PDA

Zobacz pełną wersję : Przekombinowałem



yorki_man
19-03-2012, 08:34
http://images50.fotosik.pl/1449/986ef23f594dc925.jpg

I tak to jest - naczytałem się forum, naoglądałem zdjęć i ..... utknąłem :) To co widać na obrazku powyżej ma jakieś 4 ary - po lewej stronie u góry domek narzędziowy, poniżej "donica" z kostki granitowej, w której "coś" będzie (myślałem o klonach rożnego koloru). Po prawej plac zabaw dla dzieci i obok koło z kostki (średnica ~4 metry pod basen dla dzieci lub grill).
Nie mam pomysłu jak to zagospodarować - muszę teren wyrównać i ..... no właśnie co dalej? wszędzie trawa? Myślałem żeby między domkiem a donicą wydzielić miejsce i tam budować podniesione rabaty dla warzyw. Kurcze nie wiem jak to zrobić, tym bardziej, że teren nie jest równy, niestety koło pod basen jest sporo niżej od poziomu gruntu. Za żywopłot służy mi mieszanina dereni (bez jadalnego), forsycji i pęcherznicy.
Nie chciałem mieć nudnego ogrodu z trawnikiem i tujami, ale chyba przekombinowałem.
Wszelkie uwagi i porady będą wyjątkowe cenne - z góry dziękuję :)

magnolia
19-03-2012, 11:57
trzeba by to jakoś uspokoić. Na pewno można to zrobić spajając elementy ogrodu ze sobą.
Masz jakiś planik? Możesz machnąć na szybko?

yorki_man
20-03-2012, 11:41
hmm nie mam planu, kiepski jestem w malunkach :) 20 m szerokości, 15 długości. Drewutnia zajmuje teren 3x5, koło to jakieś 4,20 średnicy, plaża dla dzieci jakieś 7x7m. Kurcze muszę to jakoś namalować :)

magnolia
21-03-2012, 11:07
maluj, maluj. Nie będziemy oceniać zdolności artsytycznych.

pestka56
22-03-2012, 10:15
hmm nie mam planu, kiepski jestem w malunkach :) 20 m szerokości, 15 długości. Drewutnia zajmuje teren 3x5, koło to jakieś 4,20 średnicy, plaża dla dzieci jakieś 7x7m. Kurcze muszę to jakoś namalować :)

Yorki znajdź swój dom na Google Earth (bezpłatny, ściągniej z netu) i zrób powiększenie na max na ekranie, a potem zrzut ekranowy. Będziesz miał gotowy plan.
Popatrz jak to wygląda (Konstancin p. W-wą), a to jeszcze nie całe powiększenie:
107340 (klik i będzie duże)
Może być ciut nieaktualne, bo oni fotografują nie co roku, ale i tak będziesz miał podkład pod plan.

Ja tak sobie zrobiłam (fotka jest z marca2009):
107341