PDA

Zobacz pełną wersję : Najcieńsza ścianka działowa o najlepszej izolacji termicznej- prośba o sugestie



jordan201
21-03-2012, 18:00
Witam,
Proszę o Wasze sugestie w kwestii obmyślenia konstrukcji w/w ścianki działowej, która zapewni jak najniższy współczynnik przenikania ciepła, dobrą nośność po obu stronach i optymalną grubość.

Chcę zabrać się za przerobienie garażu na pokój mieszkalny (zabudowa szeregowa z 2009 roku). Nie chcę likwidować bramy garażowej (typu roletowego) tylko postawić jakieś 1-1.5m od bramy ściankę działową, która będzie chroniła termicznie pokój, a jednocześnie będzie na tyle wytrzymałą konstrukcję, że od strony bramy będzie można powiesić na ścianie 4 rowery (prostopadle do ściany). Z uwagi na fakt, że garaż jest wręcz mikroskopijnych rozmiarów (11m2), liczy się dla mnie zaoszczędzenie każdego centymetra. Garaż był od razu przystosowany do przerobienia na pokój - ma nawet zainstalowany kaloryfer.

W chwili obecnej najbardziej optymalną konstrukcją wydaje mi się suporex biały 24x24x59 + profile 10cm + wełna mineralna 10cm + rigips (1 lub dwie warstwy - czy jest uzasadnienie dla dwóch warstw, przy założeniu że na tej ścianie będzie zabudowa typu komandor?). Co myślicie o tym? A może konstrukcja jednowarstwowa (z czego)?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Przepraszam za powtórzenie tematu - brak odpowiedzi w innym dziale.

Serdecznie pozdrawiam,

Piotrek

compi
21-03-2012, 18:23
Gazobeton 12cm i najcieplejszy styropian jaki znajdziesz i którego grubość zaakceptujesz. W miejscu planowanego wieszaka/ów na rowery daj pod styro dechę/profil. Być może zamiast gazobetonu jakaś silka?

jordan201
21-03-2012, 18:42
Proszę mi wybaczyć za dociekliwość, ale jestem na samym początku mojej przygody z jakimkolwiek tak zwanym budownictwem.
Czy gazobeton 12cm bez żadnego stelażu (?) wytrzyma powieszone 4 rowery?

compi
21-03-2012, 19:25
Wytrzyma i taki wykonany z bloczka 7cm, ale to już sam oceniaj. Ja mam ścianki niemałej kabiny prysznicowej wykonane właśnie z takiego i składane krzesełko właśnie do niej montuję. Musisz ocenić sam parametry ściany w stosunku do wysokości pomieszczenia, szerokości i swoich możliwości murarskich. podpowiem tylko, że pośpiech w murowaniu z wąskich bloczków nie jest wskazany.

beton44
21-03-2012, 20:31
Proszę mi wybaczyć za dociekliwość, ale jestem na samym początku mojej przygody z jakimkolwiek tak zwanym budownictwem.
Czy gazobeton 12cm bez żadnego stelażu (?) wytrzyma powieszone 4 rowery?

Proszę bez robienia jaj... 4 rowery typu UKRAINA = 64 kg masy to raczej nie-wiele

aha i jak pisał poprzednik - jak będziesz to sam robił to wysokość ściany wymurowanej to co najwyżej metr na wysokość na dzień, nie więcej bo ci się przewróci/wybuli....