PDA

Zobacz pełną wersję : Dym z kominka jotul 570



anna1235
18-03-2012, 20:59
Witam, od kilku dni jestesmy posaidaczami kominka jotul 570, 2 razy jak rozpalaliśmy nie udało nam się tego zrobic i strasznie dużo dymu nazbierało się w komorze pieca . Dym ten zaczął wydostawać się przez zamknięte drzwiczki kominka od góry i od dołu w dość sporej ilości, czy to taka uroda tego egzemplarza?

romole
18-03-2012, 21:39
Wkład z byle jakością nie ma nic wspólnego...
Wajchy ustawione (do rozpału) jak instrukcja mówi?
Chyba, że dodatkowo sz\yber wstawiony z dyskretnie schowaną dzwignią?

anna1235
18-03-2012, 22:07
wszystko jak trzeba, tylko czasami sie dusi jeszcze nie ustalilismy przyczyny, ale bardziej mnie martwi czemu ten dym tak wieje ...

romole
18-03-2012, 22:27
Dym to w komin powinien...
Trafiliście na kiepską pogodę na rozdziewiczanie wkładu - za ciepło i trudno ciąg kominowy wypracować

Kominki Piotr Batura
19-03-2012, 06:25
Podpałka do grilla i drobne, suche patyczki (grubości ołówka).
Okno otwarte. Można spalić bezpośrednio przed rozpaleniem
we wkładzie, dwa - trzy zmięte arkusze podłej gazety bezpośrednio
w wyczystce (którą trzeba potem szczelnie zamknąć). Jeśli nie
ma wyczystki , to w rurze dymowej nad wkładem.

compi
19-03-2012, 10:42
Nikt anny 1235 nie zapytał o rodzaj wentylacji jaką posiada. Przy WG i przy WM może być skucha. Jak WM ustawiona na podciśnieniu a dom szczelny to i dym będzie miał kłopot z wejściem w komin. Jak WG i cug w drugą stronę to podobnie.

eniu
19-03-2012, 14:19
Nikt anny 1235 nie zapytał o rodzaj wentylacji jaką posiada. Przy WG i przy WM może być skucha. Jak WM ustawiona na podciśnieniu a dom szczelny to i dym będzie miał kłopot z wejściem w komin. Jak WG i cug w drugą stronę to podobnie.


Pewnie racja. Można pytać o wszystko, nawet o to czy ma komin...
Ale to tak jakby Cię w sklepie z lodówkami spytali czy masz w domu
prąd :D

compi
19-03-2012, 14:56
Pani anna ma 3 posty na koncie, kominek już zamontowany, ale chyba nie rozpalany. Nie zastanowiło to nikogo? A jedną ze śmiesznych historii z pralką bąbelkową Daewoo znam ze słyszenia. Klientka jedyne co usłyszała od handlowca to to, że pralka praktycznie sama pierze bez detergentów. I była wizyta serwisu i jedna i druga ze względu na niedoprane ubrania. W końcu poprosili kobietę o pokazanie jak pierze. Wszystko było ok, oprócz braku proszku w pralce.

Poza tym kominek to pomimo wszystko urządzenie bardziej wymagające choćby najmniejszej wiedzy niż lodówka.

anna1235
19-03-2012, 18:55
widzę, że powinnam się ustosunkować do pewnych wypowiedzi, coż więc..
dom mam z wentylacją grawitacyjną, ale właściwie zauważyłam, że takie zjawisko zachodzi gdy pootwieram okna balkonowe na ościez, mąż pali w kominku a ja w tym czasie wietrzę dom, widzę że nikogo nie martwi to ze opary dymu wydostają się na moje pokoje, dobrze, ze jestem przed gładziami,uznaję więc ze to norma, pozdrawiam.

Konto usunięte_12*
19-03-2012, 19:05
widzę że nikogo nie martwi to ze opary dymu wydostają się na moje pokoje,
A komin masz drożny? Może jakieś kawki się w nim zagnieździły? :D

eniu
19-03-2012, 19:29
widzę, że powinnam się ustosunkować do pewnych wypowiedzi, coż więc..
dom mam z wentylacją grawitacyjną, ale właściwie zauważyłam, że takie zjawisko zachodzi gdy pootwieram okna balkonowe na ościez, mąż pali w kominku a ja w tym czasie wietrzę dom, widzę że nikogo nie martwi to ze opary dymu wydostają się na moje pokoje, dobrze, ze jestem przed gładziami,uznaję więc ze to norma, pozdrawiam.

Czegoś tu nie kumam. Forum Muratora ma się martwić tym ,ze ktoś kupił
a ktoś inny sprzedał urządzenie do palenia ognia w domu, bez instruktażu,
bez przeszkolenia ...jak kilogram jabłek na targu ?!

anna1235
19-03-2012, 21:56
witam, chodzi o prostą radę moze ktos mial doswiadczenie, a wiadomo jak to sprzedawcy-marketingowcy, jeszcze sie chyba taki nie narodizł co by prawde powiedzial, aby napchac kabze i tyle i nie sciemniajcie mi prosze ze w budownictwie mozna spotkac tzw. judymow nie ta bajka i nie ten kraj, ilu juz sie przewinelo cwaniaczkow przez moj dom to jeszcze zaden prawdy nie powiedzial. moje pytania wynikaja z braku ufnosci do tej dziwnej klasy ludzi..

butynski
19-03-2012, 21:56
widzę że nikogo nie martwi to ze opary dymu wydostają się na moje pokoje, dobrze, ze jestem przed gładziami,uznaję więc ze to norma, pozdrawiam.

Ja się strasznie tym przejąłem ( tym bardziej , że też użytkuję Jotula co prawda inny model ) .Łączę się z Tobą w bólu . Trzymajcie się jakoś z tym dymem na pokojach . Nie dajcie się ! Wesołych Świąt , smacznego jajeczka , mokrego Śmigusa ........ i aby gładzie wyszły jak na Wawelu !

kominiarz
21-03-2012, 20:40
„chodzi o prostą radę moze ktos mial doswiadczenie”

Nie ma prostych porad online w tym zakresie.

Jaka była przyczyna ?

eniu
22-03-2012, 05:32
witam, chodzi o prostą radę moze ktos mial doswiadczenie, a wiadomo jak to sprzedawcy-marketingowcy, jeszcze sie chyba taki nie narodizł co by prawde powiedzial, aby napchac kabze i tyle i nie sciemniajcie mi prosze ze w budownictwie mozna spotkac tzw. judymow nie ta bajka i nie ten kraj, ilu juz sie przewinelo cwaniaczkow przez moj dom to jeszcze zaden prawdy nie powiedzial. moje pytania wynikaja z braku ufnosci do tej dziwnej klasy ludzi..

Zmień podejście do życia, to i połowa nieszczęść Ci odpadnie, bo sobie
sam(a) je wymyślasz. Tak jak to, że każdy wykonawca, który chce
zarobić to cwaniaczek. Pewnie marże handlowe też powinno się
nakazem prokuratorskim zlikwidować, bo to już jest rozbój w biały dzień!

anna1235
22-03-2012, 21:19
pewnie mam pecha, że trafiam na takich a nie innych wykonawców, ale cieszę się ze juz coraz blizej końca, i w końcu bedzie mozna zamieszkac