PDA

Zobacz pełną wersję : zawór wody - czym zakręcać



wra
20-03-2012, 20:50
Witam, problem jest błahy ale uciążliwy. Podczas remontu łazienki, na jednej ze ścian płytki zostały położone bez skuwania starych płytek. W efekcie powstał problem z zakręcaniem zaworu głównego wody (dołączam zdjęcie http://i40.tinypic.com/25t9bh1.jpg ). Teraz zawór jest głębiej osadzony w ścianie i nie da się używać tej "rączki" która poprzednio była używana. Próbowałem nawet wygiąć tą rączke ale i tak rysuje po płytkach a nie sięga do tego bolca na zaworze.

Pytanie brzmi: czy można dokupić jakiś mały metalowy motylek (lub cokolwiek), który da się nałożyć na zawór. Wydaje mi się, że musi to być zakładane na tą przednią małą część a nie operować na tym samym dużym bolcu co poprzednia rączka. Wszystkie uwagi i sugestie mile widziane.

KrzysztofLis2
21-03-2012, 11:03
Proponuję obciąć "rączkę" tak, żeby wchodziła w dziurę, dokleić (dospawać) do niej tulejkę o odpowiedniej długości, a do tulejki nową rączkę.

Tedii
23-03-2012, 22:16
Zamiast "rączki" założyć "kokotek".

ikaria
05-04-2012, 20:32
najlepiej zakecic kombinerkami:)

Krzysztof Dobosz
24-04-2012, 22:05
Jeśli nie udało Ci się wygiąć wystarczająco rączki, to spróbuj ją dorobić z kawałka grubszej blachy. Ostatecznie zostają Ci wspomniane kombinerki albo klucz oczkowy. Ale ja bym starał się pokombinować coś jeszcze z oryginalną rączką.