PDA

Zobacz pełną wersję : Dobór wkładu do obudowy



makijaja
24-03-2012, 22:39
Być może doboru dokonuje się w odwrotnej kolejności, ale ograniczone miejsce zmusza mnie do takiego właśnie działania :)
Producent obudowy, która mi odpowiada napisał, że jest ona przeznaczona do montażu z wkładem kominkowym o standardowych rozmiarach. Otwór pod palenisko ma szer.: 700 mm oraz wys.: 530 mm. Jest w niej możliwość regulacji tylko wysokości w zakresie kilku cm (do wysokości 580 mm).

Czy mam rozumieć, że wymiary wkładów podawane przez producentów to te same wymiary, co paleniska i szukając wkładu nimi się kierować?

Będę wdzięczna za podpowiedź :)

M***ki
25-03-2012, 12:00
Standardowe rozmiary w pojęciu tego producenta to.. żeliwne wkłady z marketu .

makijaja
25-03-2012, 18:07
Może niewłaściwie sformułowałam pytanie... Chodzi mi o to, czy wymiary podawane przez producentów wkładów są wymiarami paleniska?

Podoba mi się taki kominek: http://allegro.pl/obudowa-kominkowa-maver-kominka-marmur-kominki-i2201085239.html, ale firma nie realizuje zamówień w mojej okolicy, więc mogę kupić u nich samą obudowę.

Chciałabym do tej obudowy dopasować porządniejszy wkład, niż te z marketów. :)

silver_stas
25-03-2012, 18:50
Producent podaje zazwyczaj wymiary gabarytowe wkładów , czyli wymiary zewnętrzne . Nie bardzo rozumiem po co ci wymiary paleniska , chyba że mówimy o tym samym . Między wkładem a obudową luz wynosi kilka milimetrów , więc raczej trudno będzie to zrobić w odwrotnej kolejności niż zwykle . Pzdr

makijaja
25-03-2012, 19:24
Nie bardzo rozumiem po co ci wymiary paleniska , chyba że mówimy o tym samym . Mi po nic, ale sprzedawca obudowy użył takiego określenia, więc ja jako laik w temacie dopytuję...Nie chcę kupić obudowy, do której nie dobiorę wkładu :D

Forest-Natura
25-03-2012, 21:11
Witam.
Znajdź dobrą firmę kominkową w swojej okolicy - zrobią Ci taki sam kominek lub bardzo zbliżony i dostosowany do warunków oraz wymiarów miejsca na kominek jakie jest u Ciebie.
Pozdrawiam.

makijaja
25-03-2012, 21:18
I tak właśnie zrobię... Dziękuję i pozdrawiam :)