PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż drzwi zewnętrznych i balkonowych na fundamencie



markowiec
24-03-2012, 07:31
Witam,

mój projekt wygląda nieco inaczej niż większość, tzn ściana fundamentowa jest na tym samym poziomie co posadzka. Czy to nie będzie rodziło jakichś problemów? Np zastanawiałem się w jaki sposób osadzić drzwi zewnętrzne i tarasowe. Na internecie można wyczytać, że drzwi należy osadzić (od dołu) np na piance albo styrudurze aby uniknąć mostków termicznych? co w moim przypadku? Z tego co rozumiem to będę je musiał osadzić bezpośrednio na fundamencie, a raczej na izolacji przeciwwilgociowej, która będzie na tym fundamencie? Wg mnie w takim wypadku będzie powstawał mostek termiczny, a poza tym na jednym poziomie będą płytki i izolacja przeciwwilgociowa. Albo ja czegoś nie rozumie, albo to zostało źle zaprojektowane. Może mnie ktoś oświecić?:)

Jaki powinien być sposób montażu drzwi i okien w takim przypadku? Może powinienem architektom powiedzieć aby zmienili projekt i wylewke betonową zrobili na równo z fundamentem?

Proszę o poradę bo niedługo zaczynam budowę.

Charlie
24-03-2012, 10:25
tak z ciekawości - pytałeś o to swojego architekta ? :)

MMichal
24-03-2012, 15:58
Witam

Na moje oko to chyba dość kiepski pomysł projektowy ze względu na komplikacje, o których wspomniałeś.
Można zrobić dodatkowy próg, widziałem też ostatnio nowy "ciepły" próg Roto do właśnie drzwi balkonowych może to by pomogło ?
http://www.inzynierbudownictwa.pl/drukuj,5439

No i rozmowa z architektem raczej bardzo wskazana.

Pozdrawiam

markowiec
25-03-2012, 20:26
Rozmawiałem z kierownikiem budowy, też stwierdził, że to niezbyt dobry pomysł, ostatecznie zrobimy to troche inaczej.
Dzięki za zainteresowanie :)