PDA

Zobacz pełną wersję : Za mały przekrój kanału w kominie.



Pioterek
20-03-2012, 09:40
Witam
Mam wybudowany murowany komin z cegły o przekroju kanału dymowego 11x11cm. Komin jest zbudowany w domku letniskowym i nigdy nie był używany. Ktoś kiedyś próbował podłączyć piec typu koza, ale nie było dobrego ciągu i nie dało się palić w piecu. Teraz chciałbym zabudować w domku wkład kominkowy ale przedtem chyba muszę też zbudować tam nowy komin. Pytanie moje jest takie:
Czy jest jakiś sposób aby poszerzyć (rozwiercić) ten komin? Albo może da się zabudować w kominie jakiś wentylator wyciągowy? Co radzicie?

KrzysztofLis2
20-03-2012, 15:10
1. Znaleźć palenisko dopasowane do tego komina.

LUB

2. Wyburzyć komin i postawić od nowa.

Rikmen
20-03-2012, 17:59
Witam
Mam wybudowany murowany komin z cegły o przekroju kanału dymowego 11x11cm. Komin jest zbudowany w domku letniskowym i nigdy nie był używany. Ktoś kiedyś próbował podłączyć piec typu koza, ale nie było dobrego ciągu i nie dało się palić w piecu. Teraz chciałbym zabudować w domku wkład kominkowy ale przedtem chyba muszę też zbudować tam nowy komin. Pytanie moje jest takie:
Czy jest jakiś sposób aby poszerzyć (rozwiercić) ten komin? Albo może da się zabudować w kominie jakiś wentylator wyciągowy? Co radzicie?

Kol. Da się rozwiercić komin na średnice fi-160;180;200;225. Na priv.przesłałem Ci numer tel.do gościa który takie rzeczy
wykonuje,właśnie na takie średnice jak podałem wyżej.
Pozdr.RiKmen

kominiarz
20-03-2012, 18:58
Domek letniskowy, czyli nie wysoki. Koszt rozwiertu będzie taki jak nowego komina, jaki przewód wolisz, cienki czy nowy i bezpieczny ?

eniu
21-03-2012, 09:30
kup piecyk na pelet, który ma wylot spalin 80 mm...

Pioterek
25-03-2012, 14:00
Zdecydowałem że jednak rozbiorę stary komin i zbuduję nowy, systemowy z rurą ceramiczną. Wiercenie wychodzi bardzo drogo. Pytanie mam takie: czy wystarczy średnica przewodu fi180 dla wkładu kominkowego Antek 10 kW, wysokość komina ok 6,5 m.
Chyba, że jest jeszcze taka możliwość. W tym starym kominie mam jeden kanał dymowy i jeden wentylacyjny (każdy o przekroju 11x11cm). Czy można podłączyć kominek do dwóch takich kanałów? I jak to zrobić? Wentylację wtedy mogę zbudować z rury, będzie łatwiej i taniej niż cały komin.