PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór przyłącza gazowego



yaiba83
21-03-2012, 08:24
Witam

Jak to jest z odbiorem instalacji gazowej? Instalacja wykonana - 3 punkty odbiorcze.
Jeden punk podłączony (Junkers) pozostałe 2 punkty zaślepione. Docelowo będzie tam podłączona kuchenka gazowa z bloku i dokupiona jeszcze jedna do kuchni letniej.
Czy przy odbiorze wszystkie punkty muszą być uzbrojone w urządzenia, czy może być tak jak mam w tej chwili.
Załóżmy, że w lipcu by puścili gaz i Junkers wodę by dogrzewał, natomiast kuchenki bym zamontował tuż po wprowadzeniu się.

Pozdrawiam

yaiba83
25-03-2012, 22:45
Widzę, że nikt nie zna odpowiedzi na mój problem.

Ze swojej strony mogę się podzielić informacją od projektanta instalacji wewnętrznej (na codziń pracującym w PGNiG), że w dniu odbioru/puszczenia gazu w sieć musi być przynajmniej jeden sprawny odbiornik. Tzn jeżeli mam 3 punkty to 2 mogę mieć zaślepione a na trzecim coś podłączone - kuchenka, junkers itp

malka
01-04-2012, 19:26
Widzę, że nikt nie zna odpowiedzi na mój problem.

Ze swojej strony mogę się podzielić informacją od projektanta instalacji wewnętrznej (na codziń pracującym w PGNiG), że w dniu odbioru/puszczenia gazu w sieć musi być przynajmniej jeden sprawny odbiornik. Tzn jeżeli mam 3 punkty to 2 mogę mieć zaślepione a na trzecim coś podłączone - kuchenka, junkers itp

Ta informacja znajduje się w umowie przyłączeniowej. Jak i pozostałe warunki niezbędne do odbioru.

marconi_piaseczno
04-10-2012, 12:32
Witam,

Mam pytanie dotyczące zakończenia budowy przyłącza gazowego, na które posiadam pozwolenie na budowę.
Instalacja wykonana, szafka i licznik zamontowane, napełniona gazem, podpisana umowa z gazownią.

Moje pytanie dotyczy czy trzeba formalnie zgłosić zakończenie budowy gazociągu w Starostwie?