PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z240 pracownia STUDIO Z500



irekjunior`
22-03-2012, 15:00
:welcome:
Chyba jako pierwszy wprowadzam Z240 na forum, wzorując się na forumowiczu, który zaproponował omówienie projektu Z124, całkiem podobnego do Z240 i tak się tam rozpędzili z uwagami, komentarzami i propozycjami, że nic tylko zbierać garściami ich pomysły. Mam nadzieję, że również ten projekt będzie się cieszył równie dużym zainteresowaniem.
Zakładam to forum, ponieważ jestem na etapie wyboru projektu domu, który ma być z wszech miar rozpracowany i przeanalizowany przed zakupem.
Zapraszam wszystkich, którzy planują budowę, szukają projektów oraz tych, którzy są "szczęśliwi" budując ten domek.
Wpisujcie swoje uwagi, uwagi waszych architektów oraz najróżniejsze pomysły, które mogą się innym przydać, choć trudno byłoby samemu na nie wpaść.

Pozdrawiam
Irekjunior

megira25
23-03-2012, 21:35
witam,
mam nadzieję, że forum będzie tętnić życiem!
Po wielu miesiącach poszukiwań, przeglądnięciu chyba milionów stron z projektami wybraliśmy... z240. Na początku wydawało się że wymagania są niewygórowane ale... znalezienie czegoś nie za dużego z pokojem na dole, garażem w bryle, dwuspadowym dachem, kominkiem, 3 sypialniami (gdzie każda ma "zwykłe okno"), dużą garderobą i funkcjonalnym zapleczem to truuuuudna sprawa!
Ja jestem posiadaczką tego projektu i teraz go adaptujemy :) zmian będzie nie wiele. Jedyna zasadnicza to obniżenie stropu nad pięterkiem żeby powstał stryszek/graciarnia.
czy ktoś juz może zaczął budowę? Z czego budujecie?
Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi kolejnych inwestujących w ten projekt.

irekjunior`
27-03-2012, 14:49
My zakupiliśmy działkę i spłacamy mieszkanie. Może za dwa lata ruszymy z budową :( . Jakaś gotówka musi być.
Natomiast podobnie przeglądnęliśmy tysiące projektów i Z240 jest najbardziej moim zdaniem pasujący do warunków zabudowy, orientacji względem słońca i naszych wymagań.
Wymienię może nasze uwagi:
Plusy
1. Dom dla rodziny 2+2 idealny
2. Salon OK, Kuchnia OK (fajne duże okno - wiele osób docenia coś takiego w kuchni), Gabinet też OK (niby nie potrzebny, ale na starość będzie w sam raz, na korepetycje, a jak go nie ma to pokoje na górze też są mniejsze :) ), Łazienka jak na strefę dzienną OK
3. Góra ma dość duże sypialnie, łazienkę ok, a pralnio/suszarnia jest bardzo dobrze rozwiązana. Rzadko kiedy można znaleźć takie rozwiązanie w innych projektach. U mojej żony pralnio/suszarnia jest jednym z ważnieszych punktów.
4. Dach dwuspadowy bez zbędnych moim zdaniem udziwnień typu lukarna. Jest prosty i dlatego tańszy w budowie.
5. Brak wykusza, który nie wiem dlaczego strasznie mnie irytuje w nowoczesnych domach. Koszty budowy chyba też nie sa takie same w przypadku wykusza.
6. Kominek w dobrym miejscu. Bardzo nam się podoba panoramiczny, który tuo będzie pasował.
7. Garderoby na górze.
8. Nowoczesny wygląd. Elewacja dość prosta, jednakże atrakcyja. Chciałbym go zobaczyć z dachówką, najlepiej ciemną (grafitową).

Minusy:
1. Garaż mógłby być trochę większy. Oprócz samochodu chcielibyśmy stawiać tam rowery. W przypadku wyboru projektu chciałbym poszerzyć garaż o 50-60 cm.
2. W salonie zamienilibyśmy drzwi tarasowe z tym dużym oknem. Wówczas można postawić duży narożnik.

Generalnie to tyle. Będę bacznie obserwował forum. Interesują mnie wszelkie uwagi i wiadomo koszty jak każdego planującego budowę.
Z niecierpliwością czekam na wizualizacje wnętrz.

Pozdrawiam
Irekjunior

Dotty
17-06-2012, 14:56
Budujemy ten dom i mamy już zalany strop. Stawiamy z pustaka ceramicznego. Nie wprowadzaliśmy wielkich zmian.
Zamiast okna w kotłowni mamy drzwi oraz otwór/zsyp na węgiel. Ściana frontowa jest w jednej linii, tzn. drzwi wejściowe oraz brama garażowa nie są we wnęce co pozwoliło na powiększenie kotłowni oraz wiatrołapu.

kkalin
17-08-2012, 09:58
dzień dobry,

My też będziemy budować Z240. Czekamy na pozwolenie na budowę. Praktyczne projekt jest bez zmian. Drobne zmiany to:
- dodatkowe drzwi w kotłowni (będzie piec na paliwo stałe)
- okna balkonowe na poddaszu zamienione na normalne
- nie będziemy robić małej łazienki przy sypialni

budujemy z pustaka ceramicznego, na dachu najprawdopodobniej dachówka ceramiczna
Plan jest taki, żeby w tym roku był stan zero, reszta w 2013

powodzenia wszystkim budowniczym

artur78
06-01-2013, 22:06
Witam,
to mój pierwszy post, więc na początek chciałbym się przywitać i wszystkich pozdrowić.
Od niedawna wraz z moją lepszą połową śledzimy to forum i na ten moment skłaniamy się ku Z240 lub Z124.Działkę już mamy wstępnie upatrzoną; chcemy ją sfianlizować na wysokości luty marzec i pi razy oko w maju wbijać łopatę.
Pozdrawiam raz jeszcze wszystkich budujących

kkalin
03-02-2013, 17:32
Kilka fotek

fundamenty (mamy adaptację do szkód górniczych) i stan zero z piachem
167339

167340167342167343

kkalin
03-02-2013, 17:37
i ściany parteru postawione teraz (tydzień dodatnich temperatur - 2 dni pracy ekipy)
167346

megira25
20-04-2013, 00:52
Fejnie że już "widać Waszą budowę. My mieliśmy zaczynać budowę juz jakiś czas temu ale dostaliśmy pismo z gazowni że jednak nie wiadomo czy będziemy mogli się wpiąć do gazociągu (mimo że wcześniej było wszystko ustalone) więc czekamy i mamy nadzieję że nie będzie trzeba zmieniać formy ogrzewania naszego domku. Jak Wy planujecie ogrzewać wasze domki? Jeśli na paliwo stałe to jak / gdzie zaplanowaliście pomieszczenie na opał?

kkalin
24-04-2013, 09:47
stan na dziś to :)
185427185428

planujemy ogrzewać ekogroszkiem, niestety skład opału na zewnątrz. Mamy zaplanowane drzwi w kotłowni od tyłu domu.