PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z197 pracownia STUDIO Z500



Kuba Kaczmarski
17-03-2012, 13:09
Witam.
Jak Wam się podoba projekt Z197 (http://www.z500.pl/projekt/z197,Dom-z-poddaszem-i-garazem-wygodny-i-funkcjonalny-Elewacja-ze-wspolczesnymi-dodatkami.html) ??
Ostatnio szukam z żoną ciekawego projektu i chyba w końcu ostatecznie znaleźliśmy. ;)

ANEK K
18-03-2012, 13:56
Witam. W końcu coś drgnęło. Ja zamierzam budować za rok Z 197 Lustro w Jeleniej Górze ,projekt mam już zakupiony i w tym roku się przygotowuję -gratuluję gustu ,bo to piękny i praktyczny domek, ja nic nie zmieniam w projekcie ,nie będzie tylko kominka i kanałów wentylacyjnych-rekuperacja i zastanawiam się nad doświetleniem sypialni dodatkowym oknem dachowym.

llollek
10-05-2012, 16:53
115180


Witam
W zeszłym roku zacząłem budowę Z197 i teraz jestem na etapie krycia dachu. Projekt "lekko" zmodyfikowaliśmy (poszerzony budynek, kilka nowych okien - kolankowe w sypialnie, narożne w kuchni, tarasowe w salonie, modyfikacje ścianek działowych, rekuperator, strop lany zamiast terivy) Domek "od wewnątrz" prezentuję się równie fajnie jak i od zewnątrz. Jak by ktoś potrzebował to służę doświadczeniem

Mirek W.
13-05-2012, 12:57
Witam Wszystkich
Jesteśmy na etapie wyboru projektu. Z197 bardzo się nam podoba.Proszę o opinię jakimi kryteriami się Państwo kierowali wybierając ten projekt. Jesteśmy z okolic Sandomierza, więc wielka prośba do Pana z Krakowa, czy była by możliwość oglądnięcia Pana budowy? [email protected]

llollek
14-05-2012, 14:34
Witam
Nie ma probelmu z obejrzeniem inwestycji - szczegóły poszły na Pana maila.
Co do kryteriów wyboru to pasowało nam przedewszystkim usytuowanie pomieszczeń w kontekście stron świata (mamy wjazd na działkę od południa), wielkość oraz funkcjonalnośc pomieszczeń, wrażenia estetyczne również. Tak na szybko tyle. Szczegóły opowiem na miejscu.

Pozdrawiam

ANEK K
16-05-2012, 20:13
Witam.Jak widać na zdjęciu zmienił Pan sporo .Ciekawy jest kosztu lanego stropu i tak z ciekawości ile kosztował stan zero, no i prosimy o więcej foto .

llollek
16-05-2012, 20:42
Witam
Buduję ten domek kompleksowo (do stanu deweloperskiego) przez firmę i nie znam składowych kosztów. Na stan zero, jako że robiłem w zeszłym roku to miałem na niego oddzielną wycenę i umowę, Kosztowało mnie to dość dużo bo 70tyś. (fundamenty plus drenaż). Ale u mnie działka ma 12% nachylenia i fundamenty w niektórych miejscach miały 2.5m głębokości. Plus ściana oporowa znacznie wzmocniona na wszelki wypadek.

Zdjęcia postaram się wrzucić na jakąś galerię muratora. Dam linka jak to zrobię.

Pzdr.

Mirek W.
16-05-2012, 22:10
Panie Karolu. Dzięki za szybką odpowiedź. Według mojej wiedzy strop lany zwłaszcza z wykorzystaniem cegły jest sporo tańszy od gotowego i podobno lepszy.

Pozdrawiam

llollek
17-05-2012, 08:57
Na etapie wyboru stropu wertowałem na necie za i przeciw (lany czy teriva). W projekcie jest teriva. Co do kosztów to opinie na forach są podzielone. Na pewno terivę szybciej się montuję i oszczędza się czas. Ale jest to strop grubszy a moim przypadku zależało mi na oszczędności miejsca na instalację rekuperatora pod sufitem i zabudowane jej karton-gipsem. Przy zmianie na leny zaoszczędziłem "parę" cenymetrów na podwieższenie sufitu. Dodatkowo czytałem że źle położona teriva na dużych powierzchniach może "klawiszować" - pękanie sufitu (nieistotne dla mnie ze względu na karton-gips) oraz efekt sprężynowania posadzki przy chodzeniu nim (trochę to mi się wydaję niemozliwe ale tak ludzie pisali). I teriva jest cichsza od lanego.

Podsumowując, nie żałuję zmiany stropu na lany.

Mirek W.
20-05-2012, 20:45
Na etapie wyboru stropu wertowałem na necie za i przeciw (lany czy teriva). W projekcie jest teriva. Co do kosztów to opinie na forach są podzielone. Na pewno terivę szybciej się montuję i oszczędza się czas. Ale jest to strop grubszy a moim przypadku zależało mi na oszczędności miejsca na instalację rekuperatora pod sufitem i zabudowane jej karton-gipsem. Przy zmianie na leny zaoszczędziłem "parę" cenymetrów na podwieższenie sufitu. Dodatkowo czytałem że źle położona teriva na dużych powierzchniach może "klawiszować" - pękanie sufitu (nieistotne dla mnie ze względu na karton-gips) oraz efekt sprężynowania posadzki przy chodzeniu nim (trochę to mi się wydaję niemozliwe ale tak ludzie pisali). I teriva jest cichsza od lanego.

Podsumowując, nie żałuję zmiany stropu na lany.

Myślę , że dobrze Pan zrobił lejąc strop.Ja planuję również robić strop lany na poddaszu zamiast rigipsów.
Ps. Panie Karolu wysłałem Panu na maila parę zdjęć mojego ogrodzenia o którym rozmawialiśmy telefonicznie.
pozdrawiam
Mirek W.

slawomirw
30-05-2012, 19:21
[QUOTE=llollek;5368268]115180


Witam,
My czekamy na pozwolenie na budowę domu Z197. Mam nadzieje, że budowa ruszy pod koniec czerwca:) Powiększyliśmy okna, na dole zrobiliśmy "wykusz" zrezygnowaliśmy z małej łazienki na górze. narazie jak dlamnie dom wydaje sie bardzo fajny i funcjonalny, zobaczymy w praktyce,

ANEK K
14-06-2012, 19:56
Ja tam stawiam na terivę szybciej ,ciszej i tak jak w projekcie ,lany wcale nie jest tak łatwo zrobić -czas ucieka ,stali też pójdzie -ale każdy jest swoim inwestorem
opini co nie miara http://forum.muratordom.pl/showthread.php?127480-STROP-%C5%BBELBETOWY-CZY-TERIVA

Mirek W.
29-06-2012, 21:44
Co myślicie o Noeli jest podobna do z197 ale chyba bardziej praktyczna?.

ANEK K
30-06-2012, 12:57
Noeli czy Noemi z ARCHETONA , bo na taki się natknąłem.

Mirek W.
30-06-2012, 21:01
Noeli czy Noemi z ARCHETONA , bo na taki się natknąłem.

Chodzi mi o Noelię z Domplanu 117metrów. Co myślicie?

ANEK K
01-07-2012, 11:35
Też fajny ale brak balkonu,na dole masz dodatkowy pokój ,góra w z197 jest naprawdę fajnie rozplanowana zetka ma też nowocześniejszy design nie dla wszystkich jednak ma to znaczenie.

Mirek W.
02-07-2012, 20:42
Też fajny ale brak balkonu,na dole masz dodatkowy pokój ,góra w z197 jest naprawdę fajnie rozplanowana zetka ma też nowocześniejszy design nie dla wszystkich jednak ma to znaczenie.

Balkon można doprojektować podobny jak w z-etce, właśnie ten pokój na dole robi przewagę noeli nad z197, góra w z-etce ma plusy ale noelia też je ma np. pralnia-suszarnia, prysznic w łazience na dole a design można dopasować. Co myślicie?http://forum.muratordom.pl/images/smilies/happyyes.gif