PDA

Zobacz pełną wersję : Plastik miedz czy nierdzewnna instalacja wody pitnej



jureksx
14-05-2004, 12:07
Z czego robicie instalacje wody pitnej
Ja chce z nierdzewki, ale mam problem znalezc wykonawce
Czy ktos juz to robil i ile zplacil?

Grzes z Krakowa
14-05-2004, 13:05
Kazdy robi z tego co uwaza ze dobre i na co go stac.
Ja mam z plastyku zgrzewanego i wydaje mi sie ze bedzie ok.

A przyznam sie ze z ta nierdzewka to mnie zaskoczyles. Czy ma to jakies konkretne uzasadnienie czy tak aby zrobic cos innego niz maja inni???

Czy ta nierdzewka to ksztaltki chromowane/niklowane ???

Tomekk
14-05-2004, 23:09
Witam. Zastanawiam się właśnie: miedź czy plastik i nie wiem co wybrać. Chętnie poczytam opinii na temat instalacji z plastiku. Dzięki za pomoc. Tomek

Darom
15-05-2004, 15:56
Ja preferuję instalację z polibutylenu. Ma odnośnie bakteriostatyczności takie samo działanie jak miedz. I zalety innych plastików (przede wszystkim propylenu).

Lucky Strike
15-05-2004, 22:06
Jak w tytule.
Może być tworzywo sztuczne (zgrzewane) może być miedź, ale instalacja ze stali nierdzewnej?
Jaka firma to robi?
A może Ci się coś pokręciło?

Grzes z Krakowa
17-05-2004, 07:44
A moze to chodzi o instalacje w szpitalu zeby mozna ja bylo pozniej sterylizowac w wysokich temperaturach :lol:

A tak powaznie to slyszalem o takiej instalacji od znajomego ktory w niemczech robil u jakiegos bogatego niemca. Wszystkie rurki szly po wierzchu (no bo az szkoda byloby tak pieknie swiecaca instalacje pakowac pod tynk)
Ale uwazam to juz w kategoriach przerostu formy nad trescia

jureksx
18-05-2004, 13:24
Jak w tytule.
Może być tworzywo sztuczne (zgrzewane) może być miedź, ale instalacja ze stali nierdzewnej?
Jaka firma to robi?
A może Ci się coś pokręciło?

Chyba nie!
Nic mi sie nie pokrecilo.
Mowil mi o tym Wojtek ktory pracuje w takiej firmie co robia z nierdzewki
Zlapalem z nim kontakt przez ta liste.

Pokazal mi probke i teraz juz wiem ze to jest to!

Napewno zrobie sobie z nierdzewki , a nie jakiegos plastiku
Na zachodzie tylko malo zamozni robia jeszcze w plastiku
Plastik zostaje wypierany na wschod!
Pozostaje mi wybor miedzy nierdzewka, a miedza
Po tym co ogladnalem to napewno chce nierdzewke.

Intersuje mnie poziom cen ,
oraz na co zwrocic uwage przy zlecaniu.

kgadzina
18-05-2004, 14:55
Na zachodzie tylko malo zamozni robia jeszcze w plastiku.
Wszyscy ci którzy mają instalację wody z tworzywa sztucznego będą Ci naprawdę wdzięczni za wprowadzenie nowej kategorii pdziału na zamożnych i mniej zamożnych.

W ich imieniu dziękuję Ci!

P.S. Też mam wodę w tworzywie.

Lucky Strike
18-05-2004, 20:37
Jak w tytule.
Może być tworzywo sztuczne (zgrzewane) może być miedź, ale instalacja ze stali nierdzewnej?
Jaka firma to robi?
A może Ci się coś pokręciło?

Chyba nie!
Nic mi sie nie pokrecilo.
Mowil mi o tym Wojtek ktory pracuje w takiej firmie co robia z nierdzewki
Zlapalem z nim kontakt przez ta liste.

Pokazal mi probke i teraz juz wiem ze to jest to!

Napewno zrobie sobie z nierdzewki , a nie jakiegos plastiku
Na zachodzie tylko malo zamozni robia jeszcze w plastiku
Plastik zostaje wypierany na wschod!
Pozostaje mi wybor miedzy nierdzewka, a miedza
Po tym co ogladnalem to napewno chce nierdzewke.

Intersuje mnie poziom cen ,
oraz na co zwrocic uwage przy zlecaniu.

O qrcze!
A jakie jeszcze luksusy sobie zafundujesz? :o

Qura
19-05-2004, 09:12
Jureksx a te wszystkie informacje to masz od pana Wojtka, co z twojego zakupu będzie miał prowizje? Gratuluję trafnego i tak stanowczego wyboru. Trzymaj tak dalej, a na pewno będziesz miał piękny i nowoczesny dom jak porządny, zamożny facet, a nie jakiś ubogi, wschodni plebs.
A przy okazji, nie chcesz ... okien z nierdzewki. Są naprawdę super i tak się błyszczą ... :lol:

kemot
19-05-2004, 11:04
sam sie zastanawiam nad instalacja, ale musze przyznac, ze faktycznie na zachodzie stosuje sie nierdzewke na instalacjach natynkowych, glownie ze wzgledow estetycznych. jedyny problem jaki tu widze, to sposob laczenia odcinkow rur. glownie stosuje sie zlaczki na pierscien uszczelniajacy, co w pewnych sytuacjach moze byc klopotliwe. jezeli to ma byc pod tynkiem, to nie widze powodu, dla ktorego warto by bylo inwestowac wieksze pieniadze. wybor nalezy do wlasciciela portfela. jak dla mnie, to mozna nawet zrobic zlote rurki i wsadzic je pod tynk. na pewno nieszkodliwe dla zdrowia. jak kogos stac....

kemot
19-05-2004, 11:12
sam sie zastanawiam nad instalacja, ale musze przyznac, ze faktycznie na zachodzie stosuje sie nierdzewke na instalacjach natynkowych, glownie ze wzgledow estetycznych. jedyny problem jaki tu widze, to sposob laczenia odcinkow rur. glownie stosuje sie zlaczki na pierscien uszczelniajacy, co w pewnych sytuacjach moze byc klopotliwe. jezeli to ma byc pod tynkiem, to nie widze powodu, dla ktorego warto by bylo inwestowac wieksze pieniadze. wybor nalezy do wlasciciela portfela. jak dla mnie, to mozna nawet zrobic zlote rurki i wsadzic je pod tynk. na pewno nieszkodliwe dla zdrowia. jak kogos stac....

jureksx
19-05-2004, 11:30
Jureksx a te wszystkie informacje to masz od pana Wojtka, co z twojego zakupu będzie miał prowizje? Gratuluję trafnego i tak stanowczego wyboru. Trzymaj tak dalej, a na pewno będziesz miał piękny i nowoczesny dom jak porządny, zamożny facet, a nie jakiś ubogi, wschodni plebs.
A przy okazji, nie chcesz ... okien z nierdzewki. Są naprawdę super i tak się błyszczą ... :lol:

Nie dlatego ze sie blyszcza , tylko dlatego ze nie reaguja z woda.
wole domek o dwa metry kwadratowe mniejszy , a standarcie , a solidnym standarcie
niz duzy i standarcie azjatyckim.
Jest zasada ze to dostales za co zaplaciles!
Rozumie tych ktorzy porwali sie z motyka na slonce , a potem na finiszu szukaja najtanszych rozwiazan
Ja nie jestem amatorem wina patykiem pisanego
Ja buduje dom dla siebie ,a nie na sprzedaz!

jureksx
19-05-2004, 11:36
Na zachodzie tylko malo zamozni robia jeszcze w plastiku.
Wszyscy ci którzy mają instalację wody z tworzywa sztucznego będą Ci naprawdę wdzięczni za wprowadzenie nowej kategorii pdziału na zamożnych i mniej zamożnych.

W ich imieniu dziękuję Ci!

P.S. Też mam wodę w tworzywie.

Wole zrezygnowac z kominka i podlogowki ktorymi niektorzyn tak szpanuja
Po prostu chce miej solidna instalacje
Juz widzialem jak gosc wbil gwozdzia w sciane i wyciahnal i zaczelo sikac

Pamietaj biednych nie stac na kupowanie tanich rozwiazan!

Natomiast w niedziele ogladalem dom bogatego buraka olbrzym , prawie palac , ktory buduje pod linia wysokiego napiecia!:)))))

On napewno to co widac bedzie mial zlocone ,
a to czego nie widac najtansze prosto z hurtowni!

duplex
20-05-2004, 10:16
Pamiętacie tych co łazili po domach i wpychali ludziom gary, odkurzacze i coś tam jeszcze?
Gość albo nie mógł sprzedać garów Zepptera to przetopił je na rurki i teraz chce nimi handlować, albo szpitale rzeczywiście wypowiedziały umowę NFZ i wypisały pacjentów
bez względu na stan zdrowia.


MOJE ZDANIE:
1)
Nierdzewkę polecam tym wszystkim, którzy zamontują również destylator i wynegocjują dobrą cenę na cukier.
2)
Głupkom proponuję również, nierdzewne pręty do zbrojenia fundamentu i stropów, oraz nierdzewkę do kanalizy bo tam to dopiero reakcje zachodzą.
3)
Budującym jakiś dobry filtr na zasadzie odwróconej osmozy lub inny tańszy w celu odcięcia tego wszystkiego co wpływa do rurek miedzianych lub z tworzywa sztucznego.

Pikumar97
20-05-2004, 13:03
To jeszcze do tego co powiedział duplex:
Proponuję sprzedać oczywiście z zyskiem również te rurki wodociągom, bo przecież ci "popaprancy" wszędzie obecnie w sieciach wodociągowych stosują rury polietylenowe które jak ktoś stwierdził "reagują" :o z wodą :lol: :lol:

jureksx
20-05-2004, 16:32
Pamiętacie tych co łazili po domach i wpychali ludziom gary, odkurzacze i coś tam jeszcze?
G


MOJE ZDANIE:
1)
Nierdzewkę polecam tym wszystkim, którzy zamontują również destylator i wynegocjują dobrą cenę na cukier.
2)
Głupkom proponuję również, nierdzewne pręty do zbrojenia fundamentu i stropów, oraz nierdzewkę do kanalizy bo tam to dopiero reakcje zachodzą.
3)
Budującym jakiś dobry filtr na zasadzie odwróconej osmozy lub inny tańszy w celu odcięcia tego wszystkiego co wpływa do rurek miedzianych lub z tworzywa sztucznego.

Czyli, proste
KITEK lub Nibco , a w ostatecznosci rury ocynkowane!