabym w dodatkowe metry i to, czego dzisiaj nie mam (sauny, baseny i inne fanaberie + ekipa do sprzątania tych wszystkich powierzchni) :lol:

czupurek
14-05-2004, 14:57
no i pomyłka miałam kliknąć w dodatkowe metry, a nie inne :oops:

ara
15-05-2004, 15:31
Z pewnością moje inwestycje nie kręcilyby się w nieskończoność wokól domu, a tym bardziej wokól kolejnego domu...

Przy nieograniczonym budżecie wybierałabym spośród innych, poza budowlanych przyjemnostek :P

markus_gdynia
15-05-2004, 20:15
Opcja pierwsza bo zawiera w sobie wszystkie pozostałe. Byłaby siłownia i pokój do bilarda i ........... ech, pomarzyć piękna rzecz.

PRO
15-05-2004, 21:00
Zrobiłbym duży dom parterowy z korytarzami i basenem pod dachem z pełną automatyką budynku EIB.

Rethman
15-05-2004, 22:47
marzy mi się zielona oaza , czyli ogród zimowy i basen... , czyli opcja ''wieczne wakacje " :D

Shadock
16-05-2004, 22:03
Wybrałem inne, tzn. nowa działka w innym miejscu z kanalizacją, nieco większy dom (jeszcze bardziej energooszczędny, może nawet dom pasywny) z sauną i salką audiowizualną (uwielbiam DVD), kolektory słoneczne i pompa ciepła. A może i fundament typu Legalett... :roll:
Pomarzyć można... :lol:

Qura
17-05-2004, 01:17
O ile mogę zrozumieć to pytanie to ta ankieta jest chyba bez sensu.
Jak bym miał dużo kasy to najpierw kupiłbym działkę (ok 5ha) najlepiej ze straodrzewem i po środku wybudował dom ze wszystkim co proponujesz i jeszcze z wieloma innymi rzeczami - pełen wypas i full servis jakiego nawet kulczyk nie ma, teren ogrodzony murem, kuta brama, aleja od bramy pod dom, przed domem klomb, dookoła park, służba, dom tak ok 1000 m2, dwa baseny (kryty i otwarty), sałna, ogród zimowy, domek dla gości, ... i tak można jeszcze długo
tylko po co?

Boo
17-05-2004, 13:41
INNE to chyba dobry wariant.
Założyłabym klimatyzację 8)
No i chciałabym mieć basen (najlepiej kryty i dosyć duży, żeby można było popływać) :lol: :lol: :lol:

ZbyszekW
17-05-2004, 15:30
Zbudowałbym super drogę - połączenie z trasą katowicką ;)
na publiczną trzeba jeszcze trochę poczekać...

Poprawka - nie doczytałem komentarza. No cóż 50 tys to daleko od "nieograniczonych" możliwości.
poszłoby na porządny ogród, z projektem i wykonaniem, żeby mieć od razu ładnie dookoła
pozdrawiam

tomas matla
21-05-2004, 23:11
centralny odkurzacz (na dwóch nogach) super ankieta :lol:

Gosia Łódź
22-05-2004, 17:39
50 tys. to raczej bardzo ograniczona kwota, ...ale jak już rozpoczęłabym od działki chciałabym większą działkę aby od "oczu" sasiada chociaż jakieś 10-20metrów. teraz mam 4:)

Ula S
28-05-2004, 23:09
Narazie nic bo to chyba i tak za mało aby wykończyć i wprowadzić się zwłaszcza gdy widzę ile już ubyło z ,,kupki".

prosciu
31-05-2004, 21:20
działka działka i jeszcze raz działka
to jest coś czego sie nie da już w przyszłości zmienic dobudować wyremontować
mażyły nam sie działki w parku krajobrazowym ale tam trzeba kupić min 1 ha i jest to od 70 tys w górę te 50 tys urealniło by wtedy ten plan .
mamy więc działkę gdzie indziej teraz wykupiłbym, sąsiadów z obu stron izastał bym obszarnikiem :lol:
bo za 70 tys miałbym jakies 6 ha.

Wakmen
26-06-2004, 22:02
Ojeny. Przynajmniej z raz w tygodniu zastanawiamy się z Żoneczką co byśmy zrobili gdybyśmy wygrali w totka i ...
Już sam nie wiem. Tyle tego jest. Chyba jedno i najważniejsze to zmieniłbym technologię ze "zdrowej" Silki na wielkie, grube i jeszcze zdrowsze bale sosnowe. O tak. To napewno. :roll:

Marek30022
27-06-2004, 20:32
Jeśli zostanie mi trochę kasy to wybuduję sobie mały basen. Nie wiem tylko czy będzie to możliwe bez kanalizacji. Może jakiś zamknięty obieg wody.

izat
28-06-2004, 14:30
wybudowałabym domek dla osobistego ochroniarza :lol:

a tak serio, to chyba nic

Rafał Storm
30-06-2004, 18:06
Tylko dodatkowe metry. Basen, sauna, siłownia. O rany ale fajnie. :D

smutna lidka
27-09-2004, 11:36
---

Selek
27-09-2004, 17:42
Za 50 tyś - kawałek działki przy domku na .... kort tenisowy.

mww
27-09-2004, 18:24
Ja dałam inne, co sobie będę żałować. A więc (tak, tak, wiem, że nie zaczyna się zdania od "a więc") gdyby możliwości były naprawdę nieograniczone, a nie jakieśtam dodatkowe 50 tyś to:
1) dwie działki - jedna w górach, nad strumykiem lub rzeczką, druga gdzieś nad jeziorkiem, blisko lasu, na stałe mieszkałabym tam gdzie bliżej by było do miasta
2) na działce w górach, dom z basenem krytym
3) przy domu nad jeziorem żaglóweczka

andzia28
28-09-2004, 11:27
W domu nic bym nie zmieniała, ale mając nieograniczone finanse, to może kupiłabym apartamencik na Manhattanie... i w paru innych, ciekawych miejscach...........

manykes
12-09-2005, 14:34
większa działka,duży staw,lepsze materiały wykończeniowe domu..... :(

mario_pab
12-09-2005, 15:07
Inne

Wg mnie dobrym "wynalazkiem" są automatyczne rolety.
Wieczorem zamykają się same, a o świcie same podnoszą.
Oczywiście musi być możliwość ręcznego sterowania.

Pozdrawiam

akacja
12-09-2005, 19:57
Ja to najchętniej "zainstalowałabym" w domu gosposię... Tylko, że te 50 tys na długo by nie wystarczyło....

Didi
14-09-2005, 12:38
Ja gdybym miała nieograniczone środki to
sauna
-siłownia
-pokój audio-video z wielkim telewizorem panoramicznym, super głośnikami, a może projektor? wyciszony i w ogóle
-wielki salon łaziebny ze wszystkimi bajerami potrzebnymi kobiecie
- basen - koniecznie kryty, abym mogła i zimą popływać
a 50tys nie wystarczyłoby na to wszystko :cry:

JoShi
14-09-2005, 12:42
A ja bym wtedy wybrala wieksza dzialke. Moje 11 arow to absolutne minimum ale wolalabym wiecej z miejscem na konia i takie tam...

14-09-2005, 14:13
Ja bym zamontowała panel solarny, zrobiła podłogę w kuchni i hallu z naturalnego kamienia i kupiła Takie Wyposażenie Łazienek Jakie Mi Się Naprawdę Podoba. A że gust mam dobry, podejrzewam, że do 50K co nieco by trzeba było dołożyć ;)

2mm
15-09-2005, 11:07
za te 50 tys. PLN to dużo nie da się zrobić.
A co do pierwszego pytania czyli:
"....co byś zbudował/ zainstalował gdybys miał nieograniczoną kasę ??? No i na co się zdecydowałeś pomimo, ze pochłania to dodatkowe koszty. A może w ogóle wybudowałbyś /ałabyś zupełnie inny dom ?. Może tylko kupiłbyś/kupiłabyś działkę lepszą /droższą ??? ....."

w takim przypadku kupiłbym/wybudował dom z widokiem na morze na półwyspie Howth (Dublin) albo dom nad morzem przy polach golfowych w Cascais (Lisboa).
:lol: :lol: :lol: