PDA

Zobacz pełną wersję : Strop Ackermana. Gary wypadają ze stropu



stoonka
23-03-2012, 19:52
Witam , mam problem po odstępowaniu ackermany zaczęły wypadać ze stropu ok 40 na 2800szt , były wadliwe niewypalone no i przez zimę naciągnęły wilgoci przyszedł mróz i ich rozsadził, jak mogę teraz naprawić dziury w stropie i czy to jest bezpieczne ?? proponują mi zakleić dziury styropianem i klejem na to siatka miejscowo i klej, następnie na cały sufit siatkę. zabezpieczające na dyble do stropu i na to na całość klej, Wcześniej jeszcze opukać wszystkie Ackermany i usunąć wadliwe.
Co o tym sądzicie, jak to wszystko najlepiej naprawić ??? proszę o pomoc i czy ktoś kiedyś widział coś podobnego. Jestem zdesperowany. Wszędzie szukam pomocy !!!! jak rozwiązać ten problem :(((

Aedifico
24-03-2012, 03:30
Przy takiej niewielkiej ilości wadliwych pustaków stropoywch pomysł jest ok.

stoonka
24-03-2012, 14:52
Dziś byłem na budowie i okazało sie ze odpadnie w sumie około 200 ackermanów :(

keyo
09-06-2014, 09:15
Witam! Odświeżę temat.
Mam pytanie następujące. Zamierzam wykonać strop z pustaków Ackerman. Jeżeli chodzi o cegłę i inne produkty na elewację to moja wiedza jest szeroka, ale o tym pustaku praktycznie nie wiem nic. Jak taki strop się zachowuje? Gdzie kupowałeś Ackerman'a? Ja znalazłem ofertę w cegielni w województwie łódzkim i bez problemu mi dowiozą do Lublina. Czy zna ktoś produkty z cegielni Jarosty? Ich strona to www.jarosty.pl

mzprojekty
07-08-2014, 14:47
Sprawę powinieneś omówić z kierownikiem budowy, na szczęście w stropach gęstożebrowych pustaki pełnią funkcję szalunku traconego, problemem jest to żeby komuś pustak nie spadł na głowę przy niedzielnym obiedzie. Nie widzę tego, jakiej rozpiętości jest strop i jak najlepiej to zabezpieczyć, ale siatka na kleju nie bardzo ci pomoże, jeżeli pustaki się nie trzymają.
Może warto jest podwiesić pustaki do stropu, tj. wzdłuż pustaków dać kątownik tak aby podtrzymywał cały rząd, od góry na stropie kątowniki ułożyć prostopadle do żeber ukrytych i połączyć śrubami z kątownikiem dolnym.
Może uda się wykonać gęsty rusz dla KG blisko stropu , ale tak żeby nie trzeba było tego rusztu podwieszać o stropu, tylko wesprzeć na ścianach.
Może otynkować, ale z siatką rabitza i co jakiś odstęp śruba wierconą na wylot przez strop, z duża podkładką z kawałka stali, tak żeby siatkę punktowo zakotwić .
Zanim zdecydujesz się na cokolwiek sprowadź kierownika budowy, niech oceni co z tym zrobić. www.mzprojekty.pl