PDA

Zobacz pełną wersję : Polepszacze gleby



kristo1973
17-03-2012, 23:03
W ostatniej Maji w ogrodzie było o preparacie "Humus active".
Z natury jestem sceptyczny do cudownych rozwiązań ale mam starsznie zaniedbaną działkę (1ha).
Waham się czy to użyć. Myślałem wcześniej o oborniku ale w moim rejonie jest o niego cięzko a jak już ktoś ma, to chce chore pieniądze.
Szukałem opinii na temat tego produktu, ale trafiałem na różnych forach na wymiany zdań poniżej jakiejkolwiek krytyki.
Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie, albo fachową wiedzę, zapraszam do rzeczowej rozmowy.
Pozdrawiam

Elfir
18-03-2012, 13:10
to chyba jakiś wyciąg nawozowy w stylu gnojówki. Na pewno nie wytworzy ci próchnicy na piaszczystej działce. To tylko nawóz organiczny (typu biohumus) z dobra reklamą.

kristo1973
18-03-2012, 21:05
U mnie raczej glina, jakieś dwa sztychy pod powierzchnią. Chodzi mi o wyjałowioną glebę na połowie działki - przez kilka (może kilkanaście) lat nic tylko żyto i żyto. Żadnego płodozmianu. A na drugiej połowie, dzikie trawska od lat, które wykaszam dopiero od dwóch lat. W tamtej części jak sadziłem drzewka to zaraz pod darnią żólta jałowizna.
Jeśli ten preparat byłby skuteczny, to przede wszystkim mniej mnie będzie kosztować od obornika.
A najważniejsze, że nie jest to sztuczny nawóz.