PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyrówna? schody



Jerrys
15-05-2004, 23:25
Witam
Mam problem ze schodami betonowymi, stopnie mają różne wysokości (o kilka cm) niektóre są pochyłe, różnią się też szerokością, podstopnice też nie są pionowe. Jak i czym to wyrównać, próbowałem tarczą garnkową do betonu, ale poza ogromnym kurzem efekt raczej mierny. Aha potem mam je zamiar wyłożyć terakotą.
Pozdrawiam
:cry:

nowicjusz
16-05-2004, 21:54
Ja zabrałbym się do tego tak:
1.Nalepić z boku płyty (na policzku) sztywne ark. tektury i na nich wyrysować co ściąć, a co nadłożyć.
2.Skuwać (nie szlifować), unikać nadkładania.
3.Nadkładanie pionowe przednóżka przez dolepienie na dobry klej płytek
ceramicznych, cegieł na rąb itp.
4.Poziome-podobnie, lub betonem, stosując płyny sczepne. Dobry efekt możesz też uzyskać, zostawiając porowkowaną w-wę kleju (paca zębata "10") i na to w-wę betonu. :cry: :o :) :D

thalex
16-05-2004, 22:05
Nierówności betonowe usuwałem dużą szlifierką kątową z założoną tarczą diamentową. Kurzu przy tym sporo, efekt bardzo nieprecyzyjny ale lepsze to od kucia.

bullmyrcha
19-06-2004, 13:29
czy je chcesz wykonczyc?
ja tez mialel spieprzone schody wew i panowie ponadlewali aby wyrowanc ale to bylo bez sensu. przyszedl czlowiek od schodow i powiedzial mi ze zmarnowalem tylko pieniadze, i tak zrobil po swojemu jak robil stopnie , wyrownal wszystko i nie ma sladu po krzywiznach.
stopnie byly niewymiarowe i na dodatek schody lekko kopniete [jeden bieg wzgledem drugiego]
zanim sie napracujesz pogadaj z tym co te schody potem bedzie obrabial

pozdr,ms



Mam problem ze schodami betonowymi, ...