PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie - czyli gdzie kupić



Tomek0
24-03-2012, 08:46
Witam,
Mam pewien problem. Ponieważ w miejscu gdzie zamierzam wstawić oświetlenie nie ma pociągniętego przewodu. Jest to miejsce nad stołem jadalnianym. W związku z tym musiałem poszukać alternatywnego rozwiązania i natknąłem się na takie cuda z lidla - http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-C364CB1E-620BFF88/lidl_pl/hs.xsl/index_25537.htm . Generalnie podoba mi się pomysł z tym by te ledy były przymocowane do deski. I o ile wiem gdzie kupić ładną deskę do zamocowania tych ledów, to nie mam pojęcia z czego zrobić wieszaki przymocowane do tej deski i sufitu. Macie jakieś pomysły ? Oczywiście to oświetlenie musi być dość nisko by można było je zgasić bez wspinania się na krzesło, czyli od sufitu 1m opuszczenia by było odpowiednie.

Moim jedynym pomysłem jest by identyczny kawałek deski zamocować do sufitu potem do tej deski jakiś ładny pręt ( no właśnie, ładny i skąd go wziąć i jak zamocować ) i połączyć z dolną częścią deski.

witu102
24-03-2012, 14:41
moim zdaniem, jeżeli ma być to oświetlenie stołu to ledy na baterie AA nie spełnią tego zadania i ja bym jednak wykuł rowek i pociągnął przewód z najbliższej puszki/gniazdka...to są lampki do szafy, schowka ale w życiu nie dadzą światła aby cokolwiek zobaczyć czy zjeść, szczególnie , że będą z 1,5m nad stołem...
pozostaje jeszcze kwestia włączania poprzez "lekkie naciśnięcie przezroczystej osłony"..mało praktyczne

Elfir
25-03-2012, 14:12
a ja bym postawiła duża, podłogowa lampę tego typu:
http://www.exclusivelamps.pl/images/Vibia/5189_01.jpg

Tomek0
25-03-2012, 16:19
Dziękuję za wasze sugestie, lecz z wielu względów obstaje przy swoim rozwiązaniu. To nie ma być główne źródło światła, lecz doświetlające dany pkt.

bogusz_g
26-03-2012, 10:58
A może zanim pójdziesz w koszty z deska i jej zawieszaniem to sprawdź te lampki
- ile dają światła
- jak długo świecą na jednym komplecie baterii
- jak bardzo upierdliwe będzie zapalanie każdej z lampek osobno
Ja osobiście zgadzam się z reszta piszących, że pomysł raczej słaby.

A jeżeli uznasz że jest OK to deskę możesz zawiesić np. na cienkiej (2mm2) lince stalowej,

mateuszo18
09-04-2013, 14:05
Witam. Taśma LED bedzię wydaje mi się dobrym rozwiązaniem bo wystarczy ją przykleić bez żadnego wiercenia w deskach aby podpiąć żarówki. Trzeba będzie tylko ukryć kabelek od zasilacza ale to jakaś listewka i po problemie. Podłączenie takiej taśmy też nie jest jakimś dużym problemem.