PDA

Zobacz pełną wersję : Pane.podłogow. ile kupić oraz jak-czy na paczki czy na metr?



newyork
23-03-2012, 20:48
Ile paneli podłogowych potrzebuje,ile metrów2 ?
Pokój dokładnie 3,1 m x 4,55 m
(otwór drzwiowy pominąłem dodając kilkanaście cm)
Wychodzi 14,1 metra2 a ile nadłożyć ?

I drugie pytanie jakie mam to czy panele podłogowe kupuje sie na paczki czy na metry ?

Tzn. wolałbym na metry bo niechce kolejnymi rupieciami zawalić piwnicy :/
Kupie prawdopodobnie w LeroyMerlin jeśli to ważne.


ps.Z góry sory za tytuł ,troche pokręcony ale inaczej się nieda bo wyskakuje znany na tym forum od lat błąd:
The number of tags you tried to add exceeded the maximum number of tags by 2.

arkadiuszcz
24-03-2012, 14:03
Nie wiem czy kupisz panele na sztuki, bardzo często m2 zaokrągla się do pełnych opakowań. Jeżeli masz możliwość zakupu na sztuki, to policz dokładnie ile sztuk potrzebujesz, dolicz ze trzy, cztery sztuki na pomyłki, zapas itp, i kup tyle ile potrzebujesz. Jeżeli znasz wymiar paneli, które chcesz kupić, to bardzo łatwo policzysz ich ilość. Zakładamy że panel ma 20cm x 130cm, dzielisz długość pokoju przez długość panela - 455/130= 3,5 panela, i tak samo z szerokością - 310/20= 16 paneli (zaokrąglasz w górę, bo panel cięty po długości nie nada się już do niczego), 3,5x16= 56 paneli (zakładając że mają wymiary, które podałem). Układając zaczynasz całym panelem pierwszy rząd, drugi zaczynasz kawałkiem odciętym na końcu pierwszego rzędu, trzeci kawałkiem z drugiego itd (odcięty kawałek musi mieć min 20cm, jak jest krótszy to dajesz cały panel), wtedy masz praktycznie zero odpadu.

ikaria
05-04-2012, 20:37
Zależy jeszcze jak chcesz je ułozc.Na prosto czy po skosie?